2013 Ekim Anneleri

Bebeginizin cinsiyeti ne olacak?

• Kizimiz geliyor

OY: 139 43,7%
  • Oglumuz geliyor

OY: 173 54,4%
  • Ikiz kizlarimiz geliyor

OY: 2 0,6%
  • Ikiz ogullarimiz geliyor

• Ikiz bir kizimiz bir oglumuz olucak

• Ankete Katılan
    318
günaydın kıslar nasılsınız..:KK16:

ben evdeym evde iş bitmiyor yaw..

bu hafta da iice oturup kalkar:KK34:ken kasık ağrısı olmaya başladı..

çatı-leğen kemiği filan doğuma hazırlanıyomuş..

Canım net olarak kasılma nasıl oluyor bende de bıraz kasılma varmıs dr karnımı falan kontrol etdi ıdrar yaparken bır acı oluyormu?

canım bazen karnının üst kısmında yanlarında ya da kasıklarda baskılar ve aynı anda da karın da o bölgelerde sertleşmeler oluyor artık benim o kadar sık oluyorki alıştım..idrarda acı varsa iltihap olabilir cnm..bazen de enfeksiyonlardan olabliyor bu kasılmalar karnın yamuluyor kasılma olunca

Bende Dr'a gittim bugun kızlar.
Simdi eşimle oturduk Cafe'ye hemen size yazayım dedim.
Benim oğlum aşağı dönmuş ve epey bi aşağı inmiş. Nst'ye girdim. Alttan da muayene etti Dr beni. Açıklık yok dedi rahim ağzı da iyimis. Sadece pozisyon almış. Haftada bir muayeneye çağırdı artık. İki hafta istirahat et dedi. Yani temponu düşür dedi. 37 olsun daha iyi olur dedi. Normal dogum istiyormuyum diye sordu. Bende evet cesaretim var dedim.
Hersey müsait dedi. Çatı da iyimis.
Bende artık çantamı hazırlamalıyım. Bu hafta da oğlumun eşyalarını yıkayıp utuleyeyim yavaş yavaş.
2400 olmus oğlum. Bundan sonra doğsa sorun olmaz ama 37yi beklese daha iyi olur dedi.
Şimdilik aklıma gelenler bunlar.
Gecmisi okuyamadım artık okurum. Suyu gelen arkadastan piskolataydi dimi haber var mı?
canım ne güzel haberler böyle,doktora giden arkadaşların yazdıklarını okuyunca çok heyecanlanıp mutlu oluyorum kendim gitmiş gibi merak ediyorum :) bende kısmetse haftaya bugün gidicem 36. haftamda doğuma karar vericez sezeryan olcağı için günü belirlicez çok heyecanlıyım :)
rabbim yardımcın olsun canım bu saat oldu belki almışsındır kucagına bile...

hadi bakalım güzel hbrlerle gelirsin inşallah

hosgeldinnn, sağolasın ezinem, bi takip ediim bakiim ne olcak..

aminnn insallah tatlımmm..
gittiğimde çatı muayenesi yaparsa kendi görür zaten. olmazsa da ben sölicem jaseminim..

aa kızlar benm hamile günlüğümde ne yazıyo baksanıza..

bebeklerin %88 i tahmini tatihten önceki 2 hafta içinde doğar diyo..

benm de bu döneme girmeme 2 hafta kalmış..

ben çantayı hazırlayım gaariii...:KK49:

daha benımde cantam hazır değil evı bı tasıyayımda öyle hazırlıyayım
Tez zamanda hazırlamak lazım cnm benımde eksıkler var

Hoşgeldın canım hakıkaten evde hıc iş bıtmıyor ama cok yormamak lazım kendımızı.
canım bazen karnının üst kısmında yanlarında ya da kasıklarda baskılar ve aynı anda da karın da o bölgelerde sertleşmeler oluyor artık benim o kadar sık oluyorki alıştım..idrarda acı varsa iltihap olabilir cnm..bazen de enfeksiyonlardan olabliyor bu kasılmalar karnın yamuluyor kasılma olunca
Anladım cnm bende de sertlıkler vardı bıraz gectı ıdrar yaparken acı bebegın kafası asagı ınmıstı o yuzdendi sanırım enfeksıyon cıkmadı

benim çatımdan çatır çatır sesler geliyor yaklaşık 5 haftadır..nasıl bir genişlemeyse artık :KK9: ama çok ağrı oluyor orda yürüyemiyorum sürekli yatınca da iyice hassaslaşıyor

canım bu avatarı gördükçe canım nescafe çekiyor yaaa :KK56:

aa kızlar benm hamile günlüğümde ne yazıyo baksanıza..

bebeklerin %88 i tahmini tatihten önceki 2 hafta içinde doğar diyo..

benm de bu döneme girmeme 2 hafta kalmış..

ben çantayı hazırlayım gaariii...:KK49:

ilk bebegimiz gelmiştir galiba canım çantalar hazırlansın artık piskolatanın suyu gelmiş gece hastanedelermiş

Ben almamıştım onlardan. Hep rahatıma düşkünlüğümden. Yürüyemem zaten onda :))

o zaman almadıysan simdi alıyosun yavrum ekim anaları bi akım başlatcazz:KK53::KK53:bende aldımda ne oldu bi kere bile giymedim dolapta duruyorr:KK1:

Benimki ayrıldı bile yataktan :) cok da rahat dediğin gibi.

Bende panik oldum gercekten :))

Aynen canım sanki ruyadaydik daha var gibiydi. Simdi telaş sardı beni.

Evet canım cok sukur iyimis hersey. Çantayı hazırlayacağım Allah'ın izniyle bu hafta en gec.
İnsan telaş oluyor gercekten.

allah yardımcımız olsun valla inşallah zamansız şeylerle karşılaşmayızz

çok duru bikaç damlaydı zizagım. ama vaji girişinde felan bişi yok.. üstteki sivilce gibi şeylerden gelmiş, dikkat edince gözüküyo. ama sebebini çözemedim..

sorun olmaz o zaman canım sen yinede temkinli ol sadece ama paniğe kapılma bencee

günaydın arkadaşlar...geçmişi net okuyamadım ama sanırım bi arkadaşımız doğuma gitti çok heyecanlandım umarım sağlıkla alır bebişini kucağına..bizden bahsedeyim birazcık :KK66: bugün 35.haftamız doldu artık bebeğimin bütün kıyafetlerini çarşaflarını yıkadım ütüledim 6 makina çamaşır çıktı 2 gündür çok yoruldum,varis belası tam gaz devam etmekte öyle bir acı çekiyorum ki tarifi kısaca şöyle genital bölgeme kaktüs batırıyolar gibi :KK43: Allah düşmanıma böyle acı vermesin tek dileğim doğumdan sonra geçmesi yoksa nasıl ilgilenicem bebeğimle oturduğum yerden zor kalkıyorum...onun dışında şükür pek şikayetim yok bende eşimle yatağımı ayırdım benle yatmaya korkuyormuş artık :KK5: karnıma çarpar diye ..bugün eşim izmire gitti alışverişe 2 gün kayınvalidede kalıcam evimin rahatlığı olmıcak burası çok sıcak sürekli kısa elbiseyle dolaşıyodum orda mecburum uzun kapalı giymeye bakalım nasıl geçicek zaman..bu arada eşime izmir ikeadan uyku tulumu sipariş ettim gitme imkanınız falan varsa bir bakın 0-6 ay için kullanılan çok güzel fiyatıda 24 tl falan kışın çok kullanışlı oluyor.

benim çatımdan çatır çatır sesler geliyor yaklaşık 5 haftadır..nasıl bir genişlemeyse artık :KK9: ama çok ağrı oluyor orda yürüyemiyorum sürekli yatınca da iyice hassaslaşıyor

canım bu avatarı gördükçe canım nescafe çekiyor yaaa :KK56:

ayrıca çatına da maşallah..:nazar:

bende de ağrı oluyo ama otururken yatarken yok..yerimden klkınca yürüyünce filan...:nazar:

1 haftadır gergınlıgmın sebebı cantamın hazr olmaması bılıoyorum sureklı aklımda onu boyle yapıcam sunu koyucam gecıyo kafamda tv ızlerken bıle hmmm sureklı bunu dusundugumu fark ettım gecen hafta sonuu elıfın eksıklerı bıttı sadece cantaya konulacak onlar
benımkıler bu hafta sonu eksıkler gıdıerılecek kocişi beklıyorummmm mecburrr
piskolatadan haber var mı kızlarrrr
tutuştum bendeeee güye 35 de her şeyım hazr olacaktı ve ben ayaklarımı uzatıp dogumu beklıcektımm
hayırlısı artıkkkk

X