2013 Ekim Anneleri

Bebeginizin cinsiyeti ne olacak?

• Kizimiz geliyor

OY: 139 43,7%
  • Oglumuz geliyor

OY: 173 54,4%
  • Ikiz kizlarimiz geliyor

OY: 2 0,6%
  • Ikiz ogullarimiz geliyor

• Ikiz bir kizimiz bir oglumuz olucak

• Ankete Katılan
    318
valla bu piskolata herkesi bi hareketlendirdi forumda he :KK70: ben de sanki 3 haftam kalmış gibi düşünür oldum :) bu arada haber varmı kendisinden, geçişe bakmak zor bu topicde maşallah pek hızlı :)
Henüz haber yok canım bende simdi okudum gecmisi.
gözün aydın, herşey güzel, belkide beklicek senin bebiş 37 yi açıklık falan yok madem süper bence daha bekler o, maaşşallah diyelim nazar değmesin:nazar:

İnsallah bekler canım. Biraz tempomu düşüreceğim. Su şuralar cok koşuşturdum. Araba baktik, yatak odama hali aldım, perde baktım vs. Daha bitmedi gerçi eksiklerim ama hayırlısı olsun.
...
maşallah canım ogluna

Sagol canım :)

yorganla örtmek rahat olmuyor kuzenimden biliyorum en iyisi kalın bir battaniye ve uyku tulumu giydirmek ben öyle yapıcam

canım odası kuzey tarafa bakıyor ya cesaret edemedim uyku seti çok ince ama ha var ha yok yorgan diktireyim en iyisi diyorum bende

canım uyku setiyle üşür bebiş soğuk oluyor onlar annem çeyizimde hazırlamıştı bana iki tane bebk yorganı ve yastığı (bizde çeyizde konuluyor da) onlar pamuktan ben zaten alerji sebebiyle yün kullanamıyorum benim kendi kullandığımda pamuk bence yorgancı bulursan pamuk yaptır derim ben çünkü pamuk yün gibi değil yünü her senen yıkaman gerekir ama pamuk yıkanmaz sadece dış kılıfları yıkanır

canım hamileilğin başında vardı bende ellerimin içi de dışı da yanıyordu ve acayip şişmişti ne yaptıysam da geçememişti sonra kendi kendine geçti şükür 1 hafta kadar sürmüştü:KK31::KK31: sana da geçmiş olsun

evet canım ben de pamuk yaptırayım yün ağır oluyor hem değilmi bebeği rahatsız etmesin

kabızlığın sancıyla bi alakası varmıki :18:

kabız olduğumda doğum yapıyorum sanıyorum tuvalet işlemi bitince sanki karnımın yarısı gidiyor kabızlık da sancı yapıyormuş doktorum karıştırıyor olabilirsin kasılmalarla demişti..

çok sağol cnm evet çok iyi oldu en azından doğsa da sorun yaşamazsın dedi..inşallah vaktinde gelir bebişim telaş içindeyim hazırlıklarımı biran evvel bitirmem lazım

çok hoş canım bence çok uyumlu güle güle kullansın bebişin..

inşallah sağlıkldıır keyfi yerindedir cnm..ben de 36. haftayı görürsem sonra sürmeyi düşünüyorum cnm ne olur ne olmaz doktorum önermedi ama erken olursa Allah korusun Ayvayı yedim :KK37:

ay çok alemsin güldüm baya :)))))canım sonda monda hissetmiyosunuz korkmayın arkadaşım ben ne zaman taktılar ne zaman çıkardılar anlamadım dedi..o kadar da incelemeyin bebişler çıksın vaktinde yeter :KK49:

yendim ama sözde yendimm canımm...her kadın gibi deilim malesefff

canım bu iş tamamen cesaret işi kendimden biliyorum o kadar doktora gittim ankaraya gittim özel bir doktora bulup..o bile çare olmadı..kadınlar kulübünde vajinusmus sayfalarını geze geze gaza geldim ve bir anda oldu..sonra da hiç korkmadım..sık sık yapmak gerek alışmak için..ama bu sornun altında yatan başka nedenler de olabiliyor..benim bu hale gelmemin tek sebebi kayınvalidem..bazen tartışmalar ve sorunlar da buna itebiliyor..sen kafanı boşalt ve biran evvel cesaretle bu işi halletcem de olur o zaman hiç merak etme

arkadaşım bence sen bir psikoloğa danış mutlaka bak daha yeni yenmişsin bu illeti senin için en sağlıklı karar verme yöntemi bu olur bence çünkü normalle doğum yapıp tekrar vajinusmus olmayanlarda var olanlar da var bu tamamen psikolojik olduğu için bu kdın doğumcunun da bizim de bileceğimiz bir şey değil bence:KK31::KK31:..umarım senin için en iyisi ve hayırlısı olur

canım psikologlara da gittim vaktiyle onlar hiç anlamıyorlar..bu işin uzmanları başka..hem kadın doğumcu hem de cinsel sorunlar için uzmanlık yapan bir doktora gittim ben ankarada..normal kadın doğumcu ve jinekologlar da anlamıyor..psikolog bi kadına gittim salak kadın bana fitil sok diyor ben dokunamıyorum bile sen ne diyosun dedim bende..yani bu derdi yaşamayan anlamaz...

işe yarar bir yöntem biliyorum ama uygularmısın bilmem

benim tahmin ettiğim şeymi acaba :KK37:

:KK3:nasılsınız bebişler nasıl
Yarın Dr kontrolümüz var
Bakalım kaç kilo aldım benişim
Büydmü çok merak ediyorum
Bugün tahlil sonuçlarım vardı
Sonuçlar çok kötü kansızlık
Vitamin eksikliği magnezyum
Eksikliği var kafayı yiyeceğim
Vitamın ilacı kullanıyorum ama
Yine de vitamin eksikliği var Dr
Çok kızacak :2::KK5::KK14:

cnm sen hiçbirşey yemiyorsun bebek nasıl kilo alsın yemek ve yağa ihtiyacın var bebek yağ ile kilo alır yağlı balıklar etler ye yemeğini öğününü atlama sakın sevdiğin şeylere yönel onları tüket..ceviz süt yumurtayı asla ihmal etme! bak ben bu sayede kendim fazla kilo almadım ama maaşallah oğlum 9 gün önde gidiyor..:nazar:

Süt yoğurt bal pekmez yiyorum sadece
Yemek yiyemiyorum CNm düzenli kullanıyorum

Bilmiyorum ki CNm elevit kullanıyorum

o haplar kilo yapmaz bebeğine bol bol yemek ye ne bileyim mesela makarna yoğurtla bulgur pilavı ye..dondurma ye..yumurta ceviz ve sütü eksik etme

Zorla yiyince kusuyorum CNm maalesef cok iştahsızlık var:KK5:

Kızlar suyum geldi 2 saattir hastanedeyim haftam ileri diye doğumu engellemeyecekler 36+ 0 ım nolur dua edin

ayyy Allah yardım etsin :18:

Ayı aynı ben bende o sondadan korkuyorum ben normal yapamıcam şivem cuma gunü Dr ben çok korkuyorum doğumdan ya

canım sondadan acı dolayısı ile değil millet de olcak yanımda görcek herkes diye uyuz oluyom :KK17:

Bende hem uyku setim var. Hem de yun yorgan yapıyor annem

ben de yaptırcam yorgan şart oldu

günaydın güzel anneler bugün dr. kontrolümüz var tekrar renkli doppler yapılacak bebeğe giden damarlarda sıkıntı var bebeğimin kilo alımı 2 hafta geride bebeğin damarlarına da bakılacak bugün inşallah iyi haberlerle geliriz bir de bu gece rahmimde çok ağrı ve baskı hissettim ne olduğunu anlamadım yatarken bacağımı kaldırıp yastığın üzerine atamadım ağrıdan bu gece hep sağ tarafıma yattım sola dönmeye çalışırken hep ağrı oldu yatamadım :KK43:

canım hep sol tarafına yatmaya çalış...bebeğe giden kan akışını arttırıyormuş..Allah şifa versin cnm umarım sorun çıkmaz

günaydın güzel anneler ve tatlı minişleri...

bugün çok mutluyuz, işimizde son günümüz yarın raporumuzu alıyoruz ve 32. hafta itibariyle iznimize ayrılıyoruz :) bundan sonra oğluşumla evde takılacaz:) mecburi yatmaya ve oğluşumun hazırlıkları ile ilgilenmeye devam edeceğiz... darısı çalışan annelerimizin başına valla gün geçtikçe işe gelmek çok zorluyor,allah hepimize yardımcı olsun...

canım sen çalışıyormuydun? ben de yatıyorsun sanıyordum kasılmalardan dolayı iyi olmana sevindin cnm ben hala yatıyorum :KK37: kasılmalarda zerre gelişme yok daha da arttı oluruna bıraktım artık

gunaydın annelerr nasılsınız bu sabah:KK3:
pıskolata allah yardımcın olsun canımm aramızda ıılk doguran sen olucaksın hayırlı haberlerle gelırsın ıns allah:KK16::KK16:
bugun esım ıznlı dısarı cıkacaz havuzlu hana gıdıdcez yıne perde ve park yatagını alıcaz oglusumuzun bıraz zor olucak bu kaburga agrısıyla emınonune gıtmek ama ne yapalım katlanıcaz....
kzılar gecelerı uyuyamıyosanız bı formul gelıstırdım msıl mısıl uyuyorsunuz test ettım onayladım herıflerı yataktan atın:KK9:ıkı gun ayrı yattık mısıl mısıl uyudum dun uzuldum koltuklrda yatmasına gel yat dedım sabaha kadar dırhem uyku uyuyamadım deneyın faydasını goreceksınız:KK1::KK1:

biizmki zzaten duvarla yapışık yatıyo canım yazık acıyorum :))) bana baya alan kalıyo yani:KK9:

canım ben dutlubahçe civarında oturuyorum çevreyolunda..bilir misin? ben güllük sigorta acilin karşısındaki muhammet öztürk e gidiyorum sen nerde oturuyosun hangi doktora gidiyorsun cnm eşinle hemşoymuşuz :)):KK1:

yok canım bilmiyorum tam açıkcası isim olarak duydum da. ben Larada oturuyorum topçular medstar hastanesi Göknur Öztürk e gidiyorum. sivas merkez mi senin bizim yıldızelinden

evet cnm merkezdenim ben..yıldızelinde de tanıdıklarım var..eski sanayi diye geçiyor benim burası..

zaten kızımı çok özlemiştim CNm
İnan hergün görsem yine bıkmam eşime
Heyecanlımısım kızımızı göreceğiz diyorum
O da yok diyo:KK47:sizin kocalarda mı böyle

yok cnm bizimki benden beter..herkesin huyu farklı canım takılma ona..hele bi doğsun nasıl aşka gelecek o..bizimki ultrasona yapışcak nerdeyse doktora sen kalk ben bakarım dicek :)) ama doğunca nasıl olur bilemem:KK49:

herkese merhaba ,
ben aranıza yeni katıldım , 1.5 sene yasmin kullandım ,
1 ay oldu bırakalı ama biran once bebişim olsun istiyorum ,
daha önceden de hep isityoduk eşimle ama yasmini biraz da mecburiyetten kullanıyodum , (ameliyat oldum )
4 gün var adetime ama daha önceden olmadan 1 hafta once karnımda ağrı olurdu ,
şimdi ise hiç ağrım yok ,
dün test yaptım ama negative çıktı ,
bu arada yumurtlama dönemimde ilişkiye girdik 2 günde 1 olarak , doktor tavsiyesiyle ,
sizce adetime 4 gün kala testte çıkmama ihtimali var mı

canım benim adet günümde acayip bir adet sancıısı ile umutsuz yaptğım testte silik çizgi çıkmıştı bende 2 ay yaşadım senin yaşadıklarını..yumurtlama testi kullan tam yumurtlamanı gösteriyor ben öyle yapmıştım o ay hamile kaldım inşallah sen de aramıza katılırsın cnm

rabbim yardımcın olsun canım bu saat oldu belki almışsındır kucagına bile...

hadi bakalım güzel hbrlerle gelirsin inşallah
saol canım meyveyle falan fazla aram yok ama incir üzüm yiyorum

kaşıdıysan falan sivilcelerin patlamış olabilir kanda ondandır canım devam ederse bi doktora görün ama

maşallah canım ogluna
hosgeldinnn, sağolasın ezinem, bi takip ediim bakiim ne olcak..

İnsallah canım. Benimki tup bebek oldugum icin hep normal olur mu olmaz mı endişesi vardı. Çok sukur su an normal olabilir gibi. Hayırlısı olur insallah hepimiz icin.

İnsallah canım. Âmin. Hepimizin dogumu kolay olur insallah.

Belki sivilce parladı canım dediğin gibi. Ama yine de Dr'una gittiğinde söyle iyice incelesin. Hani baska birsey olmasın diye.
aminnn insallah tatlımmm..
gittiğimde çatı muayenesi yaparsa kendi görür zaten. olmazsa da ben sölicem jaseminim..

sağol jaseminim, aynen öyle bi de piskolatayı duyunca iyice endişelendim.. Bi takip ediim bakalım bugün..

bebişim hareketli cullum direk ona dikkat ettim, şükür onda bi sıkıntı yok.. dediğin gibi şikayet artarsa önce sağlık ocağına giderim, o da olmazsa doğru merkeze kendi doktoruma..

makatta vardı 2 tane beze ama o kayboldu kendiliğinden cnm, şimdi vajinin üst kenarlarında birkaç tane sivilce gibi bişi var, sinek ısırması gibi kaşınıyo. o da kanamış ama ben direk kanı görünce panikledim tabi..

Evet canım panikledik gercekten. Bezelerin kaybolması cok guzel canım. Sivilcenin üzerinde kan varsa yani kanamış gibi odur muhtemelen.

Hu huuu selam hatunlar :KK16: Ay bu piskolata telaş yaptırdı beni ne çanta hazır ne de ben :KK1: Anladım ki sıpalar kafalarına göre takılıyorlar her an hazırlıklı olmak lazım dimi . Gerçi dün akşam eşimle öyle bir tartıştık ki :KK43: ama sıpa için topladım kendimi hele bi sağlıkla kucaklarımıza alalım Allahın izniyle onlar bizi o zaman görsünler :KK4: Haber var mı piskolatadan İnşallah sağlıkla almıştır kucağına bebişini Rabbim hepimize kolay doğum nasip etsin

canım sen çalışıyormuydun? ben de yatıyorsun sanıyordum kasılmalardan dolayı iyi olmana sevindin cnm ben hala yatıyorum :KK37: kasılmalarda zerre gelişme yok daha da arttı oluruna bıraktım artık

cnm ben erken doğum riskimden dolayı raporluydum 32. haftam ile raporum arasında boşluk olduğu için birkaç günlüğüne işe gelmek zorunda kaldım. Şükür bugün son gün ama hem belim hemde kasıklarım çok ağrıyor ,sanırım oturduğum için kasılmalarım artıyor. yarında raporu aldık mı ondan sonra yatışa devam edeceğiz. sonrada paşamızın gönlü canı ne zaman isterse doğumu beklicez :)

evet evet sanki düğmeye bastı hatun, hepimizde bi hareket başladı:KK53:yok canım henüz haber yok, muhtemelen aldı bebişi kucağına çıtı çıkmıyo mutluluktan:KK1:

ayyy bencede uçuyodur mutluluktan :) artık eylül annelerinde takılıyodur o şimdi oralarda mı arasak :KK1:

Evet canım panikledik gercekten. Bezelerin kaybolması cok guzel canım. Sivilcenin üzerinde kan varsa yani kanamış gibi odur muhtemelen.
hafiften belli yerleri cnm, ben bezeler konusunda doğumdan sonrayı bekliyodum kaybolması için ama geçende baktım yoktu.. seninkiler rahatsızlık veriyo mu ?

Hu huuu selam hatunlar :KK16: Ay bu piskolata telaş yaptırdı beni ne çanta hazır ne de ben :KK1: Anladım ki sıpalar kafalarına göre takılıyorlar her an hazırlıklı olmak lazım dimi . Gerçi dün akşam eşimle öyle bir tartıştık ki :KK43: ama sıpa için topladım kendimi hele bi sağlıkla kucaklarımıza alalım Allahın izniyle onlar bizi o zaman görsünler :KK4: Haber var mı piskolatadan İnşallah sağlıkla almıştır kucağına bebişini Rabbim hepimize kolay doğum nasip etsin
a.slm duyguluuu hosgeldin.. hepimiz aynı durumdayız herkeste bi panik :) eşler konusunda da yalnız değilsin, bizde her hafta birileri patlak veriyo, tartışması kavgası vs :KK1:

cnm ben erken doğum riskimden dolayı raporluydum 32. haftam ile raporum arasında boşluk olduğu için birkaç günlüğüne işe gelmek zorunda kaldım. Şükür bugün son gün ama hem belim hemde kasıklarım çok ağrıyor ,sanırım oturduğum için kasılmalarım artıyor. yarında raporu aldık mı ondan sonra yatışa devam edeceğiz. sonrada paşamızın gönlü canı ne zaman isterse doğumu beklicez :)

hmmm anladım canım Allah çalışanlara yardım etsin zor..evet ben de sırt üstü yatınca kasılmalar hafifliyor ama otrunca ve kalkınca coşuyor ..artık son zamanlara yaklaştık cnm 36. 37. haftaları da görsek daha isterim :KK31:

kabız olduğumda doğum yapıyorum sanıyorum tuvalet işlemi bitince sanki karnımın yarısı gidiyor kabızlık da sancı yapıyormuş doktorum karıştırıyor olabilirsin kasılmalarla demişti..
benimde ondan oldu sanırım
hosgeldinnn, sağolasın ezinem, bi takip ediim bakiim ne olcak..

aminnn insallah tatlımmm..
gittiğimde çatı muayenesi yaparsa kendi görür zaten. olmazsa da ben sölicem jaseminim..

hoşbulduk canımcım umarım bi sıkıntı olmaz
bende uykudan uyandım piskolata sarstı bi beni aramızda onunla 10 gün var rabbim hayırlı dogumlar nasip etsin hepimize inşallah korkuda basmıo degil :18::18::18::18:

merhaba ekım annelerı terazı veya akreb bır bebeğiniz olcağı ıcın cok şanslısınız :))))))))))

29 gün kaldı... stres stres stres....
stres yok canımcım, bak ne güzel 36. haftandasın.. bu haftaya gelmiş olmanın tadını çıkar bence..

kızlar dün kv ile konusurken eskilerin dogumundan bahsetti biraz. benim esim 1700 gr dogmus, kimbilir kaç haftalıktı.. 0nca imkansızlığa rağmen çocuklar sapasağlam doğuyomuş.. küvez yok bişey yok.. Sadece dua edelim sağlıklı olsunlar, Allah izin verdikten sonra neler olmaz ki...

hafiften belli yerleri cnm, ben bezeler konusunda doğumdan sonrayı bekliyodum kaybolması için ama geçende baktım yoktu.. seninkiler rahatsızlık veriyo mu ?

:

Yok canım rahatsızlık vermiyor. Dr da hamilrlikte olur dedi. Artık sonrasi icin bekliyorum. Geçer insallah. Normal dogum da ikinma ile çoğalır yada büyür mu bilemiyorum. Hayırlısı olsun. Geçer insallah.

cnm korkmanı gerektıren bışey yok bence çunku benımde kackez öyle oldu hamılelıgımın başında anladımkı sıvılceymış patlamış gıtmış

Canım net olarak kasılma nasıl oluyor bende de bıraz kasılma varmıs dr karnımı falan kontrol etdi ıdrar yaparken bır acı oluyormu?

stres yok canımcım, bak ne güzel 36. haftandasın.. bu haftaya gelmiş olmanın tadını çıkar bence..

kızlar dün kv ile konusurken eskilerin dogumundan bahsetti biraz. benim esim 1700 gr dogmus, kimbilir kaç haftalıktı.. 0nca imkansızlığa rağmen çocuklar sapasağlam doğuyomuş.. küvez yok bişey yok.. Sadece dua edelim sağlıklı olsunlar, Allah izin verdikten sonra neler olmaz ki...

yarın 36. haftam bitiyor 37 ye başlıyoruz... normal doğumdan korkuyorum... epiduralde istemiyorum... ne yaşayacağımı çok merak ediyorum

X