2013 Ekim Anneleri

Bebeginizin cinsiyeti ne olacak?

• Kizimiz geliyor

OY: 139 43,7%
  • Oglumuz geliyor

OY: 173 54,4%
  • Ikiz kizlarimiz geliyor

OY: 2 0,6%
  • Ikiz ogullarimiz geliyor

• Ikiz bir kizimiz bir oglumuz olucak

• Ankete Katılan
    318
herkese merhaba ,
ben aranıza yeni katıldım , 1.5 sene yasmin kullandım ,
1 ay oldu bırakalı ama biran once bebişim olsun istiyorum ,
daha önceden de hep isityoduk eşimle ama yasmini biraz da mecburiyetten kullanıyodum , (ameliyat oldum )
4 gün var adetime ama daha önceden olmadan 1 hafta once karnımda ağrı olurdu ,
şimdi ise hiç ağrım yok ,
dün test yaptım ama negative çıktı ,
bu arada yumurtlama dönemimde ilişkiye girdik 2 günde 1 olarak , doktor tavsiyesiyle ,
sizce adetime 4 gün kala testte çıkmama ihtimali var mı

cnm benim o testlerde zaten adet günün geçtikten sonra çıkıyor, o yüzden acele etme günün geçtikten sonra, en kesin cevabı kan testi veriyor ama genelde hap kullanımı bıraktıktan 6 ay kadar sonra hamile kalınıyor, hazırlıklı ol cnm boş yere heveslenip,üzülme sonra...

Bende Dr'a gittim bugun kızlar.
Simdi eşimle oturduk Cafe'ye hemen size yazayım dedim.
Benim oğlum aşağı dönmuş ve epey bi aşağı inmiş. Nst'ye girdim. Alttan da muayene etti Dr beni. Açıklık yok dedi rahim ağzı da iyimis. Sadece pozisyon almış. Haftada bir muayeneye çağırdı artık. İki hafta istirahat et dedi. Yani temponu düşür dedi. 37 olsun daha iyi olur dedi. Normal dogum istiyormuyum diye sordu. Bende evet cesaretim var dedim.
Hersey müsait dedi. Çatı da iyimis.
Bende artık çantamı hazırlamalıyım. Bu hafta da oğlumun eşyalarını yıkayıp utuleyeyim yavaş yavaş.
2400 olmus oğlum. Bundan sonra doğsa sorun olmaz ama 37yi beklese daha iyi olur dedi.
Şimdilik aklıma gelenler bunlar.
Gecmisi okuyamadım artık okurum. Suyu gelen arkadastan piskolataydi dimi haber var mı?

Son düzenleme:
noldu kız:KK53:

ama o saten geceliksiz olmazkiiii:KK23: vuhuuu giyermişiz saten gecelik altına bide topuklu terlik :KK52:

cullumm biraz önce yazdım ama arada kaynadı sanırsam, du tekrar kopyalayım mesajı:

Kızlar günaydın..
Bugün şok üstüne şok yaşıyorum, Allahtan hayırlısı.. piskolatamın doğumu ilkiydi.. biraz önce pedimde gördüğüm bikaç damla kanda ikinci oldu.. Nasıl korktuğumu anlatmamın imkanı yok.. vajide kaşıntı ve sivilce gibi bişiler vardı.onlar patlamış, büyük ihtimalle kan ordan geldi. alt tarafa iyice baktım ama kan ve akıntı benzeri bişi yoktu şükür.. Eğer devam ederse gidip bi tahlill yaptırıcam enfeksiyona karşı.. kendi doktorumunda yarınki randevuları dolu olduğundan mecburen cumayı beklemek zorundayım. bakalım artık hayırlısı..

Bu durumu yaşayan ya da bilgisi olan var mı, neden kaynaklanıyo olabilir ?
Çevremdeki bir iki kişi sonlara doğru hafiften vaji şiş gibi büyür, belki ondan yırtılıyodur felan dedi ama size soriiim dedim
:26:

bende kendimden beklemezdim vala yaa, noluyo bana, son haftalara doru hamişlerde bi rahatlık oluyomuş o mu geldi bana ne, bi arkadaşın suyu gelmiş + bide sancı var giderken giyeceği ayakkabıyı beğenmemiş, hayır o değil bunu giycem diye ( bu arada etrafındaki herkes panik ama :KK1: ) bendede o mu başladı ne, şüphelendim kendimden:KK53: yok tamam söz ya, bu akşam hazırlanıyo o çanta o kadar:nazar:

:KK60::KK60::KK60::KK60::KK60: ayy allah napmasın arkadaşını koptummmmm, valla kızlar bizdede baya eksik var halen bide erken doğum riskimde var benimde biran evvel toparlanmam lazım, piskolata hepimizi şok etti,bence halen şoktayız

Benim oğlum aşağı dönmuş ve epey bi aşağı inmiş. Nst'ye girdim. Alttan da muayene etti Dr beni. Açıklık yok dedi rahim ağzı da iyimis. Sadece pozisyon almış. Haftada bir muayeneye çağırdı artık. İki hafta istirahat et dedi. Yani temponu düşür dedi. 37 olsun daha iyi olur dedi. Normal dogum istiyormuyum diye sordu. Bende evet cesaretim var dedim.
Bende artık çantamı hazırlamalıyım. Bu hafta da oğlumun eşyalarını yıkayıp utuleyeyim yavaş yavaş.
2400 olmus oğlum. Bundan sonra doğsa sorun olmaz ama 37yi beklese daha iyi olur dedi.
Gecmisi okuyamadım artık okurum. Suyu gelen arkadastan piskolataydi dimi haber var mı?

34-35 olan yavrular siz artık hazırlayın cantaları bende haftaya hazırlayacağım inşallahh maşallah herşeyin yolunda olmasına sevindim
inşallah sağlıkla doğurursun bebeğini

cullumm biraz önce yazdım ama arada kaynadı sanırsam, du tekrar kopyalayım mesajı:

Kızlar günaydın..
Bugün şok üstüne şok yaşıyorum, Allahtan hayırlısı.. piskolatamın doğumu ilkiydi.. biraz önce pedimde gördüğüm bikaç damla kanda ikinci oldu.. Nasıl korktuğumu anlatmamın imkanı yok.. vajide kaşıntı ve sivilce gibi bişiler vardı.onlar patlamış, büyük ihtimalle kan ordan geldi. alt tarafa iyice baktım ama kan ve akıntı benzeri bişi yoktu şükür.. Eğer devam ederse gidip bi tahlill yaptırıcam enfeksiyona karşı.. kendi doktorumunda yarınki randevuları dolu olduğundan mecburen cumayı beklemek zorundayım. bakalım artık hayırlısı..

Çevremdeki bir iki kişi sonlara doğru hafiften vaji şiş gibi büyür, belki ondan yırtılıyodur felan dedi ama size soriiim dedim

bende olmadı canım çok şükür kanama filan bebeğin hareketlerini takip et azalma filan olursa acilden gidersin doktoruna benim fikrim bu yani

çok güzel haberlerle geldin cnm, maşallah kuzunada hayırlısıyla sende istediğin şekilde raht ve kolay bir doğum geçirirsin umarım.

canım gözünaydınn, çok sevindim güzel haberlerine, inşallah herşey gönlünce olur, Allah'ım hepimizi bi avazda kurtarır inşallah :KK16:
anamm bu karılar kudurmuş derler doğumamı gelmişler kocaları ile balayına mı :KK1::KK1::KK1::KK1:

yazyağmuru ne oldu yavrumm
zizagım mesajım arada kaynadı sanırsam. vajiyle alakalı bi durum vardı emin olamadığım, üstteki mesajda tekrar kopy yaptım.

34-35 olan yavrular siz artık hazırlayın cantaları bende haftaya hazırlayacağım inşallahh maşallah herşeyin yolunda olmasına sevindim

bende olmadı canım çok şükür kanama filan bebeğin hareketlerini takip et azalma filan olursa acilden gidersin doktoruna benim fikrim bu yani
çok duru bikaç damlaydı zizagım. ama vaji girişinde felan bişi yok.. üstteki sivilce gibi şeylerden gelmiş, dikkat edince gözüküyo. ama sebebini çözemedim..

gunaydın annelerr nasılsınız bu sabah:KK3:
pıskolata allah yardımcın olsun canımm aramızda ıılk doguran sen olucaksın hayırlı haberlerle gelırsın ıns allah:KK16::KK16:
bugun esım ıznlı dısarı cıkacaz havuzlu hana gıdıdcez yıne perde ve park yatagını alıcaz oglusumuzun bıraz zor olucak bu kaburga agrısıyla emınonune gıtmek ama ne yapalım katlanıcaz....
kzılar gecelerı uyuyamıyosanız bı formul gelıstırdım msıl mısıl uyuyorsunuz test ettım onayladım herıflerı yataktan atın:KK9:ıkı gun ayrı yattık mısıl mısıl uyudum dun uzuldum koltuklrda yatmasına gel yat dedım sabaha kadar dırhem uyku uyuyamadım deneyın faydasını goreceksınız:KK1::KK1:
Benimki ayrıldı bile yataktan :) cok da rahat dediğin gibi.
günaydın canımm naber? kız piskolata doğuruyomuş yahu, aldı beni bir panikkkk, halıları yıkamaya vermemiştim bu akşam onları vercem hemen, bide camları silmemişti geçen hafta bizim teyze bu cuma onları sildireyim komple, tırstım ayol:KK53:

Bende panik oldum gercekten :))
günaydın canım iyiyim çok şükür sızlanmıcam artık dirayetli olmaya kafama takmamaya çalışacağımm sen nasılsın:KK53::KK53::KK53:

valla yavrum siz artık başlayın 36. haftadasınız temizlikleri hallettirin çantan hazırdır heralde

piskolata ile rüyadan uyandık resmen sanki sonsuza kadar hamile kalacakmışız gibi geliyor bazen bana
Aynen canım sanki ruyadaydik daha var gibiydi. Simdi telaş sardı beni.

Evet canım cok sukur iyimis hersey. Çantayı hazırlayacağım Allah'ın izniyle bu hafta en gec.
İnsan telaş oluyor gercekten.

Kızlar günaydın..

Gecmis olsun canım. Artık zaten hersey telaslandiriyir bizi. Devam etmez insallah. Devam gelmezse cumayı beklersin sorun olmaz herhalde.

valla bu piskolata herkesi bi hareketlendirdi forumda he :KK70: ben de sanki 3 haftam kalmış gibi düşünür oldum :) bu arada haber varmı kendisinden, geçişe bakmak zor bu topicde maşallah pek hızlı :)

gözün aydın, herşey güzel, belkide beklicek senin bebiş 37 yi açıklık falan yok madem süper bence daha bekler o, maaşşallah diyelim nazar değmesin:nazar:

Kızlar günaydın..

görmedim msjını şekercim, canım böle bişi yaşamadım ben ama sen anlamışsın zaten nerden geldiğini, bi takibini yap, bebişinin hareketlerinide dinle kulağın onda olsun bugün, ters bi durum sezersen boşver kendi doktorunu git başkasına ama rahat olmakta yarar var, sen anlarsın zaten bi terslik olduğunu:KK31:

valla bu piskolata herkesi bi hareketlendirdi forumda he :KK70: ben de sanki 3 haftam kalmış gibi düşünür oldum :) bu arada haber varmı kendisinden, geçişe bakmak zor bu topicde maşallah pek hızlı :)

evet evet sanki düğmeye bastı hatun, hepimizde bi hareket başladı:KK53:yok canım henüz haber yok, muhtemelen aldı bebişi kucağına çıtı çıkmıyo mutluluktan:KK1:

Çevremdeki bir iki kişi sonlara doğru hafiften vaji şiş gibi büyür, belki ondan yırtılıyodur felan dedi ama size soriiim dedim [/COLOR]:26:

Canım hemoroit falan oldu mu sende belki o da kanama yapmıştır. Bende iki tane beze oluştu makat cevresinde ama kanama ve agri yok cok sukur.

Kızlar suyum geldi 2 saattir hastanedeyim haftam ileri diye doğumu engellemeyecekler 36+ 0 ım nolur dua edin
rabbim yardımcın olsun canım bu saat oldu belki almışsındır kucagına bile...
CNm cok geçmiş olsun bende korkmaya başladım bir gelişme olursa haber ver CNm
Allah'tan 36.haftadasın CNm inşallah bebeğin sağlıklı olur senin için
Hayırlısı neyse o olsun cnm

Bende deniyorum ezineciğim ama
Olmuyor...buğün kontrol var inşallah
Bir aksilik çıkmaz
hadi bakalım güzel hbrlerle gelirsin inşallah
canım uyku setiyle üşür bebiş soğuk oluyor onlar annem çeyizimde hazırlamıştı bana iki tane bebk yorganı ve yastığı (bizde çeyizde konuluyor da) onlar pamuktan ben zaten alerji sebebiyle yün kullanamıyorum benim kendi kullandığımda pamuk bence yorgancı bulursan pamuk yaptır derim ben çünkü pamuk yün gibi değil yünü her senen yıkaman gerekir ama pamuk yıkanmaz sadece dış kılıfları yıkanır

Lina cım kız sen de benim kızım gibi alerjiye müsait misin?
ayy çok zor bi şey bu yaa.geçen baharda çok kötü oldu yavrucağım..buharlar mı almadı iğnler mi olmadı...hangi dr a götürdüysem ailede astım var mı die soruyor,,
bi anneannem ve tayzemde var diyorum..hatta dün götürüdm çocuk hastanesine ..akciğer filmi, deri testi, bi de sft denilen bi şey yaptılar,,(hatta film için rdyoloji bölümübne girmişim odayaa girmedim ancak beni gören görevli niye sölemedizn dedi sizin burda durmanız tehl,iikeli falan neyse röntgen odaına girmedim inşallh bişey olmaz)
deri testinde ne çıktı biliyo musun kediye karşı alerjisi varmış,,yahu anlamadım evde ne kedi beslenir ne de sigara içilir
sadce yün kullanıoduk onu da kullanmıyrm artık kızımda

Ezine cim bence kayısı kompostosu yap bol bol iç; incir. üzüm, armut çok iyi gelir,,,

hadi ALLAH yardımcın olsun canım umarım herşey yolunda gider...

canım iştahsızlık varsa o zman hiç olmazsa sevdiğin şeyleri ye.. kendimi zorlayınca da kusuyorum diosun yaa..pekmez ceviz badem meyve sebze protein özellikle et ve balık,,(tavukları sağlıklı bulmuyorum ben)tüketmeye çalış mümkün olduğunca..
umarım yavrun un gelişimi gayet iiyi olur

yahu bende de var şöle kafayı koyup deliksiz uyuyamıyom hiç yaaa
muhakkak gece kalkıcam..zaten sola yatmmaktan sol taraf hasarlı gibi...
saol canım meyveyle falan fazla aram yok ama incir üzüm yiyorum

Kızlar günaydın..

kaşıdıysan falan sivilcelerin patlamış olabilir kanda ondandır canım devam ederse bi doktora görün ama

maşallah canım ogluna

çok güzel haberlerle geldin cnm, maşallah kuzunada hayırlısıyla sende istediğin şekilde raht ve kolay bir doğum geçirirsin umarım.
İnsallah canım. Benimki tup bebek oldugum icin hep normal olur mu olmaz mı endişesi vardı. Çok sukur su an normal olabilir gibi. Hayırlısı olur insallah hepimiz icin.
canım gözünaydınn, çok sevindim güzel haberlerine, inşallah herşey gönlünce olur, Allah'ım hepimizi bi avazda kurtarır inşallah :KK16:
.
İnsallah canım. Âmin. Hepimizin dogumu kolay olur insallah.
çok duru bikaç damlaydı zizagım. ama vaji girişinde felan bişi yok.. üstteki sivilce gibi şeylerden gelmiş, dikkat edince gözüküyo. ama sebebini çözemedim..

Belki sivilce parladı canım dediğin gibi. Ama yine de Dr'una gittiğinde söyle iyice incelesin. Hani baska birsey olmasın diye.

Gecmis olsun canım. Artık zaten hersey telaslandiriyir bizi. Devam etmez insallah. Devam gelmezse cumayı beklersin sorun olmaz herhalde.
sağol jaseminim, aynen öyle bi de piskolatayı duyunca iyice endişelendim.. Bi takip ediim bakalım bugün..
görmedim msjını şekercim, canım böle bişi yaşamadım ben ama sen anlamışsın zaten nerden geldiğini, bi takibini yap, bebişinin hareketlerinide dinle kulağın onda olsun bugün, ters bi durum sezersen boşver kendi doktorunu git başkasına ama rahat olmakta yarar var, sen anlarsın zaten bi terslik olduğunu:KK31:
bebişim hareketli cullum direk ona dikkat ettim, şükür onda bi sıkıntı yok.. dediğin gibi şikayet artarsa önce sağlık ocağına giderim, o da olmazsa doğru merkeze kendi doktoruma..

Canım hemoroit falan oldu mu sende belki o da kanama yapmıştır. Bende iki tane beze oluştu makat cevresinde ama kanama ve agri yok cok sukur.
makatta vardı 2 tane beze ama o kayboldu kendiliğinden cnm, şimdi vajinin üst kenarlarında birkaç tane sivilce gibi bişi var, sinek ısırması gibi kaşınıyo. o da kanamış ama ben direk kanı görünce panikledim tabi..

X