2013 Ekim Anneleri

Bebeginizin cinsiyeti ne olacak?

• Kizimiz geliyor

OY: 139 43,7%
  • Oglumuz geliyor

OY: 173 54,4%
  • Ikiz kizlarimiz geliyor

OY: 2 0,6%
  • Ikiz ogullarimiz geliyor

• Ikiz bir kizimiz bir oglumuz olucak

• Ankete Katılan
    318
Kızlar bebişime oda yapmadıgım için sadece baby tech beyaz park yatak almıstım. Şimdi kıyafetlerını falan yıkamaya cıkarınca bır suru esyasının oldugunu fark ettım ve gardolap almaya karar verdim. Sİzce nasıl bır gardolap almalıyım fikir verirseni,z sevinirim....

cnm bende alcam ıster ıstemez kıyafetlerı çok oluyo normal 2 kapılı yada 3 kapılı alcam yanı tam bebek resımlı olan gardroptan değil ben susleyecem sonradansa kullanır kendıne

kızlar bebek ne zaman baş aşağı dönüyormuş
benim 1 buçuk ay önce dönmüştü kaç haftaydım tam hatırlamıyorum ama
selam kızlar nasılnız benim yine misafirim vardı o yüzden giremedim bu arada grip oluyorum galiba hapşuruklarımı alerji sanmıştım ama şu anda boğazım da yanıyor:KK50::KK50: havaların azizliğina uğradım galiba:KK31::KK31:
hoşgeldin canım sıcak bişeyler iç bogazını yumuşat balda koy
slm kızlar ben geldimmmm:KK16:çok yoğun bi hafta sonuydu. cuma günü benden kahverengi leke geldi apartopar hastaneye gittik nst ye girdim alttan muayene edildi çok şükürki ne sancı ne açılma yoktu. niye geldi öle bişi anlamadım:18: dünde rutin kontrolümüz vardı oğluşumu gördük 2,500 gr olmuş minnakım:KK55:2 hafta sonra tekrar çağırdı çatı muyanesi yapıcak ona göre normal sezeryan karar verecek. ama benım normal doğuma cesaretım yok dedim cesaretlendiririz dedii tırsıyorummmm:18::18:
maşallah ogluna canımbenim oglumda 2400gramdı perşembe günü. doktorum bana çatı muaynesi falan bişe demedi nst dedi sadece

kızlar şu gecelıkler ıçin ne dıyosunuz sızce gecelıkmı alalım yoksa pıjama takımımı normal dogum ıçın gecelık onerıyorlar ee sezeryan ıçınde ama bende gecelık sevmıyorum

benim 1 buçuk ay önce dönmüştü kaç haftaydım tam hatırlamıyorum ama

hoşgeldin canım sıcak bişeyler iç bogazını yumuşat balda koy

maşallah ogluna canımbenim oglumda 2400gramdı perşembe günü. doktorum bana çatı muaynesi falan bişe demedi nst dedi sadece
canım bugün mide yanması da var şansımdan ballı limonlu sıcak su yapim dedim ama o beni iyice yakar başka ne yapsam acaba ıhlamurumda bitmiş baktım da:KK31:
kızlar şu gecelıkler ıçin ne dıyosunuz sızce gecelıkmı alalım yoksa pıjama takımımı normal dogum ıçın gecelık onerıyorlar ee sezeryan ıçınde ama bende gecelık sevmıyorum

ben de senin gibi kararsızım gecelik rahat diyor herkes ama kışa doğru olacak bizim minişler ve biz üşürüz öyle yeni doğum yapan kadın üşür diyorlar

ya 37yi doldurmadan gelişimlerini tamamlamadan gelmesinler de benim korkum o erken doğum olur da küveze alırlar yavrum orda ben burda evimde kalırım diye korkuyorum ama bana da benimki erken olur gibi geliyor zaten en son geçen hafta doktora gittiğimde doktorun dediğine göre bebeğin başı baya aşağı inmişti doktor söylemedi ama çevremden duyduğum kadarıyla aşağı inince fazla beklemiyormuş minişler
banada hep göbegin aşagıya inmiş diolardı doktoruma sordum ewet biraz inmiş ama bu erken dogum belirtisi degil merak etme demişti sizlede paylaşıyım dedim:KK34:
sanırım ablandan dolayı oyle oluyo cnm alışınca ama uzme bunaltma kendını
topladım kendimi biraz daha iyiyim canım bana iyi gelen bi kaç telden sonra...

bende gecelik sevmiyorum ama mecburi tutuyolar pijama giydirmiolar dogumdan sonra ben hem gecelik hem pijama takımı koydum çantaya bakalım

canım bugün mide yanması da var şansımdan ballı limonlu sıcak su yapim dedim ama o beni iyice yakar başka ne yapsam acaba ıhlamurumda bitmiş baktım da:KK31:

ben de senin gibi kararsızım gecelik rahat diyor herkes ama kışa doğru olacak bizim minişler ve biz üşürüz öyle yeni doğum yapan kadın üşür diyorlar

cnm bende kararsız kaldım çıkamıyorum ıçinden bende yenı dogum yapan kadın terler dıye okudum:26::26: bıde gecelıkte sevmıyorum ya bıde usursek zaten bacaklarda dışarda olcak gecelıkte

banada hep göbegin aşagıya inmiş diolardı doktoruma sordum ewet biraz inmiş ama bu erken dogum belirtisi degil merak etme demişti sizlede paylaşıyım dedim:KK34:

bende gecelik sevmiyorum ama mecburi tutuyolar pijama giydirmiolar dogumdan sonra ben hem gecelik hem pijama takımı koydum çantaya bakalım

cnm nıye mecbur olsunkı bende ıkısıde yok bırını alcam zaten bıde bışey sorcam ıllakı lahusa pıjamasımı olcak ya rahat edecegımız bı pıjamada olsa kotumu kacar hastanede fıkrınız nee

hımm bak bunu duyduğuma sevindim erken doğum belirtisi demedi zaten doktorumda ama çevrem diyor karnın aşağıda diye ama takılmamak lazım herşeye..sen en iyisini yapmışsın ikisini de çantaya koyarak hangisi kullanışlıysa onu tercih edersin orda
cnm bende kararsız kaldım çıkamıyorum ıçinden bende yenı dogum yapan kadın terler dıye okudum:26::26: bıde gecelıkte sevmıyorum ya bıde usursek zaten bacaklarda dışarda olcak gecelıkte

bilmyorum canım ama bayramda doğum yapan eltimde o sıcakta baktım çorap filan giymiş üşüyormuç bir de yatak odası fırın gibidir onun çok bunlatıcı ve kendisi normalda çok sıcaklar benim tam tersim yani ben ço üşürüüm kışın elim ayağım hiç ısınmaz

süt olabilir sıcak sıcak canım ballı aklıma bu geldi
üşüme meselesi dogru ama dikişler olunca çamaşır bile giydirmiolarki bırakın pijamAyı hiç giydirmezler

slm arkadaşlar inşallah herkes iyidir...doğum iznine ayrıldım ama vakit geçmiyor gibi hem merak hem heyecan hem de iş olmayınca evde ne yapacağını bilememe:) her gece ne zaman doğum yaparım diye düşünüyorum:) bu arada doğumda da kimse olmayacak eşim ve ben bakacağız inşallah oğlumuza :) şanslıyız çünkü eşim de ben de hemşireyiz :) inşallah herkesin sağlıklı ve kolay bi doğumu olur,forumdaki tüm arkadaşlar bebişlerini kucaklarına alırlar...

cnm nıye mecbur olsunkı bende ıkısıde yok bırını alcam zaten bıde bışey sorcam ıllakı lahusa pıjamasımı olcak ya rahat edecegımız bı pıjamada olsa kotumu kacar hastanede fıkrınız nee

ben lohusa pijaması yerine normal bir pijama takımı almayı düşünüyorum çünkü mağazalarda baktım da lohusa pijaması hamişlere göre bebek doğduktan sonra 2-3 gün daha olur sonra bollaşır çünkü karın kısmı geniş onların o yüzden sonra giyemeyiz diye düşünüyorum

anlatabileceğin tek insan kayınvalidenmi?çok şaşırdım ve kauınvalidenle aranın iyi olmasına sevindim ben kayınvalideme bişey desem oğlunu tutar sevinir başalr gene eskilerden anlatmaya biz eskiden böleydik falanda filan..evet eşime bende bazen isyan ediyorum yanımda ol diyorum sonra sırnaşıyor ama ne fayda tamam hakkını yiyemem sofrayı yemeği çoğu zaman hazırlıyor hazır sofraya oturuyorum eve gidence ve çok iyi oluyor ama ailesinin dolduruşuna gelip değiştimi beni çok üzüyor sadece benim lafımı dinlese ikimi,z oldukmu iyiyiz ama bebek oldumu görecek hepsi kızımla beraber hesabını sorucaz onlara:KK53:
evt cnmcım kv ile aramda 4 yıldır hiç sorun olmadı şükür.. tarafsız davranır, oğullarını kayırmaz öyle hemen.. bu eşler niye böyle ya, niye anlamazlar, n,ye birazcık daha fazla anlamaya calısmazlar.. inan hamileliğin güzelliklerinden bişey anlamadan geçti, sadece sıkıntılarını bildim onuda yalnız yaşıyorum zaten.. yinede herşeye şükrediyorum, Rabbim büyüktür..
bende bir doğurayım kuzu kkırkının çıkmasını bile beklemeyeceğim alıp kaçacağım kuzumu memlekete..beni kimse tutamaz artık burada...
bende bugün o derece oldum.. durumum elverse şimdi çekip giderdim, annemlerin yanında biraz kafamı dinlerdim. burda böyle ilgi alaka bekleyip yıpranmaktansa onun burnu sürterdi biraz..

ah ah canım seni senden başka kimse anlaaz illa söyleyeceksin yada kendi işini kendin yapacaksın başka çaresi yok
çok doğrusun ezinem, gerçi herkes anlasa kocalar anlamadıktan sonra ne yazar dimi.. sen gibi benimde ağlayasım geliyo habire. İnsan boğazına kadar dolu olunca nasıl anlatacağını bilemez ya, işte o noktadayım şuan..

slm arkadaşlar inşallah herkes iyidir...doğum iznine ayrıldım ama vakit geçmiyor gibi hem merak hem heyecan hem de iş olmayınca evde ne yapacağını bilememe:) her gece ne zaman doğum yaparım diye düşünüyorum:) bu arada doğumda da kimse olmayacak eşim ve ben bakacağız inşallah oğlumuza :) şanslıyız çünkü eşim de ben de hemşireyiz :) inşallah herkesin sağlıklı ve kolay bi doğumu olur,forumdaki tüm arkadaşlar bebişlerini kucaklarına alırlar...
A.s iznin hayırlı olsun,inş. evde güzel vakit geçirirsin..Gerçi artık yavaş yavaş heyecanlanmalar başlıyor..:18:Hemşire olarak bizlere tavsiyelerin varsa söyleyebilirsin:KK23:

hoşgeldi sağ salim kavuşursun inşallah yavruna cinsiyeti ne
süt olabilir sıcak sıcak canım ballı aklıma bu geldi
üşüme meselesi dogru ama dikişler olunca çamaşır bile giydirmiolarki bırakın pijamAyı hiç giydirmezler

dediğin gibi kimi hastaneler dikiş sebebyle çizin vermeyebiliyormuş ama allahtan benim hastanem öyle değil

evt cnmcım kv ile aramda 4 yıldır hiç sorun olmadı şükür.. tarafsız davranır, oğullarını kayırmaz öyle hemen.. bu eşler niye böyle ya, niye anlamazlar, n,ye birazcık daha fazla anlamaya calısmazlar.. inan hamileliğin güzelliklerinden bişey anlamadan geçti, sadece sıkıntılarını bildim onuda yalnız yaşıyorum zaten.. yinede herşeye şükrediyorum, Rabbim büyüktür..

bende bugün o derece oldum.. durumum elverse şimdi çekip giderdim, annemlerin yanında biraz kafamı dinlerdim. burda böyle ilgi alaka bekleyip yıpranmaktansa onun burnu sürterdi biraz..

çok doğrusun ezinem, gerçi herkes anlasa kocalar anlamadıktan sonra ne yazar dimi.. sen gibi benimde ağlayasım geliyo habire. İnsan boğazına kadar dolu olunca nasıl anlatacağını bilemez ya, işte o noktadayım şuan..

yazyağmuru sen de pek bir dertlenmişsin bacım hayırdır

a.s hoşgeldin.. amin, rabbim hepimizi sağlıcakla kavuştursun inşallah..

dikişlerden dolayı canım degmesin bişey mikrop kapmasın diye ben öle bişe aldımki piama takımını sonradanda giyebilecegim tarzda
hımm bak bunu duyduğuma sevindim erken doğum belirtisi demedi zaten doktorumda ama çevrem diyor karnın aşağıda diye ama takılmamak lazım herşeye..sen en iyisini yapmışsın ikisini de çantaya koyarak hangisi kullanışlıysa onu tercih edersin orda

bilmyorum canım ama bayramda doğum yapan eltimde o sıcakta baktım çorap filan giymiş üşüyormuç bir de yatak odası fırın gibidir onun çok bunlatıcı ve kendisi normalda çok sıcaklar benim tam tersim yani ben ço üşürüüm kışın elim ayağım hiç ısınmaz
takılma canım boşver
bakcaz artık herşeyi yaşayıp ögrenicez
ben lohusa pijaması yerine normal bir pijama takımı almayı düşünüyorum çünkü mağazalarda baktım da lohusa pijaması hamişlere göre bebek doğduktan sonra 2-3 gün daha olur sonra bollaşır çünkü karın kısmı geniş onların o yüzden sonra giyemeyiz diye düşünüyorum
benim aldıgım takım normaldede giyilecek şekilde bulursanız ondan alın derim çok hamile pijaması gibi degil

asıl kocaların anlamaması koyuyo insana canım diger kimseler anlamak zorunda degiller zaten
skma kedndini bence aglıcaksan agla bagıracaksan bagır bana kendimi sıkmak hiç iyi gelmio bebegimde kasılıo hemen aglayınca rahatlarım biraz ben ondan olsa gerek

A.s iznin hayırlı olsun,inş. evde güzel vakit geçirirsin..Gerçi artık yavaş yavaş heyecanlanmalar başlıyor..:18:Hemşire olarak bizlere tavsiyelerin varsa söyleyebilirsin:KK23:

sağolasın, vakit geçsin diye bebek battaniyesi başladım ama yarısını bitirdim şimdiden :))) hemşire olarak kesinlikle bol su ve sol yan yatış diyorum ama genelde zaten burda deneyimli arkadaşlardan herşeyi öğreniyoruz bir de keşke şu çatlaklar için sadece karın bölgesine ürün kullanmasaydım diyorum karnımda hiç bişi yok ama diz altlarım çatladı çok garip :)))

X