2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Günaydınnn kızlar...
İyi Haftalar hepimize. Aramıza yeni katılanlara da hoşgeldiniz diyorum. Yoktum birkaç gündür. Cuma dr.a gittim gördüm miniğimi. İlaçlarımı aldım. 2 hafta sonra da allah nasip kısmet ederse kalp atışlarını dinlemeye gideceğim.Benim bulantı ilaç kullanmama rağmen devam. Birde hafta sonu üzerineze afiyet feci bir baş ağrısı geçirdim. İlaçsız atlattım çok şükür.Sizin nasıl gidiyor?

canım gunaydın. mıde bulanısı kotu ya bendede vardı ama artmaya basladı ılacsız bas edebılıyodum galiba ilac gerekecek . sen hangi ilacı içiyosun mıden ıcın. bas agırını da ılacsız atlatabılmene sevındım.:nazar::nazar:

canım gunaydın. mıde bulanısı kotu ya bendede vardı ama artmaya basladı ılacsız bas edebılıyodum galiba ilac gerekecek . sen hangi ilacı içiyosun mıden ıcın. bas agırını da ılacsız atlatabılmene sevındım.:nazar::nazar:

günaydın arkadaşlar aranıza yeni katılan 2012 temmuz annesi olarak hoşbulduk diyorum.çok geçmiş olsun baş ağrısını iyi bilirim çok şükür gebelikte şimdilik yaşamadım allah da kimseye yaşatmasın.herkese hayırlı mutlu güzel haberler aldığı bir hafta diliyorum

arkadaşlar yatrak yazıyorum. bana bol bol dua edin.
şimdi 25 binlerde karından ancak görünüyor, 1 cm bişeydi en son. çarşamba yattım. doktor baktı,kese aşağıda yüzde 50 risk var dedi. perş. tekrar baktı. dünküne göre iyi dedi. büyüyor dedi. değerinde artıyo dedi. elimizden geleni yapçaz dedi. kanamam vardı.
işte öyle durumum.
vajinal progestan kullanıyorum.şu an leklenme sadece.

günaydın loneliness dualarımız seninle hiç merak etme allahın izniyle bebişin iyi haberlerini alıcaz hep birlikte sen yeterki kalbini ferah tut kendine çok iyi bak bolbol dinlen

sinopeecim bak benim de acayip kabızlığım ve gaz sorunum vardı gün kurusu aldım şu kayısı kurusunun işlem görmemiş kara hali var ya? güniçinde ondan ara ara 3-4 tane yiyip üstüne su içiyorum normalde yapsam afedersiniz ishal olacağım bir durumda ancak tuvalet düzenim normale döndü. sana da tavsiye ediyorum canım bir de gaz için soğuk süt içmemeye gaz yapıcı fasülye nohut gibi besinleri fazla kaçırmamaya çok hızlı yememeye dikkat et. ben normalde hiç bu sıkıntıları çekmezdim ama doktor hormonlar arrtıkça olacak normaldir dedi. sen de günkurusunu mutlaka dene her gün yemekten bişi olmaz hem vücudun şeker ihtiyacnı da doğal yoldan karşılıyorsun

evet canım o bana da iyi geliyor ..aldım bakalım ...

arkadaşlar ben ilk hamileliğimde folic plas içmiştim hatta hamile kalmadan bir kaç ay önce başlamıştım.

bu dr.folbiol verdi günde yarım tablet iç dedi.sizler ne içiyorsunuz folik asit olarak?

ben de folik plus içiyordum fakat şuan piyasa da yok üretimi durmuş folbiole geçtim ama ben tam kullanıyorum...

kızlar yaa benim sat ım 21 ekim yani bu durumda bebiş 4 haftalık görünüyo..cuma günü 5.haftaya girmiş olacağız ve doktora gitmek istiyorum erkenmi olur sizce..bide benim ovulasyonum 4 kasımdı eğer o tarihi baz alırsam bebişşu anda 3 haftalık:44::44:aklım karıştı..bi akıl verin yaa:KK54::KK54:

kızlar yaa benim sat ım 21 ekim yani bu durumda bebiş 4 haftalık görünüyo..cuma günü 5.haftaya girmiş olacağız ve doktora gitmek istiyorum erkenmi olur sizce..bide benim ovulasyonum 4 kasımdı eğer o tarihi baz alırsam bebişşu anda 3 haftalık:44::44:aklım karıştı..bi akıl verin yaa:KK54::KK54:

canım gunaydın :) bence doktora gıtmelısın keseyı gormeyebılırsın ama doktor sana gereklı yonlendırmeyı yapar.

Gunaydin herkese, Aramiza yeni katilan anne adaylarii Hosgeldinizzzzz.

Kizlar migde bulantilariniz devam ediyor mu? onceki yazilarimda yazdigim gibi limonlu ayva cok iyi geliyor, Allaha cok sukur benim cok azaldi, hafif oluyor ama herseyi yiyip icebiliyorum.

Bol bol sicak birseyler icin, ayrica yeni bir sey kesfettim naneli ayran, super iyi geliyor migdeme, cunku ben sut icemiyorum. Taze naneyle ayran yapip iciyorum, hem rahat uyuyorum hem de migeme iyi geliyor, hem de calsiyum :)

arkadaşlar yatrak yazıyorum. bana bol bol dua edin.
şimdi 25 binlerde karından ancak görünüyor, 1 cm bişeydi en son. çarşamba yattım. doktor baktı,kese aşağıda yüzde 50 risk var dedi. perş. tekrar baktı. dünküne göre iyi dedi. büyüyor dedi. değerinde artıyo dedi. elimizden geleni yapçaz dedi. kanamam vardı.
işte öyle durumum.
vajinal progestan kullanıyorum.şu an leklenme sadece.

canım Allah şifa versin bir an önce umarım durumun düzelir ve meleğin sağlıkla büyümeye devam eder:nazar:

Günaydııın kızlar nasılsınız bakalım ??

günaydın canım bende hiç bulantı yoktu bu sabah serviste biraz kötü oldum yeni yeni kendime geldim:KK53:

canım ben idare edıyorum bugun sabah mıde bulantısı kotuydu yenı yenı duzeldım ufaklık ben burdayım dıye cıglık atmaya ıyıden basladı daha artmaz umarım su bulantı. sende durum ne ?

Günaydınnn kızlar...
İyi Haftalar hepimize. Aramıza yeni katılanlara da hoşgeldiniz diyorum. Yoktum birkaç gündür. Cuma dr.a gittim gördüm miniğimi. İlaçlarımı aldım. 2 hafta sonra da allah nasip kısmet ederse kalp atışlarını dinlemeye gideceğim.Benim bulantı ilaç kullanmama rağmen devam. Birde hafta sonu üzerineze afiyet feci bir baş ağrısı geçirdim. İlaçsız atlattım çok şükür.Sizin nasıl gidiyor?

canım ben de grip olmuşum cumartesi boğaz ağrım pazar da acayip burun akıntım ve halsizliğim vardı paso yattım bugün daha iyiceyim çok şükür. İlaç da alamayınca insan panik oluyor

nurdancım ben 5+3te gittim doktora keseyi göremedim biraz daha bekle istersen canım yani ne bileyim kese görünmeyince pek bişi anlamıyorsun. Yine de sen bilirsin

canım gunaydın :) bence doktora gıtmelısın keseyı gormeyebılırsın ama doktor sana gereklı yonlendırmeyı yapar.
canım cuma günü kesin gidicem zaten ama gitmişken keseyide görseydim fena olmazdı:KK1:zaten doktorum beni yeterince yönlendirdi daha gebe olduğumu öğrenmeden 2 gün önce gitmiştim .bana reglin 3 gün geçerse gel dedi dün 3.günümdü gitmedim .çünkü gebe olduğumu öğrendim.şimdi cuma günü doktoruma gitsem daha net sonuçlar alırım hcg min artışını daha net görürüm diye düşünüyorum ama bilmem yanılıyomuyum..

canım Allah şifa versin bir an önce umarım durumun düzelir ve meleğin sağlıkla büyümeye devam eder:nazar:

günaydın canım bende hiç bulantı yoktu bu sabah serviste biraz kötü oldum yeni yeni kendime geldim:KK53:

canım ben de grip olmuşum cumartesi boğaz ağrım pazar da acayip burun akıntım ve halsizliğim vardı paso yattım bugün daha iyiceyim çok şükür. İlaç da alamayınca insan panik oluyor

nurdancım ben 5+3te gittim doktora keseyi göremedim biraz daha bekle istersen canım yani ne bileyim kese görünmeyince pek bişi anlamıyorsun. Yine de sen bilirsin

canım günaydın ya gecmıs olsun oncelıkle madem hastasın bna doktorumun onerdıgı ıkı onerıyı sana soyleyım, yarım tatlı kasıgı zencefıl tozu uzerıne yarım lımon suyu ve bır kasık bal karıstır uzerıne kaynar su dok ve ıyıce karıstır ıyı gelıyor. bır dıgerıde kuru ıncırı az suda kaynat sonra ıcınde ez ıncırı ve süz bır kahve fıncanının ıcıne bır kasık da bal koy ve karıstır bır ıkı yudum ıc gerısını de gargara yap . ıyı gelıyor

merhaba arkadaşlar bende Allah nasip ederse 2012 temmuz annesiyim benim SAT 3 ekim normalde bugün itibariyele tam 7 hafta oldu ama kese daha bu gün göründü doktorum geç yumurtlamışsındır şuan herşey sağlıklı görünüyor dedi benimle aynı durumda olan varmı?

Bu arada Rabbim hepimize ayıpsız kusursuz hayırlı evlatlar nasip etsin hepimize hayırlı uğurlu olsun:KK9:

canım cuma günü 5.haftan bitiyor ve çok büyük ihtimalle keseyi görürsün ..kişiden kişiye değişiyor ama ben 4+6 da gördüm.

canım cuma günü 5.haftan bitiyor ve çok büyük ihtimalle keseyi görürsün ..kişiden kişiye değişiyor ama ben 4+6 da gördüm.

bende şimdi doktorumu aradım oda büyük ihtimalle görünür dedi canım o yüzden cuma günü gidicem ..bide siz şu halvet işini ne yapıyosunuz yaa:KK1:

bende şimdi doktorumu aradım oda büyük ihtimalle görünür dedi canım o yüzden cuma günü gidicem ..bide siz şu halvet işini ne yapıyosunuz yaa:KK1:

bende çarşamba gideceğim inşallah kalp atışlarını duyacağız....yarın 6.haftam bitiyor...
valla canım biz 2,5 yıldır uğraşıyoruz bebiş için ve bu süreç de bir kimyasal gebeliğim bir tüp denemem oldu .bütün bunlardan sonra eşimde varikosel oldugu ortaya çıktı ve ameliyat olalı 3 ay dolmadan hemilelik oldu çok şükür ve şu an eşimde bende o kadar çok korkuyoruz ki bir problem olur diye o yüzden kimse diğerine yaklaşmıyor :KK1: en azından şu 3 ayın dolması lazım bana göre...

canım kişiden kişiye göre değişiyor belki görünür belkite görünmez ama seninki muhtemelen henüz görünmez bak benim Sat a göre bugün tam 7 hafta oldu ama keseyide daha bugün gördük doktor geç yumurtlamışsın dedi cumaya doğru git istersen

merhaba arkadaşlar bende Allah nasip ederse 2012 temmuz annesiyim benim SAT 3 ekim normalde bugün itibariyele tam 7 hafta oldu ama kese daha bu gün göründü doktorum geç yumurtlamışsındır şuan herşey sağlıklı görünüyor dedi benimle aynı durumda olan varmı?

Bu arada Rabbim hepimize ayıpsız kusursuz hayırlı evlatlar nasip etsin hepimize hayırlı uğurlu olsun:KK9:

canım senin ki 6 haftalık olmuş oluyor şuan...

aynenn bebeğemm bende senin gibi düşünüyorumm:44::44:ben senimi dinlesem acaba
canım bende gitmemen taraftarıyım. çünkü keseyi görememek canını sıkabilir. ben 5. haftada keseyi görmüştüm. ama göremeyen arkadaşlarda var. 6. haftada kalp atışlarına çağırdı Dr. duyamadık 1 hafta sonra gel dedi çok üzüldüm 1 hafta vesvese üstüne vesvese geldi. acaba atmayacakmı vs. 7. haftada kalp atışlarını duydum çok şükür. sabretmemiz gereken bir dönem.

canım günaydın ya gecmıs olsun oncelıkle madem hastasın bna doktorumun onerdıgı ıkı onerıyı sana soyleyım, yarım tatlı kasıgı zencefıl tozu uzerıne yarım lımon suyu ve bır kasık bal karıstır uzerıne kaynar su dok ve ıyıce karıstır ıyı gelıyor. bır dıgerıde kuru ıncırı az suda kaynat sonra ıcınde ez ıncırı ve süz bır kahve fıncanının ıcıne bır kasık da bal koy ve karıstır bır ıkı yudum ıc gerısını de gargara yap . ıyı gelıyor

ay canım çok sağol kuru incirim var ikinciyi deneyeyim ben peki bal hangi kaşıkla 1 kaşık? şimdi 1 kahve fincanı küçük biraz çay kaşığı mı bal?

3 ay kardeş kardeş uyumak iyi olur canım:) ne olur ne olmaz tedbir bizden takdir ALLAH'tan.

kızlar düşük tehlikenizin olmadığını söylediyse doktor lekelenmeniz yoksa vs. ilişki devam edebilirsiniz yasak değil. Ha ne olur, daha dikkatli olursunuz o kadar. Yoksa hamilelik bir hastalık değil neticede normal yaşantımıza devam edebiliriz doktorumuz aksini söylemedikçe. Ama nurdancım senin için daha erken bi doktoruna görün de canım sorun yok derse o zaman yaparsın.

X