2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

canım cevap verdıgın için çok sagol su an bırılerıyle konusmaya çok ihtıyacımvar şuan kanamam ne kahverengı ne kırmızı ikisinin ortası bı renk mıktarı adetın bıtımıne dogru az gelen ama devamlı gelen bı akıntı vardır ya onun gıbı progestan kullanıyorum 3 tane dunden bugune azaldı kanamam ama içim içim yıyıyo bı sey olmusmudur dıye bel çevremde de agrı var

aslında geçen cumartesınden ber yasıyorum bu kanama olayını ara ara gelıp bıtıyodu dr um 3 tane progestan verdı içiyodum dun basladı kesılır dıye bekledım azaldıda ama tam kesılmedı şimdi benı aldı panık korku

canım cevap verdıgın için çok sagol su an bırılerıyle konusmaya çok ihtıyacımvar şuan kanamam ne kahverengı ne kırmızı ikisinin ortası bı renk mıktarı adetın bıtımıne dogru az gelen ama devamlı gelen bı akıntı vardır ya onun gıbı progestan kullanıyorum 3 tane dunden bugune azaldı kanamam ama içim içim yıyıyo bı sey olmusmudur dıye bel çevremde de agrı var

surekli yat eger ilacinda varsa o zaman bekle yarini cunku kendi dr un gormesi daa iyi olur,
ben ilac kullanmiyorsun sandim bende igne yiyorum 3 gundur yarin kontrol var.
eger normal kirmizi olursa o zaman ktu derler diger renklerde kanama durmus derler.
bacaklar yukari dogru uzat yastik filan koy oyle yat
ben cok arastirdim en faydali yol bu. progestan bile onun kadar faydali degilmiski sen onuda kullaniyorsun
eger ulasabilirsen kendi dr ara dicem ama bugun pazar ve sanirim Tr de erken bir saat

aslında geçen cumartesınden ber yasıyorum bu kanama olayını ara ara gelıp bıtıyodu dr um 3 tane progestan verdı içiyodum dun basladı kesılır dıye bekledım azaldıda ama tam kesılmedı şimdi benı aldı panık korku

calisiyormusun ? cok ayakta kalmak cok zararli bu gibi durumlarda bol bol su ic ayrica. benim de dun leke gecmis yine panik
yapmadim cunku ignemi vurulmustur bu saatten sonra taktir Allahin canim
bol dua et ve Ya
mubdi yi oku elini karnina koy. ben oyle yapyorum arada
birde annem 41 fatihayi suya oku ve ic dedi onu yapmadim daha ama yapicam

çalışmıyorum ev hanımıyım ama evde ıkı çocuk bana bakıyo kahvaltı hazırlamamı beklıyolar yatıyorum zaten vakıt buldukça sau olyına gelınce aslında cok su içmiyorum acaba dıyorum onun etkısındende olabılırmı dıye bıde ilacı 4 tane içsem ne olur bugun nette baktım 6 saat arayla ıkıser tane içenler varmiş bugun oyle içeyım zaten yarın dr dayım o ne derse ona devam ederım

Canım kimyasal gebelik nasıl bişey?
kan tahlilinde hamile olduğumu öğrendim ama keseyi göremeden düştü. buna kimyasal gebelik deniyor. çok erken düşen gebelik.

merhaba İnşaAllah sorunsuz bir hamilelik neticesinde bebeğini kucağına alırsın. senin için 10 gün zor geçecek ama bu 10 günü bol bol dua ederek iyi değerlendimeni öneririm. inşaALLAH kalp atışlarını duyarsın. bu arada boş gebelik ve kimyasal gebelik sebeplerinin araştırılması için Dr. gittin mi?
sağol canım ben de çok dua ediyorum. doktorlar araştırmaya gerek olmadığını söylediler. araştırmadılar maalesef.

kotu dusunme canim ins duyarsin kalp atislarini.
amin inşallah canım

günadın iyi hafta sonları kızlar.........kimse kendini yormasın.....bol bol dinleni 12.haftaya kadar çok dik.etmemiz gerekiyor allaha emanet olsun bebişlerimiz.......

selam anneler.ben sık sık ğiremiyorum hem oğlum var hemde rahatsızım.size kısace özet geçeyim.ğeçen hafta annemin sağlığında kötü bazı şeyler oldu ve ben üzüntüyle baygılık ğeçirdim.aradan bir ğün ğeçince kanamam oldu.hastaneye çarşamba ğünü ğittiğimdehastaneye yatmam gerektiğini rahim içi kanamanın olduğunu söylediler.keseyi ğördüler ama bebeğimin kalpatışlarını dinleyemediler.bende hastaneye yatmak istemedim.15 aylık oğluşuma bakacak kimse olmadığı için ev istirati yapıyorum.ama çok zor oluyor.ayın 28 inde randevum var. bebeğimin kalp atıştarını duyarsak ğebeliğe devam edecem eğer duyamazsak gebeliğe son verilecekmiş.lütfen hamişler benim için ve bebğim için dua edin.hem 2 bebeğimi çok istiyorum.hemde oğlumun kardeşe ihtiyacı var.malüm betonlaşan komşuluk ilişkileri iyice kaybolan bu koca şehir ankarada tek başına büyümesini istemiyorum bebeğimin...kendilerinize ve minik cünyırlara iyi bakın....ŞİŞİKLER......

hoşbulduk Yeşim .
teşekkür ederim listeye eklenmişim. birkaçgündür siteye giriş yapamadım yeni evimize geçtik yerleştim çok şükür bebekle biraz zor oldu. ayağa kalkmaya çalışıyor derken walla karşı olmama rağmen yürüteç aldık bugün ohh be dünya varmış. misafirim vardı yoruldum. bu arada biz daha kimseye söylemedik ilkini hemen ilan etmiştik. şimdi bi iyice belli olsunda bekliyorum . geçmişi okudum azıcık . bayağı kalabalığız daha çoğalır inşallah. herkese sağlıklı bir hamilelik ve doğum diliyorum arkadaşlar. benim oğlumdada bulantım hiç olmamıştı. 8 ay önce doğum yapmış bir anne olarak bilgiler taze ilk bebeği olacak arkadaşlara yardımcı olabilirim merak ettikleriniz varsa ? iyi geceler.[/QUO

seni biyerlerden hatırlıyorum mmu canım.ben aralık annesiydim

mrb benımde ıkıncı gebelıgım sanırım bugun tesaduf sonucu hamıle oldugumu ogrendım ama tetsı tekrarlamam gerekıyor pzt gunu degerım 43.3 cıktı benım ılk gebelıgım tup tedavısıyle oldu bu bızı cok sasırttı ıstemek ve ıstememk arasında kalan duygular ıcerısındeyım bı kızım var suan ve 14 aylık cok kucuk .....bakalım pzt test sonucu kac cıkacak

benimde öylecanım kızım da 11 aylıkkkk sürpriz oldu bizede

çalışmıyorum ev hanımıyım ama evde ıkı çocuk bana bakıyo kahvaltı hazırlamamı beklıyolar yatıyorum zaten vakıt buldukça sau olyına gelınce aslında cok su içmiyorum acaba dıyorum onun etkısındende olabılırmı dıye bıde ilacı 4 tane içsem ne olur bugun nette baktım 6 saat arayla ıkıser tane içenler varmiş bugun oyle içeyım zaten yarın dr dayım o ne derse ona devam ederım

selam anneler.ben sık sık ğiremiyorum hem oğlum var hemde rahatsızım.size kısace özet geçeyim.ğeçen hafta annemin sağlığında kötü bazı şeyler oldu ve ben üzüntüyle baygılık ğeçirdim.aradan bir ğün ğeçince kanamam oldu.hastaneye çarşamba ğünü ğittiğimdehastaneye yatmam gerektiğini rahim içi kanamanın olduğunu söylediler.keseyi ğördüler ama bebeğimin kalpatışlarını dinleyemediler.bende hastaneye yatmak istemedim.15 aylık oğluşuma bakacak kimse olmadığı için ev istirati yapıyorum.ama çok zor oluyor.ayın 28 inde randevum var. bebeğimin kalp atıştarını duyarsak ğebeliğe devam edecem eğer duyamazsak gebeliğe son verilecekmiş.lütfen hamişler benim için ve bebğim için dua edin.hem 2 bebeğimi çok istiyorum.hemde oğlumun kardeşe ihtiyacı var.malüm betonlaşan komşuluk ilişkileri iyice kaybolan bu koca şehir ankarada tek başına büyümesini istemiyorum bebeğimin...kendilerinize ve minik cünyırlara iyi bakın....ŞİŞİKLER......

kizlar ikinize birden yazayim dedim
sorun ayni cunku. ins gecer kanamalar ve normale doneriz ama ben artik bu kadar panik yapmamaya calisiyroum
allah ona omur verdiyse olur vermediyse 7/24 hastanede olsan kaybedersin ben bunu kabullendim artik
yarin kontrolum var gitmicem cok daraldim surekli hastane igne serum
zaten ustume duseni yaptim taktir Allahin
biraz beklicem 2-3 hafta kadar kanamam olursa giderim elbet ama simdi yok ve bebegin biraz daha buyumesini istiyorum
surekli onuda rahatsiz etmek istemiyorum. Allah herkese sifa versin.

Herkese iyi pazarlar kızlar, geçmişi okudum da bu ara lekeler ve düşük tehlikelerinden bahsedilmiş hep Allah hepimizin yardımcısı ve yanında olsun inşallah lütfen endişe ve korkularınızı kafanızdan atmaya çalışın hani derler ya "öldürmeyen Allah öldürmez" diye, bu bebeklerimiz için de geçerli Allah yaşamalarını bu dünyaya gelmelerini istedikten sonra ne kanamalar ne hiç bir şey buna mani olamaz zaten:KK71: ben de dün gittim kendime iki kitap aldım biri ansiklopedi gibi maşallah kalın bir şey baya annelik ve bebek bakımı diye diğeri de doğuma hazırlık kitabı:KK9: boş vakit buldukça onlara bakacağım. bugün yemek yapmam biraz da kpss için çalışmam gerekiyor

kızlarr bende varımm..bugün regli günümdü ve allahıma çok şükür çift çizgiyi gördüm..beta hcg 36 çıktı..rabbim nasip ederse bende 2012 temmuzda anne olacağım...:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::nazar::nazar::nazar::nazar:

Bende bugün çift çizgiyi gördüm.. 24 temmuz görünüyor Allah nasip ederse :)) SAT 18 ekim

mrb kızlar bende dün dotora gidip bbeişimi gördüm kalp atışını duydum doktor 6 haftalıksın dedi ama ulrasın kağıdında 6+4 yazıyordu

öncelikle merhaba aranıza yeni katıldım.adetim 4-5 gün geçti.eczanedeki testlerden aldım 2 defa yaptım çift çıktı çok heyecanlandım ama hata olma ihtimali varmı ? ilk bebeğimiz olcak inş listeye eklenmek istiyorum :) yaş 27 kilo 62 sat 15 ekim

hepiniz hoşgeldiniz kızlar:KK3: tkayacım hata olma ihtimali yok denecek kadar az oluyor o idrar testlerinde ama sen kesinleştirmek için kanda gebelik testi yaptır bir de..
arkadaşlar ben ilk hamileliğimde folic plas içmiştim hatta hamile kalmadan bir kaç ay önce başlamıştım.

bu dr.folbiol verdi günde yarım tablet iç dedi.sizler ne içiyorsunuz folik asit olarak?

canım ben yaklaşık şubatın başından ekimin başına kadar 9 ay folic plus içtim o tarihte başlamıştık çünkü çocuk istemeye doktorum dediki baya bir içmşsin vücut depolamıştır artık hiçbişi içmeyin şu an için dedi bıraktırdı. folic plusta vitamin de var folbiolda sadece folik asit

kızlarr moralim çok bozuk. dün 2 dk bir idrrara çıktım çok yanma oldu. hiç abartmıyorum tam 2 dk bir. en son peçeteye pembe renkli leke geldi 3 kere üst üste. acile gittim gece gece.kendi doktorum değildi ultrasonla baktı keseyi gördü 14.mm dedi fetus henüz görünmüyo dedi herşey yolunda görünüyo dedi ama kanama neden odu dediğimde düşük riski var dyo:KK43:((doğru dürüst açıklama yapmadı ilaç yazmadı tadını çıkaramıyorum hiç bişeyin:KK25::KK25::KK25::KK25:

canım acaba idrar yolu enfeksiyonu olmuş olabilir misin? sistitten de sık idrara çıkmmış olabilrisin aslında ve sistitte de idrarla birlite bi pembe kan gelebiliyor ama idrar yolalrından, rahimden değil belki öyle birşeydir? idrarını yaparken bir yanma ve kasıklarında acı hissediyor musun? hiç endişelenme bence tatlım ilacını da doktor hangi dozda verdiyse öyle iç şimdilik fazla içersen belki bir yan etkisi olur. ayaklarının altına sıcak su torbası koyup yat dinlen bugün yarın sabahtan gidersin doktoruna Allah şifa versin canım . Ayrıca kanama açık renkte kırmızı ve sürekli aynı yoğunlukta olmadıkça düşük kanaması değil dedi doktorum

Merhaba Arkadaşlar,bende temmuz annesi adayıyım.6 haftalık hamileyim.Daha şimdiden harika bir duguymuş,doğduğunu düşünemiyorum bile:)
benim gibi 2012 anne adaylarını tebrik ediyorum.aranıza bende katıldım.2011 annelerinede güzel duyguları için teşekkürederim.Hepimize Rabbim sağlık sıhhat
versin,bebeklerimizde sağlıklı olsun İnşallah.Benim doktorumun verdiği doğum tarihi 15 temmuz.Hepinize slmalar:):KK1:

arkadaşlar bende 16,11 de hamile olduğumu öğrendim ama kendi doktoruma henüz gitmedim o yüzden kaç haftalık hamileyim çok merak ediyorum. tesadüf dahiliyeye gitmiştim orda çıktı gebe olduğum ve hastanede bayılacaktım az daha zor tuttular çok farklı bir duygu rabbim herkese tatdırsın bu duyguyu.
ayrıca adet tarihim 15.11.2011 di ben 16 sında test yaptık o zaman çıktı yani 1 gün geçti kan hcg testinde 414 hcg çıktı birde doktor 2 günde 1 kat artıcak demişti ama ben dayanmadım 1 gün sonra gittim 638 e yükselmiş yani 2 gün sonra gitseydim eğer yani bugün daha fazla olmasını bekliyordu pazartesi kendi doktoruma gidicem içim rahatlasın sizce kaç haftalıktır :nazar: dualrınızı eksik etmeyin ne olur hayırlı haber alıyım pazartesi

hoşgeldiniz kızlar:KK71:
Duanın açamayacağı hiçbir kapı yoktur. bol bol dua edelim birbirimize ettiğimiz dua çok daha etkili olduğuna dair hadisler var. rabbim yardımcımız olsun hepimizin inşaAllah. Gönlünü ferah tut birde her gece yatmadan önce eşin elini karnına koyup ya Mubdi cc (yoktan var eden anlamında) esmaül hüsnadan ALLAH'ın bu ismini 99 defa eşin okusun sende oku. her ihtimale karşı eşim ve ben sürekli okuyoruz inşaAllah rabbim korur.

'Çocuk Düşmemesi İçin Karısı hamile olup da erken doğum, çocuğun düşmesi veya geç doğması gibi korkular ve tehlikeler karşısında kalan bir kimse, parmağını hamile olan karısının karnına sürüp
"Ya Mübdi" ismini 99 kere okursa Hak sübhanehu ve teala hazretleri o hamile kadını bu tehlikelerden saklar.'alıntı

sağol canım bu paylaşım için

hoşbulduk Yeşim .
teşekkür ederim listeye eklenmişim. birkaçgündür siteye giriş yapamadım yeni evimize geçtik yerleştim çok şükür bebekle biraz zor oldu. ayağa kalkmaya çalışıyor derken walla karşı olmama rağmen yürüteç aldık bugün ohh be dünya varmış. misafirim vardı yoruldum. bu arada biz daha kimseye söylemedik ilkini hemen ilan etmiştik. şimdi bi iyice belli olsunda bekliyorum . geçmişi okudum azıcık . bayağı kalabalığız daha çoğalır inşallah. herkese sağlıklı bir hamilelik ve doğum diliyorum arkadaşlar. benim oğlumdada bulantım hiç olmamıştı. 8 ay önce doğum yapmış bir anne olarak bilgiler taze ilk bebeği olacak arkadaşlara yardımcı olabilirim merak ettikleriniz varsa ? iyi geceler.

hayılıolsun angel, bu arada ne güzel bebeklerinin arasında 1,5 yıl olacak bu kadar erken zaman sonra tekrar hamileliği isteyerek mi kaldın yoksa tesadüf mü oldu? Bir de normal doğum mu yaptın doğumun kolay geçti mi?

Ben de ankaradayım canım, öncelikle Allah şifa versin en kısa sürede umarım sağlıklıca kalp atışlarını duyarsınız:KK19:

merhabalar kızlar ben daha öncede söylemiştim adetim artık 6 gün geçti idrar testi yaptım pozitif çıktı yalnız şöyle bir durum var
ayağımda kıl dönmesi oldu apse yaptı ve drenaj yapıldı.yani iltihap bir boru yadımıyla çekildi.haliyle antibiyotik verdi.eve gelincede hamile olabileceğim aklıma geldi ve test yaptım.şimdi doktora salı gidicem çalışıyorum çünkü acaba antibiyotik zarar verir mi prospektüste hamileler için zararlı etkiye saptanmamış mecbur kalmadıkça içmeyin yazıyor. içmezsem yara iyileşmez yada mikrop kaparım diye korkuyorum sizce napmalıyım lütfen yardım tecrübelilerden....

merhabalar kızlar ben daha öncede söylemiştim adetim artık 6 gün geçti idrar testi yaptım pozitif çıktı yalnız şöyle bir durum var
ayağımda kıl dönmesi oldu apse yaptı ve drenaj yapıldı.yani iltihap bir boru yadımıyla çekildi.haliyle antibiyotik verdi.eve gelincede hamile olabileceğim aklıma geldi ve test yaptım.şimdi doktora salı gidicem çalışıyorum çünkü acaba antibiyotik zarar verir mi prospektüste hamileler için zararlı etkiye saptanmamış mecbur kalmadıkça içmeyin yazıyor. içmezsem yara iyileşmez yada mikrop kaparım diye korkuyorum sizce napmalıyım lütfen yardım tecrübelilerden....

icme bence o hapi hamilelerin kullanabilecegi antibiyotikler var onunla degistirisin.
yarin dr sor bence

canım hayırlı olsun ben bu konuda tecrübeli sayılmam benm ilk bbeğim olacak ksımetse ama, öcelikle antibiyotiğe kaç gün devam etmen gerekiyor? eğer yara iyileşmezse daha büyük problem yaratabilir gibi geliyor bana ilacı kesersen. bence en bugün de al ilacını yarın ilk iş bi kadın doğum uzmanına giderek durumunu anlat bakalım o ne diyecek? mesela benim bir arkadaşım hamile iken 5-6 aylıktı hatta elini esti ve baya derin bir kesikti sinirleri koptu vs. mecburen lokal anestesi alıp ameliyat oldu. Ama çok şükür bebeğine hiçbir şey olmadan dünyaya geldi gayet sağlıklı.

evet yeşim normaldi. mart2011 anneler doğum hikayesine yazmıştım kısaca. ben aslında nisan 1 gözüküyordu ancak 17 martta öğleye doğru suyum geldi eşimi aradım o hemen geldi. çantaya bişeyler koydum tam hazır değildim açıkcası çünkü iki gün öncesinde doktor kontrolünde daha çok var ama bebeklerede güven olmaz demişti doktorum. hakkettende olmadı. duş alıp gittim. çok zor uzun bi süreç yaşamadım ilk olmasına rağmen gittiğimde zaten 2cm açılmam vardı. serum takıldı. epu. istemedim vakum kullanmasınlar diye . akşam 19.17 de oğlumu kucağıma aldım. masaya geçene kadar herşey. sancı işi biraz zor tabi ama sonunda kucağına alacağın hediyeni düşününce güç geliyor. kısa sürdü, çok kolay olmadı ama çok zorduda diyemem, ki hemen 2. ciyi istedim. yaş itibariyle vede oğluma hamile kalana kadar 1 dış gebelik, bir boş gebelik ( tüp bebek tedavisiyle ) geçirdim. ama kaybettikten bir ay sonra doğal yollardan oğluma hamile kaldığım için için hemen arkasından 2. ciyi istedim. emzirme bitincede çok şükür şimdi hamişim..

teşekkürler kızlar bende yara iyileşmezse diye korktuğum için içmeyi düşünüyorum parmağın birinci boğumu şeklinde oyuk var iltihaplı olduğu için dikiş atılmıyor kapanmazsa daha kötü olacak hayırlısı inş bişe olmaz :KK43:

nurdancim ekledim. hayirli olsun:nazar:
ben ilk gebeligime 48 kilo ile kaldim cok zayfim diye dusunmustum ama benden zayiflarida varmis. 42 kilo baharda:)
bol bol yiyebilirsiniz kilo sorunu olmayacak ne guzel :)

canım çok teşkkür ederim listeye eklediğin için.yaa ewet biraz zayıfız ama allaha çok şükür sağlıklıyız rabbim bebişlerimize doğ dedikten sonra 30 kilo bilse olsak doğururuz sanırsam:KK1::KK1::KK1::KK1:

selam kızlar ben de sanırım 2012 temmuz annesiyim 29 temmuz olarak hesapladım internette, cuma günkü kan değerim 120,70ti.. yarın sabah tekrar gidicem kan testine
şu an itibariyle 4 haftalık hamileyim:):)

X