2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Herkese iyi pazarlar kızlar, umarım herkesin keyfi yerindedir.

Bişey soracağım, bir tane ana kucağı varmış ayak kısımlarına vurduğunda müzik başlayıp, ışıkları yanıyormuş. böyle bir ürün duydunuz mu hiç? bebeğin hareketi ile müzik çalmaya başladığından bebek bol bol hareket ediyormuş, böylece gaz sorununa da çok iyi geliyormuş, ilgimi çekti.

Ben henüz bebişime hiçbirşey almadım sizler çok güzel şeyler almışsınız onları gördükçe sabırsızlanıyorum ama dr. cinsiyeti için %90 kız dedi kesin demediği için kararsız kaldım, ne kadar sarı var yeşil var denilse de baktığım ürünlerde mutlaka cinsiyete göre bir şekil falan oluyor, düğmeli falan olanlar zaten kız erkek diye ayrılıyor bulamadım yani anlayacağınız.

Doktor amcamız vajen dudaklarını gördm dedi, o yüzden doğrudur diye düşünüyorum tahmini ama ne bileyim ya , kararsızım işte :)GAP.ta çok indirim vardı, cuma günü baktım bayıldım herşeye ama hiçbir şey alamadan çıktım.

Meleksen canım sen tecrübelisin, biryerde okumuştum mesela Mothercare'in body.lerinin yakaları çok geniş oluyormuş, üzerine mutlaka başka birşey daha giydirmek gerekiyormuş, sen kızında hangi markaları kullandın memnun kaldıklarını paylaşabilir misin canım?

dün doktora gittim çok şükür bebeğim sağlıklı bi aksilik yok ama hala cinsiyetini öğrenemedim.sata göre 14 ama ultrasona göre 15 haftalık gözükyomuş ve hala ben cinsiyetini öğrenemedim doktor iyice baktığı halde daha hiç bişi belli değil diyo anlamıyorum ben bu işten nasıl belli olmazki artık...off belki kız olabilir dedi ama kafadan :26:attı yani okadarlık artıkk

insan çok merak ediyor gerçekten canım, durumun misaitse başka bir dr.a da git istersen :) benim dr.um sık sık ultrasona girmek iyi bişey değil, sık sık gelme dediği için ben de gidemiyorum tekrar ( perşembe günü gittim %90 kız dedi) başka bir dr.a gitsem mi diye düşünüyorum arada, 1 ay daha bekleyemeceğim

slm kızlar nbr nasılsınız ? dun giremedim sayfalar iyi ilerlemiş. cinsiyeti öğrenen annelerin gözü aydın olsun . cicileri paylasan annelerinde bebekleri saglıcakla giysin inş. cicilerini. bende dun ilk kez bebegime alısveriş yaptım 11 parçalık hastane çıkısı aldım battaniye aldım bide oda nemlendiricisi aldım harika bi duyguymus ya minicik elbisesi onları giydirdiğim gunleri 4 gözle bekliorum hayrlısıyla tabi .......

Bayağıdır giremiyorum geçmişi okuyamadım pek...
Evimizi taşıdık, şimdi de ailemin yanına geldim 1 haftalığına çok yoruldum. Dinleniyorum...
13 Şubat'ta büyük ihtimalle kız diyen doktorumun %100 kız demesini bekliyorum :)

sende benım gıbı ev tasıyanlardansın cok zor oluyor bılıyorum bende yenı tasındım dınlen bol bol sana en azından dr bır sey soylemıs bana o kadar da bır sey soylemedıler cınsıyetle ılgılı

herkeslere iyi pazarlar diliyorum kızlar :)

yeni cinsiyet öğrenen annelerimize gözün aydın diyorum ve o cicileri yiyiyorum çok tatlılar, yeni ciciler allan annelerimize de rabbim hayırlısıyla kullanmyı nasip etsin diyorum :)

ben dün eşimle gidip biraz bebek mağazası gezdim . neler var neler yok, yaavaş yavaş almaya başlayalım dedik. hepsi birden, tek maaşla bir seferde zor olur diye düşünüyorum .
yatak olarak park yataklara baktık, içlerinden en çok kraftın 504 numaralı modeli hoşumuza gitti. eşim de çok beğendi. mağazalarda 300 lira. pek pazarlık yapmıyorlar markalı ürünlerde. internette gittigidiyordan aynı parkı 240'a gördüm. büyük ihtimalle ordan alacağız. bir de bebek arabası baktık. başta pierre cardin vardı o çok güzeldi, 325trn 279'a inmiş ve adamın elinde 2 tane mi ne kalmış. güzel ama adam öyle 2 tane kaldı hemen vereyim filan deyince daha araştırmadan da almak istemedim. sonra kraft satan bir yere gittik. orda kraftın star jogger modelini beğendik. katlanınca da arabada çok yer kaplamıyor. daha rahat göründü gözüme :) 3 tekerlekli. hemde tekerlekleri büyük, büyük tekerleklerde bebek sarsıntıyı daha az hissediyor. sanırım bebek arabası olarak da bunu alabiliriz. ve son olarak da aklıma takılan konu oyun parkının içine alınacak olan yatak.

nereye girsek park içine visco yatak öneriyorlar ama doktorlar da yeni doğan bebek için visco yatakları pek sağlıklı bulmuyor. sabahtan beri internetten yatak araştırması yapıyorum. en sonunda okuyarak ve baktıklarımdan şöyle bir sonuca vardım.:
dükkanlarda baktığımız visco yataklar 4-5 cm kalınlığında. yani bebişimiz onda yatınca doğrudan altındaki sertliği hisseder.s onuçta bebek hep 3 kg kalmayacak. ağırlaştıkça da rahatı bozulacak bence. hep bunu söyledim eşime dün. aşkım onlar bilmiyormu filan dedi. fakat bu gün yatptığım araştırmalarda gördüm ki, yatak visco olsa da kalın olmalı. hepsi burada.com'da aircomfort diye,( bir marka sanırım bu,) yatak gördüm. 70-110 ölçüsü de var hem park yatağa uygun. hem de kalınlığı 20 cm. baktıklarımın içinde en iyisi. hem de 10 yıl garantili diyor. yani allah nasip ederse diğer bebeklerime de kullanabilir.
kafam allak bullak oldu. inanılmaz derecede çok model, çeşit, marka var. gezerek bitiremedik. fiyatlar da pek ucuz sayılmaz, vallahi allah hepimize kolaylık verrsin, anne olmak kolay değilmiş , her şeyi düşünüyor insan

aynen canım oldukça kararsızım bende evet ama sonuçta doktorun önerdiysse vardır bi bildiği adamın ben doktoruma sormadım bu çatlak konularını falan ama seninki önerdi diyosun daha bi rahatladım bak şimdi daha rahat kullanırım:)) Aynen öyle canım biz yapalım elimizden geleni gerisi şans ve yapı meselesi :)))

Ne kadar güzel ciciler alınmış :)) ayy çok özendim bende almak istiyorum ama 2 doktora gitmeme rağmen birincisi cinsiyeti göremedi ikinciside kıza benziyor dedi ama net bir bilgi vermedi bu yüzden her türlü olasılığa karşı alışverişi biraz daha bekliyorum benim gibi bebeğin cinsiyeti net belli olmayan annelerin darısı başımıza inşallah :)

Canım hoşgeldin..Nerelerdesin?Bayadır görüşemedik..
Nasp olursa bizm cinsiyetimiz belli oldu.Oğlum olacak inş.

Canım hoşgeldin..Nerelerdesin?Bayadır görüşemedik..
Nasp olursa bizm cinsiyetimiz belli oldu.Oğlum olacak inş.

Hoşbulduk canım pek fazla takip edemiyorum burayı merak ediyordum bende seni :) Bizim net belli olmadı cinsiyetimiz haftaya yine gidicem doktorum üçlü teste gerek yok dedi 1 ay sonra ayrıntılı ultrasonda bakacak kilomuz boyumuz gayet iyi :)) oğluşuna iyi bak kocaman öpüyor teyzesi onuuu

İyi olmanıza sevindim..Bende uzun süre belirsizlikten sonra dün öğrendim.Arada uğra görüşelim

slm arkadaşlar aranıza yeni katıldım hamile kalmadan önce sık sık yazışmalarınızı okuyup bir gün bende hamile kalırsam yaşadıklarımı ve heyecanlarımı burada paylaşacağım derdim :):) nihayet hamileyim veeee bende temmuz annesi olucam inşallahhhh

Hayırlı olsun,gözün aydın canım..

Aramıza hoşgeldin..Kaç haftalık hamilesin?:80:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…