2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Kizlar ilk 6 ay su vermiyoruz benim kuzen ve gelin cocuk doktoru nolacak demeyin bebegin cani neki hemen siser sut emmez sutum olursa diye bisey yok hepimizin olacak bizim cabamiza ve sabrimiza bagli ilk 4 gun sut gelmemesi az gelmesi normalmis cocuk 4 gun emmese sorun olmuyormus anne karninda aldiklari onu idare edermis lutfen bebeginiz icin kolaya kacmayin ugrasin en onemli anne sutunden onu magdur etmeyin

canım benim biz de bebeği suyla beslicez demedik zaten.. öyle kolaya falan kaçtığımızda yok ne münasebet ben ve hepimiz hatta bebeklerimiz için elimizden gelenin fazlasını bile yaparız onlar yesin sağlıklı olsunlar diye yani bu lafın pek doğru olmadı bnce.. mevzu şurdan çıkmıştı ben luxxor arkadaşımla aldığım biberondan konuşuyoduk ben her ihtimale karşı aldığımı sütüm falan gelmez bişiş olur bebeğime mama vermek zorunda kalırız diye biberon aldığımı söledim.. sütüm yok diye bebeğimii aç bırakacak değilim yani..suyuda dedim ki pamukçuk olmasın diye 1-2 damla ağzına verilir tutupta şişeyi kafasını dikmeyecez sonuçta..ayrıca mamaya alışan memeyi bırakırda diye de bişi yok kusura bakma ama "kolaya kaçmayın" lafına ben çok kızdım..mevzunun neresinden bunu anladın bilemiyorum.. yani pek alaka kuramadım bizim konuştuğumuzla senin sölediğinin..

canim sanirim senin daha cocugun olmadi onun icin boyle konusuyosun
kizimi dogurdum satlerce bisi yemedi momemi de almiyo bas bas agliyo
ingilterede hemsire hemen sisesini verin dedi yeni dogan mamalari ozel ondan yapti
icirdik misil misil uyudu hemen obur gun yine mome veriyoruz morariyo emiyo
cocugumu aglamaktan oldurcek dilim yine mama verdik sonra momemden sagdim
sisesinde icirdim sutumu cocuk 4 gun sut emese sariliktan olur zaten

su konusuna gelince kizlar bulgaristan kesinlikle bebek emzirildikten sonra bir kac damla su ver diyo
ingiltere emzirince bir kac damla su ver diyo baska ulkelerde veriyo
ama nedense turkiyede sakin su vermeyin diyo kizimda hic pamukuk olmadi kizlar
annem emince 2 damla su hhep verdirirdi bana suyun zarari olurmu yarari olur hem bizim bebekler
yazin sicakta dogcak

aynen katılıyorum canım...ayrıca göbüşünle ilgili sana yazdım kaçırmışın ve sana bi soru sordum lüffennnnnnn reca ediyorumm şekerimm atlama postumuuuuuuuu :KK33:

Günaydın kızlar bizimde ikili taramamız çıktı
herşey güzel gözüküyo bu akşam doktorumuza göstericez inşallah ...

gözünaydın canım maşallah :nazar:

Günaydın kızlar:KK3: öncelikle size sitemlerimi iletmek isterim bir heves göbüşümün fotosunu çekip koymuştum ama meleksenden başka yorum yapan olmamış:KK5:

vayyy beeeeeeeeeeee vayy beeeeeeeee ben san ao kadar yazdımmm ama sen cevap vermemişsinnnn :63: sonra sitem et :63:

ben kontrollere kozyatağı central hospital'e gidiyorum, orada 220 tl. üskadar yunus emre hastanesi'nde 200 tl. yengem orada doğum yaptı, oradan biliyorum, arayıp fiyat aldım. ama doktorum özel olarak bi yere yönlendirir mi bilmiyorum.. bakıcaz..

orası bana uzak kalıyo canım yaa . ben medipolun dibinde oturuyorum.. herhalde buraya gidecem..tşk ederim :)

Son düzenleme:
Kızlar valla ben ilk 6 ay mutlaka kendi sütümü verecem inşallah yalancı emzikde pek kullanmak istemiyorum bakalım inşallah bebişimde emer 2 yaşına kadar emse daha çok sevinirim

açık spına bifida degeri pozitif çıktı haftaya carsamba ayrıntılı ulturasona gircem işte :S

dur bakalım
bi arkadaşımada öyle çıkmıştı
folik asit eksikliği yada fazla kilodan olurmuş galiba
sonra detaylı ultrasona girdi güzelce diziliymiş omurilik fln
bebik doğdu maşallah turp gibi zilli :)
umudunu yitirme bol dua et

Hamile kalınca bir sürü hayallerim vardı mesela mutlaka klasik müzik dinleyecektim her anımın günlük resmini çekecektim bebişime hergün mektup yazacaktım hiç birini yapmadım yapamadım bu garip saçma testler moralimin içine ettiği için hiç bişeye hevesim kalmadı :KK43::KK43:

sakın böyle yapma
yine yap umutlu ol bol bol dua et
testler bir istatistik kesin net bişe deilki
evet insan elbette üzülür ama böle hepten yitirme umudunu lütfen

hly7 tatlim ne sordun ki gormemisim valahi kusura bakma
gorsem cevaplamazmiyim hic gozumden kacmis veya hizli gecerken gormemisim :26:

tatlim bende emzik vermem mama vermem diyodum ama
is oyle dil sutun gelmez bebegin momeni almaz oyle buyuk konusma
sabah basima dank eden arkadasi daha unutmadim kolaya kacmakmis
basina gelsinde bak nasil veriyosun mamayi emzigi suyu evvladin olsunda
her anne yavrusuna iyisini istiyo sutunu vermeyi en iyisini amayi
ama is annede bitmiyo oglumda almasa momemi emese sutumu
yine mama vericem ac birakip oldurmucem ya yavrumu
kizim mama yedi ama boyu bosu hep iyi giti 2 yasinda 1 deffa grip olmus dil hasta
allaha sukur annesi sutude verdim sagipta inek gibi sadece icsin yavrum diye
ama hersey bizim elimizde dil :KK50:

hly7 tatlim ne sordun ki gormemisim valahi kusura bakma
gorsem cevaplamazmiyim hic gozumden kacmis veya hizli gecerken gormemisim :26:

tatlim bende emzik vermem mama vermem diyodum ama
is oyle dil sutun gelmez bebegin momeni almaz oyle buyuk konusma
sabah basima dank eden arkadasi daha unutmadim kolaya kacmakmis
basina gelsinde bak nasil veriyosun mamayi emzigi suyu evvladin olsunda
her anne yavrusuna iyisini istiyo sutunu vermeyi en iyisini amayi
ama is annede bitmiyo oglumda almasa momemi emese sutumu
yine mama vericem ac birakip oldurmucem ya yavrumu
kizim mama yedi ama boyu bosu hep iyi giti 2 yasinda 1 deffa grip olmus dil hasta
allaha sukur annesi sutude verdim sagipta inek gibi sadece icsin yavrum diye
ama hersey bizim elimizde dil :KK50:

valla bana gelince hep gözünüzdenn kaçıyoo :KK19: nysee hangi hastaneye gidiosun diye sormuştum canım...

dur bakalım
bi arkadaşımada öyle çıkmıştı
folik asit eksikliği yada fazla kilodan olurmuş galiba
sonra detaylı ultrasona girdi güzelce diziliymiş omurilik fln
bebik doğdu maşallah turp gibi zilli :)
umudunu yitirme bol dua et
Zayifim ama folik asit etsikliginden olabilir dr da pek aciklama yapmadi ins ayrintilida bisey cikmayacak

valla bana gelince hep gözünüzdenn kaçıyoo :KK19: nysee hangi hastaneye gidiosun diye sormuştum canım...

canim kusura bakma cogu zaman kizim kucagimda oluyo karnimi koruycam
burayada bakicam derken kacirmisim gerceten

ben ozel merkez hastanesine gidiyorum gebzede tam carsida
yeni herseyini yeni yaptilar yine yazin kizimdada oraya gitigim icin bundada gidiyorum
35 tl muane fiyati eskiden 28 di 1 aydir zam gelmis
4 subat gidince su ayrintili ultrasonun fiyatini bide normal dogumu sorucam

kizlar istanbulda karsida ayrintiliyi 42 tlye yaptiran var :KK53: cok iyi fiyatlar

canim kusura bakma cogu zaman kizim kucagimda oluyo karnimi koruycam
burayada bakicam derken kacirmisim gerceten

ben ozel merkez hastanesine gidiyorum gebzede tam carsida
yeni herseyini yeni yaptilar yine yazin kizimdada oraya gitigim icin bundada gidiyorum
35 tl muane fiyati eskiden 28 di 1 aydir zam gelmis
4 subat gidince su ayrintili ultrasonun fiyatini bide normal dogumu sorucam

kizlar istanbulda karsida ayrintiliyi 42 tlye yaptiran var :KK53: cok iyi fiyatlar

anaaaaa sen gebzedemi oturuyonnn :d benim kaynanamlarda gebzedeler :) istasyondan darıcaya doğru giderken kahvelerde oturuyolar :KK1:

X