2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

ne guzel demek erkek gelem oalsılıgı yuksek :) benım daha olasılık dahı soylemedı doktorum kesınlessın dedı ona gore anne olmak sabır ısı bıraz sabretmeye alıs dedi :) ne guzel benımkı tembell fazla hareketlı deıl :) ama ılk basta sırtını dondu bıze sonra basını cevırdı bıde bes parmagını agzına sokmaya calıstı bır ara :) ayy buyuyolar ya mucize gibiler :)

Canım benim tabiki elinde imkanlar varken yararlanacaksın ama bende şunu diyorum % 90 olan birşeyi yapın çogu kişide yanlış çıkan birşeyi yapmayın internetde baktım okudum bir çok kişide yanlış sonuç çıkmış düşünsene o yanlışlar hepmi problemli eminim çok azında sorun var burdamı okudum başka forumdamı yerini hatırlamıyorum 10 kişiye bebeğiniz sorunlu demişler 9 u bebğini aldırtmamış bebekler dünyaya geldiğinde gayetde sağlıklılarmış diğer aldıran vicdan azabı çekmiş çünkü onun bebeğide çok sağlıklıymış insanların günahına girmesinler herşey kader bir canlının öleceği an anne rahmine düştüğünde yazılmıyormu eğer yaşayacak bir anımız varsa sadece o anı yaşamıyormuyuz bir saniye fazla yaşayan varmı ölenlerden zaman gelince kimse durduramıyor demek istediğim eğer bu testle tedavi ve sonuç değilse kesin değilse yapmasınlar sadece kesin olanı yapsınlarki tam kesin sonuca kadar insan perişan olmasa
amniyosentez 16 haftadan sonra yapılıyo 12 haftada 2 li oluyo ee o zamana kadar çektiğin eziyeti bi düşünsene bebek sağlamsa bile stresten hasta olacak Allah korusun o zaman napacağız

benide sağlık ocağından yanlış hatırlanıyorsam 19 haftada çağırdılar.her gidişimdede kalp atışlarına bakıcaklarmış... kullandıklar alet 19.haftadan sonra duyuluyormuş kalp atışı çok şaşırmıştım...biz 7 haftada duyduk demişdim kadına...

ben ilk günden beri erkek gibi hissediyodum zaten canım hiç şaşırmadım yani bizimkide yüzünü göstermeye meraklı arkasını dönse boyunu ölçücez ama dönmüyor elleri falan bir görsen küçük adam gibi bide converse aldım arada çıkartıp seviyorum çocuk giymeden eskiyecek

Sana çok çok katılıyorum aslında Allah bu dr lara bizi muhtaç etmesin Beni hiç bir dr emanet etmesinler
Bende hiç güvenmiyorum eski dr lar daha bilgiliymiş gibi geliyor bana şimdiki dr lar düzgün yapamıyorlar işlerini bide fazla bilgi sahibi değiller

canım gözün aydın çok sevindim

ben de anneme çekmemişim ilk 3 ay öldüm bulantıdan annemde hiz olmamış annemin karnı 5. ayda belli olmaya başlamışken ben 3 ü bitirince çıktı göbüş. Benzemios valla

canım onemlı olan sabırlı olmamız hamılelık boyunca vede kafamıza sorunları takmamaız. ben doktorumla konustum zatengen sorunu olan aılelerde hasta dogma sansı yuksek bıde yası cok gecmıs hastalarda. yanı fazla kafaya takma demıstı doktorum bana sanade ıcımız daha rahat olsun dıye yapıyoruz testı . kı hatta doktorum eskıden sadece akraba evlılıgı olanlara bırde yası gecmıs hamılelere yapıyoduk sımdı cevresel faktorlerden dolayı senın gıbı hastalarada yapıtırdıyorum dedı. bıde benım cevremd bu tetsı yapıp sorunlu cıkanların bebekelrının hepsıde hasta doğdu o nedenle ben kendı adıma guvenıyorum bır yandan ama tabiiki sorunsuz bebek olup olmayacagınıda bılemıyorum onedenle dua edıyorum sağlıklı doğması ıcın.

tesekkurler canım :9 valla bu gidişle benim karnımda 5 ayıkta belli olacak gibime geliyor :) ben cıksın istiyorum aslında hehe belli olsun yani. gercı bır yonden de soyle nissanda düğün var cok buyuk olmazsa ona gore abiye bulmam daha kolay sımdıden zaten netten hamıle ler için abiye modellerine bakıyorum :)

tetanoz aşısı gebelik boyunca 2 doz yapılıyor. çocuklukta veya öncei gebeliklerde yapılmış olması önemli değil ....eğer 5 dozu tamamlamış iseniz o zaman da ömür boyu değil üreme dönemi boyunca koruyuculuk sağlıyor.... 16.haftadan itibaren yapılmaya başlanıyor bu 17 de olabilir 20 de olabilir.... ayrıca aile hekimlerinizde doppler var ise (bizim burada her aille hekiminde var mesela) 16.haftadan itibaren onunla da kalp atışlarını duyabilirsiniz...

Annelerimiz hamileyken ultrason mu vardı ebeler takip ediyolarmış şekline göre cinsiyet söylüyolarmış hatta anneme ebe 7 aylıkken falan sen normal doğuramazsın demiş öylede olmuş sezeryanla doğmuşum o zamanın ebeleri şimdinin dr.larından iyimiş ultrason test ne gezer allaha emanet ben bazen stres yapınca diyorum eskiden annelerimiz nasıl beklediyse beklicem ağrım kanamam yoksa iyidir inşallah diye sakinleştiriyorum kendimi.
Şimdiki dr.umda 60'lı yaşlarda bi bayan kendisininde 1 oğlu var ve zar zor olmuş o yüzden halimden daha iyi anlıyo ultrasonu 2 boyutlu ama tecrübeli olması en önemli bide genç bi dr.a gitcem çünkü onun ultrasonu iyi renkli görmek için giderim diyorum ama bugüne kadar gerek duymadım.
Benim için şu an sağlık ocağındaki pratisyen hekimim diğer dr.lardan daha iyi genç ama düşünceli bilgili bi adam yok yere para harcatmamaya ilaç yüklememeye özen gösteriyo. Aslında yaşla ilgisi yok Allah insanı poposu kalkmış dr.a düşürmesin!

Evet canım test sonuçları konusunda çok haklısın
Ben aynı anda iki doktora devam ediyorum dolayısıyla iki tane ikili tarama yaptırdım bir gün ara ile
Ama ikisindeki sonuçlar birbirine çok yakın diyemeyeceğim
USG deki ense kalınlıkları ölçümleri bile bir gün ara ile iki doktor tarafından farklı bulundu 1,2 ve 1,5 mm olarak
O yüzden çok güvenmemek gerek (Ne üzülmeyeceğimizin garantisi var ne de sevineceğimizin)
Allah ne kısmet ettiyse onu yaşayacağız umarım tüm hamişler için herşey çok güzel olur

merhaba kizlar bayagi yazmisiniz bi bakim dedim yetisemedim
herkezin ikili testleri 3 lu testleri cok iyi ciksin insallah
kizimda bende tetenozlarimi olmustum kizlar
cok aciyo 1 hafta asinin yeri gecmiyo sisiyo korkuyorum yine yapcaklar diye
bugun ogleden sonra gidicem saglik ocagina kontrolum vardi
birde doplerle bebegin kalbini dinlemek stiyorum diycem

simdi kalkim temizlige esimle kizim cocuk odasinda oyun oynuyolar
bende daha baslamadim temizlige

TUGCem canim hic kendini ve bebegini uzme .. Sali gunu bende uclu test yaptirdim biri pozitif cikti eve gelince bnde agladim once cunku bebegime bise olmasindan cok korkmustum 15 gun sonra ayrintili ulturason istedi ... Sonra arastirdim ki bunlarda yanilma payi cok oluomus hatta bazen kesin ozurlu dedikleri bebek bile saglikla dogan kendi cevremdede varmus burda kizlarda var dedi. Onu duyunca rahatladim ve kesin olmadan kafaya takmama karari aldim ne kendimi ne bebegimi nede esimi uzmeyecem 15 gun sonra temiz cikacak ben inaniyorum seninde temiz cikar merak etme bebegini dusun aglamassin onun da senle birlikte uzuldugunu dusununce knsan kendini toparlio insan. Tugce cnm bide uzman tv diye bi site var orada arama motoruna uclu test yaz orda dr bile dio ikili veya uclu testte problem var diye bu kesin bebeginiz rahatsz demek degil bu testlerde yanilma payi cok var dio o videoyu izlemeni tavsiye ederim...

Son düzenleme:

Evet canım bende o yüzden artık kafama takmıyorumda şu drun saçını başını yolim diyorum 3 lü yü detaylı ultrasonu falan yapmadan amniyo dediya napim ben onu 2 dr sordum ultrasondada takip etmek gerekir dedi amniyo öncesi bebeği

Canım beni de ekler misin?Dün öğrendim erkek olduğunu..(Bu arada Kilo:58 İstanbul ve yaş:27)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…