2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar nasılsınız bakalım? Biz 16 haftamızı dolduruyoruz bugün hayırlısıyla Gerçi gerileme ilerleme var mı onuda bilmiyorum ama inşallah ilerlemiştir yavru kuşum. Kırk kere söylemişimdir bebeğimi görmeyeli 1 ay oldu Nasıl dayandım bilmiyorum bunca zaman ama dr 20'sinden sonra gel demişti 10'unda karşısına dikilmeye korktum açıkcası Başka dr.ada gitmedim nasıl olsa cinsiyeti kesin söylemez sabredeyim dedim bu günlere kadar geldik salı da gitcez ama gelin bana sorun sanki 1 ay daha var. İnşallah sağlıklı olduğunu ve cinsiyetini öğreniriz diye umut ediyorum.
Kıyafet almayıda uzun zamandır bıraktım cinsiyeti bilmeyince içimden gelmiyo sanırım. Arada bi çok küçük pıt pıtlarını hissetsemde hep bi korku var içimde daha yolumuz uzun 7 aylık olana kadar hatta kucağıma alana kadar hep içimde bi telaş olcak napim :18: Kesin olarak öğrenelim artık şu veletler iyi mi cinsiyetleri ne hani teknoloji ilerlemişti kardeşim

Bu teknoloji nerde ilerliyo ben anlayamadım gebelik konusunda sıfır ha fal baktırmışsın ha 2 li test yaptırmışsın tahmin atmaca ikiside ben bile cinsiyet tahmininde daha başarılıyım hamileyi görim yakından hemen bilirim neyi olacak ama benimki erkek olacak tahminim hissettiğim bu bide ağzımdan hep oğlum çıkıyo bide benim tahminden sonra dr da erkekğe çok benziyo diye nasıl benzetiyosa artık hani adını efe koyacamya acaba ayağamı dikildi dra efelendi ondanmı dediki erkeğe benziyor hahahhh :)))

ay benımde mıdem sorunlu bende 9 ay hıc mıde bulantısı gecmez dıyodum cok sukur duzeldı ama reflu olayı bende suanda da var aslında ama ne yapalım katlanıcaz bebişler için sağlıklı olsunlarda gerisi boş :) benımde gazdan karnım sısıyor ama cok zayıf oldugum ıcın o halımde bıle hamile olduguma bın şahit lazım :) ben bır an once cıksın ıstıyorum karnım :)

Erkek yada kız ikisinide istiyorum ben inşallah Allahım bana 4 dene versin inşallah annem çok beddua ettiydi inşallah beşizin olurda perişan olursun diye tutmadı hani annenin bedduası tutardı öle derlerya :))

Ayyy ne güzel zayıfmışsın ben duba gibi oldum kabanlarım bile olmuyor patlayacak gibi hissediyorum ya nasıl aldım bu kiloları korkmaya başladım 52 den 60 belkide 60 ı bile geçmişimdir kaç hafta önceydi tartıldığımda eşimin kiloyu geçecem yakında (
Evet karnın belli olsun güzel oluyo benimde kaban giyince belli değil şuan için dolmuşta otobüste yer veren yok yastık koyacam belli olana kadar :))

16.haftalarda yapilacak olan asilardan haberiniz var mi. Bende daha yeni ogrendim. Asi icin gun verdiler. Bakalim hayirlisi

aa ne aşısı imiş o hiç duymadım söylemedi bana doktor?

Bakınız kızlar doktorumun 13. haftada prensese benzettiği bebişim...
Sizce neye benziyor:)

Kızlar neyneysenin yaşını yanlış yazmışınız galiba hahah 70 :))

hepinize hayırlı olsun kızlar darısı bizler gibi henüz cinsiyet öğrenemeyen annelere

tuğçecim çok rahatsız ediyorsa bence hap kullan ben de ilk 3ay çok kötüydüm 12. h.yı doldurunca geçti hap aldığım zamanlar öğürmem dahi olmuyordu 1 saat içinde etki ediyordu aç karna alınca

çok normal canım
ben 16. haftadayım hala sabahları 1 defa kusup öyle işe geliyorum
aç kalmaya hiç dayanamıyorum
anneme sordum onunda olurmuş 9 ay boyunca her sabah safra kustum ben dedi ((

Dayanayacağım artık ben hayatımda ilk defa ilaç kullanıyorum oda hamilelik nedeni ile daha önce ağrı kesici bile içmedim çünkü yutamıyorum şimdide ilaç değilde ben şurup yazdırdım vitamin için panvit içiyorum bide demir için var benim bünyede kaldırmıyor zaten ilacı reflü ilacımı bile hiç içmedim hayatım boyunca sadece gaviskon şurup onuda bıraktım

cnm 20.haftada gel dedi bana aile hekimim, tetanos aşısı yaptırılıyo (şart değilmiş ama) bağlı olduğumuz sağlık ocağı ücretsiz yapıyo.
ben 16. haftayı doldurucam hala kusuyorum

Son düzenleme:
Ay bende başkasının göbüşünü görünce tahmin edebiliyorumda bende göbüş yokki yani varda kilodan var ben anlayana kadar 7-8 aylık olur o zaman kadarda heralde dr bilir:) Ya bu 2'li 3'lü test tahminlerini bilgisayar yapıyosa kanda neye bakıyolar sadece hcgye mi? Ben zaten hiç dert etmedim sonuçları alcağım gün sadece biraz korktum ama buralarda çok okudum testi öyle çıkıp amniyosentezi temiz çıkan teyzem geç evlendi küçük çocuğunu 40 küsür yaşında doğurdu kesin hasta demişler amniyosentezi kabul etmemiş çok sağlıklı 2 çocuğu var ayrıca bebişler kocaman oldu amniyosentez çıkana kadar 5 aylık olcak nasıl kıyılabilir düşünmek istemiyorum Allah o derdi verecekse çocuk birkaç yaşındaykende verir o zaman napcaz sokağa mı atcaz? Bilgisayarın hesapladığı bişeye güvenmem ayrıca. Ultrasonda sorun yoksa (2 boyutluya bile pek güven olmuyo) sülalede genetik bişey yoksa yaşta çok ileri değilse telaşlanmaya bile gerek yok bence ama illa kafam rahatlasın derseniz amniyosentez yaptırırsınız bence boşuna acı çekmek ama tercih meselesi. Birçok hastalık olabiliyo benim arkadaşımınkide gelişmiyodu kıyamadı parçalatıp aldırmaya doğunca öldü belki kendisine haksızlık boşuna taşımış hasta olarakta onu büyütmüş oldu ama Allahın verdiği canı Allah alsın dedi sanırım bi umut bekler insan ayrıca hiçbişeyde anlaşılmayıp sakat doğanlarda var dua etmekten başka bişey gelmez elimizden inşallah böyle kararlar vermek zorunda kalmayız...

çok normal canım
ben 16. haftadayım hala sabahları 1 defa kusup öyle işe geliyorum
aç kalmaya hiç dayanamıyorum
anneme sordum onunda olurmuş 9 ay boyunca her sabah safra kustum ben dedi ((

aynen benimde öyle

anneminde aynı öyle olmuş safra çıkarana kadar , annelerimize çekiyoruz demekki

kızlar ikili test sonuclarım geldii süper cıkmıs down sendromu 1:55000 cıktı diğeride 1:99000 cıktı doktor süpeer dedi sonuclar için coook mutluyum ınaşallah hepimiz iyi sonuclar alırız hamileliğimiz boyunca.

Bu hafta ay hesabı allak bullak oluyor bende. Bir yerde buldum kafası benim gibi karışan vardır belki diye paylaşayım dedim.Hangi hafta kaçıncı aya geliyor; 1-6 hafta=1. Ay 7-10 hafta = 2. Ay 11-14 hafta = 3. Ay 15-18 hafta = 4. Ay 19-22 hafta = 5. Ay 23-26 hafta = 6. Ay 27-31 hafta = 7. Ay 32-35 = 8.Ay 36-40 hafta = 9. Ay

Kızlar show tv de anne bebek fuarını izledim gidecek olanlar herşeyi inceleyip bizede anlatsınlar lütfen bide çeşit çeşit oyuncaklar var yanınızda küçük çocuk götürmemenizi tavsiye ederim:)

günaydın temmuz annelerı herkes ıyıdır umarım maasallah topıgmız 1000lere ulasmıs

hayırlı cumalar herkese

tetanoz asısı ıcınde saglık ocagı bana 29 subata gün verdı..20. haftanın ıcınde oluyorum tahmınlerıme göre o zamana

aynen benimde öyle

anneminde aynı öyle olmuş safra çıkarana kadar , annelerimize çekiyoruz demekki

ay kızlar allahtan anneme cekmemişim ben annem doğum yapana kadar bırsey yıyememıs sureklı hatsaneye yatıp cıkmıs ınsan 9 ay durmadan kusarmı ıc kusmus annem ve hayranım buna ragmen 4 cocuk doğurdu. gercı malesef sadece 2 kişi kaldık ilk bebeği doktor hatası yuzunden olmus bir ablamda hastalıkdan olmus o nedenle 2 kardes buyuduk. ben annem gıbı olsam hayata 2 dogurmazmıs gıbıme gelıyor

Amin canım inşallah bu kararı vermek zorunda kalmayız dünde dedimya öyle bi laf söylüyorki dr lar her ikisindede kalbinde şüphe gitmiyor testin kötü çıktı kesin bebekte bişey olabilir arkasından bu testlere fazla güvenme tertemiz çıkıpda bebeğin yine problemli doğabilir .....
Şimdi hiç bir şey olmadan bebekte bişey olabilir Allah tarafından bunu bizler zaten çok iyi biliyoruz siz salaklara sormamıza gerek değilmi
Peki siz madem emin olmadığınız bir testden nasıl kesin kararlar veriyosunuz insanları her iki şekildede şüphede bırakıyosunuz.

Şimdi ben önümüzdeki 6 ay bebeğimi kucağıma alana kadar hop oturup hop kalkacakmıyım dr iyi dedi diye iyi olacak değilmiş
kötü dedi diye kötü olacak değilmiş o zaman sadece ultrasondan bakın takip edin kimsenin aklını kalbini bulandırmayın eğer ultrason takibinde bişey gördüysen kırk ultrasona girilir hepsinde çıkar
Bir şey daha var aynı gün aynı testi 4 farklı hastanede yaptır emin olun 4 de çok farklı çıkacaktır hastaneden hastaneye ve dr lar bile kendi hastanelerinin testini istiyor sadece
Birde özelde yapılan şu kan testlerine hiç güvenmiyorum ne kadar sağlıklı ne kadar düzgün girdiler acaba muamma

abowww ben şimdi 4 aylık hamilemiyim dicem yahuuuu , ama 3,5aylık yaa =I

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…