2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

herkese selam nedense daha önce gelmedi aklıma bu topiğe girmek tüp bebek sayfalarında gezmekten :)) evet bnm bebişim tüp bebek çok zor kavustuk kendisine inşallah bizi bırakmazda sağ salim kucağımıza alırızzz ....bnm de doğumum allah nasip ederse temmuzun son haftasında olacak...belkide tüp bebek olmasından dolayı ayrı bir tedirginlik olmasından dolayı bende hiçbirşey almadım zaten 3 aydır yatıyorum evde ilk kez bu hafta sonu çıktık eşimle dışarı dr. ne kadar artık çıkabilirsin desede bende hala bi korku var...

geriye dönük sayfaları mutlaka okuyacam vakit buldukça ama epey çok:))belki hepiniz paylastınız ama birde bnm için yazabilir misiniz hangi vitaminleri kullandınız bugune kadar...
ben 11.haftaya kadar folbiol kullandım şimdi elevite geçince onu bıraktım sadece elevit kullanıyorum bide riskimden dolayı crionone jel kullanıyorum o da bu hafta son..herkes ayrıca demir hapından falan bahsediyor ben eksik mi kullanıyorum ilaçları acaba içime kurt düştü..gerçi elevitte de demir var ama..

Slm kızlar benim göğüslerimde inanılmaz kaşıntı ve ağrım var özellikle iç çamaşırımı çıkardıktan sonra nasıl tatlı tatlı kaşınıyo sizlerde de böyle bi sorun varmı?:KK5:

Slm kızlar benim göğüslerimde inanılmaz kaşıntı ve ağrım var özellikle iç çamaşırımı çıkardıktan sonra nasıl tatlı tatlı kaşınıyo sizlerde de böyle bi sorun varmı?:KK5:

olmaz mı :)))))) büyüyolar zaten şişler bide kaşınmıyolar mı:)))) inşallah yavrulamız güzel güzel emerler bizleride o gögüsler boşa çirkinleşmemiş olur:))))))

slm arklar dr geldik bebek ulturasonda gayet iyiydi cinsiyetimizide öğrendik temmuz annelerinin genelini bozmadım benmde oglum olacak inş. yanlız arklar üçlü testi yaptırdım açık spına bıfıda yüksek çıktı belinde problem olabilirmiş 15 gun sonra ayrıntılı ulturason istedi ben çok kötüyüm aglamakdan göz kapaklarım agrıdı. bu tarama hakkında bilgisi olan var mı ?? :KK43:

slm arklar dr geldik bebek ulturasonda gayet iyiydi cinsiyetimizide öğrendik temmuz annelerinin genelini bozmadım benmde oglum olacak inş. yanlız arklar üçlü testi yaptırdım açık spına bıfıda yüksek çıktı belinde problem olabilirmiş 15 gun sonra ayrıntılı ulturason istedi ben çok kötüyüm aglamakdan göz kapaklarım agrıdı. bu tarama hakkında bilgisi olan var mı ?? :KK43:

gözün aydın bebişinin cinsiyetini de öğrenmişsin... ben henüz 3lü test yaptırmadım bi fikrim yok ama bozma moralini canım yaaa... ayrıntılı ultrason istemiş doktorun du bakalım bide ordan baksınlar... çok duydum böyle testlerde sorun olupta ama doğduğunda sağlıklı bebekler olduğunu... sen ağlarsan bebişinde çok üzülür.. bence sabırla bekle ayrıntılı ultrason bakalım nasıl çıkacak içini ferah tut sen canım arkadaşım..

Cnm sen içini ferah tut iyi düşün iyi olsun seni anlıyorum kolay değil tabiki ama aynısı arkadaşımda oldu 3 lü tarama testi bozuk çıktığı için doktoru amniyosentez istedi arkadaşımda kabul etti fakat arkadaşımın eşi hep dediki hiç bişey yok boşuna yaptırıyoruz dedi ama arkadaşımın içine kurt düşmüştü neyse yaptırdılar ve hiç birşey çıkmadı şimdi çocuğu oldu maşşallah tosuncuk içini ferah tut allahın izniyle hiç bişey olmaz...

canım hayırlı olsun oğluşun...
bunuda kafana takma... boşyere hem kendini hemde bebişi üzme... eltim haftalarca üzüldü ama amniyosentezde hiçbirşey çıkmadı, şimdide çok sağlıklı bir kızımız var... iyi düşün iyi şeyler olsun...

herkese selam nedense daha önce gelmedi aklıma bu topiğe girmek tüp bebek sayfalarında gezmekten :)) evet bnm bebişim tüp bebek çok zor kavustuk kendisine inşallah bizi bırakmazda sağ salim kucağımıza alırızzz ....bnm de doğumum allah nasip ederse temmuzun son haftasında olacak...belkide tüp bebek olmasından dolayı ayrı bir tedirginlik olmasından dolayı bende hiçbirşey almadım zaten 3 aydır yatıyorum evde ilk kez bu hafta sonu çıktık eşimle dışarı dr. ne kadar artık çıkabilirsin desede bende hala bi korku var...

geriye dönük sayfaları mutlaka okuyacam vakit buldukça ama epey çok:))belki hepiniz paylastınız ama birde bnm için yazabilir misiniz hangi vitaminleri kullandınız bugune kadar...
ben 11.haftaya kadar folbiol kullandım şimdi elevite geçince onu bıraktım sadece elevit kullanıyorum bide riskimden dolayı crionone jel kullanıyorum o da bu hafta son..herkes ayrıca demir hapından falan bahsediyor ben eksik mi kullanıyorum ilaçları acaba içime kurt düştü..gerçi elevitte de demir var ama..

canım hayırlı olsun öncelikle... çoğunluk elevit ve demir ilacı kullanıyoruz... sen doktoruna danış istersen.. vardır muhakkak bir açıklaması..

kızımın yatağını aldık dün =)

erken belki biliyorum ama dayanamıyorum ya napiyimmm =)

lCRE-96575_1.jpg
canım cok guzel guzel gunlerde uyusunda buyusun ıns
evet canım cok kasınyo camasırı cıkarnca:)

canım hıc uzulme ıcını rahat tut allahn ıznyle bısey cıkmaz

günaydın herkeseeee

çok fenaydı dün akşam 6da çktım 9da eve ancak vardım yarım saatlik yolu
sabah doktora giderken arabayı çıkartamadık taksi yok hiçbişe yok
baya bi yol yürüdük eşimle tabi tırstım düşeri mdie kasa kasa
sonra bi otobüs bulduk bindik baya bi dolandık sonra indik biyerde taksiye bindik fln epey maceralı oldu

bana söylemedi ya :)

bugün sata göre 12+6 ultrasona göre 13+4 üz
zorlu bi maratondan sonra doktor randevumuza gittik baya yürüdük kardan ötürü
bu kontrolden çok korkuyordum
hem kayınvalidemin korkutmaları hemde 13. hafta sendromundan dolayı
ama gittik çok şükür herşey yolunda bebişimiz büyümüş :)
baştan popoya olan mesafe 7cm
ense kalınlığı 1,58
baş çevresi 2,2
doktor herşey istediğimiz gibi bi sıkıntı yok bide kan tahlili yapcaz dedi
cinsiyet için bişe diyebilirmiyiz dedim :)
bakındı bakındn baya kurcaladı hatta ağrım oldu sormazolaydım dedm :)
bacaklarının arasına getirdi ultrasonu
şuan içn çok küçük anlamamız zor dedi
orada bişi var ama kordon o dedi :)
bisonraki gelişte öğrencez inş. dedi sağlığı yerinde olsun bizim için bu önemli dedi
tabiki dedim sağlıklı olsun önemli olan bu cinsiyeti ne olursa olsun o benim sıpam :)
bize el salladı ordan çok tatlıydı :KK48:
uyy yerim ben o miniciği allaha emanet olsunlar....
Kızlar bende dün öğrendim bebeğimin cinsiyetini,inanılmaz güzel bi duygu öğrenmek sanki hamileliğim yeni başladı,kızımız olacakmış nasipse teyzeleri:)yani bi prenses geliyo inşallah...
gözünaydın cnm.kısmetinle sağlıkla gelsin bebişler
merhaba güzel anneler;

cinsiyeti öğrenen arkadaşlar ben 2li testinizdeki bhcg değerinizi merak ediyorum. hani diyolar ya 50nin altı erkek, 50nin üstü kız diye sizlerde tuttumu? hatırladığım kadarıyla meleksenin değeri 29 çıkmıştı bebişi erkekti :emir_bebek:
benim 2 li taramada b-hcg değerim 102 di:26:
kızımın yatağını aldık dün =)

erken belki biliyorum ama dayanamıyorum ya napiyimmm =)

lCRE-96575_1.jpg
pek şekermiş ayol pembiş pembiş mışıl mışıl uyusunda büyüsün inşlh cnm

gözün aydın bebişinin cinsiyetini de öğrenmişsin... ben henüz 3lü test yaptırmadım bi fikrim yok ama bozma moralini canım yaaa... ayrıntılı ultrason istemiş doktorun du bakalım bide ordan baksınlar... çok duydum böyle testlerde sorun olupta ama doğduğunda sağlıklı bebekler olduğunu... sen ağlarsan bebişinde çok üzülür.. bence sabırla bekle ayrıntılı ultrason bakalım nasıl çıkacak içini ferah tut sen canım arkadaşım..

Cnm sen içini ferah tut iyi düşün iyi olsun seni anlıyorum kolay değil tabiki ama aynısı arkadaşımda oldu 3 lü tarama testi bozuk çıktığı için doktoru amniyosentez istedi arkadaşımda kabul etti fakat arkadaşımın eşi hep dediki hiç bişey yok boşuna yaptırıyoruz dedi ama arkadaşımın içine kurt düşmüştü neyse yaptırdılar ve hiç birşey çıkmadı şimdi çocuğu oldu maşşallah tosuncuk içini ferah tut allahın izniyle hiç bişey olmaz...

canım hıc uzulme ıcını rahat tut allahn ıznyle bısey cıkmaz

saolun arklar inanın içimi rahatlattınız iyiki varsınız kızlar yaa yoksa kendi kendimi yerdim

saolun arklar inanın içimi rahatlattınız iyiki varsınız kızlar yaa yoksa kendi kendimi yerdim
yok yok yeme kendini cinsiyeti öğrenmenin tadını da çıkaramıyosun:KK55: önemli bi şey değil gibi geldi bana ve sonuçta şu an yapıcan bi şey yok en önemlisi de zihinsel bi şey olmasın inş. bu ölçümler daha çok onları ölçmeye yönelik zaten.2'lileri güzel atlattık hadi temmuz bebeleri 3'lü testlerimizi de en temizinden verelim innşallah...:nazar:

aaa annesi ne güzel benim oğluşuna bir arkadaş daha geliyormuş, sen bir de ağlayıp üzüyosun kuzumuzu. ben daha ikilinin sonucunu bile almadım içimde tereddütler var, içimi iyice kötü yapma sende :KK43: hiç üzülme hiçbirşey çıkmayacak. hepimiz bebeklerimiz için hep sağlık duası ediyoruz. inşallah rabbim senin bebeğini de sağ sağli kucağına almayı nasip etsin. bebişinde hiçbirşey yok annesi, boşuna üzülme, bebişi de üzme, sen ağladıkça o strese giriyor biliyorsun dimi? yapma bunu cnm, bol bol dua at, biz de edelim

yok yok yeme kendini cinsiyeti öğrenmenin tadını da çıkaramıyosun:KK55: önemli bi şey değil gibi geldi bana ve sonuçta şu an yapıcan bi şey yok en önemlisi de zihinsel bi şey olmasın inş. bu ölçümler daha çok onları ölçmeye yönelik zaten.2'lileri güzel atlattık hadi temmuz bebeleri 3'lü testlerimizi de en temizinden verelim innşallah...:nazar:

haklısın canım ya cinsiyet cinsiyet dedim haftalarca öğrendim sevinemedim bile öğrendiğime :) evt üzmeyecem ne kendimi ne oglumu nede eşimi 15 gun sonra olacagı görürsüz inş. bi ark dediği gibi amniyosentezi temiz çıkar Allah hepimizin bebegini sağlıkla kucagımıza almayı nasip etsin ....

Canım içini ferah tut..
Hiçbir şey olmaz Allahı izniyle..
Geçen hafta arkadaşım doğum yaptı..
Hamileliği boyunca doktorlar hep geriden geliyor, çok zayıf olacak dedi.
3600 gr doğdu meleği...
Sen içini ferah tut..

Arkadaşlar biz eşimle meleğimiz için bir kumbara yaptık...
Meleğimiz doğuncaya kadar para biriktirmeye devam :KK1:
Bebeğimin ilk günlüğünü bizde aldık.. D&R dan
Ben içindekileri bile okuyunca ağlıyorum...
Hamile olduğunuzu öğrendiğiniz ilk andan başlıyor günce

Çevremde ki herkes cinsiyet için kız diyorlar..
Haftaya cuma gideceğiz kontrole, belki öğrenebiliriz cinsiyetini..
Meleğimin kız ya da erkek olması hiçbir şeyi değiştirmeycek ama,
Merak ediyorum...
Ciciler almak istiyorum ona..
"Kızım" veya "oğlum" diye sevmek istiyorum ...
Rabbim hepimiz için her şeyin en hayırlısını versin
Öpüyorum sizi ve meleklerinizi..

aaa annesi ne güzel benim oğluşuna bir arkadaş daha geliyormuş, sen bir de ağlayıp üzüyosun kuzumuzu. ben daha ikilinin sonucunu bile almadım içimde tereddütler var, içimi iyice kötü yapma sende :KK43: hiç üzülme hiçbirşey çıkmayacak. hepimiz bebeklerimiz için hep sağlık duası ediyoruz. inşallah rabbim senin bebeğini de sağ sağli kucağına almayı nasip etsin. bebişinde hiçbirşey yok annesi, boşuna üzülme, bebişi de üzme, sen ağladıkça o strese giriyor biliyorsun dimi? yapma bunu cnm, bol bol dua at, biz de edelim

evet canım haklısın işte annelik olsa gerek ona bişey olacak sandım ama herkez rahatlattı içimi ağlamıyacam üzülmeyecem de bebegime yazık :) dua etmekten baska kapımız yok zaten .....

2 li tarama testim düşük çıktı
PAPP-A 1,98 mom 0,62
fb-hcg 79,3 mom 2,28

yaş riski 1:435
biyokimyasal trisomy 21 riski 1:123
Kombine trisomy 21 riski 1:607
trisomy 13/18 + nt <1:10000

hesaplanan trisomy 13/18 test riski (nuchal translucency ile) <1:10000 dir buda düşük riski işaret eder yazıyor yan taraftaki açıklamadada 607 kadından 1 tanesi trisomy 21 nt li gebeliğe raslanmıştır 606 kadın normal gebelik görünmüştür yazıyor.

sonucum çokmu kötü arkadaşlar benimle sonucu yakın olan varmı ben amniyosnetes olmak istemiyorum

PAPP-A 1,98 mom 0,62
fb-hcg 79,3 mom 2,28

hesaplanan trisomy 13/18 test riski (nuchal translucency ile) <1:10000 dir buda düşük riski işaret eder yazıyor yan taraftaki açıklamadada 607 kadından 1 tanesi trisomy 21 nt li gebeliğe raslanmıştır 606 kadın normal gebelik görünmüştür yazıyor.

sonucum çokmu kötü arkadaşlar benimle sonucu yakın olan varmı ben amniyosnetes olmak istemiyorum

cnm hemen umutsuzluğa kapılıp üzme kendini.. testi biz şimdi ne kadar yorumlayabiliriz o da ayrı bir konu ama 1:607 çok riskli gelmedi bana. çünkü benim doktorum 1:250 falan çıkarsa ancak o zaman riskli diyebiliriz demişti. öyle olsa bile 1:250 nin anlamı 250 tane hamile doğuracak 249u normal olacak sadece biri problemli olacak demekmiş. senin doktorun ne dedi?? sen test sonucunu yeni aldın da kendin yorumlayıp mı üzülüyosun yoksa??

PAPP-A 1,98 mom 0,62
fb-hcg 79,3 mom 2,28

Doktorunu ara hemen sor

X