2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

günaydın annişler herkes iyimi?

havalar buz gibi aman dikkat....üşütmeyelim...

isim konusu bencede ortak karar alınıp o şekilde konmalı...eşiniz bencil yaklaşıyor sanırım peki cinsiyet kesin bellimi sizin belki kız olucak ozaman ne olucak?

Günaydın güzel anneler. Biz 11+4 te doktora gittik ve 2 li taramamızı yaptırdık çok şükür herşey iyi çıktı. cinsiyet için 15 gün sonra gelin demişti. İşlerden dolayı gidemedik nerdeyse 3 hafta olacak ve cumartesi günü yani 14+5 olunca gidicez bakalım inşallah doktorun dediği gibi olur ve cinsiyetimizi söyler. 11+4 iken gittiğimizde bebek 12+4 olarak görünüyodu yani 1 hafta ileriden gidiyomuş bebişimiz. Heralde o yüzden cinsiyetini söyleyebilir artık. Ayyy çok heycanlıyım, ilk bebeğimiz sağlıklı olsunda ne olursa hiç önemli değil. Gerçi çevremdeki herkes senin oğlun olacak diyo nerden biliyolarsa :)) Bebişim kız çıkarsa herkesi şaşırtıcak.
Rabbim herşeyin hayırlısını versin tabide bi belli olsaydı alışveriş yapmak daha rahat olacak...

yok cnm cinsiyet belli falan değil, ama ne zaman bahsi geçse eşim hep erkek olacağını söylüyo kendinden emin o, kesin erkek kromozomu vermiştir

Son düzenleme:
günaydın annelerimiz :) uzun zamandır yazamadım. ben konyada oturuyorum annemler izmirde. annemlere gitmiştim, benim için baya iyi oldu. bebişle beraber uzun bir gezi yapmış olduk :) sizlerden de ikili test sonuçları iyi çıkanlara gözün aydın diyorum. benim de bu cumartesi yapılacak ikili testim. bakalım sonuç ne olacak. cinsiyeti de merak ediyorum ama sanırım bu hafta daha çok erken olur belli olmayabilir. gerçi sağlıklı olsun da gerisi geç de olsa öğrenilir :)
bu arada ben yokkken sayfalar da bayağı ilerlemiş hepsini okumak çok zor geldi burdan devam ediyorum

canım erkekler genelde böyle oluyor sanırım. ya da benim eşim de seninki gibi erkek takıntılı. aşkım dua et sağlıklı olsun diyorum, o da tabi allahım sağlıklı olsun ama bence erkek olsuun filan deyip duruyor artık gülsem mi kızsam mı bilemiyorum.

benim de eşimle aramda isim konusunda bir problem yok ama sanıyorum ki kayınvalidemler bu işe karışırlar. biz de o nedenle şimdiden isimleri belirledik. kız olursa inci nevra; erkek olursa emir kutalp olacak. hatta biz daha eşimin ailesine filan da söylemedik. bu hafta doktorda ikili testimiz de temiz çıksın öyle haber vermeyi düşünüyoruz. bakalım artık. kayınpederim çok meraklıdır çünkü isim koymaya. bizden böyle birşey duyunca ne olacak ? kesin bir arıza çıkarırlar; çünkü eltimin de 3 aylık filan bir kızı oldu. ikinci çocuğu onun. ilkinin adını kayınpederim koymuş. ikincide eltim nisa dedi. kayınpederim nihal dedi. nisa koydular kimlikte de nisa ama adam çocuğa nihal deyip duruyor. aman çok da öenmli değil benim için. benim çocuğuma benim istediğim isim konulsun da o ne istiyorsa onu söylesin. hiç farketmez.

sen de eşin için endişelenme. o kadar büyük bir şeye cesaret edip gidip istediğini yapamaz. sen de bir ismini kendi isminden vermek istiyorrsa diğer ismini de ben koyarım de. o şekilde ortayı bulun. üzme kendini. bizim kuzular da üzülüyor içerde çünkü

günaydın hanımlar,
canım kendini üzme. maalesef erkekler bizim kadar hassas değiller tamamen kendilerini düşünüyorlar. bizimki de kız olacak diye bozuk attı. neymiş efendim oğluyla gezip top
oynayamayacakmış. sanki cinsiyeti ben belirliyorum. yani hepsinin zaman zaman üzerine alınma öküzlükleri tutuyor. sana tavsiyem bunları düşünme ve hamileliğinin tadını çıkar.
ben elimden geldiğince öyle yapmaya çalışıyorum. Bu isim kavgaları da herkeste oluyor canını sıkma.

Son düzenleme:
gunaydn kızlar dunku msjlarnz ıcın hepınze tesekkurler rabbm saglıklısnı versn ınsallah darısı herkeze...ısım konusundada allahtan esımın aılesı karısmaz esımle ben karar verıcez

şakamı yapıo cıddımı benım esım doktor kıza benzıyo dynce cok sevndı sımdı elıni karnımı severken kızım tatlı kızım dye sevıyo

Günaydınnllaaaarrr annneee adaylarııı bende 2 taramaların sonuçlarını alacağım yarım saat sonra doktorumla konuşacağım inşallah iyi çıkar sonuçlarım :))))

Cinsiyet önemli değil ki sağlıklı olması önemli ayrıca cinsiyeti erkeğin belirledigi bariz ortada kromozon meselesi kimse canını sıkmasın bence

şakamı yapıo cıddımı benım esım doktor kıza benzıyo dynce cok sevndı sımdı elıni karnımı severken kızım tatlı kızım dye sevıyo

işte yarı şaka yarı ciddi :) erkek olsa daha mutlu olacaktı belli. bir de kayınvalidemler erkek olsun diye tutturdukları için de etkileniyor olabilir. malum erkekler için anneleri ne derse o

Günaydın Kızlar nasılsınız ?? ben heycanlıyım bugun ikili testi yaptırmaya gidicem inşallah hersey iyi cıkar :) buarada detaylu ultr. sadece 130 tl burda kan tahlileri ne kadar tutacak hehe hamılelık testı bıle 60 tlydı :)

işte yarı şaka yarı ciddi :) erkek olsa daha mutlu olacaktı belli. bir de kayınvalidemler erkek olsun diye tutturdukları için de etkileniyor olabilir. malum erkekler için anneleri ne derse o

Canını sıkma canım o bebiş bir gelsin dunyaya nasıl sevecekler onu

neden o kadar pahalı sigortan mı yok, gittiğin yer mi özel?

isimleri biz daha flört ederken belirlemiştik halada aynı fikirdeyiz kısmetse.... bu yüzden kimse şunu koyun bunu koyun demiyor.

neden o kadar pahalı sigortan mı yok, gittiğin yer mi özel?

canım özelde devlet hastanesınde ikili tes yapılmıyor :) hamilelik testınıde dışarda yaptırmıstım. devlet hastanesınde yapılan tahlıl testler ıcın para odemıyorum :) ama soyle bır durum var turkıyede de oylemı bılmıyorum ama doğumdan sonra sigortadan doğum parasını alıcam . suan bırsey ödemıyor

Benım de yirmilik dişlerim patlak verdi damaklarım şiş iki taraf birden ne yapacağım bilmiyorum

anladım. galiba biz de doğum parasını sigortadan doğumdan sonra alacağız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…