2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

hoş geldiniz ozaman bebeğinle birlikte

kızlar merhaba , ikili test sonuçlarınızı aldınızmı değerleriniz kaç çıktı.Benim değerim 1:450 çıktı.doktor anormale çok yakın olduğunu söyledi.İçimi koca bi karanlık kapladı
sıkmayalım canımızı kızlar ama merak da ediyorum ense ölçümleri düşük, burun kemiği görünen bebeklerin de sonuçlarının anormal çıktığı oluyormu?
kızlar elevit içiyormusunuz sizde ben akşamları içiyordum gündüze çevirdim sanırım mide bulantısı yapıyor ya sizede yapıyormu?
ben de yapmadı.kızlar herkes günde bir kez mi içiyor bu elevitleri? bir de ne kadar süre içicez bunları, hamileliğin sonuna kadar mı?
hiç duymadım böle bişi
heleki bu kadar erken olması
doktoruna danışsan ?
kalsiyum ya da magnezyum eksikliği olabilir.
Temmuz anneleri olrak el ele verip..Etamine başlayalım o zaman:)

yaaaa ben de çok istiyorum ama hiç bilmiyorum. ben de yapabilir miyim ki??? bir de ne malzeme falan da ne alınır, ben de istiyooooommmm, bana da öğretin nooooollluuuuuuuurrrr....

arkadaslar selam nasilsiniz
hamisler uyguladiginiz olmazsa olmaz yemekleriniz nelerdir
bir menunuz varmi gunluk.
Varsa paylasirsaniz sevinirim optum

Selam güzel anne adayları:)

Sizlere bir sorum olacak ablamın 2 hafta sonra ikili testi yapılacak ama nasıl yapılıyor ve sizler ne kadar ücret ödediniz biraz bilgi verirseniz sevinirim :)

Allahım sağlıkla bebeklerinize kavuşmayı nasip eder inşallah

kizlar bende yarin bebe ipi alip bataniye yapmaya baslicam
su konverse patikler varya cok oyle yapa bilmek istiyorum hoslar
yarin buyuk gun sabah 9.30 ta doktordayim biraz tedirginim iyimi bebisim bisi olmasin diye
bu gece yatakta donucem durucambi her halde sabaha zombi gibi doktora gidicem
ay cok heycanliyim ben

bende çok ama hangi birini yollim
googleye etamin örnekleri yaz görselde ara
bebek için etamin yaz fln

mesela kız bebek için battanıye modeli versen bana canım ne makbule geçer kumas üzerine montelerım etamın yaptığım modelleri dıye düşündüm ama sen daha iyi bılırsın

bebişi görmek paha biçilemez bir duygu off bebişimi özledim

bebişi görmek paha biçilemez bir duygu off bebişimi özledim

evet oyle canim allah saglikla hemen kucagimiza almayi nasip etsin
simdi icimde kipir kipir sanirim yarin icin oda heycanlaniyoisiricam onun totosunu bi dogsun da benim bebis meyve yeyince basliyo kipirtilara meyveyi cikolatadan daha cok seviyoz

evet oyle canim allah saglikla hemen kucagimiza almayi nasip etsin
simdi icimde kipir kipir sanirim yarin icin oda heycanlaniyoisiricam onun totosunu bi dogsun da benim bebis meyve yeyince basliyo kipirtilara meyveyi cikolatadan daha cok seviyoz

bizde çikolata yedik dr da beklerken taklalar atıyordu on öyle görünce çok güldüm senn hayrlı haberlerini alrz inş yarın anneye cinsiyetide gösterrse oh keyfine diyecek olmaz

bizde çikolata yedik dr da beklerken taklalar atıyordu on öyle görünce çok güldüm senn hayrlı haberlerini alrz inş yarın anneye cinsiyetide gösterrse oh keyfine diyecek olmaz

canim ben gecen visne suyu ictim doktora girmeden sira beklerken o kadar
hereket etmiski kordonu ayak arasina ayaklarina dolamis gulesim gelmisti
ben simdi diyorum meyve yedik esimle findik falan hemen basladi kipir kipir icimde olmaya
cok hosuma gidiyo onu orda hisetmek benim sipa sag tarafimda hisediliyo
bakalim yarin erkeye benziyordan kiz derse doktor sedyede basima tava yemis gibi olcam
erkek dersede allah dualari kabul eti diye havalarda ucucam gidip ona alt acma falan alicam bugun beyendim

Çok teşekkür ederim arkadaşım güzel dualarına bende katılıyorum rabbim hepimizin evladını korusun..

Kızlar sizin gruba tüp bebekle anne adayı olacak olan ark için bilgi danışmak amaçlı girdim o dönem çok panikti burayı önermiştim ona..benim üyeliğimle gezmişti sizin forumda şimdi bende forumu takip ediyorum şu dönem sizlerin sanırım cinsiyetlerin merak edildiği döneme gelmek üzeresiniz.Sizi eğlendirir mi bilgilendirir mi bilmiyorum ama benim cinsiyet merakımdan dolayı deneyimlediğim şeyleri aktarmak istiyorum.benim <KIZ 18 haftada ancak gösterdi kendini dolayısıyla ben çok ugraştım araştırma yaparak bilgilere göre bende tutatnları size yazayım denemekisteyenler denesinler ama bilimsel gerçekliği yok hiç birinin allah sağlıklısını versin öncelikle ama bu merakın önüne geçilmiyor:)bizde 2 erkek olunca kız delisi olmuştuk ondan bu kadar ugraştım ben

*2li test zamanında verilen belge üzerinde kalp atışı 140 üzeri ise Kız bebek
140 altı ise erkek..........bende 160 idi kız gösterdi

*bchg kan değeri.........50 üzeri ise kız bebek
50 altı ise erkek ..................bende 89 çıkmıştı yani kızı doğruladı

*en sonda kırmızı lahana ile test yaptım nette yazarsanız çıkar nasıl yapıldığı kırmızı lahana ile cinsiyet tahmini yazın kk da var tarifi...

aslında sadece eğlenmek amaçlı bakmak lazım buna:))) sevgiler hayırlı doğumlar yardımcı olan ark a çok teşekkür ederimmm...

Canım direk etamin kumaşına işleyip,istediğimiz pike,önlük vs. nasıl uygulayacağız?Bide almamız gerekn neler var?Liste istiyoruz..:)

listede vereyim tabiki aşağıya yazıyorum bi bütün olarak

hadi hayırlısı bakalım inş. ondanda örersin
şuan doktordasın kanımca :)
bugün benimde gidesim var sabah küçük bi kaza atlattık çok korktum ve kastım kendimi bişi olmamıştır inş. bebişime

mesela kız bebek için battanıye modeli versen bana canım ne makbule geçer kumas üzerine montelerım etamın yaptığım modelleri dıye düşündüm ama sen daha iyi bılırsın

nası bişe istersin mesela çok fazla seçenek var kitaplarda nette
battaniye için afgan kumaşını tavsiye ederim
dmc die bi markanın
bu modelide tavsiye ederim
http://www.ceyizimiz.blogspot.com/2010/03/bebek-battaniyesi.html
biz baya büyük yaptık küçük yapılabilir

kızlar günaydınnn

saatler geçermi doktora gitmek için ,ölüyorum heyecandan

geçer geçer sabır :)

Son düzenleme:
BEBİŞİNE GÜZEL ETAMİNLER YAPMAK İSTEYEN ANNECİKLERE

öncelikle ne yapmak istediğinize karar verin
en basiti önlük bazı tuhafiyelerde hazır önlük kitleri var yada etamin alıp kendiniz işleyip sonra makina ile önlük haline getirmeniz lazım
ben makina ile dikim kısmını beceremiyorum ama çok şanslıyımki annem var ve benim annem çeyiz işleri yaptığından bunları yapabiliyor piko ile

ne yapacak olursanız olun yapmanız gereken şu
- kumaş almak (sadece etamin veya etamin kitleri)
- etamin iğnesi
- kasnak (bazı kumaşlar ince gelir kasnakta işlemek kolaydır)
- örnek :)
- örneğe göre renkli iplikler

sonrasında zati örnek şemasına göre aynı renkte olan bölümleri / / / / / / yapıp sonra geri dönüşte X X X X X X yapıosunuz ve örneğimiz meydana geliyor

benim ablamın ve annemin yaptıkları bu blogda mevcut
siz bebişlere olan kısımdan yapılanlara bakabilirsiniz nihayetinde bi nevi örnekte olabilir size
şunu istiom derseniz ben size şemaları mail atmaya çalışırım yada derginin adını söylerim sonrada elimden geleni yaparım
Anne Ve Kızlarının Yaptıkları: Bebişlere

buradanda yaptıklarıma ulaşabilirsiniz
http://www.kadinlarkulubu.com/kendi-el-emeklerimiz/172407-tubilikin-kanaviceleri.html
http://www.kadinlarkulubu.com/kendi-el-emeklerimiz/179502-minik-yigenimin-cicileri.html

Kanaviçe Nasıl İşlenir buradan kanaviçe işleme tekniği var yardımcı olur
sonracıma böyle önlük var DMC KANAVİÇE ETAMİN KİTİ 1427
bu şelkilde tablolar fln var Etamin Kanaviçe Kitleri

kumaş olarak böle etamin renkleri var Aida
alırken kare büyüklüğüne dikkat edin ne çok küçük olsun işlerken zorlasın nede çok büyük olup çirkin olmasın
buda battaniye yapmadaki büyük yardımcı afgan kumaşı Afgan Kumaşı
karelere bölündüğü için rahatça işleniyor :) ama gözenekleri etamin gibi rahat deil az daha zorlayıcı

biraz karışık olabilir aklıma geldikçe yazdım :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…