2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

cnm öncelik sağlıkla inşlh.bebeklerimizi kucağımıza alırız.Hiç sıkma kendini banada doktorum rahimim için hafif v şeklinde dedi yani kalp gibiymiş normalde armut olması gerekliymiş ama bu şeklidede doğuran birsürü kadın var dedi.sadece dedi düşük riskini tetikler dedi.dikkat ediceksin dedi ilişkiyi kalp atışını duyana kadar yasakladı.Allaha sığınmaktan ve ona emanet etmekten başka yapıcak birşey yok.doğuştan olan birşeymiş ve çoğu kadın bunu bu şekilde oldğ.bilmeden doğumunu yapıyormuş bana hap vermedi sadece folik asit yazdı

Allah sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin inşlh...:nazar:

bizede ilişkiyi yasaklamadı ama olmasa iyi olur dedi. ayy canım inşşallah bişeycik olmazda sağ salim evlatlarımızı kucağımıza alırız. 2hafta sonraki kontrolde daha net görürürz rahmin genişleyince dedi. dua et:)

korkmana gerek yok canim ona bakarsan benimde perdem var rahmi ikiye bolmus durumdaaa ve 3 tane saglikli evlatlarim var cok sukur korkma hatta ben 4. ye ugrasiyorum birsey olmazzz Allaha guven ona havale et gerisi bos cnm bide sunu dusun olacaga care yok ne yaparsan yap o bebegin nasibi yoksa elinden kayar giderrr

allah bağışlasın canım evlatlarını. inşşalhah 4.yü de kucağına alırsın. rabbime güveniyorum, sürekli dua ediyorum, ama insanın içini bir kurt kemirip duruyor. senin hamileliklerinde ilaç vermişler miydi?

yenı gelen arkadaşlar hoşgelmiş,hamilelikleri hayırlı olsun.

ben galiba grip oluyorum arkadaşlar.bütün vücudum dayak yemiş gibi ağrıyor,ilaç da alamıyorum.butun kemıklerım ağrıyor:KK50:

kızlar ben geldim degerım 3920 cıktı bugun bebişi de gordummm :nazar::nazar: ay mrcımek kadar dr yaklasık 5+3 dedi :))

çok sevindim hapsuucum herşey çok güzel olucak inşlh.

mercii 2 hafta sonra inşlh kalp atışlarınıda duyalım sağlıklı olsun dualarımız hep onlar için

alllah nazarlardan korusunnnnnn. bende dün gördüm mercimeğimi. 2hafta sonrada kalp atışlarını duycaz inşşallh. seni doktor bi daha ne zamana çağırdı?

saol canım kendi doktoruma gıtmedim hastanedekı nobetcı dr baktı. cuma gunu kendı druma gıdıcem tekrar bakalım tahmınım 2 hafta sonra gel der kalp atısı ıcın ay ınsallah ıkı hafta sonra onuda duyucaz
:nazar:
çok sevindim hapsuucum herşey çok güzel olucak inşlh.

mercii 2 hafta sonra inşlh kalp atışlarınıda duyalım sağlıklı olsun dualarımız hep onlar için

saol canım ya cok guzel bır duyguymus gercekten 2 hafta sonra pıt pıt ları da duyacagız inşallah :):nazar::nazar:

Merhaba Temmuz Anneleri
Bende temmuz annesi olucam inşallah. 4+6 haftalık hamileyim Dün bebeğimin kesesini gördüm. Benim ilk hamilelliğim o yüzden çok heyecanlı ve evhamlıyım. Doktor dün biraz canımı sıkıt. Vajinal ultrasonda rahmimde septum yani perde gördüğünü ama emin olamadığını belirtti. tam tanı koyacak şekilde net göremiyorum dedi. Ne gibi riski olacağını sordum düşük ve erken doğum riski olabilir dedi. 2hafta sonra kalp atışları için görüşmek üzere çağırdı. o zaman tekrar bakarız bu durum için not alıyorum dedi. her ihtimale karşılık progestan başladı. çok endişeleniyorım. benzer bir durum yaşayanınız var mı?

canım strese girme ne olur her şeyin hayırılısı olsun iyi düşün lütfen:KK19:
Ben tecrübeli bir anne olarak cevap vereyim cnm. Bu tamamen çocuğun damak yapısı ve emme şekliyle alakalı ve genellikle hemen hemen tüm annelerde bir dönem oluyor. Benimde oldu. Mahvoldum. Neler denemedim. Kremler, bu göğüse emzirirken takılan plastikler falan hiçbiri işe yaramadı. Sonra bir arkadaşımdan duydum küçük bebeklerin ağızlarındaki pamucaklar için verilen damlalıklı şurup tarzı birşey. İlk günün sonunda dünyaya yeni gelmiş gibiydim.Uzun süre kullandım bir daha da böyle bir sorun yaşamadım. İsmini hatırlarsam paylaşırım sizinle.

ayyy onun adını temmuza kadar hatırla mutlaka mavicim:KK9:hepimize lazım olacak

kızlar ben geldim degerım 3920 cıktı bugun bebişi de gordummm :nazar::nazar: ay mrcımek kadar dr yaklasık 5+3 dedi :))

aman da aman Allah bağışlasın canım inşallah sağ salim doğdukları günü de görürüz:nazar:

yenı gelen arkadaşlar hoşgelmiş,hamilelikleri hayırlı olsun.

ben galiba grip oluyorum arkadaşlar.bütün vücudum dayak yemiş gibi ağrıyor,ilaç da alamıyorum.butun kemıklerım ağrıyor:KK50:

canım ya geçmiş olsun ballı limonlu sıcak su yapıp iç tatlım

saol canım kendi doktoruma gıtmedim hastanedekı nobetcı dr baktı. cuma gunu kendı druma gıdıcem tekrar bakalım tahmınım 2 hafta sonra gel der kalp atısı ıcın ay ınsallah ıkı hafta sonra onuda duyucaz
:nazar:

saol canım ya cok guzel bır duyguymus gercekten 2 hafta sonra pıt pıt ları da duyacagız inşallah :):nazar::nazar:

nasıl bir his acaba ay bu hafta umarım ben de görürüm:KK31:

canım strese girme ne olur her şeyin hayırılısı olsun iyi düşün lütfen:KK19:

ayyy onun adını temmuza kadar hatırla mutlaka mavicim:KK9:hepimize lazım olacak

aman da aman Allah bağışlasın canım inşallah sağ salim doğdukları günü de görürüz:nazar:

canım ya geçmiş olsun ballı limonlu sıcak su yapıp iç tatlım

nasıl bir his acaba ay bu hafta umarım ben de görürüm:KK31:

canım süper bır duygu tarıfı yok :) senin kac gun gecti bat dan ? benım 7 gun bugun ve normal ult. da gozuktu deger 3920 ydı ayy en kısa zamanda sende gorursun umarım :) sağlıklı bır sekılde kucagımıza aldıgımız gunlerıde goruruz ınsallah

ya arkadaşlar ben daha hiç bhcg baktırmadım sadece idrar testi yaptım ilçedeyim hastanede de sadece idrar testi yaptılar öğretmen olduğum için haftaiçi hiç biryere kıpırdayamıyorum da anlamadım herkes bhcg ölçtürüyo sürekli içim bir tuhaf oldu yani

hapsuu kuzum kalp atışlarını ne zmn dinlicenn :KK16:

kısmetse ben 18inde görücem hem o zmn koccaman olmus olur herhalde öle minnak nokta falan olmaz inşallahh kalp atısınıdsa duycamm:KK16:

yaa bide herkes ilk tahlilin 500-600 degerinde oldugunu sölüyo yani bat ta yaptırdıklarında..
ama benim 1260 cıkmıştı :26: sadece nokta görünmüştü.. kız beninki ikiz olmamı:KK53: bi umut :KK1:

ya arkadaşlar ben daha hiç bhcg baktırmadım sadece idrar testi yaptım ilçedeyim hastanede de sadece idrar testi yaptılar öğretmen olduğum için haftaiçi hiç biryere kıpırdayamıyorum da anlamadım herkes bhcg ölçtürüyo sürekli içim bir tuhaf oldu yani

canım eger doktorun sorun deıl dedıyse dert etme bence. ben adet gecıkmesınden 2 gun sonra kanda yapmıstı testı dusuk cıkmıstı kendımı rahatlatmak ıcın ıkıncı kez yaptım yukseldımı dıye baktım yani panık olma ama doktoruna da sor mutlaka

canım eger doktorun sorun deıl dedıyse dert etme bence. ben adet gecıkmesınden 2 gun sonra kanda yapmıstı testı dusuk cıkmıstı kendımı rahatlatmak ıcın ıkıncı kez yaptım yukseldımı dıye baktım yani panık olma ama doktoruna da sor mutlaka

işte burada kadın doğum doktoru yok idrara bakan doktor da 2 hafta sonra git erzuruma kalp atışlarını duyarsın dedi o kadar onlar çok rahattı ama

kısmetse ben 18inde görücem hem o zmn koccaman olmus olur herhalde öle minnak nokta falan olmaz inşallahh kalp atısınıdsa duycamm:KK16:

yaa bide herkes ilk tahlilin 500-600 degerinde oldugunu sölüyo yani bat ta yaptırdıklarında..
ama benim 1260 cıkmıştı :26: sadece nokta görünmüştü.. kız beninki ikiz olmamı:KK53: bi umut :KK1:

canım keyı gordun bır taneydı ıkıncısı sonradan cıkar mı ki ?? ama belli de olmaz tabii ya ama bıldıgım kadarıyla degerın artıs seklınden o tahmın yapılabılır ancak :) ay saglıklı olsunlarda tek e de razıyım bn :)) ben kalp atıslarını ne zaman duyacam bılmıyorum suan bugun dayanamadım annem nobetcıydı hastanede gıttım yanına kan testı yaptık degerı goruncede gel bakalım doktor kım ıcerde rıca edelım bakalım dedı annemın sevdıgı ve tanıdıgı bır doktordu hemen dedı ama goremeyebılırız madem daha adetınden 7 gun gectı ama gorduk normal ult. da mercımek kadar resmen yaa cuma gunu kendı druma gıdeceyım bır bakarsın ordada kalbını duyarım gercı erken onun ıcın tahmınım 2 hafta sonra duyarım kalp atısını ayy sabırsızlanıyorum:nazar::nazar:. senin bulantılar nasıl canım ?

selam canım amin güzel duaların için senin düşüncelerin ve Allah'ın adını sıkça anman çok hoşuma gitti umarım Rabbim hepimize sağlıkla verir bebişlerimizi. bende belirtiler sürekli bir gaz hali, uyku hali ve de göğüslerimde şişilk. ara ara da kasığımın sağ tarafına det sancısına benzer sancı giriyor.

canım çok geçmiş olsun umarım bir dahaki bebeğini sağlıkla kucağına alırsın:KK71:

hoşgeldin canım:13:

ben de var ya ne bulsam yiyorum yaa daha bebikim yeni olmasına rağmen kilo alcam galb ben hemen:KK37:

ayy canım çok sevindim keseyi görmenize kalp atışı var mı peki? hemen çıkmıyor dimi kalp atışları 6. haftada mı duyuluyor? dediğin gibi kötü düşünme ama kendini yorma mümkün olduğunca dinlen bence

bana gelen uyku nöbetlerini esgeçer de kafamı koymazsam o zaman ağrıyor başım

hoşgeldiiin:13:

amin minikler inşallah senin e adını göreceğiz listemizde:KK49:
canım bugün betahcg değerime baktırdım gayet güzel cumartesi keseyi görmeye gidecez artık listeye eklensem iyi olur sanırım :)

canım yazdır ki umutlu ol. bak ben yazdırdım. umudumuza tutunalım canım hep beraber inşallah.
aynen dediğin gibi cnm korkunun ecele faydası yok aynı topikteyiz sıkı sıkı tutnalım mercimeklere de burda kalalım :KK66:
kızlaaaaaaarrrr beta hcg 750,7 çıkmışş!!!:KK8::KK8::KK8: ayın 11inde 110du iki günde bir ikiye katlar diye okumuştum burdan ama iki günde bir 4e katlamış adeta bir de ikiz olurmuş:KK49::KK49:
cnm yüreğinden ne geçiyorsa rabbim onu nasip etsin ikiz mi diyince içim tuhaf oldu bende çok isterim ikizlerimin olmasını:KK49::KK49:

canım sen bat ta mı yaptırdığında bu değer çıktı benimde 4 gün geçti 1018 çıktı değerim bata göre kaç haftalık oluyosun bende 19unda gitcem ama sanırım sadece keseyi görebileceğim (şnşallah allah nasip ederde görürüm)

işte burada kadın doğum doktoru yok idrara bakan doktor da 2 hafta sonra git erzuruma kalp atışlarını duyarsın dedi o kadar onlar çok rahattı ama[/QUOTE

canım sorun yok o zaman sehır cok mu uzakta ? imkanın varsa bence 2 haftayı bekleme gıt dr bul ve bakınmaya basla buarada folık asıt baslamadıysan basla hemen yarın bence

işte burada kadın doğum doktoru yok idrara bakan doktor da 2 hafta sonra git erzuruma kalp atışlarını duyarsın dedi o kadar onlar çok rahattı ama[/QUOTE

canım sorun yok o zaman sehır cok mu uzakta ? imkanın varsa bence 2 haftayı bekleme gıt dr bul ve bakınmaya basla buarada folık asıt baslamadıysan basla hemen yarın bence

folik asite burdaki doktor başlattı zaten 5 gündür kullanıorum çok uzak değilim şehre ama işte öğretmenim ve tüm günlerim dolu bu haftasonu doktor bulabilirsem gidicem inşallah sorun yoktur teşekkür ederim yorumlarınız için :))

folik asite burdaki doktor başlattı zaten 5 gündür kullanıorum çok uzak değilim şehre ama işte öğretmenim ve tüm günlerim dolu bu haftasonu doktor bulabilirsem gidicem inşallah sorun yoktur teşekkür ederim yorumlarınız için :))

yoktur canım ıcını ferah tut panık yapma kendıne dıkkat et agır falan kaldırma :)

canım keyı gordun bır taneydı ıkıncısı sonradan cıkar mı ki ?? ama belli de olmaz tabii ya ama bıldıgım kadarıyla degerın artıs seklınden o tahmın yapılabılır ancak :) ay saglıklı olsunlarda tek e de razıyım bn :)) ben kalp atıslarını ne zaman duyacam bılmıyorum suan bugun dayanamadım annem nobetcıydı hastanede gıttım yanına kan testı yaptık degerı goruncede gel bakalım doktor kım ıcerde rıca edelım bakalım dedı annemın sevdıgı ve tanıdıgı bır doktordu hemen dedı ama goremeyebılırız madem daha adetınden 7 gun gectı ama gorduk normal ult. da mercımek kadar resmen yaa cuma gunu kendı druma gıdeceyım bır bakarsın ordada kalbını duyarım gercı erken onun ıcın tahmınım 2 hafta sonra duyarım kalp atısını ayy sabırsızlanıyorum:nazar::nazar:. senin bulantılar nasıl canım ?

canım gecti bi ogün rahatsız etti ebni.. şimdi agır kokularda midem hafif tepkiler veriyo ama o günkü kadar kötü olmuyorum:KK53:
kesemi gördük ama onun makinesi cok dandikti.. kendi doktorum belki sevincimi 1000e katlar diyorum:KK1:
kuşum 1tanede olsa cok mutluyum ama bide 2 olsa kendimden gecerim herhalde :KK16:

canım sen bat ta mı yaptırdığında bu değer çıktı benimde 4 gün geçti 1018 çıktı değerim bata göre kaç haftalık oluyosun bende 19unda gitcem ama sanırım sadece keseyi görebileceğim (şnşallah allah nasip ederde görürüm)

ben bat 23tü 25te o deger cıktı canım.. ondan bi acaba dedim :KK1:
bide ben ikiz cok istiyorum yaa ondan herhalde.. sata göre ben suan 7+2yim. kesemi gördüm zaten doktora gittigimde pıtpıtlarıda duyarım inşallah :KK16:

canım gecti bi ogün rahatsız etti ebni.. şimdi agır kokularda midem hafif tepkiler veriyo ama o günkü kadar kötü olmuyorum:KK53:
kesemi gördük ama onun makinesi cok dandikti.. kendi doktorum belki sevincimi 1000e katlar diyorum:KK1:
kuşum 1tanede olsa cok mutluyum ama bide 2 olsa kendimden gecerim herhalde :KK16:

ben bat 23tü 25te o deger cıktı canım.. ondan bi acaba dedim :KK1:
bide ben ikiz cok istiyorum yaa ondan herhalde.. sata göre ben suan 7+2yim. kesemi gördüm zaten doktora gittigimde pıtpıtlarıda duyarım inşallah :KK16:

gectıgıne sevındım benı artıyor yaa bıraz once fecıydım

X