2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

ikili test ssk lı olduğum için 180 tl imiş. ama normal muayene ücretleri 45 tl falan sanırım (ssk çalışanlara) bahar hanımın metini duydum bende. aslında ben erkek doktor olmasını çok istiyorum. ilk doktorum bayandı. çok sertti.soru sormaya çekiniyordum. daha önceden gebelik kaybı yaşamama rağmen endişemi anlamıyordu. bende bıraktım kendisini. hamilelikte zaten daha hassas oluyorsun.

geçmiş olsun tatlım ne denir ki kimi doktor anlayışsız oluyor böyle sen medipolle ilgili forumdaki yazıları oku ona göre zaten fikrin oluşur

kızlar karnım kasıklarım çok ağrıyo hiç durmuyo hep böyle
ağrıya bile alıştım hep bi gaz var gibi sancıyo karnım
bide dün çok kanama oldu doktor bişey yok dedi
acaba herkeste böyle karın ağrısı varmı

canım kanaman var ve doktor bırsey yok mu dedı?? hayret bırsey genelde ılac verıyolar bebek tutunsun dıye bırde anneye yatması onerılıyor sana bunlardan bahsetmedı mı?

Günaydın herkese ...

bizde hafta sonumuzu güzel geçirdik ama işe gelince yine bulantılarım başladı bnm bebek tembel olcak sanırım
hayırlısıyla haziran gelsede izne ayrılsamm

bulantılarım yoğun yineee

fotoğraf ekleyen arkadaşlar olmuşşş bebişler pek şker maşalllahhh rabbim sağlıcakla kucağınıza almayı nasip etsinnn

biz ocağın 5 iyle 10 u arası gidicez doktor amcaya

bide ben dün çamaşır suyuyla bişeler yaptım işim bitince otururken koku burnuma geldi inşallah bebeğime zarar vermemişimdir dedim kendi kendime sabah kadar kurdum durdum :KK43:
:KK5:

canım sen öncelikle rahat olmaya çalış diycem ama insan rahat olamıyor bende yaşadım öyle durum ama kanaman kırmızı değilse korkma..birde bazı insanlarda normal oluyor bu kanamalar..senin yapacağın sadece yatıp dinlenmek olacak şuan bazı doktorlar var öyle bişey yok diye başından salmayı iyi biliyorlar benim doktorumda aynen öyle demişti ama ben doktorumu değiştirdim ve şuanki doktorum bana progestan verdi ve yatıp dinlenmemi söylemişti çok şükür geçti şuan sende yatıp dinlen çalışmıyorsan çalışıyorsan akşam eve dönünce direk yat bi iş yapma eşin yapsın çokda önemli değil eşin yardımcı olur inşaallah Rabbim yar ve yardımcın olsun inşaallah yazdıklarım seni biraz rahatlatmıştır.

Canım benimde gebeliğimin ilk zamanlarında çok ağrım oldu.Adet ağrısı,gaz sıkıştırması..Ama kanaman varsa bol bol istirahat et.Doktor görüp birşeymi yok dedi.?Bazı gebeliklerde kanama olabiliyormuş.Ama sen yinede dikkat et.

cnm tanıdığın başka bi doktora başvurcan şuan varmı kanaman peki ne kıvamda yoğun mu yani

Karnım kasıklarım çok ağrıyor demişsin, idrar yolları iltihabı falan olabilir. İdrara çıkmada da zorlanıyorsan bi hastaneye gidip idrar tahlili yaptır istersen. Bazen idrar yolları iltihabıda kanamaya neden olabiliyor

Son düzenleme:
canım kanaman var ve doktor bırsey yok mu dedı?? hayret bırsey genelde ılac verıyolar bebek tutunsun dıye bırde anneye yatması onerılıyor sana bunlardan bahsetmedı mı?

evet regl şeklinde ve yoğunluğunda kanamam var , tutunması için pro.. verdi oda çok baş dönmesi yaptı bende akşam eve gidince kullanacağım sadece
ultrasonda keseyi gördü ama çoj küçük bebek görünmüyo dedi haftaya kontrole gel dedi
şu an kanama kahverengiye dönüştü birazda pıhtılaştı ilk hamileliğim çok zor ya aklıma gelince ağlıyorum

günaydın herkese
nasılsınız bakalım ? maşallah bebişler büyüyor bizim de yarın 10.haftamız bitiyor önümüzdeki hafta gideceğim dr'a.. her ne kadar kafam karışık olsa da ikiliyi yaptırcam galiba...
pnrali kardeşini de tebrik ederim hem anne hem teyze olmak güzel olacaktır.. allahım tamamına erdirsin inşallah...
çok saol canım amin ınsallah

Hayırlısı olsun canım..Senin bebiş ayağını sürdü demekki:)
saol canım aynen hemen gaza geldıler:KK66:

canım aynısı bendede olmustu doktorum panık yapma gel ddı baktı bısey yok dmstı dınlen ddı agrın olmadgı surece normalms bebek rahmden ayrılıp plasenteye baglanyomus bence gt sen doktora agrının oldgnuda soyle bısey dmesı lazm

Karnım kasıklarım çok ağrıyor demişsin, idrar yolları iltihabı falan olabilir. İdrara çıkmada da zorlanıyorsan bi hastaneye gidip idrar tahlili yaptır istersen. Bazen idrar yolları iltihabıda kanamaya neden olabiliyor

idrara çıkmada zorlanmıyorum sık sık idrara gidiyorum ama bi sorun yok yanma acıma zorlanma vs. yok çok şükür, ve karnım devamlı ağrıyo kasıklarıma batmalar oluyo

kanama başladıktan sonra düzeldim sanki biraz gögüslerime elimi süremiyordum şimdi çok acımıyorlar hem şişliklerde indi gibi

canım sen öncelikle rahat olmaya çalış diycem ama insan rahat olamıyor bende yaşadım öyle durum ama kanaman kırmızı değilse korkma..birde bazı insanlarda normal oluyor bu kanamalar..senin yapacağın sadece yatıp dinlenmek olacak şuan bazı doktorlar var öyle bişey yok diye başından salmayı iyi biliyorlar benim doktorumda aynen öyle demişti ama ben doktorumu değiştirdim ve şuanki doktorum bana progestan verdi ve yatıp dinlenmemi söylemişti çok şükür geçti şuan sende yatıp dinlen çalışmıyorsan çalışıyorsan akşam eve dönünce direk yat bi iş yapma eşin yapsın çokda önemli değil eşin yardımcı olur inşaallah Rabbim yar ve yardımcın olsun inşaallah yazdıklarım seni biraz rahatlatmıştır.

Allah razı olsun duaların için.
evet çalışıyorum işim masabaşı rahat ortamım
ilacın etkisimi bilmem bugun başım çok dönüyor eve gidince hemen uyuyacağım

Allah eşimdende razı olsun yardımcı oluyor dünden beri uykusuz kaldı bütün gece beni dinledi

evet regl şeklinde ve yoğunluğunda kanamam var , tutunması için pro.. verdi oda çok baş dönmesi yaptı bende akşam eve gidince kullanacağım sadece
ultrasonda keseyi gördü ama çoj küçük bebek görünmüyo dedi haftaya kontrole gel dedi
şu an kanama kahverengiye dönüştü birazda pıhtılaştı ilk hamileliğim çok zor ya aklıma gelince ağlıyorum

Herşeyden önce senin içini ferah tutman çok önemli. Stres ve sıkıntı yapma bebeğin de hissetmesin. Olumlu şeyler düşün ki olumlu olsun, Hemen kötüye yorma hayra yor. Ve doktoruna biran önce git hoşnut değilsen doktorunu değiştir

Herşeyden önce senin içini ferah tutman çok önemli. Stres ve sıkıntı yapma bebeğin de hissetmesin. Olumlu şeyler düşün ki olumlu olsun, Hemen kötüye yorma hayra yor. Ve doktoruna biran önce git hoşnut değilsen doktorunu değiştir

akşama eşimle başka bir doktora gidelim en iyisi

Allah eşimdende razı olsun yardımcı oluyor dünden beri uykusuz kaldı bütün gece beni dinledi[/QUOTE]

ben 11+4 hamileyim. Bir arkadaşımızın gelinleri benimle aynı ay hamile kalmış ama adet kanaması gibi kanaması olduğu için onu adet sanmış hamileliğinden habersiz.
2. ay anladılar gebe olduğunu. hiç korkma içini ferah tut. Bazılarının ilk aylar adet kanaması olabiliyormuş.
Onun dışında bebek sağlıksızsa düşük oluyor bunu unutma sakın, çok acı ama bu böyle.
herşey güzel olacak insallah

offff yaaaa, az önce öğrendiğim bişi kafamı öyle karıştırdı kiiii,

eşim doktoruma giden arkadaşları memnun kalmamışlar diye değiştirmek istedi. Bende sezeryanda yaptığı bir hatayı duyunca ii hadi değiştirelim madem dedim. hamile arkadaşlarımdan fikir falan aldım, yengemle teyzemin de memnun kaldığı bi doktoru önerdim eşime, o doktoru sormak için doktorun çalıştığı hastanede bir arkadaşına sordu eşim. Arkadaşı sen onu boş ver gündüz bey var ona gidin, hem tanıdık ii ilgilenir falan demiş. Eşimde inat etti illaha gündüz beye gidelim diyor. Az önce hastanenin internet sitesinden özgeçmişine baktım. Tecrübeli birine benziyor fakat 75 yaşında! sizce ne yapmalıyım? :KK25:

idrara çıkmada zorlanmıyorum sık sık idrara gidiyorum ama bi sorun yok yanma acıma zorlanma vs. yok çok şükür, ve karnım devamlı ağrıyo kasıklarıma batmalar oluyo

kanama başladıktan sonra düzeldim sanki biraz gögüslerime elimi süremiyordum şimdi çok acımıyorlar hem şişliklerde indi gibi

Bende de o var malesef, idrar yolu enfeksiyonu olmuşum, herşeyime dikkat etmeme rağmen. Çok ızdırabım var. İdrarımı yapamıyorum yanmadan ve kasılmadan durum böyle olunca 10 dk bir idrara çıkma ihtiyacı hissediyorum. Geceside bir gündüzü de bir. Ömrümden ömür gitti sanki akç gündür ağrıdan.
Cumartesi doktordaydık, bebişimi gördüm, kalp atışlarını duydum ve doktorum bir müddet hareketlerini izletti kıpır kıpır maşşallah. Doktor amcamız da dedi çok hareketli maşallah dedi, keyfi yerinde gözüküyor dedi dünyalar benim oldu
Ama bu enfeksiyon için hiçbirşey içemezsin sana önerebilceğim tek şey kiraz sapı dedi, aktardan al kaynamış suya at biraz dursun iç. Doğal antibiyotik miş kiraz sapı. Saplada ne zaman geçer veya geçer mi bu ağra da bilemiyorum :KK43:

Bende de o var malesef, idrar yolu enfeksiyonu olmuşum, herşeyime dikkat etmeme rağmen. Çok ızdırabım var. İdrarımı yapamıyorum yanmadan ve kasılmadan durum böyle olunca 10 dk bir idrara çıkma ihtiyacı hissediyorum. Geceside bir gündüzü de bir. Ömrümden ömür gitti sanki akç gündür ağrıdan.
Cumartesi doktordaydık, bebişimi gördüm, kalp atışlarını duydum ve doktorum bir müddet hareketlerini izletti kıpır kıpır maşşallah. Doktor amcamız da dedi çok hareketli maşallah dedi, keyfi yerinde gözüküyor dedi dünyalar benim oldu
Ama bu enfeksiyon için hiçbirşey içemezsin sana önerebilceğim tek şey kiraz sapı dedi, aktardan al kaynamış suya at biraz dursun iç. Doğal antibiyotik miş kiraz sapı. Saplada ne zaman geçer veya geçer mi bu ağra da bilemiyorum :KK43:

Canım geçmiş olsun..Çekmeyen bilmez bu durumu.Bide bol bol su içmeye dikkat et.Çok faydalı oluyor.

canım kucukken cok yasadım ıdrar yolu enfeksıyonu inan kıraz sapı suyu cok ıyı gelıyor hatırladıgım kadarıyla tadı da guzeldı.

X