2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

merhaba arkadaşlar,
11+4 günlük hamileyim bende. Bugün ikili testte gidicez, çok heyecanlıyım.
Ama aynı zamanda çok korkuyorum. Sonuçlar gereksiz yere riskli çıkabiliyomuş.Hamileliğimi stres altında geçirmekten çok korkuyorum:KK43:

Aranızda ikili test yaptıran arkadaşlar var mı?

Ben gecen hafta yaptırdım cuma gunü 18:00 de çıktı sonuclar doktora bugün göndericem ama grafiklerden anladığım kadarıyla saglikli bebeğim zaten ense kalınlığına baktığında çıkan sonuc için mükemmel demişti..:nazar:

günaydın herkese iyi haftalar....

haftasonu bebişlerini görenler iyi haberlerle gelmişler çok şükür:nazar:

darısı başımıza

Son düzenleme:
çok teşekkür ederim yanıtın için, içim rahatladı biraz. umarım ense kalınlığı norml çıkar bebeğimin.

canım endişelenicek bir durum yok, ben ense kalınlığının normal olduğunu öğrendikten sonra ikili için hiç endişe etmiyorum.. bizim sonuçlarımız çarşamba çıkıcak, inanki aklıma bile gelmiyor.. sende çok fazla umursama bence... hamileliğinin tadını çıkar...[/QUOTE]

Ben gecen hafta yaptırdım cuma gunü 18:00 de çıktı sonuclar doktora bugün göndericem ama grafiklerden anladığım kadarıyla saglikli bebeğim zaten ense kalınlığına baktığında çıkan sonuc için mükemmel demişti..:nazar:

çok kısa zamanda çıkıyor sanırım sonuçlar? ben medipol hastanesinde yaptırıcam bu aksam 17:30 da

canım yaa süpersin ablam yeni doğum yaptı yazmıştım burayada acımaya başladı göğüsleri. onada söyleyeyim kendimde saklayayım inş. paylaşımın için teşekkürler.

kızlaaaarrr az önce birşey yiyordum ne yediğimi yazmıyorum aşeren falan olursa diye. oğluşumun kıpırtılarını hissettim :) yavaş yavaştı. ayy günler geçsin daha hızlı vursun yavrum :)

Ne demek canım çoğu şeyi birlikte ,paylaşarak buradan öğreneceğiz..Bende bazen bişiler hissediyorum.Kalbim küt küt atmaya başlıyor.Ama ne olduğuna emin olamıyorum.:)

Eki Görüntüle 309728 Eki Görüntüle 309729
kızlar ben ilk resimdekileri rossmann dan almıştım hamileler için duş kremi (jel değil süt gibi yapısı), çatlak önleyici losyon(yapısı çok yoğun zor emiliyor, pek beğenmedim) ve göğüs ucu kremi (bunu çok beğendim dudaklarıma ve ellerime de sürüyorum kurudukça)
2. resim de çatlaklar için kakao yağım:) bunu kızılaydan bi parfümeriden aldım...
sizinle de paylaşmak istedim...

Bu çok güzel bir eklenti olmuş canım teşekkürler.Hamile olduğumu öğrendiğimden beri duş jelini bırakmıştım.Sabun kullanıyordum.Bende gittiğimde bir inceleyim.

Çatlak içinde doktorum bol bol su önerisinde bulundu.İçten olduğu için dışarıdan ne kadar krem vs. kullanılsada çok engel olunamıyormuş.

BOL BOL SU İÇELİM TEMMUZ ANNELERİ..

iyi akşamlar kızlar:KK3:

ay canım yaa siz yazdıkça ben şimdiden heyecanlanıyorum zaten nasıl bir mucize değil mi:KK49:

canım en kilolu anne bile en az 9 kilo almak zorunda her yerde öyle yazıyor normal kiloda isen 13-15 kilo arasında almak durumundasın zaten rahmin ağırlığı tek başına 1 kg oluyor nasıl totalde 3 kilo alabildin çok az? bebeğin kaç kg doğmuştu? beslenmene dikkat etmelisin bence doktor kontrolünde acaba tiroidlerin mi fazla çalışıyor?

inşallah canım az kalmış senin de kontrolüne:KK19:bu arada meleksen tecrübeli anne olarak sana sorayım bugün topicte yazdım aama cevap veren olmamış doğurduktan sonraki ilk haftalarda emzirirken göğüs acımasına ne diyorsun? pompa kullandın nmı ?[/QUOTE

canim ilk haftalar gogusler cok aciyo kizim momemi emedi icin pompayla sagiyodum cok kotu aciyodu sonra alisinca agrisi gidiyo
krem var emzirirken yara olmasin diye ayva cekirdegini sakla oda cok iyi geliyo gogus uclarinizi kontrol edin gogus ucunuz yoksa bebek emek istemiyo gogus uclari satiyolar alip onlardan hastane cantasina koymak lazim kesinlikle ilk alcagim sey gogus ucu gogus ucum yok diye kizim emek istemedi zor geldi emek siseye alisti sag sag cok zor oluyo bebek emedi icinde sutun cabuk gidiyo:KK50:

Canım benim ilk bebeğim ama hem abimin hemde ablamın çocukları yanımda büyüdüler sayılır.Ablamında meme ucu hiç yoktu.silikon meme ucu aldık.Hem bebek ememiyor hemde çok gaz yaptı.Meğer meme ucu masajla çıkabilyormuş.Bunu denemek sanki daha faydalı gibi..

çok kısa zamanda çıkıyor sanırım sonuçlar? ben medipol hastanesinde yaptırıcam bu aksam 17:30 da

ben acıbadem de yaptırmıştım 2 günde çıktı kan testinin sonuçları... Ense kalınlığını zaten hemen söylüyor boyunu filan da öğreniyorsunuz benim kuzum ölçümlerine göre 1 hafta önde giidiyordu ama doktorum bunun bir sorun olmadıgını söylemişti senden de güzel haberler bekliyoruz canım:)

Hakan Apaydın'a gidicem bugün ikili test için. Gebelik takibimi başka hastanede başka doktor yapıyor ama değiştirmeyi düşünüyorum, yine medipolden bir doktor seçicem.

bende medipole gitmek istiyorum forumda araştırdım kimi doktorlar hakkında ii şeyler duymadım ama hakan bey iyiymiş şule selvi bide leyla altuntaştan övgüyle bahsediyorlar leyla hanım dan randevu kopartabilirsem epey mutlu olucam sanırım
bu arada ücretler nasıl

Son düzenleme:
benim gebeliğimin başlangıçı çok stresli geçti malesef.ilk gebeliğim bozulmuş gebelik nedeniyle sonlandırıldı.
2. gebeliğim biyokimyasal gebelik oldu. bu 3. gebeliğim, 4,5 haftalıkken kahverengi lekelenmelerim oldu tam 3 hafta sürdü. progestan 200 kullanmama rağmen devam etti.ama bu arada bebeğin sağlıklı gelişimi devam etti, kalp atışları, büyümesi çok normaldi. simdi bir problem yok şükür.geçen haftaya kadar hep çok korktum. geçen hafta ultrasonda ilk kez bebeğe benzer şeklini gördüm (daha önce yuvarlar birsey görüyordum sanki) gözlerimden yaşlar aralıksız aktı sessiz sessiz. doktor çok duygulandı halimi görünce.
Allah hepimize sağlıklı bebebkler versin. Meğer ne zormuş böyle endişelenmek. Ama düşünürsek bu sadece başlangıç. Ömür boyu bebeğimiz için endişeleneceğiz:KK43: (büyüyüp kocaman olsa bile)

kizlar necef sahine giden var mi aranizda? böyle bi topik acilmis ama gecen yil. o da kapanmis..bizim aramizda war mi giden kimse???

benim gebeliğimin başlangıçı çok stresli geçti malesef.ilk gebeliğim bozulmuş gebelik nedeniyle sonlandırıldı.
2. gebeliğim biyokimyasal gebelik oldu. bu 3. gebeliğim, 4,5 haftalıkken kahverengi lekelenmelerim oldu tam 3 hafta sürdü. progestan 200 kullanmama rağmen devam etti.ama bu arada bebeğin sağlıklı gelişimi devam etti, kalp atışları, büyümesi çok normaldi. simdi bir problem yok şükür.geçen haftaya kadar hep çok korktum. geçen hafta ultrasonda ilk kez bebeğe benzer şeklini gördüm (daha önce yuvarlar birsey görüyordum sanki) gözlerimden yaşlar aralıksız aktı sessiz sessiz. doktor çok duygulandı halimi görünce.
Allah hepimize sağlıklı bebebkler versin. Meğer ne zormuş böyle endişelenmek. Ama düşünürsek bu sadece başlangıç. Ömür boyu bebeğimiz için endişeleneceğiz:KK43: (büyüyüp kocaman olsa bile)

ewet canim cok haklisin..daha simdiden rabbim onlarin sevgisini veriyor icimize..ultrasonda gördugunde insan ister istemez akiyr yaslar gözünden...:KK43:insallah sagsalim kucagimiza aliriz bebislerimizi..:nazar:

bende medipole gitmek istiyorum forumda araştırdım kimi doktorlar hakkında ii şeyler duymadım ama hakan bey iyiymiş şule selvi bide leyla altuntaştan övgüyle bahsediyorlar leyla hanım dan randevu kopartabilirsem epey mutlu olucam sanırım
bu arada ücretler nasıl

ikili test ssk lı olduğum için 180 tl imiş. ama normal muayene ücretleri 45 tl falan sanırım (ssk çalışanlara) bahar hanımın metini duydum bende. aslında ben erkek doktor olmasını çok istiyorum. ilk doktorum bayandı. çok sertti.soru sormaya çekiniyordum. daha önceden gebelik kaybı yaşamama rağmen endişemi anlamıyordu. bende bıraktım kendisini. hamilelikte zaten daha hassas oluyorsun.

kızlar karnım kasıklarım çok ağrıyo hiç durmuyo hep böyle
ağrıya bile alıştım hep bi gaz var gibi sancıyo karnım
bide dün çok kanama oldu doktor bişey yok dedi
acaba herkeste böyle karın ağrısı varmı

X