2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

cnmmm 75 yaşında diyosunnn ne desem bilemedim ki gerçi tecrübelidir ama :26:

bende ilk resmine bakınca tecrübelidir en azından diye düşündüm, ama sonda 37 doğumlu diye okuyunca acaba tıpdaki yeniliklerden haberdar mıdır diyede düşünmeden edemedim. Kimileri eskiye çok bağımlı oluyor malum

Yok canım olurmu..Doğru doktoru bulmak gerçekten çok zor.Kimi hemen kimide birkaç doktordan sonra ulaşıyor..Bence bir git görün hemde tanışmış olursun .Çok yaşa takılma,yaşıyla ilgili sıkıntısı olsa hastanede tutmazlar herhalde:)Umarım bu tanışma seni mutlu eder..

bende öyle düşünüyorum, deneyeyim en azından onunla bi başka doktoru daha sonra karar vereyim diyorum, çok şükür bizi maddi sıkıntıya sokacak kadar zorlamaz, sonuçta insan kaç kez çocuk sahibi olur, bu dönemi içime sinecek şekilde geçireyim diyorum ama malesef eşim hem cimri, hemde illa benim dediğim olacak tavırlarında, bu 75 lik doktoruda o bulduya illa o olsun istiyo. o olmayacaksa eski doktoruna devam et diyo, eski doktorumunda bi hastasının bağırsağını kestiğini biliyo :KK20: beni iki arada bırakıyo iice stres oluyorum.

günaydın cici anneler ve tatlı bebişlerrrrrrr
güzel bir hafta diliyorum
bugün çok mutluyum 1 haftadan sonra ilk defa telefonda kocişimin adı çıkarak çaldı telefonum :)
ve çalıştığım yerin ordan geçerken bende aşağıya indim aşure yapmıştım çok sevio ona verdim ve öptüm gitti
çok seviyorum rabbim başımdan eksik etmesin
normalde hayatımız hep ayrı kalarak geçti ama hamişken çok zorladı :KK14: duygulardan kanımca

canim ya ben de o kadar cok kendim biseler yapmak istiyorumki..ama inanir misin hic yetenegim yoktur ezelinden beri:KK43:hep özenmisimdir yapanlara..ben de mevlüt okunurken ya da ziyarete gelenlere verilen sekerleri ya da onlarin icine kondugu sepetten yapmak istiyorum mesela..Türkiyede kursa mi gitsem diye düsünmüyor degilim ilk defa bu kadr cok heveslendim..

sen bez torbasi filan yazmissin o nasil birseyki..ilk defa duyuyorm varsa örnegi koyar misin buraya..ellerine emegine saglik simdiden..topigindekileri de görmstum maasallah:nazar:

baslarsam ben de belki bana yardimci olabilirsin:KK19: yani arada bi basini agritirim kusura bakmazsan

ben yardımcı olurum bi arkadaşıma msnden öğrettim :KK70:
bi arkadaşımda hiç kabiliyetim yok diodu eve gelmişti öyle öğrettim :)
sanada yardımcı olurum canım
bez torbası ilk etapta bezlerini koyma için sonra oyuncak fln için ii oluo
böle oluo Anne Ve Kızlarının Yaptıkları: Bebek Bez Torbası bu işlemesiz bunuda anem yapmıştı :KK16:

arsima tatlim bayildim islerine masallahhhh nazar degmesin

acaba ben kanavceyi bebek pike ortusune islesem olur mu canim ila kanavce kumasimi lazim

bitane ortu bende denerim yapabilirim insallah esim kanavce yapmayi biliyo bitane secade yapmis ablasila ceyzine

simdi goster bana diyorum ben bilmiyorum bos ver bende unutum diyo

sağol şekerim
üzerine kanaviçe olan mavi şey varya onu koyarsan işlenir diğer türlü nası işlersin ki :KK6: ama onla olur kanımca
hahaha maşallah eşine :) benimkide askerken çarşı iznine çıktıkça benimkini yapmak isterdi

Eki Görüntüle 309169 Eki Görüntüle 309170 Eki Görüntüle 309171 Eki Görüntüle 309172 Eki Görüntüle 309173

canim bak ben neler buldum en kolaylarini aldim cok sik var fakat ben onlari yapamam ilk basta bunlar super bence

çok tatlılar :KK6: ilk etap içinde çok basit inan yaparsın

,canım benim eşim de şehir dışında 15 gündür o yüzden sordum. salı günü gelecek benim ki. senin ailen yakınında sanırım, benim ise bu şehirde kimsem yok, çok zor oluyor gerçekten , önceden yaptıkları bir proje için gitti şimdi normalde çok çıkmaz böyle ama şansımıza evlendikten 1 ay sonra bu proje başlamıştı ve 8 ay falan ayda 1 2 defa görüşerek idare etmemiz gerekti. inşallah bu son olur

benimki sık çıkar ama çok şükür ailem yakın bana
bizim evden çıkıp sola doğru gidersen 15dk arabayla annem sağa doğru gidersen 15dk arabayla kayınvalidem :)
2 alt katımda eltim oturuo
sorun yok yani ama ben annemde kalmayı tercih ediyorum
benimki sabah geldi çok şükür darısı başına :KK3:

kizlar ben bugun camlari ciflim sunu yapim derken kendimi yordum mu ne kendimi cok kotu hisediyorum
hic olmayan mide bunaltim var suanda basim agriyo hic bisi yapasim yok kizim uyuyo bende az dinleniyorum
simdi 1 haftayi iple cekiyorum aklimda hep bebegi gormek var 12 haftalik kizimi gormeye gitimizde esimle
o kadar gulmustuk o kadar mutlu olmustuk ki kendini zip zip atmasi yokmu bizi cok mutlu etmisti
simdi bu bebegimizide saglikla gorsek birde ozge bey bize cinsiyeti soylerse aman haftaya cumatresi deymesin kimse keyfimize:KK16:

dikkat et kendine çok yorulma

kızlar herkesin bulabileceği birşey olduğu için yazacağım neyer aşerdiğimi, küçükkken birgün deniz kenarında -denizden çıkıncada insan çok acıkır ya- işte öyle bir anda kardeşim oradaki bir bakkadan bildiğiniz ekmek arası salam almıştı. devamlı gözümün önüne geliyor, normalde hiç tercih etmeyeceğim bişey ki bizim eve çok sağlıklı bulmadığımız için salam sosis falan girmez hiç, ekmek derseniz sırf karbonhidrat salam derseniz çiğ et yemek istemiyorum, hakkımı yememekten yana kullanıyorum. bende de var o kahverengi lekelerden koltuğumun altında bir tane. ben de pek bişey olacağına inanmıyorum

bi lokma ısırsan bende bişe olacağını sanmıyorum allaha emanet
benim canım çok bişler istio ama görünce aa olsa yerim fln
iki kez aşermelik oldum galiba kavun ve pişide resmen kokuları burnuma geldi ofiste
onlarıda böle 2 3 gün geçince yiyebildim ancak napalım
dün cips çok istedim ama zararlı yememem lazım
ablam dedi eniştem için gidip alsın yok dedim
sabah ofise geldim arkadşaın boğazı şişmiş diğeri dio cips ye :KK9:
ay dedim cips deme canım çekio bi koşu gitti aldı geldi ye abla die
cips bana ben ona bakıoz :2:

Ya sımdı bı yere varmaya calısacaktım da ondan sordum sımdı benım bı kere bı damla kanamam oldu ,kuzenımın de olmus aynen onun bebısı kız, amcamın gelınının de olmustu onun da kız ... acaba dıyor annem senınkı de mı kız :) :KK52:

böyle şeylere inanma kuzum ya allah hayırlı sağlıklı versin :KK70:
benim yeğenim bana dediki senin kızın olacak daha 3,5 yaşında kuzenimin eşi hamile onada oğlun olacak dedi
o benden 1,5 ay önde 5 ocakta öğrencek cinsiyet hadi öğren bakalım bende ona göre kendimi yorumlarım dedim :)
yeğenim bide dioki kız olcak tabi adınıda rozi koy :KK9: oldu canım dedim

ne tatlı :emir_bebek: keske benım karnım da cıksa aksıne dar gıyerım :emir_bebek: benım eşım de sana bahcıvan alalım dıyor :) memleke gıdınce alacagım

bende çok seviom onları
göbeklerim akşamları kocaman gündüz normal
kocam dün dioki telefonda göbeğin büyüdümü hee dedim 2 aydır görmüon çok büyüdü hahahaha

hepsi çok güzel ama yapabilirmiyim bilmem.

isteyen yapar :KK1:

Kizlar sizin gögüs uclarinizda asiri kasiniyor mu ben bazen duramiyorum kasintisindan???

bende yok çok şükür
ama göğüslerim şişti çok :KK53:

Bebeğimizi gördük.Elleri,kolları,burnu artık her uzvu seçiliyor.Eşim heyecandan ve mutluluktan şaşırttı tabir yerindeyse:)İlk görüntüde yatıyordu.Sonra biz gülüşünce falan ayağıyla ittirip oturdu poposunun üzerine.Eller kımıl kımıl yememek için zor tuttuk.Haftalar geçtikçe bu kadar farklılaşması mucizeden başka birşey değil.

10+5 iken gitmiştim.Ölçümlerde 11+2 çıktı..Bu durumu hepimiz için özellikle sordum.Gelişimi ile ilgili dedi.Geri yada ileri olması mutluluk yada mutsuzluk sebebi olarak algılanmasın kısacası..

gözünaydın canım çok şükür herşey yolunca
evet sata göre uymuo bazen bebikler oda döllenme zamanı ile alakalı kanımca
benim doktorda 3 hafta geri yada ileriye açığız fazlası bizi şüpheye düşürür dedi

gunaydin kizlar nasilsiniz insallah herkez haftaya cok guzel baslar

sabah bi uyandim bogazlarim sismis burnum akiyo basim kaldiramicam kadar agriyo :KK14: burnum aktigi icin midemde kalakiyo
cok fenayim kizlar kizima bile zor bakiyorum gece yatarken hic bisim yoktu :26:
evi topluyayim daha bisi yapmadim canim bisi yapmak istemiyo yutkunamiyorum da :KK43:

geçmiş olsun dikkat et dinlen güzelce

ay biirinin kardeşi hamişti gözü aydın :KK24:

bende ilk resmine bakınca tecrübelidir en azından diye düşündüm, ama sonda 37 doğumlu diye okuyunca acaba tıpdaki yeniliklerden haberdar mıdır diyede düşünmeden edemedim. Kimileri eskiye çok bağımlı oluyor malum

öyle düşünme daha gitmeden git görüş bi bakalım hem tanıdıkmışta çok ii bu
benim bi rahatsızlığım vardı ay ne sıkıntılar çektirdi bana üzerine neler yaptılar doktorlar
gidiom doktora sayıyo sayıyıo netice yok başka doktora yolluo ona gidiom oda sayıyo sayıyo netice yok başk yere
uyuz oldum
hani dayanırım dayanmasınada bende bir bulantı oluodou
ne zaman gelir ne zaman gider bişe yiyincemi kokuncamı fln deil heran olabilen
allah acıdıda belki hamişlikte ondan vermedi :)
neyse yengem duydu bu sorunu annemin babannesinin vefat etmeden evel gittiği doktor varmış ona bi gitsek ya dedi
adam yaşlı bayaca odasında yeni hiçbişe yok herşey eski usul bi muaynehane
neyse adama tahlilleri endoskopileri fln gösterdim sonra yat dedi elle vura vura bi muayne etti
bunlar boşa yapılmış dedi ben bi tahlil isticem alcam neticeyi dedi
aynen öle oldu ve ben 2 haftada iyileştim
bide adam falcı gibiydi :) işte sen bölesin eşin böle fln die bişiler dedi
biraz hayat hakkında nasihatlar etti
o zaman şey demişti hamile oluncada görmek isterim seni die
biraz büyüsün bebik gidicem :) bebeğide vurarakmı anlıcak bilmem :))))))))

öyle düşünme daha gitmeden git görüş bi bakalım hem tanıdıkmışta çok ii bu
benim bi rahatsızlığım vardı ay ne sıkıntılar çektirdi bana üzerine neler yaptılar doktorlar
gidiom doktora sayıyo sayıyıo netice yok başka doktora yolluo ona gidiom oda sayıyo sayıyo netice yok başk yere
uyuz oldum
hani dayanırım dayanmasınada bende bir bulantı oluodou
ne zaman gelir ne zaman gider bişe yiyincemi kokuncamı fln deil heran olabilen
allah acıdıda belki hamişlikte ondan vermedi :)
neyse yengem duydu bu sorunu annemin babannesinin vefat etmeden evel gittiği doktor varmış ona bi gitsek ya dedi
adam yaşlı bayaca odasında yeni hiçbişe yok herşey eski usul bi muaynehane
neyse adama tahlilleri endoskopileri fln gösterdim sonra yat dedi elle vura vura bi muayne etti
bunlar boşa yapılmış dedi ben bi tahlil isticem alcam neticeyi dedi
aynen öle oldu ve ben 2 haftada iyileştim
bide adam falcı gibiydi :) işte sen bölesin eşin böle fln die bişiler dedi
biraz hayat hakkında nasihatlar etti
o zaman şey demişti hamile oluncada görmek isterim seni die
biraz büyüsün bebik gidicem :) bebeğide vurarakmı anlıcak bilmem :))))))))

saol cnm, bende bi gideyim istiyorum zaten, memnun kalırsam ne ala ama kalmazsam birini daha denemek isterim, ama kocam çok asabi, bu adama gidip beyenmeyip ikinci birine daha gitmek istediğimi söylersem napar bilmiyorum :18: ya allah biraz merhamet versin diye dua ediyorum inan, ben miyim hamile o mu belli diil, insan biraz anlayışlı olmaz mı, haftasonu ağır kaldıramıyorum diye nevresim değiştirmede yardım istedim burnumdan getirdi :26:

öncelikle hasta olan tüm arkadaşlara geçmiş olsun tez zamanda iyleşirsiniz umarım.

kızlar çatlak için krem kullanmaya baslayan varmı aranızda birde doktorunuzla konustunuz mu rısk tasıyomu bebek ıcın dıye ?

Canım son randevumda sordum.Bana tek dediği çatlağa dışarıdan çok birşey yapamazsın.Çatlak içeride oluşur.Onun için bol bol su iç.

saol cnm, bende bi gideyim istiyorum zaten, memnun kalırsam ne ala ama kalmazsam birini daha denemek isterim, ama kocam çok asabi, bu adama gidip beyenmeyip ikinci birine daha gitmek istediğimi söylersem napar bilmiyorum :18: ya allah biraz merhamet versin diye dua ediyorum inan, ben miyim hamile o mu belli diil, insan biraz anlayışlı olmaz mı, haftasonu ağır kaldıramıyorum diye nevresim değiştirmede yardım istedim burnumdan getirdi :26:

anam neden böyle yapıyor
sen böle dedikçe kocama şükredesim geldi
benimkide çok yardım etmez
ama o tarz şeylerde edio zorlanıom çünkü + alerjim var nevresim değişirkende toz çıkıo ister istemez
ağır bişi kaldırmaya fln gelir
bazen söylenir ama gelir :KK1:

Canım son randevumda sordum.Bana tek dediği çatlağa dışarıdan çok birşey yapamazsın.Çatlak içeride oluşur.Onun için bol bol su iç.

mantıklı :KK28:

mutlaka içten engellem lazım doktorunun dediği gibi ama yardımcısı olur dıye dusunuyorum kreminde. zaten bulantı yuzunden cok fazla su içemiyorum soyle kana kana su içmeyi özledim. bulantılar gecsın bol bol su içeçeyim kimse tutamayacak :)

bende öyle düşünüyorum, deneyeyim en azından onunla bi başka doktoru daha sonra karar vereyim diyorum, çok şükür bizi maddi sıkıntıya sokacak kadar zorlamaz, sonuçta insan kaç kez çocuk sahibi olur, bu dönemi içime sinecek şekilde geçireyim diyorum ama malesef eşim hem cimri, hemde illa benim dediğim olacak tavırlarında, bu 75 lik doktoruda o bulduya illa o olsun istiyo. o olmayacaksa eski doktoruna devam et diyo, eski doktorumunda bi hastasının bağırsağını kestiğini biliyo :KK20: beni iki arada bırakıyo iice stres oluyorum.

Eşlerin sorunsal hali normalde çekiliyorda, gebelikte hiç çekilecek gibi olmuyorlar maalesef..Canım umarım son gittiğin doktorun gayet iyi olurda bir daha seçme durumun olmaz.Millet kaç doktor değiştiriyor.maalesef çok acı ki işin ehli çok az doktor var.Ben bu gebelik süresince neler duydum neler ..Sağlık bu sonuçta ihmale gelmeyecek bir durum..Eşinde umarım bu fikirlerinden biran önce uzaklaşır..

evet zaten onun icin gidip türkiye de kalmak istiyorum ya daha iyi doktorlara muayene olayim daha iyi yerlerde dogum yapayim diye:)

bakalim mecbur birakip da gidecez..subat gibi gelirim geri olmazsa kayinvalidmle kayinpederimide getiririm..nisan gibi de toplanir dönerim dogum icin artik..sen dogumunu nerde yapacaksin izmir e gececek misin?

ayy cnm elektrikler kesildi giremedim nete :KK43:
ben şimdi konyadayım, şimdilik doktorum iyi, inşallah bir problem olmazsa bu doktora burda doğum yaparım diyorum ama eşimin de tayininin çıkması durumu var, öyle olursa artık allaha emanet :))

kızlar bende grip oldum aksırıp tıksırıyorum.hasta olanlara acil şifalar diliyorum içemiyoruzda ilaç.
c vitamini bol bol almamız lazım limon portakal kivi.

offff yaaaa, az önce öğrendiğim bişi kafamı öyle karıştırdı kiiii,

eşim doktoruma giden arkadaşları memnun kalmamışlar diye değiştirmek istedi. Bende sezeryanda yaptığı bir hatayı duyunca ii hadi değiştirelim madem dedim. hamile arkadaşlarımdan fikir falan aldım, yengemle teyzemin de memnun kaldığı bi doktoru önerdim eşime, o doktoru sormak için doktorun çalıştığı hastanede bir arkadaşına sordu eşim. Arkadaşı sen onu boş ver gündüz bey var ona gidin, hem tanıdık ii ilgilenir falan demiş. Eşimde inat etti illaha gündüz beye gidelim diyor. Az önce hastanenin internet sitesinden özgeçmişine baktım. Tecrübeli birine benziyor fakat 75 yaşında! sizce ne yapmalıyım? :KK25:

vallahi cnm ben olsam ben de tedirgin olurdum ama bi gidip muayene olmanda bi sakınca yok bence. yaşlı olabilir ama gerçekten işinin ehli, dinç olabilir. bir görmende fayda var bence. ama bana kalsa 45li yaşlarda bir doktor en iyisi bence. :) çğünkü hem tecrübeli hem de yaşlı değil. :KK70: benim doktorumdan pay çıkarayım kendime :KK1: işin şakası bir yana doktorda kendini rahat hissetmen önemli. sen bi görüş, olmazsa eşine de güzel bir şekilde anlat, bu konuda inada gerek yok, bu iikimizin çocuğu ama önemli olan benim rhat hissetmem filan diye ...

Eşlerin sorunsal hali normalde çekiliyorda, gebelikte hiç çekilecek gibi olmuyorlar maalesef..Canım umarım son gittiğin doktorun gayet iyi olurda bir daha seçme durumun olmaz.Millet kaç doktor değiştiriyor.maalesef çok acı ki işin ehli çok az doktor var.Ben bu gebelik süresince neler duydum neler ..Sağlık bu sonuçta ihmale gelmeyecek bir durum..Eşinde umarım bu fikirlerinden biran önce uzaklaşır..

inşallah cnm, gebeliğim kesede bebeği görüldüğünde kesinleşince biraz dank eder kafasına sandım, kalp atışlarını duyunca bi sevindi, çocuk gibiydi, ama malesef sorumluluk almaktan biraz uzak bir çocuk. asabiliğe gelince çocuk gibi diildir bak, hep onun dediği olsun ister ama iş sorumluluk oldumu hep kaçar. Allah'ım ıslah etsin inşallah :KK14:

inşallah cnm, gebeliğim kesede bebeği görüldüğünde kesinleşince biraz dank eder kafasına sandım, kalp atışlarını duyunca bi sevindi, çocuk gibiydi, ama malesef sorumluluk almaktan biraz uzak bir çocuk. asabiliğe gelince çocuk gibi diildir bak, hep onun dediği olsun ister ama iş sorumluluk oldumu hep kaçar. Allah'ım ıslah etsin inşallah :KK14:

Zor canım..Bol bol dua et..Erkekler biraz genç olgunlaşıyor.Hepimiz farklıda olsa bu gibi durumları yaşıyoruz emin ol.Burda senin yapman tüm sorumluluğu kendine yüklemektense,ona da birşeyler bırakmak..Senin tek başına altından kalkamayacağını ve ona ihtiyacın oladuğunu hissettiğinde tüm erkekler harekte geçer.Bebek yavaş yavaş büyüdükçe ve doğduktan sonra hızla değişim yaşandığını duyuyoruzda, görüyoruzda..Biz canımızı sıkıp üzmeyelimki bebeişlerde üzülmesin..

bakalım beğenecekmisiniz :) forumda başka bir konudan aalıntı yapıyorum ama bayıldım :KK70:
bir bebeğin ilk 20 günü

1. gün böylesi kötü bir başlangıç beklemiyordum. oha hortumumu bile kesmişler! meme diye süt diye birşey varmış. nerden nasıl bulunur bu ya? hayattan daha 1. günden soğutacaklar beni.

2. gün meme buldum ama bundan süt gelmiyoremiyorum allah emiyorum tık yok süt başka yerde mi? neyse biraz daha emdim geldi fazla abanınca meme sahibi kişilik bağırdı ne bağrıyosun açım ben! çok yalnızım be sözlük. hayır bişi değil içerdeyken de yalnızdım ama yediğim önümde yemediğim arkamdaydı en azından bak yine aklıma geldi hortumu bile kestiler yaa! uykum geldi yine. zzzzz!

3. gün memeyi sevdim bu dünyadaki tek dostlarım bu iki meme. iyi ki varsınız.

4. gün bugün bir sürü olaylar oldu gürültü yaptılar başka biryerlere gittik galiba. memeden ayrılınca bağrıyorum geri geliyor sonra uyuyorum uyanıyorum bir bakıyorum meme yok neyse ama tekrar bağrınca geri geliyor nasılsa.

5. gün bugün 15 kez kaka yaptım rekorumu geliştirmeliyim. dikkat ettim de her yaptığımda temizliyorlar bunu sevdim. dikkatimi çeken bir noktada şu ki amma koca kafalıyım be arkadaş ağır mı ağır tutamıyorum VirüsVirüsVirüsVirüsVirüsVirüsVirüsVirüsim pat o yana pat bu yanadikkat etseler bari de çatlatmasak daha ilk günden.

6. gün avucuma ne verseler hemen tutuyorum tik gibi birşey maalesef farkettilerherkes parmağını veriyor avucuma mecburen tutuyorum alemin maymunu oldum iyi mi? bu arada ne çok uyuyorum ya arkadaş atamadım şu yorgunluğu daha çok süt içeyim en iyisi. hayır içtikçe de yoruluyorum o da ayrı nerde o eski günler hortumdan geliyordu ne güzel şimdi em allah em bak yine aklıma geldi VirüsVirüsVirüsVirüsVirüsVirüsVirüsVirüsler kesti hortumu yaa.

7. gün bugün solaryuma girdim sarılık mı ne ondanmış. yine uykum geldi.

8. gün biraz daha iyi hissetim kendimi daha çok süt içiyorum artık. kaka yapma işini de tam alt açma anına denk getiriyorum ki etraf pislensin eziyet olsun. naapayım ama alt açıkken daha rahat roketleyebiliyorum. kaka yaparken başka birşey daha yapıyorum galiba anlamaya çalışacağım bakalım.

9. gün çok fena hıçkırık tutuyor geçsin diye nefesimi tutayım dedim onu da beceremedim neyse ki süt içince geçiyor. bu süt her derde devaymış bugün bunu gördüm.

10. gün sütten başka birşeyler verdiler var ya yeter artık be tam alışıyordum yine dayadılar başka birşey hayret bişi ya vitaminmiyiş neymiş. bu arada memelerin arasından dün gördüğüm lavuk gündüzleri piyasada yok akşamları geliyor sadece hadi bakalım hayırlısı.

11. gün al işte başladı yine bir arıza. sütten sonra çok feci karnım ağrıyor böyle gaz gibi bişi eğilip bükülüyorum binbir şekile giriyorum çıkaracağım diye. sırtımı falan sıvazlayın bari be kardeşim.

12. gün bütün gün gazdan kıvrandım arkadaş ya bela oldu başıma yaygarayı bastım ben de. uyutmadım diktim bunları da hazır asker. sonra bir saldım ki evlere şenlik akabinde uyudum hemen gerisini hatırlamıyorum

13. gün annemin suratına kaçırdım. tamam utandım biraz da insan bebeği poposundan öper mi yaa. ayıp oldu di mi? naapıyım abi neyse fazla kızmadı herhalde.

14. gün anneme kırmızı renkli birşeyler içiriyorlar o zaman süt daha bi randımanlı oluyor sanki böyle tadı da hoşuma gidiyor şu memelere bir rating aleti taksalar da hangisini sevip hangisini sevmediğimi söyleyebilsem.

15. gün topuktan kan alıp duruyorlar metin olayım çok ağlamayayım diyorum ama canım yandı be arkadaş hayır ondan sonra da hemen süt verince sakinliyorum kızgınlığım geçiyor ağız tadıyla asabiyet yaptırmıyorlar şu memelere karşı biraz daha dikbaşlı durabilsem.

16. gün şu memeleri çok sevdiğimi bir kez daha anladım çok seviyorum onları onlardan ayrılınca içimi bir huzursuzluk kaplıyor en iyisi onlardan uzaklaştığım anda yaygarayı basayım ben. bugün benden biraz büyük biri geldi yanıma sevme amaçlı olsa gerek bir geçirdi başım dönüyo hala. sonradan öğrendim kuzenmiş neyse yazdım kenara intikam alınacak.

17. gün etrafı daha net seçer oldum ama el ve ayak koordinasyonu hala zayıf memeyi kavrayabiliyorum ancak. bir de bu eller ve ayaklar bana mı ait tam olarak emin değilimsallıyorum öyle zevkli birşey. yüze ve gözlere dikkat etmem lazım ama tırnaklar tehlikeli. diğer yandan annem bugün onları kesmeye çalıştı ama huysuzluk ettimetmeseydim daha iyi olacaktı galiba bak çizdik tam gözün altını yine.

18. gün elime torbalar taktılar kafaya çarpınca artık acıtmıyor yara bere de yapmıyor. sanırım onlar da beni seviyor iyiliğimi düşünüyorlar. aslında hala çıktığım yeri özlüyorumgeri girme imkanım olmaz mı acaba?

19. gun nihayet o adamin neden eve sadece ak$amlari geldigini anladim megerse bana ve anneme bakmak icin gunduz cali$iyomu$.. aferin gozume girdi $imdi bak!..

20. gün tabii ya annemin karnındayken de duyuyordum o adamın sesini sık sık. ona da ilgi alaka gösterdim bağırdığımda bazen o alıyor beni kucağına meme vardır diye saldırdım ama vermedi.

Doktora gıttım en sonunda kalp atışları ıcın ultaronu ıyı degıl anladıgım kadarıyla sesını duymadık sadece gosterdı evet gordum ama ondan sonra tum heyecanımı aldı doktor neymıs 7haftalıkmıs... 1 aralıkda gıttıgımız ultrason kagıdının uzerınde 6 haftalık yazarken bugun ayın 19u nasıl yedı haftalık olur sızce ultrasonda mı sorun var moralım bozuldu kafam karıstı sızce neden oyle oldu :S

bakalım beğenecekmisiniz :) forumda başka bir konudan aalıntı yapıyorum ama bayıldım :KK70:
bir bebeğin ilk 20 günü

1. gün böylesi kötü bir başlangıç beklemiyordum. oha hortumumu bile kesmişler! meme diye süt diye birşey varmış. nerden nasıl bulunur bu ya? hayattan daha 1. günden soğutacaklar beni.

2. gün meme buldum ama bundan süt gelmiyoremiyorum allah emiyorum tık yok süt başka yerde mi? neyse biraz daha emdim geldi fazla abanınca meme sahibi kişilik bağırdı ne bağrıyosun açım ben! çok yalnızım be sözlük. hayır bişi değil içerdeyken de yalnızdım ama yediğim önümde yemediğim arkamdaydı en azından bak yine aklıma geldi hortumu bile kestiler yaa! uykum geldi yine. zzzzz!

3. gün memeyi sevdim bu dünyadaki tek dostlarım bu iki meme. iyi ki varsınız.

4. gün bugün bir sürü olaylar oldu gürültü yaptılar başka biryerlere gittik galiba. memeden ayrılınca bağrıyorum geri geliyor sonra uyuyorum uyanıyorum bir bakıyorum meme yok neyse ama tekrar bağrınca geri geliyor nasılsa.

5. gün bugün 15 kez kaka yaptım rekorumu geliştirmeliyim. dikkat ettim de her yaptığımda temizliyorlar bunu sevdim. dikkatimi çeken bir noktada şu ki amma koca kafalıyım be arkadaş ağır mı ağır tutamıyorum VirüsVirüsVirüsVirüsVirüsVirüsVirüsVirüsim pat o yana pat bu yanadikkat etseler bari de çatlatmasak daha ilk günden.

6. gün avucuma ne verseler hemen tutuyorum tik gibi birşey maalesef farkettilerherkes parmağını veriyor avucuma mecburen tutuyorum alemin maymunu oldum iyi mi? bu arada ne çok uyuyorum ya arkadaş atamadım şu yorgunluğu daha çok süt içeyim en iyisi. hayır içtikçe de yoruluyorum o da ayrı nerde o eski günler hortumdan geliyordu ne güzel şimdi em allah em bak yine aklıma geldi VirüsVirüsVirüsVirüsVirüsVirüsVirüsVirüsler kesti hortumu yaa.

7. gün bugün solaryuma girdim sarılık mı ne ondanmış. yine uykum geldi.

8. gün biraz daha iyi hissetim kendimi daha çok süt içiyorum artık. kaka yapma işini de tam alt açma anına denk getiriyorum ki etraf pislensin eziyet olsun. naapayım ama alt açıkken daha rahat roketleyebiliyorum. kaka yaparken başka birşey daha yapıyorum galiba anlamaya çalışacağım bakalım.

9. gün çok fena hıçkırık tutuyor geçsin diye nefesimi tutayım dedim onu da beceremedim neyse ki süt içince geçiyor. bu süt her derde devaymış bugün bunu gördüm.

10. gün sütten başka birşeyler verdiler var ya yeter artık be tam alışıyordum yine dayadılar başka birşey hayret bişi ya vitaminmiyiş neymiş. bu arada memelerin arasından dün gördüğüm lavuk gündüzleri piyasada yok akşamları geliyor sadece hadi bakalım hayırlısı.

11. gün al işte başladı yine bir arıza. sütten sonra çok feci karnım ağrıyor böyle gaz gibi bişi eğilip bükülüyorum binbir şekile giriyorum çıkaracağım diye. sırtımı falan sıvazlayın bari be kardeşim.

12. gün bütün gün gazdan kıvrandım arkadaş ya bela oldu başıma yaygarayı bastım ben de. uyutmadım diktim bunları da hazır asker. sonra bir saldım ki evlere şenlik akabinde uyudum hemen gerisini hatırlamıyorum

13. gün annemin suratına kaçırdım. tamam utandım biraz da insan bebeği poposundan öper mi yaa. ayıp oldu di mi? naapıyım abi neyse fazla kızmadı herhalde.

14. gün anneme kırmızı renkli birşeyler içiriyorlar o zaman süt daha bi randımanlı oluyor sanki böyle tadı da hoşuma gidiyor şu memelere bir rating aleti taksalar da hangisini sevip hangisini sevmediğimi söyleyebilsem.

15. gün topuktan kan alıp duruyorlar metin olayım çok ağlamayayım diyorum ama canım yandı be arkadaş hayır ondan sonra da hemen süt verince sakinliyorum kızgınlığım geçiyor ağız tadıyla asabiyet yaptırmıyorlar şu memelere karşı biraz daha dikbaşlı durabilsem.

16. gün şu memeleri çok sevdiğimi bir kez daha anladım çok seviyorum onları onlardan ayrılınca içimi bir huzursuzluk kaplıyor en iyisi onlardan uzaklaştığım anda yaygarayı basayım ben. bugün benden biraz büyük biri geldi yanıma sevme amaçlı olsa gerek bir geçirdi başım dönüyo hala. sonradan öğrendim kuzenmiş neyse yazdım kenara intikam alınacak.

17. gün etrafı daha net seçer oldum ama el ve ayak koordinasyonu hala zayıf memeyi kavrayabiliyorum ancak. bir de bu eller ve ayaklar bana mı ait tam olarak emin değilimsallıyorum öyle zevkli birşey. yüze ve gözlere dikkat etmem lazım ama tırnaklar tehlikeli. diğer yandan annem bugün onları kesmeye çalıştı ama huysuzluk ettimetmeseydim daha iyi olacaktı galiba bak çizdik tam gözün altını yine.

18. gün elime torbalar taktılar kafaya çarpınca artık acıtmıyor yara bere de yapmıyor. sanırım onlar da beni seviyor iyiliğimi düşünüyorlar. aslında hala çıktığım yeri özlüyorumgeri girme imkanım olmaz mı acaba?

19. gun nihayet o adamin neden eve sadece ak$amlari geldigini anladim megerse bana ve anneme bakmak icin gunduz cali$iyomu$.. aferin gozume girdi $imdi bak!..

20. gün tabii ya annemin karnındayken de duyuyordum o adamın sesini sık sık. ona da ilgi alaka gösterdim bağırdığımda bazen o alıyor beni kucağına meme vardır diye saldırdım ama vermedi.

süper bir yazıymıs bayıldım ya :)

Doktora gıttım en sonunda kalp atışları ıcın ultaronu ıyı degıl anladıgım kadarıyla sesını duymadık sadece gosterdı evet gordum ama ondan sonra tum heyecanımı aldı doktor neymıs 7haftalıkmıs... 1 aralıkda gıttıgımız ultrason kagıdının uzerınde 6 haftalık yazarken bugun ayın 19u nasıl yedı haftalık olur sızce ultrasonda mı sorun var moralım bozuldu kafam karıstı sızce neden oyle

ay canim ya uzulme o doktorun hatasidir benim arkadasimin bebegi 2 hafta hep geriden giderdi simdi tosun gibi masallah
sen canini sikip uzulme belkide doktorun cihazinda sorun varmis birde devlet hastanesine falan mi gitin canim nasil makinesinin sesi cikmiyo
ben kizimdada bu bebistete ayni doktora gidiyorum makinalari sifir yeni herseyi guzel cekti resim bile baska

Doktora gıttım en sonunda kalp atışları ıcın ultaronu ıyı degıl anladıgım kadarıyla sesını duymadık sadece gosterdı evet gordum ama ondan sonra tum heyecanımı aldı doktor neymıs 7haftalıkmıs... 1 aralıkda gıttıgımız ultrason kagıdının uzerınde 6 haftalık yazarken bugun ayın 19u nasıl yedı haftalık olur sızce ultrasonda mı sorun var moralım bozuldu kafam karıstı sızce neden oyle

ay canim ya uzulme o doktorun hatasidir benim arkadasimin bebegi 2 hafta hep geriden giderdi simdi tosun gibi masallah
sen canini sikip uzulme belkide doktorun cihazinda sorun varmis birde devlet hastanesine falan mi gitin canim nasil makinesinin sesi cikmiyo
ben kizimdada bu bebistete ayni doktora gidiyorum makinalari sifir yeni herseyi guzel cekti resim bile baska

canım burda bız doktoru zor buluyoruz devlet de ozel ı nerden bulalım :S bılmıyorum sorun cıhazda mıdır moralım bozuldu resmen eve gelınce ya subat da gıdecegım memlekete nasıl beklerım bılemıyorum

X