2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Canım göğüs acıması derken,göğüs yaralarını kastediyorsan hafta içi ayva çekirdeklerini yaz için saklayın demiştim.Suna Dumankaya ayva çekirdeklerini kaynatıp jöle haline gelince göğüs ucuna sürün dedi.Acıdan ve yara vs. eser kalmıyormuş.Hemde doğal olduğu için bebişide zararı yok.Sadece silmek yetiyormuş.Ben şimdiden başladım ayva yedikçe çekirdeklerini saklamaya..

canım yaa süpersin ablam yeni doğum yaptı yazmıştım burayada acımaya başladı göğüsleri. onada söyleyeyim kendimde saklayayım inş. paylaşımın için teşekkürler.

kızlaaaarrr az önce birşey yiyordum ne yediğimi yazmıyorum aşeren falan olursa diye. oğluşumun kıpırtılarını hissettim :) yavaş yavaştı. ayy günler geçsin daha hızlı vursun yavrum :)

Son düzenleme:
Canım "hapsuu" diye bir arkdaşımız listeyi düzenliyor.Ben yardımcı olacaktım ama tekrar denedim liste konusunda yeterli mesaja ulaşamadığım için sanırım onay vermiyor.Sen bilgilrini yazarsan topiğe uğradığında senide eklemiş olur.

teşekkürler :) SAT 15 ekim doğum zamanı 15 temmuz. 2 bebek doğum sezeryan kilo 79 :KK3:

$DSC_0022.jpg $DSC_0024.jpg
kızlar ben ilk resimdekileri rossmann dan almıştım hamileler için duş kremi (jel değil süt gibi yapısı), çatlak önleyici losyon(yapısı çok yoğun zor emiliyor, pek beğenmedim) ve göğüs ucu kremi (bunu çok beğendim dudaklarıma ve ellerime de sürüyorum kurudukça)
2. resim de çatlaklar için kakao yağım:) bunu kızılaydan bi parfümeriden aldım...
sizinle de paylaşmak istedim...

iyi akşamlar kızlar:KK3:

ay canım yaa siz yazdıkça ben şimdiden heyecanlanıyorum zaten nasıl bir mucize değil mi:KK49:

canım en kilolu anne bile en az 9 kilo almak zorunda her yerde öyle yazıyor normal kiloda isen 13-15 kilo arasında almak durumundasın zaten rahmin ağırlığı tek başına 1 kg oluyor nasıl totalde 3 kilo alabildin çok az? bebeğin kaç kg doğmuştu? beslenmene dikkat etmelisin bence doktor kontrolünde acaba tiroidlerin mi fazla çalışıyor?

inşallah canım az kalmış senin de kontrolüne:KK19:bu arada meleksen tecrübeli anne olarak sana sorayım bugün topicte yazdım aama cevap veren olmamış doğurduktan sonraki ilk haftalarda emzirirken göğüs acımasına ne diyorsun? pompa kullandın nmı ?[/QUOTE

canim ilk haftalar gogusler cok aciyo kizim momemi emedi icin pompayla sagiyodum cok kotu aciyodu sonra alisinca agrisi gidiyo
krem var emzirirken yara olmasin diye ayva cekirdegini sakla oda cok iyi geliyo gogus uclarinizi kontrol edin gogus ucunuz yoksa bebek emek istemiyo gogus uclari satiyolar alip onlardan hastane cantasina koymak lazim kesinlikle ilk alcagim sey gogus ucu gogus ucum yok diye kizim emek istemedi zor geldi emek siseye alisti sag sag cok zor oluyo bebek emedi icinde sutun cabuk gidiyo:KK50:

selam kızlarrrrrr çok güzel bi haber aldım bugun sizinle paylaşmak istedimm teyze oluyorummmmmmm:))) kardeşim 1 aylık hamileymiş bugün öğrenmiş:)):emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::KK52::KK52:

selam kızlarrrrrr çok güzel bi haber aldım bugun sizinle paylaşmak istedimm teyze oluyorummmmmmm:))) kardeşim 1 aylık hamileymiş bugün öğrenmiş:)):emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::KK52::KK52:

ne güzel bir haber birbirinize çok yardımcı olursunuz. gözünüz aydın canım sağlıcakla bebeğine kavuşsun kardeşin çağır aramıza katılsın :))

allah saglikla kucaklariniza almayi nasip etsin bebeklerinizi canim bes bese bebis gelicek masallahh:nazar:
aylen nasil sevinir simdi canim allah hep mutlu etsin

ne güzel bir haber birbirinize çok yardımcı olursunuz. gözünüz aydın canım sağlıcakla bebeğine kavuşsun kardeşin çağır aramıza katılsın :))
evet canım süper bi haber haber:))) ama o temmuz annesi olmıcak yanlış hesaplamadıysam hafta içi doktora gidicez kardeşmle:)
allah saglikla kucaklariniza almayi nasip etsin bebeklerinizi canim bes bese bebis gelicek masallahh:nazar:
aylen nasil sevinir simdi canim allah hep mutlu etsin

amin canım allah razı olsun bizimkiler havalarda torun yoktu peş peşe geliolar nasip olursa:)))

Canım göğüs acıması derken,göğüs yaralarını kastediyorsan hafta içi ayva çekirdeklerini yaz için saklayın demiştim.Suna Dumankaya ayva çekirdeklerini kaynatıp jöle haline gelince göğüs ucuna sürün dedi.Acıdan ve yara vs. eser kalmıyormuş.Hemde doğal olduğu için bebişide zararı yok.Sadece silmek yetiyormuş.Ben şimdiden başladım ayva yedikçe çekirdeklerini saklamaya..

hımm tamam canım aklımda bulunsun sağol:KK71:

ah canım maşallah yaaa çok şeker çok annesi darısı bizim başımıza görelim böyle:KK49::KK19::KK54:

Eki Görüntüle 309728 Eki Görüntüle 309729
kızlar ben ilk resimdekileri rossmann dan almıştım hamileler için duş kremi (jel değil süt gibi yapısı), çatlak önleyici losyon(yapısı çok yoğun zor emiliyor, pek beğenmedim) ve göğüs ucu kremi (bunu çok beğendim dudaklarıma ve ellerime de sürüyorum kurudukça)
2. resim de çatlaklar için kakao yağım:) bunu kızılaydan bi parfümeriden aldım...
sizinle de paylaşmak istedim...

hayırlı olsun canım duş jelinin filan bir özelliği var mıdır?ben 4. ayda başlayım diyordum göbeğe çatlak kremi sürmeye çünkü daha hiçbişi yok şişme büyüme

canim ilk haftalar gogusler cok aciyo kizim momemi emedi icin pompayla sagiyodum cok kotu aciyodu sonra alisinca agrisi gidiyo
krem var emzirirken yara olmasin diye ayva cekirdegini sakla oda cok iyi geliyo gogus uclarinizi kontrol edin gogus ucunuz yoksa bebek emek istemiyo gogus uclari satiyolar alip onlardan hastane cantasina koymak lazim kesinlikle ilk alcagim sey gogus ucu gogus ucum yok diye kizim emek istemedi zor geldi emek siseye alisti sag sag cok zor oluyo bebek emedi icinde sutun cabuk gidiyo:KK50:

tamam canım teşekkür ederim habbish de aynı şeyi önermiş. Benim göğüs uçlarım var ama işte o yaralardan herkes öyle bir bahsetmiş ki gözüm korktu. Pompa hangi marka kullandın elektrikli mi manuel mi markası neydi?

gözünüz aydın canım ne güzel bacı kardeş yavrulucaksınız:KK9:

canim biz annemle ingiltereden avet set almistik gogus pompasi siseleri kaynatma makinesini falan orda ccok ucuz diye

canım iki hafta önce yapılan tahlillerde hormonlarım yüksek çıkmıştı.doktorum 20 gün sonra tekrar edelim yine yüksekse tedaviye başlıyalım dedi.sanırım kilo almamamın sebebi tiroitler oğlum doğduğunda 3kilo 350gr kaybettiğim bebeğim 36 haftada doğmasına rağmen 2kilo 750 gr dı.inan bana ben bile anlamıyorum neden kilo almadığımı hamile kaldığımda 58kiloydum hala aynıyım ama çok istiyorum kilo almak.

günaydın kıslar.
bubacım bi tek sen varsın :) genelde sabahları senle denk geliyoruz :)
nasılsın bu gün, perşembeye az kaldı, heyecanlısındır yolculuk için :KK70:
ailen hangi şehirde ?

X