2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

doktora gittik bugün folik asitim bitmşti hem ona devam edecekmiyim diye hemde idrarda yanma oluyor biraz onun için
neyse bebişimi gördüm 13mm olmuş orda masum masum yatıyor

doktora gittik bugün folik asitim bitmşti hem ona devam edecekmiyim diye hemde idrarda yanma oluyor biraz onun için

ne güzel yaa:)maasaallah..devammiymis canim folik aside?

hapsuu cnim sakin ol gelmesin bulantilar

canımya buyumus maşallah 8 haftada hareketlenmeye baslıyomus harektlerını gordun mu yoksa uykudamıydı senın ufaklık ?

Son düzenleme:
folik aside devam dedi idrar testinide 3gün sonraya alıcam bakalım 12. haftada gel 2li test için dedi
medipole giden var mı bu arada bide oraya gitmeyi düşünüyorum doktorumun ultr. cihazinda bebişi zor gördü bi ara büyüme yok dedi benm renk attı tabi bidaha baktı ozaman gördü böyle devam ederse ben sedyede şok geçirip durucam ikiye bir

herkese selamlar kızlarne güzel bugün şenlikli topiğimiz. Sabahtan gittim kan ve idrar tahlillerimi verdim 1 hafta sonraya belli olacakmış. Kan verdikten sonra 4 tüp bir süre midemin bulantısı geçti kan azalınca mı fark etti bilemiyorum rahatladım. Ama şimdilerde sanki yine başlıyor...

tamam canımcım şaka yaptım zati ben de beklerim inşllah

aa evet rutin testler. bi nevi check-up sayılır. ben de kan pıhtılaşması çıkmıştı o testlerde. ardından da ileri tetkikler istendi. nerde yaptıracaksın tahlıllerını?

hastanemde 237tl istemişlerdi hepsini 92tlye yaptırdım özel bi labaratuarda canım.

aa meleksen erken açmışın kız linkini verirsen buraya o konuya da abone olalım

aynen canım ya sana katılıyorum en fazla öğürüyorum sokakta işte evde nerde olursa fark etmiyor illaki etkilenecek bir koku çıkıyor

Ye ekşiyi ... devamı neydi bakalım bizde tutacak mı ?:) ben en cok cin takvımını merak edıyorum tutacak mı bende dıe:) annemde tuttu tum kardeslerım ve ben teyzemde de bakalım:)

ya tatlıyı doğur atlıyı ye ekşiyi doğur ayşeyi diye söylerlr hayırlısı

aa beksu ne ilginç kardeşinle çocuğun arasında 4 yaş olcakBizim durumumuz da enteresan dayımın eşi yengem de hamile benim 11yıldır olmuyordu bebekleri 11. yılda tuttu çok şükür ve haftalarımız bile aynı. Kuzenimle bebeğim aynı yaşta olcaklar Allah kısmet ederse

aa canım ya kusmayan ve midesi bulananlara da iyi gelir mi dersin?

aynen ilknur sana katılıyorum ben de çarşambaya kadar raporluyum bulantımdan dolayı ve evde olmak çoook güzel

Merhaba Kızlar;

Bulantısı olan arkadaşların Allah yardımcısı olsun demek istiyorum. Benim şükürler olsun ki böyle bir problemim yok.

Ama yakın zamanda bire bir şahit olduğum bir hamilelik süreci anlatmak istiyorum sizlere belki içiniz rahatlar biraz.
Hamilelik süreci görümceme ait kendisi 37 yaşında ekim 2011'de 3,5 kg bir erkek bebek doğurdu. (İlk bebeği)
Hamileliğini öğrendiği gün bulantı ve kusma şikayeti başladı. Yaklaşık 5. haftasında işinden ayrılmak zorunda kaldı ve o saatten sonra hemen hemen 4. ayına kadar serum+emedur iğne ile beslendi. Takip edebildiğimiz kadarıyla 7 kg kaybetti ilk dört ayda. Her türlü test ve kontroller yapıldı ama yine olmadı. Hamileliğinin 4. ayında fakülte hastanesine yattırdık (malum her türlü deneme yapıldı.) bu süre boyunca su bile içmedi ve damardan mama ile beslendi yanında da serum tabiki. Sonuca gelecek olursak hastane çıkışında Gaviscon şurup reçete ettiler ve gündü 1 şişe içti. O şurup kurtuluşu oldu diyebilirim en azından yataktan kalktı işini yapabilecek hale geldi. Bulantı ve kusmalar devam etti ama hiçbir zaman ilk dönemlerdeki gibi şiddetli olmadı. Doğuma gitmeden önce bile adetini yerine getirerek (kusarak) gitti hastaneye bebek geldi ve tüm şikayetler bitti...

Şurup bildiğim kadarıyla hamilelerde hiçbir yan etkiye sahip değil. Ama kullanmak isterseniz lütfen önce doktorunuza danışın.

Sağlıklı ve mutlu bir 9 ay diliyorum herkese

selam kızlarr

nasılsınızz

ay ne güzel darısı başımıza :)

8 haftada duymamışsın.bende henüz duymadım ve görmedim kalp atışlarını.kesesi kaç mm seninkinin:44:

doktora gittimde 6+6 idi duymadık canım
kesemi 22mm idi

Bugün o kadar değişik bir gün yaşadım ki...

gitmesen iyi olurmuş ama artık geçmiş olan olmuş
bende 2008 yılında ablamın sancı odasına girmiştim ara ara o günden sonra asla normal doğum yapamayacağımı anladım

ya kızlar iki gndür midem bulanıyor şuan sata göre 7+5 doktora göre 8+3
cumartesibalık yerken boğazıma kaçtı kılçık
binbir şeyle uğraştık çıkartmaya yok çıkmıo iki kezde kustum :26:
o zamndan sonra midem bulanıo hep

Tünaydın annişler takılamıyorum bayadır grıp oldum kızlar cok korkuyorum bebeişe bışe olcak dıe neler yapmak lazım acaba tecrubesı olanlar varmı bu konuda..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…