2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bu ayki kontrolumde asiri bulantilardan dolayi bi hap verdi dr ancak hic fayda etmedi. Bu yuzden birsey yiyemiyorum pek. Boyle devam ederse serum falan takariz dedi dr. Bakalim onumuzdeki ay ne olacak.
Sizlere birsey soracagim kizlar. Ne siklikla dr.a gidiyorsunuz?

valla allah yardımcın olsun sürekli bulantı ve kusma olması kötü olsa gerek.... ama yakında da geçmesi lazım artık ...
ben 9. haftamdayım 4. haftamdan itibaren 3 defa gittim, şimdide 3 veya 4 hafta sonra gel dedi drum, hem ikli taramayı yapalım dedi....bundan sonrası da inşallah ekstra bir problem olmazsa ayda bir şeklinde devam edecek...

ayy ben feci acıkıyorum napcam böle bilmem...gecen aksam midem kazınıyor ama anlatamam yemeyeyim dedim saat olmuş 11 yok durumadım bari dedim bu saatte bi çorba içeyim öle acıkmıştım ki tabağa koymaya uğraşamadım elim ayağım titriyordu tencereden yedim ölece eşimde gülmekten çatlıyordu tabi....sabah 7:30 da kahvaltı yaptım 10:30 da yarım paket tuzlu bisküvi yedim ve şuan yine çok açım.... :KK14::KK14::KK14:

valla allah yardımcın olsun sürekli bulantı ve kusma olması kötü olsa gerek.... ama yakında da geçmesi lazım artık ...
ben 9. haftamdayım 4. haftamdan itibaren 3 defa gittim, şimdide 3 veya 4 hafta sonra gel dedi drum, hem ikli taramayı yapalım dedi....bundan sonrası da inşallah ekstra bir problem olmazsa ayda bir şeklinde devam edecek...

Bende 9. Haftamdayim cnm. En son gecen hafta gittim kan ve idrar testi falan istedi.bi sorun cikmadi sukur. İlk defa kalp atislarini duyduk :). Ayda bir gidiyorum bnde kntrollere. Oyle cagirdi dr. Ancak bisey olursa arada gelebilirsin dedi

Merhaba..

Cumadan beri giremedim.Temmuz anneleri iyi çalışmış.Sonunda son sayfaya gelebildim:)
Folik asitle ilgili bende doktorumdan öğrendiklerimi yazayım.Gebe olmadan önce başladım ben.Sonra gebeliğimi öğrendiğimden itibaren elevit(multivitamin +mineral kombinasyonu)ve gyno ferro sanol(demir+folik asit+vitamin b12)kullanıyorum.

Bu kullanığım ilaçlara doğumdan sonra kırkım çıkana kadar da devam edeceğimi söyledi.

Selamün aleyküm kızlar,

Hayırlı akşamlar,umarım hepiniz iyisinizdir.

Bugün o kadar değişik bir gün yaşadım ki...

Nereden başlasam bilemiyorum, sabah saat 8 hiç o vakitte uyanmamıştım hamile kaldığımdan beri. Malum biyolojik saat, mesanem uyandırdı. Tekrar yatağa döndüm. Ancak uyuyamıyorum, o kadar çok uykum var ki, uyuyamıyorum... Sağa döndüm yok, sola döndüm yok. Neyse kalktım artık uykulu uykulu. Kısa bir süre sonra ablam aradı; ''Benim çok ağrım var. Enişten mesaiye gitti beni hastaneye götür' Bu arada ablam hamile. Uyuyamamış olmamın sebebiymiş meğer. Apar topar hazırlanıp çıktım. Heyecandan titriyorum, sanki ben doğuma gidiyorum, arabayı zor kullandım. Yoldayken ablam aradı gelme enişten geliyor dedi. Hayır geliyorum dedim ama keşke gitmeseydim. Çok etkilendim. Ağrıları, çıkardığı sesler, surat ifadesi vs. O an ki panik... Sabah erken saatlerden beri sancı çekiyor ve sancılı hallerini görmek beni çok etkiledi. Hala doğum gerçekleşmedi. ölçümlerde gece gelecek gibi görünüyor. Gözümün önünde bi sürü işlem yaptılar ablama ağla ağla bir hal oldum. durduk yere ağlamak geliyor hıçkıra hıçkıra ağlıyorum sabahtan beri. üstüne birde telefon üstüne telefon. Annemler beni gönderdiler ama görmesemde ağlıyorum. Hastaneden eve dönerken trafik çok yoğun malum İstanbul'un akşam trafiği. Yol boyu ağladım. Bu ruh haletimin üzerine birde yolda anlaşamayan iki araç sürücüsü hatta bir tanesi aracın içinde diğer araç sürücüsüne kaba kuvvet kullanıyor. Eşimde sağolsun yanındaki ağlayan karısını bıraktı, kavgaya müdahale edecek arabayı kenara çekmeye kalkıyor bağırdım çağırdım hem ağlıyorm. Ne yapıosun sen hadi bıçak olsa silah olsa adamlarda polisi var bu ülkenin dedim artık durmadı. az bir ilerdede polis aracı denk geldi. Durdurup olanları anlattık. Eve gelebildik ama halen tuhaf hallerdeyim...

Aleyküm selam canım..
Okurken ben heyecanlandım.Ama sonra öğrendim ki doğum gerçekleşmiş.Allah analı babalı büyütsün.Önünden hemen ablanın gitmesi tecrübe açısından baya faydalı olur sanırım.

Merhaba..

Cumadan beri giremedim.Temmuz anneleri iyi çalışmış.Sonunda son sayfaya gelebildim:)
Folik asitle ilgili bende doktorumdan öğrendiklerimi yazayım.Gebe olmadan önce başladım ben.Sonra gebeliğimi öğrendiğimden itibaren elevit(multivitamin +mineral kombinasyonu)ve gyno ferro sanol(demir+folik asit+vitamin b12)kullanıyorum.

Bu kullanığım ilaçlara doğumdan sonra kırkım çıkana kadar da devam edeceğimi söyledi.

Folikasite bende gebelik oncesinde basladim halada devam ediyorum. Dr birakma dedi simdilik.

selamlar kızlar:KK3: maşallah o kadar çok şey yazmışsınız ki şimdi bitirdim okumayı:KK9: Bu arada silere bir sorum olacak benim bulantılarım başladığından beri halsizliğimden ilşki filan olmuyordu hiç dün gece biraz daha iyi hissediyordum kendimi ama ilk defa o kadar itici geldi ki ilişki yarıda kesmek zorunda kaldım:26: yani anlamıyorum bu dönemde zaten her şeyden tiksiniyorum ama bundan da soğumak oluyor mu hamilelikte? Acaba bulantı dönemim diye mi böyle oldu bilmiyorum yaşayan var mı benzerini?

Canım çok zor dönemler..Her iki taraf için cidden.Sıkıntı çeken sadece sen değilsin bunu bil yeter:)

kızlar merhaba. bende kan pıhtılaşması var bu yüzden coraspin ve innoheh iğne kullanıyorum 3 gündür. bugun sabah uyandıgımda burnumun kanamıs oldugunu fark ettım aranızda boyle bı durum yasayan oldu mu?

Canım hamilelikte burun kanamaları normal..Ama sen ilaç ve iğne kullandığın için doktoruna bir danış istersen.İkisi fazla geliyor olabilir.

Tv de yemeklerle ilgili programlar izleyince annemler kiziyo bana kapat canin ceker diye. Halbuki bnm hic istegime gelmiyor mide bulantisindan. :)))

kızlar şimdi zemzem getirdiler... yenidoğan bebişin ağzına bir iki damla damlat dedi arkadaşlar şifa niyetineymiş, aldım saklayacagım...denk gelirseniz aklınızda bulunsun....

kızlar şimdi zemzem getirdiler... yenidoğan bebişin ağzına bir iki damla damlat dedi arkadaşlar şifa niyetineymiş, aldım saklayacagım...denk gelirseniz aklınızda bulunsun....

Canım bizde de yeni doğan bebeğe hurmayı ezip sanırım zemzemle yumuşatıp bebeğin damağına birazcık onu rahatsız etmeyecek şekilde koyar annemler.Şifa niyetine..

folik asit genellikle 12.haftaya kadar kullanılıyor genellikle.... ama kullandırmaya baslanmasında değişiklikler oldugu gibi bırakma dönemiyle ilgili de farklılıklar olabilir yada benım gibi pıhtılaşma probleminden dolayı gebelik boyunca kullanacaksın da denebilir..... ama şu bir gerçek ki bu dönemde bebişlerimiz ihtiyacları var.. yakında hepimiz 2li taramaya gideceğiz ve ikili tarama da bebişlerimizin omuriliğinde açıklık kalıp kalmadıgına bakılacak.. bu da folik asit sayesinde oluyor....
ilknur-007 iyiiki geldin kilo konusunda yalnız hissediyordum kendimi..sende yalnız hissetme arkadasların kilosunu görünce kendi kılomu yazmadım bile ben burada...listeye bile dahil olmadım onun için :KK17: bende senden az daha fazlayım... kilomuza acayip dikkat etmemiz gerekiyor, buradaki arkadaşlardan çok daha az almamız gerekiyor..ben şimdilek almadım ama hazımsızlıktan dolayı acayip değişken çıkıyor kilom.... bu arada benim eşimde fen bilgisi öğretmeni ama aanamadıgı için öğretmenlik yapmıyor...

:KK49: canım gerçekten dikkat etmemiz lazım kilo konusunda,ben cok şükür acıkmıyorum ama kilo almaya gayet müsaitim,bence biz adam akıllı yürüyüş yapmamıs gerekiyor,böylelikle hem bebeğimiz için yiyip hep kendimiz için kilo almayabiliriz,ben geçen hafta diyetisyene gittim şöyle genc uyuz bi adamdı doktor,bana hocam sen hamilesin ne diyeti herseyi yiceksin dedi delisey,saol ya dedim.ne zamandan beri diyetin sadece anlamı zayıflamak olduysa.bakın doktor ben zayıflamak için değil cok kilo almamak için geldim dedimsede olsun olsun sen ye dedi.ben 86 kiloyum galiba doğuma 110 la felan gircem onun dediğine göre.bide normal doğum istiyorum.

:KK49: ne güzel gebelık düşünmeye basladığımda diyet ve spora başlamıstım bi türlü kilo veremedım 1 ay,aslında cok kolay verırdım kıloları ama meğerse hamileymişm hamileyken dölenmiş yumurta anneyı kilo vermeye karsı korurmus :))bu kdr cabuk hamıle kalcağımı tahmın etmıyorudum,millet diyordu yok efendim kaç sene korunursan o kadarda beklermişsin,bende korunmayı bıraktım 3 yıl oldu evlenelı,3 yıl beklemeyeyım dedım bı baktım o ay hamileyim :)) allah kimseye aratmasın vardır herseyde bi hayır .
))19 temmuzda evlenmıştik 18 temmuzda hediye olacak bize allah kısmet ederse :))

kızlar aldım randevuyu bugun bebısı gormeye gıdıcem cook heycanlıyım ya cilek boyunda olmustur artık :)

kızlar aldım randevuyu bugun bebısı gormeye gıdıcem cook heycanlıyım ya cilek boyunda olmustur artık :)

ay canim ya hastane dönüsü hemen bilgilendir bizi..gelecek misin dönuste direkt ewe mi gececeksin???hayirlisi olur insallah bebise selam söyle teyzelerinden:KK54:

[
:KK49: canım gerçekten dikkat etmemiz lazım kilo konusunda,ben cok şükür acıkmıyorum ama kilo almaya gayet müsaitim,bence biz adam akıllı yürüyüş yapmamıs gerekiyor,böylelikle hem bebeğimiz için yiyip hep kendimiz için kilo almayabiliriz,ben geçen hafta diyetisyene gittim şöyle genc uyuz bi adamdı doktor,bana hocam sen hamilesin ne diyeti herseyi yiceksin dedi delisey,saol ya dedim.ne zamandan beri diyetin sadece anlamı zayıflamak olduysa.bakın doktor ben zayıflamak için değil cok kilo almamak için geldim dedimsede olsun olsun sen ye dedi.ben 86 kiloyum galiba doğuma 110 la felan gircem onun dediğine göre.bide normal doğum istiyorum.

:KK49: ne güzel gebelık düşünmeye basladığımda diyet ve spora başlamıstım bi türlü kilo veremedım 1 ay,aslında cok kolay verırdım kıloları ama meğerse hamileymişm hamileyken dölenmiş yumurta anneyı kilo vermeye karsı korurmus :))bu kdr cabuk hamıle kalcağımı tahmın etmıyorudum,millet diyordu yok efendim kaç sene korunursan o kadarda beklermişsin,bende korunmayı bıraktım 3 yıl oldu evlenelı,3 yıl beklemeyeyım dedım bı baktım o ay hamileyim :)) allah kimseye aratmasın vardır herseyde bi hayır .
))19 temmuzda evlenmıştik 18 temmuzda hediye olacak bize allah kısmet ederse :))

acayip acıkıyorum ben bilmem ne olacak.. evet birazcık daha geçsin yürüyüşe başlayacagım bende .... hakikaten o nasıl diyetisyenmiş ya... benim kadın doğumcum ne dedi biliyormusun, kilo fazlan var demeyelim de hımmm kilo eksiğin yok :)) diyor... öle canımızın istediği gibi yersek dediğin gibi 110 mu olur 120 mi artık ama ben en fazla 7 bilemedin 8 almam lazım diye düşünüyorum...
evet şanslısın çok çabuk olmuş hamilelik... belli olmuor biz sadece 6 ay korunduk ve 2,5 yıl bebiş yolu gözledik ..allahım hayırlısıyla kucagımıza almayı nasip eder inşallah.........

ay canim ya hastane dönüsü hemen bilgilendir bizi..gelecek misin dönuste direkt ewe mi gececeksin???hayirlisi olur insallah bebise selam söyle teyzelerinden:KK54:

saat 5 te randevum canım aksama gırer yazarım cunku ordan cıkınca ne yaparız esımle bılemıyorum ama eve doner donmez yazarım

X