2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

günaydın kızlar nöbette olduğum için akşam yazamadım dün akşam bebişimin kalp atışlarını dinledim doktorla birlikte çalıştığımız için gel bir bakalım dedi öyle bakarken hastasıyla ilgili bişey konuşuyoduk biranda bebişimin kalp sesini açtı dondum kaldım orda ya hiç beklemiyordum hala kulaklarımda çınlıyor sesi bir dahaki sefere kayıt edip dinlicem

Nasılsınız bakalım bugün fıstık anne adayları hepinize iyi hafta sonlarıı

canım çok değişik bi duygu değil mi kalp atışını duymak anlatılmaz yaşanır denilenlerden olsa gerek

günaydın herkeslereeeee

işte benim meleğim teyzeleri
Allah hepiciğine sıhhat versin inşallah

amin canım inşallah
kocaman fasulye maşallah

benim hamişlik doktora göre bugün 8+1 ama ben gittiğimde kalp atışını duymamıştım görmemiştim bile
26snda randevum var o zaman inşallah
bu ara eşim yurtdışına gidip gelecek bende anneme taşınacağım
o geldikten sonrada platese başlamayı planlıyorum bikaç yer araştırdım eve yakın iki yer buldum bitanesi saati 100TL dedi haftada 3 gün gerek dedi
diğeride 10+5 seans 500TL dedi bu daha mantıklı geldi
şuana kadar evdeki tartıma göre 1 doktorun tartısına göre 2 kilo aldım (gerçi üzerimdeki kıyafetlerin ağırlığına görede değişir herhalde)
açıkcası ilk aylar kilo almak beni düşüncelere sokuo almasam daha ii ama bebeğim sağlıklı olsun napalım
geçen gün canım kavun çok istedi ama kociş iyi arama yapamadı malum babamın rahatsızlığı fln onunla uğraşmaktan dün bulmuş yedim ohhh
göbeğim akşamları yemek + gazdan kocaman oluyor sonra iniyor nasıl olduğuna şşaşıyorum açıkcası
birde ne zaman krem fln sürmeye başlamalı acaba
2ayıda geride bıraktığımıza göre 1,5 - 2 ay sonra cinsiyeti öğreniriz inşallah
dün akşam yeğenim kulağıma "senin kızın olacak biliyorsun dimi dedi"

Son düzenleme:

canım 10 saat pilatisi nerede yaptıracaksın 500 TL.ye, çok ucuz pilates için işlerinin ehliler mi iyice araştır canım özellikle hamile pilatesi için eğitimleri VAR MI BAK CANIM...

ben krem sürmeye başladım şimdidenb cildim esneklik kazansın yeni duruma hazırlansın, yumuşasın diye.

yeğenin öyle dediyse kız olabilir gerçekten çocuklar biliyorlar. sen ne istiyorsun, allah gönlüne göre versin

merhaba kizlar nasilsiniz bugun tatil olan anneler bol bol dilenicek bebisile

ben artik bebegimi hisediyorum aksam uzandim oyle hosuma gitiki hisetmek masallah kuzuya

simdi temizlik yapicam kizim yatak odasini toplicam diye yatamica cikip yarim satir inmedi ziplayip durdu

kizlar wenicede de cok indirim var ve cok guzel seyler var pazar fiyatina ordan da bakin cici
esime cikalim az gezmeye alis veris merkezine dicem bi gelsin isten ogleden sonra ama adam cikmayya korkuyo
sonra mazalara yapisirim diye

10 saat + 5saatte hediye
daha önceden sürekli gittiğim bi spor salonu üyeliğim 4 ay önce bitmişti devam ettirmedim şimdi plates için gidicem işte
hım bende süreyim madem yada bebe yağı sürim
hahhahaah olabilir ürkütüo beni zilli bikeresinde biyere gittik bebek susadı dedi annesi yok fln dedi bebeğe suverdiler nasıl içti
aradan zaman geçti karnı aç dedi yok dedi annesi sonra aç aç dedi verdiler yedi

hissediyorum derken nasıl yani içinde varlığınımı yoksa bişeyinimi
wenicenin web sayfasından arkadaşım bişiler almış karttan fln çekilmiş hala gelmemiş
aramış fln firma iflas etmiş o ürünlere bile haciz gelmiş

Canım bebegımı kıpırtılarını hısedıyorum kızımı 13 haftada hısetım 2 bebegı daha erken hısedıcen derlerdı cok dogrumus kızımdan bebek hareketı nasıl oldugunu bıldıgıme gazla galan karıstırılacak bısı dıl dun hazıran annelerılede konusmusum 2 bebeklerı olanlarla onlarda 10 haftaya yakın baslamıslar hısetmeye cok guzell

canım ben mazasından alıs verıs yapıyorum kızımada hep ordan alırdım pazar fıyatına gısıler
yuzde 50 ındırım var suanda gecen hafta yenı dogan setı falan almıstım cok guzel

Ben de bebisime ciciler almak istiyorum artik. 12 arti 2 gibi doktora gidecegim belli olur diye umuyorum ama cok mu erken sizce.

canım ya ne kadar erken hissetmeye başlamışsın maşallah :) ben de bişeyler hissedtsem artık süper olacak, kendimi hiç hamile gibi hissetmiyorum

Canım 10 haftayı doldurduk 2 bebekte normal ılk bebekte bebek hareketlerını bıılmedıgın ıcın anlayamıyosun
ama 2 bebekte hareketlerı anlaya bılıyosun ılk basta hısedıceksın canım az sabır ınsallah
son aylar karnını yırtıcakmıs gıbı kendını ıtmeler gece yata vurmalar nasıl gorsen korkarsın

Bızm yarın evlılık yıl donumumuz kızlar esım gec gelıcekmıs kızımla alıs verıs mazasına gıdıp esıme bı hedıye baksam hemde gezsek kızımla dıyorum

selam kızlar iihaftasonları

ya ben çekiniorum bişeyler almaya cinsiyetini öğrenince alıyım diorum 2 aylık oldu ama çok erken die evhamlıyım bişey olcak diye çok korkuyorum kardeşim önlük almıs çok tatlı benim güzel annem yazıyo çok şeker

MRB ARKADAŞLAR BENDE 2011 TEMMUZ ANNESİYİM..HEPİNİZİN BEBİŞLERİ HAYIRLI OLSUN..
BİZDE DOĞUMDAN SONRA HERKES FACEYE KAYDI PEK KİMSE KALMADI FACESİ OLMAYANLAR başlığında takılıyorum arada..sormak istediğiniz bişey olursa oraya yazın lütfenn.
DURU'm 5.5 aylık oldu benim..ek gıdayada geçtik gerçekten zor bi süreçmiş...ilk 2 ay çok zor oluyor helede gazlı bi bebekse kızım gibi...
almanızı tavsiye edeceğim ilk şeyi siz sormada sölim bebek banyo filesi+derece+iç dış zıbın+emzik(ben tavsiye ediyorum herkese ilk 2 ay almadı sonra tutturdumda rahat ettik)+salıncak kurmanızı öneririm tabi benimki gibi hareketli yaramaz bebekse...hiçbiyerde durmuyor sürekli ağlıyordu salıncak kurunca salladıkda rahatladım...
gördüğünüz gibi yardıma hazırım çünkü bana yardım eden hiç olmadı kendim öğrendim buldum herşeyi zor oluyor..
cinsiyetler belli oldumu??

8 haftada duymamışsın.bende henüz duymadım ve görmedim kalp atışlarını.kesesi kaç mm seninkinin:44:

canim yawrunu Allah anali babali büyütsün insallah..tesekkürler tavsiyelern icin smdiden almak lazim bazi temel seyleri haklisin..bakalim bizim yavrular nasil olacak neler bekliyor bizi görecegiz:)hayirlisi

cinsiyeti belli olanlar olmadi henüz, 12. haftadan sonra belli olur muki diye bi ümit hevesliyim bakalim daha var gerci

kolay gelsin canim sana bebisine de kendine de cok iyi bak...

Selam hanımlar..Bende temmuz annesi olucam kısmetse...2.ci hamileliğim.33 aylık bir kızım var. Süpriz yapıp gelen bir bebek. Dün ilk kalp atışını gördüm ve duydum. Ama hazırlık için çok erken olduğunu düşünüyorum. hem cinsiyeti belli olmadan almak zorlayabilir renk ve model açısından. bence iyice bir araştırmak lazım yaz çocuğu olacaklar öncelikle neler lazım onları öğrenmeli. dönem olarak bu seneki temmuz annelerinden yardım alabiliriz. ama genel olarak dersek bende yardımcı olmaya çalışırım. biraz olsun tecrübeli sayılırım mart annesiydim ama olsun bebekler genelde aynı şekilde büyütülüyor.bunu yaşadıkça burda yazılanlardan daha iyi anlıycaksınız.biz 2009 mart anneleri hala durumlarımızı çocuklarımızın gelişmelerini takip ederiyoruz.Hepinize hayırlı hamilelikler diliyorum.

merhaba kızlr ebn sık sık ğiremiyorum sebebi ise malüm oğlum..yazıalrınızı okudu.kızlar acizane fikrim şimdiden bebişlere eşya almayın.çünkü 30.cu haftaya kadar herhan bişey olabilir sonra üzülmenzii istemem.bebkleriniz için yapacağınız en iyi şey bence onun adına kumbara yapmak ve 30.haftada gidip almak.ben oğluşumdada öyle yaptım.bu bebeğimdede öyle yapmak istiyorum.bu arada bebğinize kıyafet almyın ünkü inan o kadar çok hediye ğeliyor ki benim oğluşum 16 aylık daah gelenleri ğiyiyor.hiç bir şey almama gerek yok.zaten aldığınız çoğu şeyi ya 2 yada 3 kere ğiydirebiliyorsunuz.o kadar çok hızlı büyüyolarki.inanamıyorsunuz.bu arada eczaneden alıancak şeyler zaten hediye gelmiyor.şimdiden tedarik etmeniz gereken iyi bir markanın kulaktan ateş ölçeri.biberon, okyonus suyu, burun aspiratörü, emzik, emzik kabı, tarak ,tırnak makası, gaz damlası tercihen/(zingo), 2 yada 3 paket büyüğünden pamuk, süt pompası, göğüs pedi. bunları bizim almamız hatta hediye gelenleri bile kullnanmamamız ğerekiyor.bunlar çok lazım oluyor.bebek doğunca heran ihtiyacın olabilyor.neyse kızlaar önümüzde kocaman 30 hafta var.yani zamanımız çok...bu arada ben bebğimi her hafta ğörüyorum rahim içi kanamam olduğu için her hafta ultrasyona ğirip kalp atışlarını dinliyorum.pazartesi ğünüde buluşacğız bebeişimle...k.i.b.
ü

gogus pedi bebek bezi normal ped gibi seyler cok lazim oluyo dogumdan sonra kizlar
gogsumden sutler akiyodu kizimda emedi icin gogus pedi yetistiremiyodum

giysiye gelince allah nasip ederse olur hersey zaten kizimda da hamile kaldigimda almaya baslamistim
cok iyi olmustu dogana kadar dolabi hazirdi vucut agirlasinca alis verise insanin gesi olmuyo hali kalmiyo

hediye cok geliyo ama tabi hic bisi sisin gistediginiz gibi olmaz tabi insan hevesle alip gidirmesi ap ayri bisi

Selamün aleyküm kızlar,

Hayırlı akşamlar,umarım hepiniz iyisinizdir.

Bugün o kadar değişik bir gün yaşadım ki...

Nereden başlasam bilemiyorum, sabah saat 8 hiç o vakitte uyanmamıştım hamile kaldığımdan beri. Malum biyolojik saat, mesanem uyandırdı. Tekrar yatağa döndüm. Ancak uyuyamıyorum, o kadar çok uykum var ki, uyuyamıyorum... Sağa döndüm yok, sola döndüm yok. Neyse kalktım artık uykulu uykulu. Kısa bir süre sonra ablam aradı; ''Benim çok ağrım var. Enişten mesaiye gitti beni hastaneye götür' Bu arada ablam hamile. Uyuyamamış olmamın sebebiymiş meğer. Apar topar hazırlanıp çıktım. Heyecandan titriyorum, sanki ben doğuma gidiyorum, arabayı zor kullandım. Yoldayken ablam aradı gelme enişten geliyor dedi. Hayır geliyorum dedim ama keşke gitmeseydim. Çok etkilendim. Ağrıları, çıkardığı sesler, surat ifadesi vs. O an ki panik... Sabah erken saatlerden beri sancı çekiyor ve sancılı hallerini görmek beni çok etkiledi. Hala doğum gerçekleşmedi. ölçümlerde gece gelecek gibi görünüyor. Gözümün önünde bi sürü işlem yaptılar ablama ağla ağla bir hal oldum. durduk yere ağlamak geliyor hıçkıra hıçkıra ağlıyorum sabahtan beri. üstüne birde telefon üstüne telefon. Annemler beni gönderdiler ama görmesemde ağlıyorum. Hastaneden eve dönerken trafik çok yoğun malum İstanbul'un akşam trafiği. Yol boyu ağladım. Bu ruh haletimin üzerine birde yolda anlaşamayan iki araç sürücüsü hatta bir tanesi aracın içinde diğer araç sürücüsüne kaba kuvvet kullanıyor. Eşimde sağolsun yanındaki ağlayan karısını bıraktı, kavgaya müdahale edecek arabayı kenara çekmeye kalkıyor bağırdım çağırdım hem ağlıyorm. Ne yapıosun sen hadi bıçak olsa silah olsa adamlarda polisi var bu ülkenin dedim artık durmadı. az bir ilerdede polis aracı denk geldi. Durdurup olanları anlattık. Eve gelebildik ama halen tuhaf hallerdeyim...

canım öncelikle hayatında insanın en yakınındakilerin acı çekmesi kadar insanı üzen bir tek şey daha bilmiyorum ben.
şöyle söyleyeyim sana; ben normalde çok cesaretliyimdir, her yerde her şeye cesaretim vardır. kardeşim bademcik ameliyatı oldu. ameliyathaneden çıkardılar, ağız kenarlarında kan vardı onu öyle görünce bayılmışım. insan kardeşine dayanamaz.

ayrıca hamileyken daha doğum yapmamışken doğuma şahit olman da bi tecrübe aslında. ben 7 ay önce en yakın arkadaşımın doğumuna girdim :) bütün ağrılarını , açılmalarını, sonra suni sancısını, ardından doğumhanede ıkınmalaırnı, sonra doğuramayıp da sezeryana alınıışını sırayla yaşadım canım arkadaşımla beraber. bütün kadınlar yaşıyor bunu. ablan da bizler de atlatacağız bunları. hamileyiz, daha bir duygusalız o yüzden sen çok daha fazla etkilenmişsin. ama emin ol şu anda senin ablana en güzel yardımın dualar okumak olur. rabbim ablana da bebeğini bi avazda sağ sağlim kucağına almayı nasip etsin ... canını sıkma, hem senin de bi bebişin var, üzme kuzumuzu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…