2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

merhabalar....burda okuyorum herkes bebeğinin kalbini görmüş duymuş maaşşallah.ben hala göremedim de duyamadım da... 23 kasım da 5,5 haftalık hamile olduğumu söylemişti doktor.7 aralıkda gittiğimde de henüz 6,5 haftalık odluğumu söyledi.bebeğin kesesi 23 mm olmuş.26 dan önce bebek görünmemesi normalmiş.10 gün sonra dedi gel bakalım.2 gün geçti kaldı 8 gün.boş gebelik yaşıyorum sanırımbugün göğüslerim yumuşadı bakalım nolucak.belirsizlikten hiç hoşlanmıyorum

haklısın... bugün ikinci ğinemi yaptım karnımdan. gebelikte yapılan rutin testlerde çıktı benim. kimine APTT kiminde APTZ yazıyor. o yüksek çıkınca tıbbi genetik bölümünde genetik yatkınlık testi istendi. onlara göre de teşhis kondu. yalnız bunu yapan sadece kadın doğum doktoru oldu. bugun unıversıte hastanesine de gıttım orası da hematolojıye yonlendırdı. pazartesı oraya gıdıcem bakalım.

canım anlıyorum seni. ben ilk gebelik kaybımdan sonra öğrenmiştim. aynı senin gibi olmuştum. sanki başıma çok kötü birşey gelmiş gibi hissetmiştim. ama sonra araştırınca, ve doktor doktor gezince önlemi alınırsa sağlıklı bir şekilde bebeğini dünyaya getirmiş bir çok insan olduğunu gördüm. ben her sedyeye yatışımda içimde korkuyla yatıyorum. benim 3 tane gebelik kaybım var bu 4.hamileliğim. doktor usg cihazını eline alıp baktığında ilk sorum canlı mı diye sormak oluyor ve galibada uzun bir süre bu tedirginliği yaşayacağım.

Son düzenleme:

ne zaman kan testi yaptırdın kaçıncı haftada yani...

walla ben de anlamadim bana werdigi kagtta da iki farkli hafta yaziyrdu anlamadim gitti.neyse turkiye ye gittigimde bol bol soracagim zaten bu ne su ne diye:)

senin satını girdiğinde bir hafta veriyor, ama usg ölçümündende hafta çıkartıyor. bebek görünmeden önce usg cihazları kese boyundan, bebek göründükten sonrada crl boyundan yani baş popo mesafesinden hafta hesaplıyor. usg cihazında milimetrelik ölçüm yapıldığı için ölçüm kaynaklıda farklı çıkar zaten o da +3,-3 gün afrkla veriyor haftayı.

ben iki ayrı doktora gittim iisi de farklı arihler verdi anlamadım.. ama sonuç olarak bebeğim sağlıklı ve kalp atışlarını duydum.. :)

evet ben de duydum. ama yine de olumsuzunu düşünmeden yapamıyor insan. deneme yanılma yoluyla bunun tedavisi. o yüzden kaçıncı gebelik mutlu sona ulaşır bilemiyorum.. ama inşallah bu bebeğimdir. sen kaçıncı haftadasın? mutasyonların nasıl?

bugün tam 9+0 ım aramızda 4 gün var. bende mthfr 1298 heterezigot mutasyonu var. aslında böyle tek gen mutasyonu olunca önemli değil diyorlar, ya birşey evrmiyorlar ya da sadece aspirin veriyorlar. ama 3 tane gebelik kaybım olunca önlem amaçlı iğneye başlandı, aspirini bıraktım kullanmıyorum.

ben de 4 tanesinde var problem. bi tanesi de homozigot. yani düşük riskim 25 kat daha fazla. hematoloğa gorundun mu?

ben de 4 tanesinde var problem. bi tanesi de homozigot. yani düşük riskim 25 kat daha fazla. hematoloğa gorundun mu?

ben hematoloğa hamilelik öncesi gitmiştim zaten bana kadın doğumcunun istemediği farklı testlerde yaptı, bu pıhtılaşmanın etkileyip etkilemediğini ölçen testler ve belki bu kayıpların nedeni farklı birşey olabilir diye bağışıklıkla ilgili testlede yaptı. hepsi normal çıktı, hamile olduğumu öğrendiğim ertesi günde gittim birşey kullanmana gerek yok dedi, kadın doğumcum kullandırıyor ben kullanıyorum.

inşallah sağlıkli bir şekilde alırız kucağımıza.

selam kızlar

midemin bulantısından uzun süredir yazamadım umarım herkes ve bebişler iyidir

luxxor bnmde aynen senin gibi canım hiç geçmedi dahada arttı ama bnm dahaçok akşamları çok çıkartıyorum açken sorun yok ama yediğima an cıkartıyorum klozet en yakı arkadaşım oldu artık.

zaman hiç geçmiyo 2 ay oldu kaldı 7 ay bir an evvel doğsun bebişler ya bn uykusuz kalmaya razıyım yeterki şu midem bitsin

allah herkese kolaylık versin arkadaşlar biribirimize destek olalım...

aslm benmde bugn sabhtan iyiydi ama sonra bi başladı haala devam etmekte çıkartmıyormda rahatlıyamıyorum

sorma bnmde artık kusmaktan da iğrendim şu an zor yazıorum bide bnm uykum gelmio cin gibi oturuyorum bütün gece sen çalısıyosun galiba yarın iş varmı

evet canım çalışıyorum yarın iş yok 2 gün evdeym:) benim uykum hemen geliyo bide çok erken kalkıyorum

evet canım çalışıyorum yarın iş yok 2 gün evdeym:) benim uykum hemen geliyo bide çok erken kalkıyorum

evet bn geç kalkıyorum ondan galiba eşim de yurtdısında karısan olamyınca öğlen kalkıyorum bi süre önce işten ayrılmıstım zaten bnm işimde hamile olunca çalısılamıyo
ama inan evdede insan cok sıkılıyo ama bulantıyla çalısmakta zordur kötü oldukça rapor al bari allah yardımcısı olsun hepimizn...

dayanmaya çalışıyorm canım ilerde inş zor oluyo ama napim evde olunca hem geç kalkmak var hemde rahatsz olsan hemen uzanırsn

herkes 2 ay daha dayan geçicek diyo dur bakalım insallah bizde ii olcaz bide cinsiyetleini öğreniriz ii gelir belki:))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…