2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Günaydın kızlar... Hayırlı cumalar olsun...
Bende dün dr.daydım bebeğimi izledim, dinledim... Dünyanın en heyecan verici duygusu. Allahıma şükürler olsun keyfi pek yerindeydi. Sizin miniklerden ne haber?

Canım öncelikle geçmiş olsun.Benimde kan pıhtılaşması testlerim çok dşük olmasada normal değerin altında çıkmıştı.İlk olarak corasprine başladık.Doktorum testi başka bir yerde tekrarlayıp kesin emin olmak istedi.Gerekirse iğneye başlayacak kadar kendimizide hazırlmıştık.Son yapılan testimde değerlerim normal çıktı.Hemen ilacı bıraktım.Çünkü benim rahim dışında ufak bir kanama görülmüştü ultrasonda.Sonuçların farklı farklı olması üzüyor tabii..İnternette de çok araştırdım testi yenileyip sonucu farklı çıkan birçeok kişinin yazısını okudum.Sizde emin olarak iğneye başlamışsınızdır mutlaka.Yine de yaşadıklarımı paylaşayım istedim.

Arkadaşım öncelikle hayırlı uğurlu olsun bebişin , allahım sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin inşallah...
sen de var olan pıhtılaşma hangisi? çünkü bikaç çeşit ve bazılarında hem kan sulandırıcı hem aspirin kullanılıyorken bazılarında da ben de oldugu gibi mthfr 677 heterozigotta oldugu gibi örneğin aspirin yeterli olabiliyor . bunu özellikle belirtmek istedim çünkü burayı okuyup birçok şey öğrenıyoruz bilmediklerimizi özellikle arastırıyoruz yanlıs yönlendirme olamaması için... şunu da atlamayayım benimkinde oldugu gibi tedavi birliği olmamış yada kesinleşmemiş olanlarda tedavi hekimden hekime değişiyor!!!
kendini bu kadar da üzme lütfen sadece dua et ilaçlarını eksik etme bu problemi yaşayan o kadar çok insan var ki ve sağlıkla gebeliklerini geçirip bebişlerini kucaklarına alan...

inşallah kötü bir şey olmaz. dediğin gibi insan başına gelince öğreniyor. ne yapacağımı bilemedim öğrenince. doktor ultrasonda bakalım diyince kesin yaşayıp yaşamadığına bakacak dedim içimden. nası o sedyeye yattığımı bilmiyorum.

gözünaydın cnm inşlh sağlıkla büyüdüklerinide görürüz.

desteğin için teşekkür ederim. etrafımda kimse yok kan pıhtılaşması yaşayan. ondan sudan çıkmış balık gibiyim. çok garip çok yanlış bi düşünce biliyorum ama yalnız ben olmadığımı bilmek rahatlatıyor biraz. bu şekilde sağlıklı doğum yapan anneler varmış çünkü.

çok geçmiş olsun sana da. erken fark etmene sevindim. hepimizde türlü türlü şeyler çıkıyor işte. inşallah başka şeyler çıkmadan ve kimseden kötü bir haber çıkmadan çabucak geçeriz temmuzu...

hayırlı cumalar kızlar,
herkese günaydınlaaarrrr :)

dün çok hasta olunca eşim, bebeğim ve benim için sabah 2 saat izin almış, bana kahvaltı hazırladı, güzelceeee yedik mamalarımızı :) sonra gitti aşkım
ben de uzandım yatıyorum. zaten grip oldum, yapacak bişey yok bol bol yatıcam. kalp atışlarını dinleyen arkadaşların heyecanlarını anlayabilyorum. bizim de rabbim nasip ederse 1 hafta sonra doktor randevumuz var. tam 8 hafta dolmuş olacak gittiğimizde. bu arada bu gün ben 7. haftamı bitiriyorum. allahım, 2 ayı anlamadan geçti bile. geriye kaldı 7 ay inşallah geriye kalanlarda bulantısız, kusmasız güzel günler geçiririz. artık tadını çıkarmak istiyorum hamileliğimin ama hastalıktan bi türlü kurtulamadım gitti

teşekkür ederim.
benim mthr 677 hmozigot malesef. onun dışında bir tanesi heterozgot ve iki tanesi daha problemli.. sana da çok geçmiş olsun.. bugün biraz daha iyi sayılırım.

off bugün çok zor geldim işe hiç canım istemedi ve kahvaltı yaparken dedim ki eşime çalışmayan bayanlar ne şanslı valla bikaç gündür öle diyorum kıymetiini bilin valla ohh ne güzel .... 3 gündür boşu boşuna gerildim öle çok sinirlendim ki anlatamam milletin derdinin yüzüne... istifa mı etsem ne yapsam çok zor geliyor işyerine gelmek son günlerde....

vallahi allah kolaylık versn canım. ben evdeyim, yattığım halde vakit geçmiyor bu bulantılarla falan... çalışan bitün arkadaşlarıma allah kolaylık versin...

günaydın
geçmiş olsun canım
evet ya zaman geçmiyor gibi geliyor ama 2 ayı geride bıraktık ...ki herkes bundan sonrasının çok daha zevkli ve çabuk gececeğini söylüyor.... allahım hayırlısıyla geçsinde inşallah.....

Eminim zor oluyordur canım hele bide sabah uyanmak.Ama emin ol evde durmak bir müddet iinsanı mutlu ediyor.SOnra hep aynı hep aynı.Bide duygularımızı çok yoğun yaşadığımız dönemler,kararlarımızda bu duygusallıkta olabiliyor.2. 3 aylık dönemin daha rahat geçeceğini düşünerek gönlüne ferahlık verebilirsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…