2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Canım ben ağustos annesiyim ben de doktora gittim geçen gün sana spiral takamam uyutmam lazım ama emziren anneler için doğum kontrol hapı var dedi onu yazdı adı cerazette,düşük dozda hormon içeriyormuş.aldım okudum prospektüsü bebeklerin gelişimini takip edin dikkatli kullanın yazıyor valla cesaret edip kullanamadım.bi de sezaryenliyim 2 yıl gebelik yok dedi dr,zor bi durum:KK43:(

o hjapın hormonları düşük olduğu için korururmu şüphesi var içimde sprial takdırdım memnuda değilim :KK50:

bebeğiniz başını kendi çevirebiliyorsa, beslendikten gazını kusmuğunu attıysa, altı temizse yüz üstü yatırın. korkmayın. benim oğlum hiç uyumuyordu.çok ağlıyordu. evir çevir derken bi gün yatağıma yüz üstü yatırdım sırtına msj yapayım dedim. bide baktım gözünü kapattı. anında hemde. böle uyucakmış meğerse. o gün bugün geceleride öle yatıyor. mışıl mışıl uyuyor. 3-4 kesintisiz hemde. gazınıda atmasına faydalı oluyor. uykuda hep pırtlarını dinliyorum. sabaha çok mutlu uyanıyor :)
korkmayın deneyin derim.

benim oğlum 4 aylık çok salya çıkarıyor.elleri hep ağzında. sizce neden. dişmi çıkarıcak yoksa.doktor yok dedi

benim oğlum 4 aylık çok salya çıkarıyor.elleri hep ağzında. sizce neden. dişmi çıkarıcak yoksa.doktor yok dedi

canım damakları dıs cıkarmaya hazırlanıyor benım kızdda oyle cok normal dedı bu zamanda baslar salyalanma dedi

bebeğiniz başını kendi çevirebiliyorsa, beslendikten gazını kusmuğunu attıysa, altı temizse yüz üstü yatırın. korkmayın. benim oğlum hiç uyumuyordu.çok ağlıyordu. evir çevir derken bi gün yatağıma yüz üstü yatırdım sırtına msj yapayım dedim. bide baktım gözünü kapattı. anında hemde. böle uyucakmış meğerse. o gün bugün geceleride öle yatıyor. mışıl mışıl uyuyor. 3-4 kesintisiz hemde. gazınıda atmasına faydalı oluyor. uykuda hep pırtlarını dinliyorum. sabaha çok mutlu uyanıyor :)
korkmayın deneyin derim.

Ayyy canim keske oyle uyusa,rahat oldugunu bircok kisiden duydum.Benim bebegim 2 haftadir donuyor,yuzu koyun koyuyorum ayaklari cekiyor,popoyu yukari dikip pat sirt ustu donuyor.Kucakta bile disariya donuk durmak istiyor,govdesi govdeme degince ortaligi yirtiyor.Yalniz bu buyume atagi dedikleri kesinlikle dogru,bayram burnumuzdan geldi ac desen degil,hicbir sekilde susturamadik,1 hafta gece gunduz karisti.Bayramdan sonra ki gun gazini cikarsin diye koydum,tepindi tepindi pat sirt ustu dondu.Artik her koydugumda donuyor.

korkmayın deneyin derim.

canım bebeklerin yüzüstü çok rahat ettiklerini ancak bunun tehlikeli sonuçları olabildiği okumuştm Allah korusun.amerikada hastanelerde ve sonrasında bebeklerin yüzüstü yatırıldığını ancak boğulma nedeniyle ani beşik ölümlerine neden old. bu yüzden annelerin bu pozisyonda yatırmaktan kaçınması gerektiği yazıyordu.bebeğinizi gözeyim altındayken yüzüstü yatırın ama siz yokken yada uyurken dikkat edilmesi gerekirmiş.Ben yanındayken yüz üstü yatırırm odadan bir kaç sn bile çıksam çevirirm.dikkatli olun derm arkadaşlar...

canım bebeklerin yüzüstü çok rahat ettiklerini ancak bunun tehlikeli sonuçları olabildiği okumuştm Allah korusun.amerikada hastanelerde ve sonrasında bebeklerin yüzüstü yatırıldığını ancak boğulma nedeniyle ani beşik ölümlerine neden old. bu yüzden annelerin bu pozisyonda yatırmaktan kaçınması gerektiği yazıyordu.bebeğinizi gözeyim altındayken yüzüstü yatırın ama siz yokken yada uyurken dikkat edilmesi gerekirmiş.Ben yanındayken yüz üstü yatırırm odadan bir kaç sn bile çıksam çevirirm.dikkatli olun derm arkadaşlar...

Evet dogru soyluyosun bende arastjrdim oyle diyo yuzustu icin.ama benim bebegim cok gazli bi bebekti gunduzleri uyurken yanindan ayrilinca hemen uyAnirdi bigun annemllerdeyim gunduz uyuttum annemin yataginin ustunde yan yatiodu onun yatakta yumuşak yüzüstü donmus tabii bilincli degil daha kirki cikmamisti bi gittim bizimki yuzustu.yatio.hemde 3 saat uyudu oyle once gündüzleri oylr yatirdim sonra iki aylik oldu kafasini cok guzel donderiodu dogdugundan beride tutabiliodu geceleride yatirdim 4 saat kesintisiz uyurdu sadece acikinca uyaniodu yavrum emip geri uyyodu hic aglamasi yoktuemmeye bile kafasini cevirerek soylenerek uyanirdi dusunun 4 5 gibi yatip sabah 6 7 gibi uyanirdi.nekadar rahat uyyosa yuzustu simdi gazimiz bitti dr tehlikeli hep öyle yatirmayin diyo ceviriom ama uyanio elleri durmuo ..bide oglumun uykusu öyleydi diorum cunku iki uc gündür uyanio hemde aglayarak beni döverek emio uykusu kacio cok zormus boyle hele dun 4 de yatti.12 de uyandi 2 ye kadar dikti.bizi ayaga cok zor uyudu soylene soyle.e

allah aşkına bebeğini öyle uyutmaya nasıl alıştırdın banada söyle. yalvarıyoruuuuuuuuuuuuuuuuum:KK43:
5. ayda yatır kaldır sistemini deneyeceğim..

korkmayın deneyin derim.
doğdunğundan beri yüzüstü yatırıyorum,bi sağa bir sola..
bi gece kalktığımda yatırdığım taraftan diğer yana çevirmişti başını.
o günden beri yüzüstü yatırmaktan çekiniyorum..
dr gündüz sen yanındayken yüzüstü yatır dedi..

selaaaammmm baya oldu gırmeyelı. oglumu bılıyorsunuz 8 aylık dogdu. sımdılık ıyı cok sukur. sızler nasılsınız?
her sabah,,
bugün de doğuramadım
diye topiği açtığımız zamanlardaki müdavim üyeler geri dönüyor.. :KK9:

hoşgeldin canım, biz iyiyiz, siz de iyisiniz inş

Arkadaslar kızıma geceleri bisi oldu surekli aglayarak uyanıyor. Normalde hic ağlamazdi.dudaklarını büke büke içlenerek ağlıyor hemde gözlerinde yaslar. Ne oldu bilmiyorum. Gunduz hic i degisiklik yok yatağına koyuyorum uyuyor.. Aksamda 10 da uyuyor ama normalde gece 4 de uyannırdı hafif ikinmalarla mizmizlikla hmen emzirirdim yine uyurdu. şimdi 12 de aglayarak uyanıyor. Büyüme atağı olabilir mı 4 aylık olucak 12 sinde cok üzülüyorum bı yerimi ağrıyo acaba gaz mı of of cok mutsuzum ya:KK43:(

Arkadaslar kızıma geceleri bisi oldu surekli aglayarak uyanıyor. Normalde hic ağlamazdi.dudaklarını büke büke içlenerek ağlıyor hemde gözlerinde yaslar. Ne oldu bilmiyorum. Gunduz hic i degisiklik yok yatağına koyuyorum uyuyor.. Aksamda 10 da uyuyor ama normalde gece 4 de uyannırdı hafif ikinmalarla mizmizlikla hmen emzirirdim yine uyurdu. şimdi 12 de aglayarak uyanıyor. Büyüme atağı olabilir mı 4 aylık olucak 12 sinde cok üzülüyorum bı yerimi ağrıyo acaba gaz mı of of cok mutsuzum ya:KK43:(

Seni çok iyi anliyorum bizimkide çok huzurlu bi bebekti sadece emmeye uyanirdi oda soylenir kafa çevirir ama simdi oyle degil aglio hic aliskin degilim ya tedirgin oluorum esimde dio biseyi olsa cin gibi bakip kahkaha atar mi bilemedim bende bizmki 5 temmuz dogumlu..ama ben kakasina bagliyorum çok gaz çıkararak kaka yapio zorlanio galiba

Canım ben ağustos annesiyim ben de doktora gittim geçen gün sana spiral takamam uyutmam lazım ama emziren anneler için doğum kontrol hapı var dedi onu yazdı adı cerazette,düşük dozda hormon içeriyormuş.aldım okudum prospektüsü bebeklerin gelişimini takip edin dikkatli kullanın yazıyor valla cesaret edip kullanamadım.bi de sezaryenliyim 2 yıl gebelik yok dedi dr,zor bi durum:KK43:(

2 yıl gebelik olmaması uyarısı fasa fiso dedi doktorum
hemen olsa bile sorun olmazmış sezaryenli için

buarada tebrikler elifnaz

terliyor olabilir belki? ya da burnu tıkanmıştır

yalnız şu kaldır yatır yöntemi neymiş merak ettim????

gözlerini ovuşturmaya esnemeye başlayınca yatağına yatırıyorsun
uyuyana kadar pış pış lıyorsun elinle şşşşş yaparak
ağlarsa kaldırıp sakinleştirip tekrar yatırıyorsun
tekrar pışpışlamaya devam yattığı yerde
böyle uyuyana kadar yatır kaldır yatır kaldır
baya yorucu oluyor tabi
ben denedim birkaç kez sonra bıraktım
her bebek kendine göre uyuyor bence
çok da zorlamaya gerek yok

X