2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

bizim buralar gündüz hala sıcak.gündüz kısa kol badı veya askılı ve çorap.gece askılı üzerine tulum giydiriyorum.bunalmasın diye üzerini örtmüyorum.gögsü veya sırtı sıcaksa üşümüyor demektir canım.ayrıca dr un söylediği de bizim giydiğimizden bir kat fazla giymesi yeterliymiş.

Son düzenleme:
kızlar verem aşısının izi bebişlerinizde var mı?bizde olmadı.acaba yeni aşılar iz yapmıyor mu ki?bu arada kızım sadece anne sütü alıyor ama kabız oldu.bugün 3. gün.dün yarım fitil verdim yapmadı.bugün verdim yine yapmadı.sizlerde var mı böyle bişey?

gunaydın benım kızım son 20 gundur genelde kabız. 3-4 gunde bır kakasını yapıyor. Bende sade anne sutu verıyorum ...

sadece anne sütü verilse de kabız oluyorlar.. yediğimiz yemekler içecekler bebişlerimizde kabızlık yapıyor.. yediklerinize dikkat etmelisiniz arkadaşlar..

canım benimki 8 günde bir tam 2 fitil ile anca yapıyor. rutini bu ve sadece anne sütü alıyor o yüzden endişe etme derim daha da kötüleri var

benim kızım 1 aydan fazladır böyle. önce günde 7-8 defa yaparken şimdi 4-5 günde bir yapıyor. başta üzülüp zeytinyağı sabun falan yapıyorduk. zeytinyağı değilde sabun işe yarıyordu hemen yapıyordu. dr birşey vermedi fitil falan normal birşey olmaz dedi. şimdi birşey vermiyorum bekliyorum 4.-5. gün ancak yapıyor.

benim ev çok sıcak. güneş bi odaya doğuyor tüm evi dolaşıp salondan batıyor.
buna rağmen artık hep uzun kollu giydiriyorum. gündüzleri çoğunlukla uzun kollu badi (bazen üzerine ince penye yelek)
akşamları mutlaka badinin üstüne bi kat daha giydiriyorum yine üzerine penye yelek.
bu aralar havalar serin o yüzden mutlaka patik de giydiriyorum.
[/B]

verem aşısının tutup tutmadığı izinden anlaşılıyormuş.
sanırım aşı yapıldıktan 2 ay sonra aşı yeri kabarıp dökülüyormuş.
heralde aşı tutmazsa tekrar ediliyor. ama en iyi bilgiyi doktor verir.

kızım sadece anne sütüyle besleniyor. bizim de rekorumuz 2,5 gün.
ama o yapamadığı günler burnumuzdan geliyor, çok huzursuz ve mızmız oluyor.
doktorlar 72 saate kadar normal diyormuş.

Son düzenleme:

merhaba canım..
benim kızımda doğduktan 1 hafta sonra 9. gün yaptı bizde sen gibi telaş yaptık, zeytinyağı verdik ama yine yapmamıştı...
ve 9. günün sonunda kıvamlı yapınca doktorumuza sorduk, oda normal olduğunu, eğer sıkıntısı yok ve yaptığında kıvamlıysa kabızlık yaşamadığı söyledi... birkaç haftadır 4-5 günde bir yapmaya başladı... yine kıvamlı... yine sıkıntısı yok..
yani senin prenses te eğer kıvamlı yapıyor ve sancı çekmiyorsa boşuna canını skmaa... gayet normall

kızım az önce çok az kaka yaptı.yalnız akşam koyduğum fitil de beraberindeydi:)

Canım fitili yanlış kullanıyor olabilirsin fitili içeri tamamen yollama parmağını fitile daya ama içeri tamamen gitmesine izin verme yani fitille uyarıyor gibi yap en ucu tıpa gibi kalsın yani parmağına değsin o zaman yapar

birdahakine öyle deneyelim bakalım.umarım yapar bu sefer.sağol canım.

benimkininkide kıvamlı sert değil. zaten bir yaptımı 2 gün üst üste yapıyor ancak bağırsakalrı boşaltıyor galiba.

kızlar yaa canım çok sıkkın ... yediğim çikolata´, şeftali, bal, yumurtalardan dolayı kızımın yüzünde alerji oluştu... şimdi bunların hiçbirini hatta daha birçok şeyi yiyemiyorum... sütten geçiyormuş kızıma.. uzun süre canımın istediklerini yapamayacağım ama kızım için herşeyi yaparım onun küçücük gülüşü bana herşeyi unutturuyor..

o nasıl oluyor galiba bizim kıza hiç bişe alerji yapmıyor :44: herşeyi yiyorum

canım benim kızımdada vardı krem verdı doktor baya bır azaldı fakat alerjı testı yapılamadıgını soyledı cok kucuk oldugu ıcın senın nasıl bu yıyeceklerden alerjı oldugunu anladılar?*

kızlar selam. 3 temmuzda doğum yaptım ve kızımda süt alerjisi çıktı. inek sütü,peynir,yoğurt,keçi sütü,keçi peyniri ve dana eti yasak. ayrıca bunlardan yapılan hiçbirşeyi tüketemiyorum. çocuğuna süt alerjisi teşhisi konan varmı? teşhis sizlere nasıl kondu?

cici anneler iyi geceler:)Beren'imle ugraşmaktan baya zamandır giremiyordum kulube..burdan edindiğim bilgilerden çok memnunum hepinize ayrıca teşekkürler.30 temmuzda yaptım dogumu kızım iki aylık oldu son bir haftdır sütümde yogunluk azaldı önceden koyu renk olan sütüm şimdi dah sıvı önümüzdeki hafta doktora gideceğim bakalım bebişimin kilosu nasıl gidiyor doyuramıyorum çünkü geceleri mama vermeye başladım ama buda beni çok üzüyor bebeğime bakamıyorum diye..aranızda böyşe birsey yaşayan var mı??? sütüm gelsin diye stilltee komposto içiyorum yediğimie dikkat ediyorum ama nafile kesilir mi acaba sütüm???

canım sütünün yetmediğine eminmisin her anne bu sıkıntıyı yaşıyor acaba sütüm yetmiyormu diye birde sütünün yoğunluğu azalacak tabi ilk zamanlar gelen süt yağlı koyu kıvamlı oluyor sonraları bayağı açılıyor rengide kıvamıda bebeğin açlıktan ağladığı içinmi mama veriyorsun gece emzirmeyi ihmal etme çünkü gece süt hormon salgılanması daha fazla gece emzirmen gündüz memelerin uyarımını arttırıyor. Bazı bebekler ne kadar emzirirsen emzir yinede emmek istiyor. Bu arada sen sağarakmı veriyorsun emziriyormusun?

Merhaba kızlar
hepiniz iyisinizdir inşallah. kızım yarın 3.ayını dolduruyor 4.aya gireceğiz artık hayırlısıyla. sürekli yumruğunu ağzına sokup emiyor
bende 4 ekimde işbaşı yapacağım, kızımı da malesef evde bakıcıya bırakacağım. bakıcım iki haftadır gelip gidiyor.kızım ona alıştı, zaten bakıcımız da bizim pek yabancımız değil. uzun zamandır giremedim kulübün forumuna. bundan sonra daha sık takip edebilme şansım olacak inşallah.görüşmek üzere

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…