2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Tiny love tekmele oyna jimnastik halıyı aldım ebebekten 184 lira daha uygun sitelerde var sanırım biraz araştırırsan daha ucuza bulabilirsin.oglum cok hareketli sureklide gezmek istiyordu o yüzden korktum alırken ama düşündüğüm gibi olmadı 3 gündür uykudan uyarınca üzerine koyuyorum ozellikle ördek zili cingirdagi cok sevdi sürekli cingirdagi eliyle vurmaktan keyif alıyor bir yandan eline yaprak cingirdagi veriyorum tutuyor arada yüzustu yatıyorum aynası ile konuşmaya çalışıyor bir yandan da Mozart'ın senfonisini acıyorum bir saat oyalanıyor ayrica gazlarını da halıda bırakıyor sonra evde bir iki tur attırıyorum Emzirip yatiyorum

Bizim de bugün 2. Ayımız bitti ama henüz oyuncakları kendi kendine alma, vurma gibi özellikler mevcut değil.seninkine maşallah, biz de gorürüz inş. O günleri.

Bizim de bugün 2. Ayımız bitti ama henüz oyuncakları kendi kendine alma, vurma gibi özellikler mevcut değil.seninkine maşallah, biz de gorürüz inş. O günleri.

Benim oğlumda oyuncağı kendi kendine almıyor ben eline veriyorum cingirdagi tutmaya alışsın diye bir müddet elinde tutuyor sonra düşürüyor .ordek zilli cingirdagida halinin üstüne asılı olduğu için vurması kolay oluyor ses de çıkardığı için hosuna gidiyor vuruyor sizde yakında görürsünüz belki uygun ortamı hazırlarsanız su an bile gorebilirsiniz

ilk ay aşısında çok huzursuz olmuştu kızım.
karma aşıdan o yüzden çok korkuyordum.
aşılardan hemen sonra bi ölçek calpol verdim.
ateşini yarım saatte bi ölçtüm.
hamdolsun korktuğum gibi olmadı. ateş de çıkmadı.
biraz huzursuzluk yaşadı ama olacak o kadar..
ateşlenmesin de bütün gün ve gece kucağımda gezdiririm diyordum,, öyle oldu:KK9:

Dün akşam ateşi vardı biraz ateş düşürücü verdiğim halde biraz da huysuzluk tabi.6 saat olunca tekrar ateş düşürücü verdim gece 2 gibi çok şükür ondan sonra rahat uyudu ateşi de düştü.Yine de korktuğum kadar olmadı çok şükür

Canım seninkide yakinda vurur bebeklerin davranışları gelişimleri düzenleri aşağı yukarı aynı oyun halısına oyuncaklar asılı olduğu için daha cok ilgisini çekiyor bir kaç oyuncak daha alıp halıya asmayı dusunuyorum
canım aslında 1 hafta bile bebeklerin hayatında çok uzun bir zaman, senle aramızda 1 hafta var sanırım. 1 günde bile neler değişiyor:)

Son düzenleme:
Slm kızlar, şu akşam saatlerini bi yoluna koyamadım. Benim oğlanın sabah uykuları fena değilde saat 16dan sonra 23e kadar hiç uyumuyor, hırçınlığı da bu yüzden galiba. Hele akşam yemeğe oturmamı bekliyor sanki basıyor feryadı. Bi haftadır babam bende, saolsun hazır yemeğe oturuyorum ama benim oğlan dakikasında kaldırıyor. :KK53: napsamda şu oğlanın akşam saatlerinde biraz uyutsam bilmiyorum

Slm kızlar, şu akşam saatlerini bi yoluna koyamadım. Benim oğlanın sabah uykuları fena değilde saat 16dan sonra 23e kadar hiç uyumuyor, hırçınlığı da bu yüzden galiba. Hele akşam yemeğe oturmamı bekliyor sanki basıyor feryadı. Bi haftadır babam bende, saolsun hazır yemeğe oturuyorum ama benim oğlan dakikasında kaldırıyor. :KK53: napsamda şu oğlanın akşam saatlerinde biraz uyutsam bilmiyorum

Ben aksam 8-8.30 gibi banyosunu yaptirip emzirip kundakliyorum rutinimiz oldu en gec 10 da uykuya daliyor. Sende kundak falan dene cnm, cok ise yariyor gecen kucagimdayken gozleri fildir fildir olan cocuk kundaga sarar sarmaz gozlerini kapadi ve uyudu:)

Aynı durum bizde de var.kızım 18.00 gibi huysuzlanmaya başlıyor, 23.00te ancak uyuyor.aksamları bize zehir ediyor.yemeği bile eşimle sırasıyla yiyoruz.sürekli huysuz.sebebini de anlayamadık, gazımı, uykusu mu yoksa nazı mı var bilmiyoruz...

Slm kımsecıkler yok sanırım kızım bana küstü :KK43: Cumartesi işim vardı anneme bıraktım 9 saat sonra gıttım aldım bırakırken uyuyordu eve geldik emzırmek için kucağıma aldım cıyak cıyak başladı bağırmaya emmedi yüzüme bakmıyor kafasını çeviriyor şarkı söylerim ona güler oyun yapar bana normalde bana mısın demedi sağır eşim biberonla verdi 2 gün oldu hala aynı çok üzülüyorum kuzenım cocuk Dr ona sordum onu bıraktığın için sana ceza veriyor dedi işe başlayınca da yapacak benzer şeyler senden ayrı kalmayı kabullenmiyor dedi şok oldum ve üzgünüm de işe başlayan arkadaşlar benzer şeyler yaşadınız mı benim kızım mı çok hassas yoksa

Slm kımsecıkler yok sanırım kızım bana küstü :KK43: Cumartesi işim vardı anneme bıraktım 9 saat sonra gıttım aldım bırakırken uyuyordu eve geldik emzırmek için kucağıma aldım cıyak cıyak başladı bağırmaya emmedi yüzüme bakmıyor kafasını çeviriyor şarkı söylerim ona güler oyun yapar bana normalde bana mısın demedi sağır eşim biberonla verdi 2 gün oldu hala aynı çok üzülüyorum kuzenım cocuk Dr ona sordum onu bıraktığın için sana ceza veriyor dedi işe başlayınca da yapacak benzer şeyler senden ayrı kalmayı kabullenmiyor dedi şok oldum ve üzgünüm de işe başlayan arkadaşlar benzer şeyler yaşadınız mı benim kızım mı çok hassas yoksa

canım 3 hafta oluyor işe başlayalı senın gıbı buyuk sorun yasamadım kayınvaldem bakıyo almaya gıttıgımde ona konusmadım once dıye yaygara basmıstı zor sakınlestırmıstım ay boncuk boncuk gozlerınden yas akmıstı ama sakınlestıkten sonra unutmustu. gercı ben doğumdan sonra ara ara annem e bırakmıstım yarım saat bır saatlıgıne ısımı halletmek ıcın belkıde ondan alısmıstır. buyudukce huyları degısıyo belkıde buyudukce benımkıde aynısını yapar bellı olmuyor

seni çok iyi anlıyorum iki gün önce aynı sorunu bende yaşadım.kucağıma alır almaz memeyi gördüğünde çığlık çığlığa ağlıyordu iki gün boyunca o ağladı ben ağladım, baktımki olmuyor doktora danıştım sağlık açısından bir problem olmadığını söledi.netten araştırdım büyüme atağı olabileceği anlatılıyordu tam olarak 3.ayına girmesine bir hafta kaldı,3 ve 4 aylarda bebekler bu yaşarlarmış,neticede çaresizdim sağıp biberon veriyordum bi yandanda ağlamaktan harap olmuştum.sonra memeyi reddettiğini kabullenmekten başka çarem kalmadı üçüncü gün farklı pozisyonlarda şarkı söyleyerek denedim ve mucize emmeye başladı çok şükür dünden beri emiyor bebeğim.sana tavsiyem sakin ol ağlama bebek anneden çok etkileniyor,bana bunları söyleyenlere sinir oluyordum beni anlamıyorlar demesi kolay diyordum ama gördümki gerçekden haklılar bebek anneden etkileniyor sen ne kadar sakin olursan oda okadar sakin oluyor sana bol şanslar inşallah tekrar emmeye başlar

seni çok iyi anlıyorum iki gün önce aynı sorunu bende yaşadım.kucağıma alır almaz memeyi gördüğünde çığlık çığlığa ağlıyordu iki gün boyunca o ağladı ben ağladım, baktımki olmuyor doktora danıştım sağlık açısından bir problem olmadığını söledi.netten araştırdım büyüme atağı olabileceği anlatılıyordu tam olarak 3.ayına girmesine bir hafta kaldı,3 ve 4 aylarda bebekler bu yaşarlarmış,neticede çaresizdim sağıp biberon veriyordum bi yandanda ağlamaktan harap olmuştum.sonra memeyi reddettiğini kabullenmekten başka çarem kalmadı üçüncü gün farklı pozisyonlarda şarkı söyleyerek denedim ve mucize emmeye başladı çok şükür dünden beri emiyor bebeğim.sana tavsiyem sakin ol ağlama bebek anneden çok etkileniyor,bana bunları söyleyenlere sinir oluyordum beni anlamıyorlar demesi kolay diyordum ama gördümki gerçekden haklılar bebek anneden etkileniyor sen ne kadar sakin olursan oda okadar sakin oluyor sana bol şanslar inşallah tekrar emmeye başlar

Cnm bızımkı bıraz farklı sanırım beni cezalandırıyor yüzümü görmezse emiyor bugün düzelmeye oynamaya başladık çok şükür şimdi kızım beni çağırıyor sinirlendirmeden gideyim ben :)

Arkadaşlar napcam bilmiyorum, oğlumun burnundan hırıltı geliyor, Aspiratör ile denedim ama derinden geliyo hırıltı, arada hapsurunca akıyor burnu ve öksürüyor . Boğazı yırtılır gibi öksürüyor. Ateşi yok şimdilik ama ne yapsam bilmiyorum

Hayırlı akşamlar hanımlar.:KK3:

İstanbul da oturanlara sorum olacak. bebeklerinizi nasıl giydiriyorsunuz? ben uzun kollu giydirmeye başladım ama gün içinde terliyor üşür diyede kısa kollu giydirmek istemiyorum.. gece zaten sarıp sarmalayıp yatırıyorum.. ama sizden de bilgi almak isterim.. biz olsak neyse ama onlar ufacık olunca tedirgin oluyorum.
:18:. altını değiştirirken hemen ürperiyor..:2: o yüzden kısa pek içime sinmiyor siz napıyorsunuz bu konuda..?:44:

Cnm bızımkı bıraz farklı sanırım beni cezalandırıyor yüzümü görmezse emiyor bugün düzelmeye oynamaya başladık çok şükür şimdi kızım beni çağırıyor sinirlendirmeden gideyim ben :)

sevindim canım düzelmesine bu son olur birdahada böyle yapmaz inşallah annesi çok nazlı fıstık anlaşılan allah nazarlardan saklasın bütün bebişlerimizi sağlıklı uzun ömürler versin

Hayırlı akşamlar hanımlar.:KK3:

İstanbul da oturanlara sorum olacak. bebeklerinizi nasıl giydiriyorsunuz? ben uzun kollu giydirmeye başladım ama gün içinde terliyor üşür diyede kısa kollu giydirmek istemiyorum.. gece zaten sarıp sarmalayıp yatırıyorum.. ama sizden de bilgi almak isterim.. biz olsak neyse ama onlar ufacık olunca tedirgin oluyorum.
:18:. altını değiştirirken hemen ürperiyor..:2: o yüzden kısa pek içime sinmiyor siz napıyorsunuz bu konuda..?:44:

bende istanbulda oturuyorum ama semtine göre bile hava değişebiliyor.ben sarıyer bahçeköyde oturuyorum fatih ormanı diger bi değişle, biraz serin sanırım ben atlet ve uzun kollu badi giydiriyorum.

Arkadaşlar napcam bilmiyorum, oğlumun burnundan hırıltı geliyor, Aspiratör ile denedim ama derinden geliyo hırıltı, arada hapsurunca akıyor burnu ve öksürüyor . Boğazı yırtılır gibi öksürüyor. Ateşi yok şimdilik ama ne yapsam bilmiyorum

aynı sıkıntı bizdede var ateşimiz yok ama hapşurma,oksurme,burun tıkanıklığı ek olarak sağ gözü sulanıo doktora gittim geniz akıntısıda var dedi grip şurubu verdi bugün bakalım inş. iyileşir kızım =(

X