2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Günaydın arkadaşlar,
Bebişler de sizde iyisiniz inşallah, biz bugün 3. Ayımızı doldurduk :KK52:. Ama bi ay erken doğduğu için gelişim takibi yapmakta zorlanıyorum, mesela hala ellerini bulamadı benim oğlan, bekliyoruz artık yapcak bişey yok. Birde dönmeye çalışmıyor hiç galiba göbek üstü vakit biraz daha vakit geçirtmem lazım ben pek öyle yatırmamıştım.
Birde benim oğlan çok yavaş kilo alıyor, acaba sütümün yağlı kısmını veremiyormuyum, siz nasıl emziriyosunuz, benimki tek göğüsü emiyo bi müddet sonra yutkunması azalıyor kavgaya başlıyor memeyle sonra diğerine alıyorum onda emmeye devam ediyor onda da bi süre sonra kavgaya başlıyor gaz falan çıkarıyoruz derken sakinleşiyor. Acaba arkasından mama versemmi bilemiyorum. Birde şu yağlı olan sütü çekmesi daha mı zor acaba onu çekemiyor olabilir mi?

Günaydın arkadaşlar,
Bebişler de sizde iyisiniz inşallah, biz bugün 3. Ayımızı doldurduk :KK52:. Ama bi ay erken doğduğu için gelişim takibi yapmakta zorlanıyorum, mesela hala ellerini bulamadı benim oğlan, bekliyoruz artık yapcak bişey yok. Birde dönmeye çalışmıyor hiç galiba göbek üstü vakit biraz daha vakit geçirtmem lazım ben pek öyle yatırmamıştım.
Birde benim oğlan çok yavaş kilo alıyor, acaba sütümün yağlı kısmını veremiyormuyum, siz nasıl emziriyosunuz, benimki tek göğüsü emiyo bi müddet sonra yutkunması azalıyor kavgaya başlıyor memeyle sonra diğerine alıyorum onda emmeye devam ediyor onda da bi süre sonra kavgaya başlıyor gaz falan çıkarıyoruz derken sakinleşiyor. Acaba arkasından mama versemmi bilemiyorum. Birde şu yağlı olan sütü çekmesi daha mı zor acaba onu çekemiyor olabilir mi?

Aynen oyle sekerim sutun yagli kismi zor geliyor. aynen benim oglumda yagli kismi gelince basliyor kavgaya ben kucagima aliyorum evin icini gezdirerek emziriyorum dikkati dagiliyor o arada farkina bile varmadan cekiyor o arada yagli kismi emmis oluyor birde benim oglum yagliyi hazmedemiyormu ne emdikten az sonra cokelek gibi kusuyor yavrucak. bende gunde iki defa biberon veriyordum 60 cc kadar simdi 1 defa veriyorum aslinda onuda vermesem olurda cok yoruluyorum dinlenmek icin ´veriyorum o biberonu ictikten sonra uyuyor ben hemen bir kahve yapip iciyorum tv veya pc karsisinda:KK14: benim oglumda 3 ayina girecek 1 hafta sonra cok sukur gaz sorunumuz azaldi sayilir, senin bebegin gaz sorunu nasil canim?:KK31:

kızlar yaa canım çok sıkkın ... yediğim çikolata´, şeftali, bal, yumurtalardan dolayı kızımın yüzünde alerji oluştu... şimdi bunların hiçbirini hatta daha birçok şeyi yiyemiyorum... sütten geçiyormuş kızıma.. uzun süre canımın istediklerini yapamayacağım ama kızım için herşeyi yaparım onun küçücük gülüşü bana herşeyi unutturuyor..

Merak etme geçici birşey yüzü iyileşene kadar yeme iyileştikten sonra tekrar yemeyi dene benim de aynısı oldu alerji atağı boyunca uzak durman yeterli bebek normale dönünce ben tekrar yemeye başladım şimdilik sorun yok bu arada kizarikliklar çok inatçı 3 haftada gecti:KK43:((

Aynen oyle sekerim sutun yagli kismi zor geliyor. aynen benim oglumda yagli kismi gelince basliyor kavgaya ben kucagima aliyorum evin icini gezdirerek emziriyorum dikkati dagiliyor o arada farkina bile varmadan cekiyor o arada yagli kismi emmis oluyor birde benim oglum yagliyi hazmedemiyormu ne emdikten az sonra cokelek gibi kusuyor yavrucak. bende gunde iki defa biberon veriyordum 60 cc kadar simdi 1 defa veriyorum aslinda onuda vermesem olurda cok yoruluyorum dinlenmek icin ´veriyorum o biberonu ictikten sonra uyuyor ben hemen bir kahve yapip iciyorum tv veya pc karsisinda:KK14: benim oglumda 3 ayina girecek 1 hafta sonra cok sukur gaz sorunumuz azaldi sayilir, senin bebegin gaz sorunu nasil canim?:KK31:

Bende oyalayarak biraz daha emzirmeye çalışayım o zaman. Bu benimkinin alttan gazı yine var ama hareketleri arttığı için galiba atmakta çok zorlanmıyor artık, eskiden saatlerce ağlardı şimdi çok sürmüyor, ama emdikten sonra fena geyiriyo benimki dersinki koca herif :KK53:

Bende oyalayarak biraz daha emzirmeye çalışayım o zaman. Bu benimkinin alttan gazı yine var ama hareketleri arttığı için galiba atmakta çok zorlanmıyor artık, eskiden saatlerce ağlardı şimdi çok sürmüyor, ama emdikten sonra fena geyiriyo benimki dersinki koca herif :KK53:

''Benim oglanda oyle acayip ses cikariyor buyuk adam gibi:KK1:, zannedersem emmemek icin direniyorlarya o arada fazlaca hava yutuyorlar. ben mama verdigimde cok kusmuyordu simdi cok kusar oldu yaa.

kızlar merhaba.hamileliğim boyunca sizleri sürekli takip ettim aradada bilgilerimi paylaştım sizlerle.20 temmuzda normal doğum yaptım suan 73 günlüğüz.rabbime sükürler olsun hersey yolunda.tecrübe edindiğim bir iki seyi sizlerle paylaşmak istedim.uyumayan bebeğe kundak:)kesin çözüm.oğlum uyku esnasında elini kolunu sallayıp korkup uyanınca kundaklamak imdadıma yetişti.kundaklayınca uykusunu tam alıyor.kundak yapmaktan cekinmeyin yok motor gelişimi falan filan onlar hikaye...birde sütün cok olması için mutlaka maydonoz ve beyaz üzüm yiyin bol bol.tabi birde humana still tea.sütünüzün ne kadar arttığına inanamıcaksınız.birde ben size bişey soracaktım oğlusumu yatırdığımda sağa sola dönüyo uyku esnasında ve kulakları kıvrılıyor düzelteyim desem uyanıyo.küçük kepçe olacak bu gidişle aynı sıkıntıyı yasıyormusunuz?sapka taksammı diyorum ama bu sıcakta pişirmek istemiyorum

yenidoğan hemşiresi bebeğin sütün yağlı kısmını emmesini sağlamak için şunu yapın demişti.
diyelimki, bebeğimi önce sol, sonra sağ olmak üzere 15er dk emzirdim.
o 15 dakikalık sürenin sonuna doğru yağlı süt geliyor.
o yüzden bir dahaki emzirmede en son verdiğim göğsü ilk veriyorum. yani sağı.. :KK34:

ilk ayda emmesi kuvvetli değildi, sütün akış hızı ve yoğunluğu fazla değildi.
o yüzden bir göğsü 20 dakika emziriyordum. toplam 40 dk.
bu birkaç haftadır emme süresi azaldı. şimdi 10ar dakikadan 20 dakika net emziriyorum..:nazar:

he ya.. benim kız sabah 6 deyince bi çığlıkla uyanıp başlardı kıvranmaya.. :KK25:
belki bir saat boyunca ıkınırdı, masaj yapardım, kucağımda gezdirirdim gazını çıkarana kadar..
hamdolsun şimdi bağırsaklar işlevini görmeye başladı.. kendiliğinden çıkarıyor gazını..

bi de bi geğirmesi var.. dersinki, 50 yaşında koca göbekli kamyoncu geğiriyo:KK53:
böyle bi güzellikten öyle bi ses nasıl çıkıyor, anlamıyorum:KK9:

kızlar merhaba.hamileliğim boyunca sizleri sürekli takip ettim aradada bilgilerimi paylaştım sizlerle.20 temmuzda normal doğum yaptım suan 73 günlüğüz.rabbime sükürler olsun hersey yolunda.tecrübe edindiğim bir iki seyi sizlerle paylaşmak istedim.uyumayan bebeğe kundak:)kesin çözüm.oğlum uyku esnasında elini kolunu sallayıp korkup uyanınca kundaklamak imdadıma yetişti.kundaklayınca uykusunu tam alıyor.kundak yapmaktan cekinmeyin yok motor gelişimi falan filan onlar hikaye...birde sütün cok olması için mutlaka maydonoz ve beyaz üzüm yiyin bol bol.tabi birde humana still tea.sütünüzün ne kadar arttığına inanamıcaksınız.birde ben size bişey soracaktım oğlusumu yatırdığımda sağa sola dönüyo uyku esnasında ve kulakları kıvrılıyor düzelteyim desem uyanıyo.küçük kepçe olacak bu gidişle aynı sıkıntıyı yasıyormusunuz?sapka taksammı diyorum ama bu sıcakta pişirmek istemiyorum

ben de kundağa başladım. gerçekten çok uzun ve kaliteli uyuyor kundakla :nazar:

benim kızın kulakları da çok yumuşak, hep kıvrılma modunda. sürekli dönüşümlü olarak yan yatırıyorum.
bi teyze gündüzleri de saç bandı tak demişti. onu da birkaç dakikatan fazla takamıyorum, sanki başını sıkıyormuş,
rahatsız ediyormuş gibi hissediyorum..:KK30: çıkarıveriyorum hemen..

yenidoğan hemşiresi bebeğin sütün yağlı kısmını emmesini sağlamak için şunu yapın demişti.
diyelimki, bebeğimi önce sol, sonra sağ olmak üzere 15er dk emzirdim.
o 15 dakikalık sürenin sonuna doğru yağlı süt geliyor.
o yüzden bir dahaki emzirmede en son verdiğim göğsü ilk veriyorum. yani sağı.. :KK34:

ilk ayda emmesi kuvvetli değildi, sütün akış hızı ve yoğunluğu fazla değildi.
o yüzden bir göğsü 20 dakika emziriyordum. toplam 40 dk.
bu birkaç haftadır emme süresi azaldı. şimdi 10ar dakikadan 20 dakika net emziriyorum..:nazar:

he ya.. benim kız sabah 6 deyince bi çığlıkla uyanıp başlardı kıvranmaya.. :KK25:
belki bir saat boyunca ıkınırdı, masaj yapardım, kucağımda gezdirirdim gazını çıkarana kadar..
hamdolsun şimdi bağırsaklar işlevini görmeye başladı.. kendiliğinden çıkarıyor gazını..

bi de bi geğirmesi var.. dersinki, 50 yaşında koca göbekli kamyoncu geğiriyo:KK53:
böyle bi güzellikten öyle bi ses nasıl çıkıyor, anlamıyorum:KK9:

ben de kundağa başladım. gerçekten çok uzun ve kaliteli uyuyor kundakla :nazar:

benim kızın kulakları da çok yumuşak, hep kıvrılma modunda. sürekli dönüşümlü olarak yan yatırıyorum.
bi teyze gündüzleri de saç bandı tak demişti. onu da birkaç dakikatan fazla takamıyorum, sanki başını sıkıyormuş,
rahatsız ediyormuş gibi hissediyorum..:KK30: çıkarıveriyorum hemen..
Benim kizimda gunduzleri dogru duzgun uyumuyor ama kundak cocugu rahatsiz eder diye denemedim hic. Yapsammi acaba. Bacaklar dahilmi yapiyorsunuz.

kızlar yaa canım çok sıkkın ... yediğim çikolata´, şeftali, bal, yumurtalardan dolayı kızımın yüzünde alerji oluştu... şimdi bunların hiçbirini hatta daha birçok şeyi yiyemiyorum... sütten geçiyormuş kızıma.. uzun süre canımın istediklerini yapamayacağım ama kızım için herşeyi yaparım onun küçücük gülüşü bana herşeyi unutturuyor..

Gecmis olsun canım benimde oğlumun yanaklarında alerji oldu doktor öpmekten oluo dedi krem verdi ve oğlumu öpmemi yasakladı :KK43: ben öpmekten olduguna inanmıyorum çünkü oğlusu yavaşça öpüyorum öyle salyali değil
Neyse 3 gündür öpmedim kremde kullanıyorum ama iyileşmedi bence bebisler salya akıtıyor ya ne kadar silsekte o anki islakliktan tahriş oluo

Benim kizimda gunduzleri dogru duzgun uyumuyor ama kundak cocugu rahatsiz eder diye denemedim hic. Yapsammi acaba. Bacaklar dahilmi yapiyorsunuz.
ben de önyargılıydım kundağa karşı..
ama bi gün uyumadı saatlerce uğraştım, kıpır kıpır eller ayaklar durmuyo..
uçacak sanki.. fena bezdirdi beni, kundak yaptım, 3 dk içinde sızdı :KK1:
özellikle akşam yatıracakken yapıyorum kundak, daldıktan sonra da çözüyorum..
aslında içinde kalsa daha iyi olacak, ama tam güvenemiyorum bi de hava da sıcak.. :100:
bi kere gündüz yaptım, çözmedim, ben de yanındayım tabi, 3 saat deliksiz uyudu.
ben özledim de, uyandırdım.:KK16:

ben ayaklarını da dahil ediyorum. çok sıkı olmayacak şekilde sen de bi dene :KK34:

Gecmis olsun canım benimde oğlumun yanaklarında alerji oldu doktor öpmekten oluo dedi krem verdi ve oğlumu öpmemi yasakladı :KK43: ben öpmekten olduguna inanmıyorum çünkü oğlusu yavaşça öpüyorum öyle salyali değil
Neyse 3 gündür öpmedim kremde kullanıyorum ama iyileşmedi bence bebisler salya akıtıyor ya ne kadar silsekte o anki islakliktan tahriş oluo
benim kızım da 10 gündür sürekli salya akıtıyor, mendil yetiştiremiyorum.
bu kadar salya normal mi yoksa erken diş belirtileri mi bilemiyorum..:44:

ben de önyargılıydım kundağa karşı..
ama bi gün uyumadı saatlerce uğraştım, kıpır kıpır eller ayaklar durmuyo..
uçacak sanki.. fena bezdirdi beni, kundak yaptım, 3 dk içinde sızdı :KK1:
özellikle akşam yatıracakken yapıyorum kundak, daldıktan sonra da çözüyorum..
aslında içinde kalsa daha iyi olacak, ama tam güvenemiyornum bi de hava da sıcak.. :100:
bi kere gündüz yaptım, çözmedim, ben de yanındayım tabi, 3 saat deliksiz uyudu.
ben özledim de, uyandırdım.:KK16:

ben ayaklarını da dahil ediyorum. çok sıkı olmayacak şekilde sen de bi dene :KK34:

benim kızım da 10 gündür sürekli salya akıtıyor, mendil yetiştiremiyorum.
bu kadar salya normal mi yoksa erken diş belirtileri mi bilemiyorum..:44:
Benim kizda salyalandi.6_7. Aya kadar normalmis.

hayır tatlım kesinlikle rahatsız olmaz.aksine bebekler eziyeti seviyo:KK9: sen dene bi 3 saat deliksiz ve kaliteli uykuyu nasıl uyuyor görürsün.ince penye battaniyesine sarıyorum bacaklarda dahil.cok sıkmıyorum ama gevsek yapınca oğlum mızmızlanıyo elim kolum oynuyo die:emir_bebek: diorum ya bu bebeklere nerde eciş bücüş eziyet bişey var onları yapacan.hele o elektrik süpürgesinin sesi yokmu ben 2 dk tahammül edemiyorum,ev süpürürken uyuyo:KK9:
bu arada salya dan bahsetmişiniz.benim oğlumdada var.damakları sertleşmeye basladığı için salyalanıyormuş.bide sürekli elini emmek istiyo.diş cıkaracak gibi

bebeğim 84 gunluk, kucakta tutarken oturtulmasında sakınca var mı acaba?

dun bi akrabadaydık, akraba abla bebegmi kucagnda oturtarak tuttu, ben de bişi
diyemedm bi bildigi vardır, demek ki oturablr dye.. acaba bi sakıncası var mıdır?

diyemedm bi bildigi vardır, demek ki oturablr dye.. acaba bi sakıncası var mıdır?

Erkek bebekler 4. Ay dolmadan oturtulmuo kız bebekler çatıları açılsın die 4. Ayın icinde oturtulmaya baslanio die biliyorum 84 gün erken biraz

Merhaba hanımlar,

Bebekleri 6. aydan önce kesinlikle tam manasıyla oturtmamak gerekiyormuş, dikkat edelim bence..

Benim de kızım 3.5 aylık oldu. 2 aylık olunca her gün kaka yapan kızım 9 gün boyunca yapmadı. Ama ben sabırla bekledim, 10 gün bekleyecektim zaten, eğer yapmazsa doktora gidecektim ama neyse ki 9. gün sonunda yaptı hem de sırtına kadar yaptı:) daha sonra haftada bir yapmaya başladı, bu şekilde 3 hafta geçti ve şimdi 1 gün yapıyor 1 gün yapmıyor.
Doktora bu durumu sorduğumda bazı bebeklerde bu durumun olabileceğini, eğer bebeğinizde bir zorlanma (kakasını yapıyormuş gibi ıkınma), huysuzluk yoksa beklenmesi gerektiğini söyledi. Eğer huzurlu değilse doktora gidilmeli...Bebekler emdikleri sütü tamamen kendilerine kullandıkları için dışarı atacak birşey kalmıyormuş, ve dikkat edin o dönemde kilo alımları çok iyi oluyor. Yaptıkları kaka eğer top top, katı ise kabızlık denilirmiş, ama kıvamlı sulu ise bu kabızlık olmuyormuş.

Bir de hanımlar benim kızım bazen 2 gün çok mutsuz oluyor, sürekli emmek istiyor, ne yapsam gülmüyor, o dönemle ilgili olarak bir fikriniz var mı? Büyüme atağı geçiriyor diyenler oldu? Sizlerden böyle birşey duyan oldu mu?

Herkese bebekleriyle mutlu ve sağlıklı günler geçirmesini temenni ediyorum.

canım bende 4-5 aylık olmadan oturtur vaziyette tutulmaz die biliyorum.bizde kemikleri batar derler.benim kayınvalidem 20 günlük cocuğu o erkek bişey olmaz deyip ,ayağının üstünde durdurmaya calışacaktı, kucağındada oturtur vaziyette tutmaya kalkacaktı ama hemen müdahale ettim öyle tutma kemikleri batar die.tutturmuşlar bi bişey olmaz die,kendilerine yapsak o eziyeti iyimi olur acaba?bebeğinizi kimseye güvenmeyin gerekirse tatlı dille uyarın.anneden iyi kimse bilmez.yasımız küçük die bişey bilmiyo sanıyolar bizi kendileri tecrübelide noluyo:KK20: bana cok üstüne düşüyorsun söyle yapıyosun böyle yapıosun diolar tabiki yapıcam Rabbimin emaneti o,asığım oğluma gerisi vız:KK33:

ne güzel senin eşin sana yardımcı benim eşim hiç yardımcı olmaz sadece bebeği biraz tutar o kadar. neyseki hala annem var yanımda ama 10 gün sonra olmayacak. eşim birde annesini getirecekmiş, o da birşey yapmaz şimdiden düşüncesi bile beni bunaltıyor.:KK43:(

evet ço şükür anlayışlı bir eşim var. herşey gelir elinden.. çok yoğun çalışmasın arağmen yapıyor herşeyi.. sen kızımıza bak yeter diyor:)) ayyy kayınvaliden de yardım etsin sana canımyaaa:KK43:( madem yardım etmeyecek ne demeye gelicek ki??? şu an misafir ağırlayacak zamanın değil ki! ayy yok ben kimseleri istemedim yanımda kayınvalidem geldi bir kaç kez yemek yaptı falan.. ama o bile bunalttı beni. sonuçta ben sürekli emziriyorum falan kız ağıyor bir de başka kafadan bir ses beni de bunaltmıştı.. yalnızlık çok daha iyi:KK66:

Kızlar bebişim ve ben çok zor günler geçiriyoruz,moral olarak çökmüş durumdayım.Okuyanlar bilir,daha önce bahsetmiştim.Herşey kızımın emmeyi reddetmesi, gazı var gibi ağlaması ve kilo alımının yavaşlamasıyla başladı.Geçen hafta çarsamba aksamı gece balkon kapısı açık yattık, bizim yaramazda sağolsun üstüne birsey örtttürmeyi hiç sevmiyor tekmeleye tekmeleye açmış .İki emme arası da böyle üstü açık yatınca şifayı kaptı.Sabah bir uyandık hapşurma öksürme baş bölgesinde terleme hepsi var.Sürfekli üstünü değistirdim.Terli bırakmadım.Neyse persembe günü öğleden sonra kakasını hiç yapamadı.Cuma sabah uyandık ıkına ıkına kakasını yaptı.Büyük bir seviçle kızım altını doldurdu diye bezini açtım ne göreyim iğrenç bir koku pıhtı şeklinde hafif kan ama kakası kahverengi yeşile yakın ve sümüksü.Hemen eşimi aradım bezi aldığımız gibi doktora gittik.Ciğerleri temiz çıktı çok şükür.Ama doktor mikrop aldığını söyledi 2 çeşit ilaç verdi,korkulacak bişey değil dedi.Neyse aradan geçen 3 gün boyunca kızım sürekli terledi kötü kokulu kakasını yaptı az emdi falan bugun uyandık.Tekrar kakasını yaptı bu sefer resmen kan dolu bez.Hemen tabi bezi alıp doktora gittik.Bu seferde doktor kızımın inek sütü alerjisi olabileceğini söyledi.Bana süt,et,margarin,tereyağ,ekmek,yourt gibi seyleri yasakladı.Buarada sadece anne sütü alıyor kızım.İnsallah inek sütü alerjimiz yoktur çok korkuyorum 15 gün sonra tekrar gidicez.Netten araştırdım inek sütü alerjisi cok zor bir durummuş 18 aya kadar sürebiliyomus hem anne hem de bebek bu süre içinde diyet yapacakmış.E çocuk calsiyumu nerden alacak proteini kemik kelişimi nasıl olacak bilmiyorum.Kafam karışık ,moralim bozuk yani kısacası :2::2::2::2::2::2::2::2::2:

Biz de 3 ayımızı dolduracağız inş. 1 haftadır falan oğlumu kucağıma aldığım zaman kafanı kaldırıyo ve oturma pozisyonuna getiriyo kendini.Ben de kucağıma alıp oturma pozisyonunda tutuyorum çok da seviyor bu şekilde durmayı.İlk zamanlar tedirgin oldum ama kayınvalidem 2 torun daha büyüttü biz kızları bu kadarken oturma pozisyonunda tutuyoduk bişi olmaz deyince rahatladım.5 aylıkken etrafına yastık falan koyup oturtabilirmişiz.

X