2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

5 li karma asının allah cezasını versın yanıyo yawrum ya anlamıyorum ben ılk 6 ay su bıle vermeyın sadece anne sutu dıen zıhnıyete sahıp sağlık bakanlıgı nasıl bı seferde 3 doz asıyı verıyo el kadar yav:KK47:ruya ...

bizim aşımızda 14.09 da cuma günü.. ben gitmeyeceğim dayanamıyorum.. kızım ağlayınca bende başlıyorum ağlamaya.. boğazım düğümleniyor.. annem ve kayınvalidem götürecekler.. bakalım bizde neler olacak..

hayır canım 3 tane ası olcak verem aşısı koldan karma ası bacağından cocuk felci diğer bacağından oluo cocuk felci için olan ası ates yapıo ben aşıya gitmeden 3 saat önce calpol verdim aşıdan 3 saat sonra yine verdim 6 saatte bir 2. Gun aksama kadar verdim ates olmadı çok şükür evde fitilde bulunduruyorum acil durumlar için daha hiç kullanmadım inşallah kullanmamda aşıdan sonra 2 gun banyo yasak aşıya götürmeden banyosunuda yaptırmanı tavsiye ederim canım

çok sagol bılgılendırdıgın için ....

bizim aşımızda 14.09 da cuma günü.. ben gitmeyeceğim dayanamıyorum.. kızım ağlayınca bende başlıyorum ağlamaya.. boğazım düğümleniyor.. annem ve kayınvalidem götürecekler.. bakalım bizde neler olacak..

anne olarak dayanmamız zor onların ağlamalarına.ama fikrimi sorarsan sen de git.bebeğinin canı yandığında onun yanında ol.onu hemen sar,sarmala.inan ki senin kokunla acısını çabuk unutacaktır.ben öyle yaptım.aşılardan 2 dakika sonra hiçbir şey olmamış gibiydi.

anne olarak dayanmamız zor onların ağlamalarına.ama fikrimi sorarsan sen de git.bebeğinin canı yandığında onun yanında ol.onu hemen sar,sarmala.inan ki senin kokunla acısını çabuk unutacaktır.ben öyle yaptım.aşılardan 2 dakika sonra hiçbir şey olmamış gibiydi.

katılıyorum canım.Geçen aşımızda aıdan hemen sonra kucağıma aldım sardım hoppidi hopppidi yapıp geçtiii anneemm dedim koklayıp öptüm 1 1 dk bile sürmedi ağlaması sustu hemen bebeğim...

dun arma şımızı ve cocuk felcı asımızı olduk dun cok huysuzlandı kızım atesı 37.5 oldu fitil koyduk dustu ama bugun sabha yıne yuksemıs işlediğim için kayınvaldem bakıyor kızıma aradım aradım 37.7 olmus atesımız fıtıl koydunuz mu yok dedi
bence atesı fazla deıl kala kaldım uyumak uzere dedı allahım havale gecırmesını mı beklıyo anlamadım esımı araycagım ıdıp baksın diye off off

5 li karma asının allah cezasını versın yanıyo yawrum ya anlamıyorum ben ılk 6 ay su bıle vermeyın sadece anne sutu dıen zıhnıyete sahıp sağlık bakanlıgı nasıl bı seferde 3 doz asıyı verıyo el kadar yav:KK47:ruya ...
:KK47::KK47::KK47:

ben de aynı düşünüyordum ama ne olursa olsun benim kuzumun yanında olmam gerek..
o bensiz ne yapar:KK43:

ama eşim yaptırmayacak heralde bu üçünü birden:44:

mrb kıalar bende şubat annesiyim...cok zor günler sizi bekliyor özlellikle diş cıkardıgı zamanlar....allah kolaylık versin hepinize öptüm esmanur cok cadısın annen iiy dövmeğüyo seni cok mu seviyo acaba a....ondan mı şekerle mi yapmış seni sordun mu ...nasıl yapmışlar seni sordun mu babana ...kı.......:emir_bebek::KK4::KK6::KK22::KK36::KK35::KK49::KK57::KK64::KK74::92::98::98::98::98::104::113::118::119::123::129::126::131::127::128:

benim oğlumda yeşil kaka yapıyor epeydir ama 2 gündür sarı yapıyor ben dra götürdüğümde süt içme dedi ama yoğurt ayran yiyebilirsin dedi ..kimiside üşütmeden olur diyor çevremdekiler bu konu hakkında kesin birley bulmadım nettede kafam karışık.seninki düzeldimi süt ürünlerini kesince peki?

daha 1 hafta oldu diyete başlayalı. ağlama krizleri kesildi fakat yeşil kakaya devam ediyor... dr a götürdüm diyet acak 3-4 hafta da etkisi gösterir ve düzelir dedi.... bekliyoruz canım ama drum yine de bir antibiyotik verdi onu da kullanıyoruz ne olur ne olmaz bazen bilinmeyen enfeksiyonlar olabiliyor dedi..

benim bebeğim iğrenç kokulu kaka yapmıştı bir gün..
bugun gene oldu. dün sarımsaklı yoğurtla yapılan bir salata yemiştim
her sarımsaklı birşey yediğimde oluyor sanırım.. o kadar iğrenç ki koku hala burnumdan gitmedi oğlumu yıkadım sabunladım, hala burnumda:KK25: artık sarımsaklı şeyler yememeliyim
Allah şifa versin bebişine

çölyak hastalığından bahsediyorsun sanırım glutensiz un tüketiyorlar

teekkür ederim canım diyetle herşey yolna giricek inşallah... bekliyorum...

:KK47::KK47::KK47:

ama eşim yaptırmayacak heralde bu üçünü birden:44:[/B][/FONT]
yaptırmama gibi bi şansımız var mı
bir de ortopedi doktoru söyledi bana
bacaktan yapılan iğnenin kas zedeleme riski varmış dizini bükemeyebilirmiş ilerde bebek
kalçadan yapılması lazım demişti
ama hemşireler direk bacağa saplıyor:KK50:

Bizde 3. Ayimizdayiz canım birsuru oyuncağımız var Tüysüz yumuşak oyuncaklar uygun bebisler için ama benim oğlum sevmiyor bikere dış kasıyici verdim cingirakli hem ses çıkartıyor die aldı kafasına vurdu pisman oldum 3. Ayın sonunda yada 4. Ayda elleriyle kavramaya basliycaklar bu ay daha yeni yeni ellerini keşfetmeye başlıyorlar ben tel sarar oğlum tel sarar deyip ellerimi oynatiorum oda ellerine bakmaya başladı şimdilik bununla yetiniyoruz bide yatağının basında 3 tane sus var biri top biri ay biri yıldız benim oğlum dikio gözleri yıldıza bakıo onunla konuşmaya calisio hareket etsin istio ayağıyla yatağına vurup oyuncakları oynatio durdumu bidaha tepinio yatağının basında sallanan oyuncakta tavsiye ederim oyalanmaları için oyun lazım ama bende bulamiom 2 buçuk aylık olduk su 3. Ayı böyle atlatcaz sanırım 4. Ay elleri kavrarsa oyuncaklarada alisir inşallah masal okumuyorum ninni soyluorum bir küçücük aslancik varmış favori ninnimiz bide eğitici olsun die alfabeyi ve sayıları ninni gibi söylüyorum

hay masallah demırıme annesı bayıldım papyonuna yerım ben senı kucuk adam olmus :nazar::nazar::nazar:
Masallah masallah masallah :nazar::nazar::nazar:

yaptırmama gibi bi şansımız var mı
bir de ortopedi doktoru söyledi bana
bacaktan yapılan iğnenin kas zedeleme riski varmış dizini bükemeyebilirmiş ilerde bebek
kalçadan yapılması lazım demişti
ama hemşireler direk bacağa saplıyor:KK50:

ben 3 aşı birden olacakmış, topikte okudum sonrasında ateş yapıyormuş falan dedim.
eşim yaptırmayız o zaman diyo:44:
hamileyken bi kere sağlık ocağına kontrole gitmiştik, eşim bi şeye sinirlenmişti.
ebe beni 2-3 dakika bekletti, eşim çıldırdı.. kızı bi payladı:KK47:
kız o gün bu gün eşimi görünce bi hoş bakıyo:KK53:
eli ayağı birbirine dolanıyo, dedim korkma sana yapmadı, başka bi şeye sinirlenmişti.
yok anam.. yine aynı..
pazartesi de yaptırmam aşıyı derse, ebenin karşı gelebileceğini sanmıyorum:KK1:

ben 3 aşı birden olacakmış, topikte okudum sonrasında ateş yapıyormuş falan dedim.
eşim yaptırmayız o zaman diyo:44:
hamileyken bi kere sağlık ocağına kontrole gitmiştik, eşim bi şeye sinirlenmişti.
ebe beni 2-3 dakika bekletti, eşim çıldırdı.. kızı bi payladı:KK47:
kız o gün bu gün eşimi görünce bi hoş bakıyo:KK53:
eli ayağı birbirine dolanıyo, dedim korkma sana yapmadı, başka bi şeye sinirlenmişti.
yok anam.. yine aynı..
pazartesi de yaptırmam aşıyı derse, ebenin karşı gelebileceğini sanmıyorum:KK1:

benim bebeğe hiç ateş falan yapmadı, aşıdan 2 saat sonra çıkarsa ateş çıkar dediler. bende 1,5 saat sonra calpol verdim. onun etkisimi bilmiyorum birşey olmadı. birde rota virüsü aşısınıda aynı gün yaptırdım. 4 aşı yapılmış oldu.

X