2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

bence korkmayın benim kızım daa biraz mızmızdı çok korkmuştum.perşembe günü yaptırdım öncesinde de sonrasında da ateşi olmadı şurup vermedim.kolay atlattık.gelecek ay da rota virus aşısını yaptırıcam

hep cocugumun huysuzlugundan yakınıyorum uyumuyor dıyorum ya canım buyudu ama hıcbır degısıklık yok yıne aynı zamanla duzene gırer dıye beklıyordum 10 temmuzda dogdu benım oğlan senınki??

herkese merhaba tüm bebişler ve anneleri iyilerdir inşlh. bende 10 temmuzda doğum yaptım cnm.allah analı babalı büyütsün ... bize karma aşı için 20 eylüle gün verdi sağlık ocağı.inşlh atlatırız sorunsuz.

hayatımm benım hepımızınkini Allah analı babalı buyutsunn .. neden o kadar gece gun verdı bebegım ??[/B]

7 temmuzda da benım kız doğdu canım :)
yerım senın kızını Allah analı babalı buyutsun bırtanemmm

selam kızlar.. allaha şükür kızım düzenli uyuyor ve düzenli olarak kakasını yapıyor.. hiç beni üzmüyor.. umarım hep böyle devam eder...

Hayırlı akşamlar hanımlar.. Nasılsınız?
Biz iyi gibiyiz.. kızımı perşembe sabahı acile götürdük.. nefes alamadığı için.. meğer kızım üşütmüş. o yüzden burnu tıkanmış.. babamız grip olmuştu ondan geçmiş (ayrı uyuduğu halde..) burun damlasıyla burun aspiratörü verdi.. Şimdi her burnu tıkandığında aspiratörle çekiyorum.. böyle durumlarda dikkat etmek gerekiyormuş bronşit olmaması için.. doktor akciğerlerini falan dinledi.. Çok şükür akciğer yetmezliği yokmuş..( nefes alamıyor dediğimiz için bu olasılıkdan şüphelendi..) birde karnı şiş gazı var heralde dedi.. bende evet dedim.. o zaman size gaz damlası verelim dedi.. Zinco gaz damlası yazdı.. bir mesajımda gaz damlası kullanmak içime sinmiyor demiştim ama bu damlanın içindekiler bitkisel.. damlattığım anda ortalık dereotu kokuyor.. ama gerçekten çok faydasını gördüm.. çok şükür Rabbime şişliği kalmadı..

şimdi en büyük korkum benim hasta olmam.. çünkü burnum akmaya başladı bile..
:2:

sizde ne var ne yok..?

​

ben de çok korkuyom:18:
ilk aşıda bile çok huzursuz olmuştu. 9da aşı yaptılar, saat 3 te uyumuştu anca..

bunda 3 aşı bi de ateş..düşünemiyorum..:26:
eşime söyledim, niye üçünü birden yapıyorlar.
ben izin vermem. yaptırmam diyip duruyo..bakalım nolcak.. :100:

selam kızlar.. allaha şükür kızım düzenli uyuyor ve düzenli olarak kakasını yapıyor.. hiç beni üzmüyor.. umarım hep böyle devam eder...
aman, şeytan kulağına kurşun

Eki Görüntüle 507583

bu benim biricik kızım SADEM..
oyy, şu tontike bakın hele..
annesinin karnındaki sudan çıkmış.. denize girmiş

çok geçmiş olsun..VİRÜS
tam hastalık havası zaten. şu minnakları bi koruyabilsek.. başka bi şey istemez..

sizlerin de bebişleri görsek çok güzel olur...
kunduza sormuşlar. 'en güzel kimin yavrusu?' diye
''benimki '' demiş
valla bana kalsa dünyanın en güzel bebeği de benimki

geçen face'e foto koydum, bizim kız krizlere girdi akşamına..
ama nasıl bi ağlama, katıla katıla, morardı yavrum..
ne emiyor, ne kucakta duruyor, ne sallanmaktan anlıyor..
yok.. bütün bildiğim duaları okudum, üfledim.
annemi aradım. sen de oku dedim.. yok annem yok..susmadı..
o ağladı ben harap oldum.
sonra benim dangalak kafamın köşeli jetonu düştü
hemen sildim. inanır mısınız ardından sustu, uyuyakaldı kızım..
ama ne yaşadığımı ben biliyorum..

Son düzenleme:

al benden de o kadar tatlım ya ne gazında, ne uykusunda, ne de kaka yapmasında düzene giremedi bi türlü

Aşılardan korkmayın bize 10 gün önce yapıldı çok şükür ateşi çıkmadı ama ağrı ve ateşi olursa die dr panadol fitil vermişti ben ateş çıkmasını beklemedim 3 defa aralıklarla fitil koydum totosuna ama iğne yapılırken bir ağladı oğlum ciğerim parçalandı dr birde beni teselli etti ağladım valla kıyamadım yavrumun acısına Allah yavrularımıza şifalarını versin

teşekkür ederim canım.. sizlerin de bebişleri görsek çok güzel olur...

ben koymak istiyorum ama nazar değer diye koymuyorum..

evet yaa şu minikleri bir koruyabilsek.. Kışın nasıl olcak merak ediyorum..

kızım 3. ayına girdi.. oyuncak olarak neler alıyorsunuz.. masal okuyor musunuz.. neler okuyorsunuz bana da yardımcı olursanız sevinirim..

Oyy masallah tombise bak:)) Allah nazarlardan saklasin:))
Ne kadarlikti burda denize sokarken, bizde bu ay sonu tatile gitcez oglum 2 aylik olcak denize soksammi diye dusunuyorum hava musait olursa

45 günlüktü yanlış hatırlamıyorsam.. denize girince uyudu yavrum yaa. o kadar tatlıydı ki.. suyu çok seviyor.. yalnız kimsenin denize girmediği sakin bir yerde girdirdim.. yanımda da temiz su bulundurdum çıkarınca su döktüm hemen üstüne...

kızım 3. ayına girdi.. oyuncak olarak neler alıyorsunuz.. masal okuyor musunuz.. neler okuyorsunuz bana da yardımcı olursanız sevinirim..

Bizde 3. Ayimizdayiz canım birsuru oyuncağımız var Tüysüz yumuşak oyuncaklar uygun bebisler için ama benim oğlum sevmiyor bikere dış kasıyici verdim cingirakli hem ses çıkartıyor die aldı kafasına vurdu pisman oldum 3. Ayın sonunda yada 4. Ayda elleriyle kavramaya basliycaklar bu ay daha yeni yeni ellerini keşfetmeye başlıyorlar ben tel sarar oğlum tel sarar deyip ellerimi oynatiorum oda ellerine bakmaya başladı şimdilik bununla yetiniyoruz bide yatağının basında 3 tane sus var biri top biri ay biri yıldız benim oğlum dikio gözleri yıldıza bakıo onunla konuşmaya calisio hareket etsin istio ayağıyla yatağına vurup oyuncakları oynatio durdumu bidaha tepinio yatağının basında sallanan oyuncakta tavsiye ederim oyalanmaları için oyun lazım ama bende bulamiom 2 buçuk aylık olduk su 3. Ayı böyle atlatcaz sanırım 4. Ay elleri kavrarsa oyuncaklarada alisir inşallah masal okumuyorum ninni soyluorum bir küçücük aslancik varmış favori ninnimiz bide eğitici olsun die alfabeyi ve sayıları ninni gibi söylüyorum

kızlar 2. ayda sadece verem aşısı oluyor değil mi?

Hayır Canım 3 tane ası olcak verem aşısı koldan karma ası bacağından cocuk felci diğer bacağından oluo cocuk felci için olan ası ates yapıo ben aşıya gitmeden 3 saat önce calpol verdim aşıdan 3 saat sonra yine verdim 6 saatte bir 2. Gun aksama kadar verdim ates olmadı çok şükür evde fitilde bulunduruyorum acil durumlar için daha hiç kullanmadım inşallah kullanmamda aşıdan sonra 2 gun banyo yasak aşıya götürmeden banyosunuda yaptırmanı tavsiye ederim canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…