2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Evet bizim bugün 4 hafta oldu.Ben annemlerdeyim.Babaannemlere gidiyoruz (evler dipdibe) hergün.Bugün akşam da anneannemlere iftara gideceğiz biz gezmeye başladık yani

temmuzun son annesi ben olabilirim...30 temmuz 16:13'te kızım Beren sezeryanla dünyaya geldi:)

Merhaba Kızlar,

Öncelikle doğum yapan bütün arkadaşları kutluyorum,hayırlı olsun.

Hamileliğimde takip edemedim ama anne olduktan sonra fırsat buldukça aranızda olmaya çalışacağım.

8 Temmuzda normal doğum yaparak oğlumu kucağıma aldım,bugün 27. günümüz.Çok şükür herşey yolunda, mutluyuz fakat gazını çıkartmaya dikkat etmeme rağmen bebeğim hemen hemen her emmeden sonra kusuyor,genel olarak yeni doğanlarda yaşanan bi durum mu merak ettim ?

Bizde 35 gunluguz, benimkide bi haftadır aynen seninki gibi, dr yedikten sonrami kusuyor diye sordu ben evet diyince biseyi yok o zaman dedi. ama insan yinede panikliyo tabi

Merhaba yeni anneler!
Umarım bebişlerinizle hayat çok güzel geçiyordur. Zorlukları yoğun bir dönem olsa da mutlu olduğunuza eminim.
Ben de ocakta anne olacağım inşallah!
Rica etsem aranızda Ankara Akropol Hastanesinde doğum yapanlar varsa, buraya ya da Akropol hastanesinde doğum yapanlar topiğine doğum hikayelerini aktarırsa çooook teşekkür ederim gerçekten.Hepinize güzel günler diliyorum miniklerinizle...

bizm topic genelde sezeryan sanırım
ben normal doğum yaptım
kızım oldu
çok şükür iyiyiz göğüs yarası haricinde sen nasılsın

Kızlar, bebekler ne zaman nesne takibine ve emerken anne ile göz teması kurmaya başlıyor?benim kızım 15 günlük takip ediyorum henüz bunları yapamıyor. Normal mi acaba? Sizinkiler nasıl?

Kızlar, bebekler ne zaman nesne takibine ve emerken anne ile göz teması kurmaya başlıyor?benim kızım 15 günlük takip ediyorum henüz bunları yapamıyor. Normal mi acaba? Sizinkiler nasıl?

Daha erken cnm merak etme goz kaslari daha gec kontrol ediliyor benimki 40 gunluk masallah 10 gundur ediyor diyeyim gulucuk atmalar bile basladi sizin gaz sancilariniz bile yeni yeni basliyordur bebisini kokla benim icin anne kokusunu ayirt ediyordur artik

İçimi rahatlattın, anne olmak zor.insan bebeği için çok kaygılanıyor.evet ya sancılar dün başladı, bugün epey arttı.sabahtan beri sancıdan uyuyamıyor bebeğim.15 gündür herkes ne kadar çok uyuyor diyordu şimdi de sancıdan uyuyamıyor.çok üzülüyorum.siz büyütmüşsünüz artık. Sancılarda azalma var mı?Allah bebeklerimize sağlıklı günler nasip etsin.

Yok cnm nerde sancilar biyer diye 3. Ayi bekliyoruz bitsede bebegimde rahatlasa en kisa zamanda

merhaba kızlar hepinizi tebrik ediyorum öncelikle sağsağlim bebişlerinize kavuştunuz bende haziran 2012 annesiyim birhafta daha erken gelseydi mayıs annesi olacaktım elimde bu kanguru var kızıma aldım tertemiz 4 -5 kez kullandım hiç sevmedi

En ucuz CHICCO SOFT & DREAM KANGURU ( CHICCO YUMUŞAK & GÜVENLİ KANGURU) - CHIC Fiyatlarını Karşılaştırın - Kangurular
sizdende kanguru almak isteyen olbileceğini düşünüyorum almak isterseniz boşuna sıfırına para vermeyin ilgilenenler özel mesaj atabilir yada bu gönderiyi beğenirseniz ben size özelden mail adresimi yollarım bu arada bebeklerinizle ilgili sormak istediğiniz acil bişey olursada mesaj atabilirsiniz hemen cevap vermeye çalışırım

Bizde 35 gunluguz, benimkide bi haftadır aynen seninki gibi, dr yedikten sonrami kusuyor diye sordu ben evet diyince biseyi yok o zaman dedi. ama insan yinede panikliyo tabi

Maşallah az kalmış 40 ınıza

Evet ister istemez panikliyor,bir de yatarken boğazına kaçacak diye korkuyorum.

Bu arada bebeğinize su veriyor musunuz?

Evet bizim bugün 4 hafta oldu.Ben annemlerdeyim.Babaannemlere gidiyoruz (evler dipdibe) hergün.Bugün akşam da anneannemlere iftara gideceğiz biz gezmeye başladık yani

ben bizim burda hergün birilerinin ifatrı olmasına rağmen hepsine eşimi yolluyorum ,bebiş küçük herkes yüzüne dokununmak,kucaklarına almak,öpmek istiyolar olmaz diyemediğim içinde en iyisi biraz topalayana kadar evden çıkarmıyorum...

bizm topic genelde sezeryan sanırım
ben normal doğum yaptım
kızım oldu
çok şükür iyiyiz göğüs yarası haricinde sen nasılsın

biri şu listeleri güncellese fena olmayacak ama anlamam ki o işlerden
bende işte şimdi dikiş sancısı,göğüs acaısı,pişik,isilik devrini yeni yeni atlatıyorz şimdide gaz devri başlıyo,son ra dişti ,ek besind
i derken oooo düşünmekle bile yoruluyorm ...yorgunum anlıycan...ama sağlık olsun hepsi geçer gider...

cnm bazı bebeklerde 2.5 ayın sonunda ancak bu tarz tepkiler belirebiliyor...
yani bebekten ebeğe değişiyor,sağlık ocaklarında hemşireler aylık takiplerde bunları söylüyor....

Maşallah az kalmış 40 ınıza

Evet ister istemez panikliyor,bir de yatarken boğazına kaçacak diye korkuyorum.

Bu arada bebeğinize su veriyor musunuz?

Bi dr anne sutu yetmiyo mamada veriyorsan suda ver dedi, başka bi tanesi annesutunden alır o şu ihtiyacını verme dedi, bende napcami şaşırdım arada bi veriyorum

Bu arada bebeğinize su veriyor musunuz?[/B]
ben vermiyorum. kendim doktora sormadım ama
başka bi arkadaşın doktoru süt veriyorsan su onun özelliğini bozar demiş..:44:

ben de gecen eşimin kuzenine iftara gittiğim için çok pişman oldum
6, 3,5 ve 2 yaşında üç çocukları var..
sevmek için yanından bi saniye ayrılmadılar..
işin kötüsü 2 yaşında olan parmak kenarlarındaki etleri koparmış hep, 3 parmağı dolama olmuş..
bakarken fena oluyor insan eline:18:
o daha bi hevesli, bebiş bebiş diyip dönüyor benim kızın etrafında..
iltihaplı hep parmakları, benim ne akşamım oldu ne iftarım, çocuğu kollayacağım diye..

millet de çok rahat, hakikaten şapur şupur öpme meraklısı, yenidoğan bebek öyle sevilir mi?!
gerçekten biraz toparlanana kadar ne misafir alacaksın eve ne gideceksin..

Bizim hemşiremiz bu konuda bilgi vermedi ben de internetten araştırdım ama yeterli bilgiye ulaşamadım.çevremdekiler de tam bilmiyor.Ben de sizlere sorayım dedim.Gerçi 1. Ay kontrolünde doktora da sormayı düşünüyorum.

Bu arada bebişlerimizi 2 saatte bir emzirmeye ne zamana kadar devam etmemiz gerekiyor?benim kızım her zaman 2 saatte uyanmıyor.ben de kendim uyandırıp emziriyorum.geceleri uyanıyor ama gündüzleri bıraksam daha uzun süre uyuyabilir.

bende de ayni durum oldu masitit dedi dr.atesim surekli yukseliyordu enfeksiyonlu gogsumu bebek emince biraz kendime geliodum.dr mutlaka emzir o gogsunden acisada acilsin daha sonra kanal tikanabilir dedi.aglaya aglaya emzirdim ben su an iyiyim gecti ama zaman aldi.bebegin cekimi pompadan daha kuvvetli bebegin ceksin dedi ayrica ben o emdikten sonra pompala rahatlattim gogsumu

cnm ya Ramazan sağolsun o işi benim yerime halletti...
millet ramazanda ancak iftar edebilweceği yere gidiyo bende eşime iftarı zor hazırlıyorum ohh rahatım:)
misafirliktede hiç gözüm yok, zaten habire memişler dışarda inek modunda geziyorum,şıpır şıpır terliyorum atletin üstüne bişey giyince milletin evinde hatta annemde bile rahat edemiyorum... bayrama kırkımız çıkıyor hayırlısıyla bol bol gezeriz İNŞ...

:))yalnız değilmişim ben de memeler dısarda gezıyorum,annem de bana bı cocuk doğurdun her şeyin meydanda diyip duruyor:))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…