2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Öğretmen olan arkadaslar bir arkadasım dun dogum izinlerinin yeniden düzenlendiğini,sürelerinin uzatilacagini söyledi Eylül'de kesinleşir dedi.Böyle birsey duyan var mı?Şimdilik mecbur meclis tatilinin bitmesini bekliyecegiz düzenlemenin geçmesi icin :KK43: umarım bize denk gelir varsa,yoksa mecbur ücretsiz izne cikicam

Öğretmen olan arkadaslar bir arkadasım dun dogum izinlerinin yeniden düzenlendiğini,sürelerinin uzatilacagini söyledi Eylül'de kesinleşir dedi.Böyle birsey duyan var mı?Şimdilik mecbur meclis tatilinin bitmesini bekliyecegiz düzenlemenin geçmesi icin :KK43: umarım bize denk gelir varsa,yoksa mecbur ücretsiz izne cikicam

Haberlerde ùcretli doğum izni süresinin 6 aya çıkacağını dinlemiştim.15-20 gün oldu haberi dinleyeli ama daha tasarı halindeymiş.bize yetişir mi bilmiyorum.meclis açılınca gündeme gelecekmiş.meclis 1 ekimde açılacakmış.bekleyip göreceğiz.arkadaşın neredn duymuş?kaynak güvenilir mi?

Haberlerde ùcretli doğum izni süresinin 6 aya çıkacağını dinlemiştim.15-20 gün oldu haberi dinleyeli ama daha tasarı halindeymiş.bize yetişir mi bilmiyorum.meclis açılınca gündeme gelecekmiş.meclis 1 ekimde açılacakmış.bekleyip göreceğiz.arkadaşın neredn duymuş?kaynak güvenilir mi?

Merhaba kızlar bebişleriniz hayırlısıyla sağlıkla ve sıkıntısız büyüsün inşallah :KK16::KK16::KK16:
Allah o günleri görmeyi bizede nasip etsin...

Bu yasa ile ilgili bizde okuduk bişeyler hatta kasım ayı anneleri topiği olarak bir dilekçe yazıp bimer (başbakanlık'a) gönderdik.. Cevaplar yavaş yavaş gelmeye başlıyor ama anladığım kadarıyla bu yasa eylül ayında çıkacak.. Bilginiz olsun :KK34::KK34::KK34:

Hepinize bebişlerinizle mutlu günlerr :21::21:

bende aynı haberi dinledim tvde.. sağlık bakanı konuşmuştu. ücretli izin 6 aya çıkacak demişti, inşallah bize de yetişir, tek dileğim bu.. süt izninin de süresi artacak filan demişti..

arkadaslar dün adetım9n 21.gunuydu doktordAN geldım yumurtam çatlamıs doktorum cok guzel dedı adet gununu beklıcez dedı degerım 17.16 cok mutlu oldum sızce tutma ıhtımalı var mı ya cok heyacanlıyım :)))))))))))

Bi dr anne sutu yetmiyo mamada veriyorsan suda ver dedi, başka bi tanesi annesutunden alır o şu ihtiyacını verme dedi, bende napcami şaşırdım arada bi veriyorum:KK53:

Ben vermiyorum sağlık ocağındaki hemşire vermememi söylemişti,çocuk doktoruna sormayı unuttum ilk gittiğimizde 2. kontrol de cuma günü o yüzden kafam karıştı,çevremdekiler neden su vermiyorsun diye burunlarını soktuğu için sizlere sorayım dedim :26:

ben vermiyorum. kendim doktora sormadım ama
başka bi arkadaşın doktoru süt veriyorsan su onun özelliğini bozar demiş..:44:

Mantıklı :KK42: seninki ne kadar oldu?

ben de gecen eşimin kuzenine iftara gittiğim için çok pişman oldum
6, 3,5 ve 2 yaşında üç çocukları var..
sevmek için yanından bi saniye ayrılmadılar..
işin kötüsü 2 yaşında olan parmak kenarlarındaki etleri koparmış hep, 3 parmağı dolama olmuş..
bakarken fena oluyor insan eline:18:
o daha bi hevesli, bebiş bebiş diyip dönüyor benim kızın etrafında..
iltihaplı hep parmakları, benim ne akşamım oldu ne iftarım, çocuğu kollayacağım diye.. :KK25:

millet de çok rahat, hakikaten şapur şupur öpme meraklısı, yenidoğan bebek öyle sevilir mi?!:KK19:
gerçekten biraz toparlanana kadar ne misafir alacaksın eve ne gideceksin..

Seni çok iyi anlıyorum,geçen bende iftara gittiğimizde benzer sıkıntıyı yaşadım. Eltimin oğlundan.Evde kimseye ellerin yıkamadan bebeğe dokundurtmuyorum orada çocuğu büyüğü pis pis elleriyle sevmeye çalıştıkça sinirlerim bozuldu ama kabahat onları yetiştirenlerde yapma etme elleme demek yok.

Ekimde gündeme gelecekse zamanımız çok azalıyor,bizi tutma ihtimali var mı sizce bu değişikliğin? 2 ay bile uzatılmasına çok ihtiyacımız olacak,sürekl bu konuyu araştırıyorum netten ve çevremdekiler aracılığıyla ama durumumuz belirsiz :KK43:

Merhaba kızlar bebişleriniz hayırlısıyla sağlıkla ve sıkıntısız büyüsün inşallah :KK16::KK16::KK16:
Allah o günleri görmeyi bizede nasip etsin...

Bu yasa ile ilgili bizde okuduk bişeyler hatta kasım ayı anneleri topiği olarak bir dilekçe yazıp bimer (başbakanlık'a) gönderdik.. Cevaplar yavaş yavaş gelmeye başlıyor ama anladığım kadarıyla bu yasa eylül ayında çıkacak.. Bilginiz olsun :KK34::KK34::KK34:

Hepinize bebişlerinizle mutlu günlerr :21::21:

Yanlız ben bu 6ay izin olayını şöyle duydum, avrupa birliği ülkelerinde 6ay kesintisiz anne sutu durumunu desteklemek için bu kabul edilmiş, bizim ulkemizdede o yüzden gündeme geliyormus. Yani burdan anlaşılan doğum sonrası 6ay izin midir, öyleyse süper olur:KK52:

Yanlız ben bu 6ay izin olayını şöyle duydum, avrupa birliği ülkelerinde 6ay kesintisiz anne sutu durumunu desteklemek için bu kabul edilmiş, bizim ulkemizdede o yüzden gündeme geliyormus. Yani burdan anlaşılan doğum sonrası 6ay izin midir, öyleyse süper olur:KK52:

Süper olur gercekten,hem 6 ay anne sutu ile besleyin diyorlar,hem de 2 ay sonra çalış.Umarım bize yetişir.

kızlar temmuzun son annesi kim oldu?
hala bekleyen varmı?
kaç kişi sezeryan?
kaçı normal.?
kız mı çoğunlukta erkekmi?
nasılsınız?
iyisiniz inş:)?
valla bizi soracak olursanız büyüklerin ellerinden,minişlerin gözlerinden öpüyoruz:)))
hahahah bu kadar ara verince bi mektuplaşma gereği duydum:KK70:

Ben oğlumun 28 haziranda gelmesi üzerine Temmuz annesi olamadım normal dogum yaptım

kızlar bebeğim isilik oldu ev çok sıcak her gün banyo yaptırıyorum tek bir tane atlet giydiriyorum ama hep isilik ne yapcamı şaşırdım nasıl geçicek ya :KK25::KK25:

ben bizim burda hergün birilerinin ifatrı olmasına rağmen hepsine eşimi yolluyorum ,bebiş küçük herkes yüzüne dokununmak,kucaklarına almak,öpmek istiyolar olmaz diyemediğim içinde en iyisi biraz topalayana kadar evden çıkarmıyorum...

biri şu listeleri güncellese fena olmayacak ama anlamam ki o işlerden:KK70:
bende işte şimdi dikiş sancısı,göğüs acaısı,pişik,isilik devrini yeni yeni atlatıyorz şimdide gaz devri başlıyo,son ra dişti ,ek besind
i derken oooo düşünmekle bile yoruluyorm ...yorgunum anlıycan...ama sağlık olsun hepsi geçer gider...

cnm bazı bebeklerde 2.5 ayın sonunda ancak bu tarz tepkiler belirebiliyor...
yani bebekten ebeğe değişiyor,sağlık ocaklarında hemşireler aylık takiplerde bunları söylüyor....

canımcım merhabaaaaa:)) biliyorum doğumdan sonra hiç giremedim ama anca valla benim minik kızım annesinden bir dk. ayrılmıo ki:))) çok şükür harika bir kızım oldu:)) öyle gögüs çatlağımız olmadı kızım da emmeye çok istekliydi 3. gün sütüm tam anlamıyla geldiği için o zamana kadar mama verdik mecburen. şimdi öyle bir emiyor ki yapışık gezioruz resmen. doğumum da tam anlamıyla harika geçti, ağrısız , sızısız.. çk çabuk da ayağa kalktım:)) sen nasılsın daha doğrusu sizler nasılsınız?? doğumlar nasıl geçti, kuzucuklar nasıl?? geçmişi okuyamadığım için merak ediorum herkesi :))

kızlar bebeğim isilik oldu ev çok sıcak her gün banyo yaptırıyorum tek bir tane atlet giydiriyorum ama hep isilik ne yapcamı şaşırdım nasıl geçicek ya :KK25::KK25:

banyo yaptırdıktan sonra koltuk altı, ensesi, boğaz altının tam kuru kaldığından emin ol.
sonrasında pudra kullanabilirsin..

selam kızlar!!! artık bende bir anneyim bu harika bir duyguymuş.... 13 temmuz saat 10:16'da 3 kg ağırlığında dünyalar güzeli kızım dünyaya geldi... bende onunla yeniden doğdum... çok şükür mükemmel bir doğum yaşadım.. ağrısız, sızısız.. hemencecik de ayağa kalktım...tabi biraz dikiş ağrısı oluyor ama o kadar da olur yani kızım için herşeye değer... herkese böyle bir doğum dilerim... göğüs çatlağım da yok çok şükür :)) sizler nasılsınız, kuzucuklarınız nasıl, doğumlar nasıl geçti, herkesi çooook merak ediorum:))

Kızlar Tiny love gym güneşli gün oyun halımızı satmaya karar verdik...
Alalı 3 hafta olmuştu daha fakat Kayranın pek ilgisini çekmedi.
120 tl ye aldık,70 liraya satıyoruz....Tek kusuru asılı olan oyuncakların kenarındaki beyaz beyaz sallanan etiketlerin kesilmiş olması.
İlgilenen olursa özelden mesaj gönderebilirsiniz.

Eki Görüntüle 483885

canımcım merhabaaaaa:)) biliyorum doğumdan sonra hiç giremedim ama anca valla benim minik kızım annesinden bir dk. ayrılmıo ki:))) çok şükür harika bir kızım oldu:)) öyle gögüs çatlağımız olmadı kızım da emmeye çok istekliydi 3. gün sütüm tam anlamıyla geldiği için o zamana kadar mama verdik mecburen. şimdi öyle bir emiyor ki yapışık gezioruz resmen. doğumum da tam anlamıyla harika geçti, ağrısız , sızısız.. çk çabuk da ayağa kalktım:)) sen nasılsın daha doğrusu sizler nasılsınız?? doğumlar nasıl geçti, kuzucuklar nasıl?? geçmişi okuyamadığım için merak ediorum herkesi :))

benimkide hiç ayrılmıyor neden acaba ?
ilk zaman beni emmiyordu şmdi acısını çıkartıyor herhalde diyorum :KK70:
2.5 saat uyanık kalıyor 2.5 saatin 2 saati neredeyse mememde hep emmesede yalancı meme niyetine kullanıyor:)

:))yalnız değilmişim ben de memeler dısarda gezıyorum,annem de bana bı cocuk doğurdun her şeyin meydanda diyip duruyor:))

ayyyyyyyyyy kızzzzz okuyunca çok şaşırdım benim annemde hep öyle diyodu:)

oh ohhh çok sevindim cnm senin adına, ama benimki biraz zor du bu sefer, dikişlerimden hala daha rahat değilim ..hikayeler bölümünde yazdım doğumumu ama ne güzel çatlağında olmamış MAŞALLAHH size...:KK16:

X