2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

15 günlük bi aradan sonra herkese merhaba
tüm anneler ve kuzuları iyilerdir inş.
uzun süre gelemedim çünkü benim oğlum pek bi yaramaz çıktı şansımıza :)
hastanede ilk gün emip sonasında mememi gördükçe kendini iten bi yavruşum var
çok üzüldüm hatta geçn hafta 2 gün sürekli ağladım neye ağladığımı bilmeden çalan telefona bile ağladım şimdi daha iyiyim şükür
yavruşta zorla olsada ara ara emiyor

DOĞUMUMDAN BAHSEDEYM :)
sabah kaşlarımı aldırdıktansonra hemen hastaneye geldim fotocumuz bekliyordu
yatış işlemleri yapıldı sonra odaya geldik ben süslemeleri yaparım sonradan hazırlanırım diye düşünürken birden bi sürü doktor hemşire vs. geldi beni hazırladılar :) sonra beklemeye koyulduk 10,30 civarı gelip aldılar beni
ayrılırken gözlerim doldu biraz garip bi duyguydu :)
ameliyathaneye girdim doktorumun bonesi sarı laci :) elinde fbli çoraplar eşin dışardamı dedi evet dedim çıktı kapıdan seslendi ona boneme bakın dedi güldü :)
sonra ben ameliyat masasına yattım dümdüzdü o biraz zorladı beni tansiyonum normaldi ama düştü galiba
ben iyi değilim gözlerim kararıyor uyuştum dedim kaldırdılar kafamı sonra doktor hemen gitti yıkandı geldi ve beni uyuttular
güzel şeyler düşün dedi
ameliyathanede beklerken bol bol dua ettim en çokta o tansiyonum düğştüğü zaman dua ettim
sonra hatırladığım saati gördüm 11:20 idi çıktım millet var ama benim gözüm eşimi gördü hep :) saat 11:20 dimi dedim hahahah ne alakja ise
sonrada furkan sağlıklımı kime benziyor dedim :)
odamıza geldik dahada kendime gelmiştim sonra furkanımı getirdiler ne kendime ne babasına benzetemedim

ameliyata girerken doktor eltimden kamera istemiş doğum anını çekmiş :) furkanı çıkartırken fener marşı ile çıkartmış hahahaha gbeği keserkende göbek adını koymuş alex alex alex :)

ikimizde iyiydik çok şükür ama furkanım emmiyordu yani memeyi alamıyor aldımı bi cop sonra boş baya zorladı sonra ilk gece hiç uyumadı bende tabi
saat 3dü yanımda uyudu koynumda :) 6,30a kadar
sabah beslemeye götürdüler 240gr zayıflamış mama verip ordanda sünnete götürdüler oda aradan çıktı iyileşti bile :) ama bugün 15. gün olmasna rağmen göbeğimiz inatla duruyor kuwetli bağlanmışız 9 ay

cumartesi taburcu olduk o günde hiç emmedi evde mama verdik pazarda emmedi pompa aldık avent
sonra benim göğüslerde enfeksiyon oldu annem emdi tükürdü kan fln geldi göğüsler açıldı
doktor kontolüne gidince söledik pompayı hastane tipi kiralayın ediler o pompalar sütü keser onuda kiraladık yeterki içsin die
ve her doktora gittiğimizde bizi hemşireye yolladı doktor emmeye yardım etsinler die
hemşireler illallah etti bu emmz die
sarılık oldu kilosu düştü die ne tahlilier ne idrar kültürleri yapıldı minişime
zati hastanede adımız edepsiz
ama benim canım annem allem etti kallem etti yılmak yok dedi bi şekilde başardı ha öyle lap die almıo memeyi ama zorlada olsa alıo
önceden almazken mama öncesi min. 45 dk uğraşıoduk emsin die emmeyince mama verioduk yada sağılansüt

emzirmek duygu olarak gerçekten çok güzel bi duygu ama birde kolaylığı var
ben son 2 gündür emzirebiliyorum zorda olsa öncesi çok yorucu oldu
bebiş uyanıyor sağdığım sütle besliorum biberon, kaşık yada kaşık biberon ile
sonra temizleme uyutma faslı uykuya dalınca bu sefer sağmaya başla
sağdıktan sonra o aletleri temizleme vs. hop geldi furkanın uyanma vakti
bana hiç zaman kalmamıştı uykusuzluktan ölüodum
geçen hafta 2 gün çok kötü oldum aha dedim lohusa depresyonu bu galiba herşeye ağlıodum
furkanın emmemesi, annem burda kalıyor die yeğenimde burda oda annesini özleyip ağlıo düzenlerini bozdum die, çalan telefonda sevdiğim biri arıyorsa ona bile ağladım
eşimde çok kızdı nie ağlıosun die sütün giderse nolur die
ama sebepsiz herşeye ağlayasım vardı
yinede şükrettim depresyonsa bu ağlim kimseye zararım yok ya bebeğini istemeyen anneler gibi depresyon olsaydı die
ama şükür geçti o günler

merhaba hanımlar!Biz bugün 26 günlük olduk ama benim göğüslerim emzirdikten sonra çok ağrıyo.Bazen süt indiğinde çok ağrıyo ama annem süt indiği için ağrıması normal diyo ama emzirdikten sonraki ağrısına biişi bulamadık.Sizde de yaşayan var mı ? özellikle dün gece emzirdim sol göğsüm öyle ağrıdı ki sağımdan soluma dönerken canım çok yandı.Offf şu göğüslerimden çekiyorum doğumdan beridir ya.ne yarası iyileşti ne ağrısı geçti. hayır mübarek günler de dua ediyorum bir an önce iyileşse diye...

selam bende temmuz annesiyim, 11 günlük bebegim.
benim bebğim desürekli uyuyo, ama mutlaka uyandırın en fazla 3 saatte bir kesin emsin. ben doktorum kızlar. bebeklerin şekeri uykuda düşüyo, bu da daha fazla uyumalarına neden oluyo. cok beklemeyin siz yine de acıkmalarını.
ben altını değiştirme saatini de emme saatine göre ayarlıyorum.
görünce yazma gereği duydum...
Allah hepimizin bebeklerine sağlık versin:))

emzirme sonrası ağrı dediğin sızı gibimi bende öyle bişe varda sebebini bilmiom ama
ben krem olarak lansinoh kullanıom denedin mi ?

bugün 9 günlük oldu bebeğim. kızlar gögüsü yara olan varmı benim tek gögsümün ucu yara oldu emzirirken sıkıntı yaşıyorum çok agrıyolar damarlarım çekiliyor sanki arada da zonkluyor ben yara gögsümü dişimi sıkı sıka veriyorum acaba vermesem sağsam geçermi ne yapcamı bilemiyorum dişlerimi sıkmaktan damaklarım agrıyor ve dünde ateşim 39.4 oldu 3 kere indi yükseldi bi türlü iyileşemedim ne yapcam ben bilmiyorum dikişlerimde sızlıyor

Cnm ben yara oldugunda gogus ucu takip emzirmistim dunyalar benim oldu gibi gelmisti goguslerini sag bebek bosaltmayinca sut kalirsa ates yapiyormus ve sagmazsan sutunde azalir istersen bi sure o gogusten emzirme biraz iyilessin ama sizlamalar en az 1 ay devam ediyor yara gecsede ucun nasirlasmasi lazim acimamasi icin

yandım ben desene gögüs ucu alsam onu emermiki şimdi krem sürdüm garmastan die bi krem sütüm kendiliğinden akmaya başladı ne kadar gerildiler allahım yardım et bide depresyona girdim sanırım sürekli aglamaklı sürekli hüzün içindeyim başım agrıyor çok mutsuzum hiç birşeyden zevk almıyorum ne zman geçicek bütün bunlar allahım

canım, krem kullanıyor musun? lansinoh gerçekten çok etkili..
emzirirken dikkat et, sadece ucunu değil bütün kahverengi halkayı ağzına almasını sağla.
inan çok işe yarıyor. benimki de çok acıyordu, 10. gün sağlık ocağına kontrole gittiğimde ebe bi bakayım emzirmene dedi.
ben de çok biliyorum ya, gerek yok, sorun yaşamıyorum emzirmede dedim. dr göğsün acıyor mu diye sordu. evet dedim.
artık acımaması gerek. yanlış emziriyorsundur dedi. aldım kucağıma kızımı. başladım emzirmeye.
çocuğu daha çok kendime yaklaştırmam gerektiğini gösterdi ebe. ve nefes alsın diye göğsümü iki parmağımla bastırıyordum.
bir parmağınla bastır, bir parmak kadar boşluk bırak, fazla göğsüne bastırma, bastırırsan, bebek ucundan sen bu taraftan çekmiş oluyorsun dedi. hakikaten farkettim ki, benim ağrımın sebebi bu. ve bütün göğüs halkasını gösterdiği gibi ağzına verince bir iki güne acılarım neredeyse tamamen azaldı. o zamandan beri krem bile kullanmıyorum.

dikişlerini de temiz ve özellikle kuru bırakmaya özen göster. kuru kalması çok önemli. dr banyodan sonra çok iyi kurula. ardından
saç kurutma makinesiyle bir dakika kadar kurut dedi. saç kurutma hiç kullanmadım ama her banyodan çıkısımda iyice kuruladım, emin oldum.
yoksa hava da sıcak, enfeksiyon olabilir

Son düzenleme:
Arkadaşlar göğüs pompası kullanan varmı? Kullandığınız ve önerebileceğiniz bir marka varmı? Manuellerimi yoksa elektriklilerimi tavsiye edersiniz? Acil cevaplarınız bekliyorum...

Arkadaşlar göğüs pompası kullanan varmı? Kullandığınız ve önerebileceğiniz bir marka varmı? Manuellerimi yoksa elektriklilerimi tavsiye edersiniz? Acil cevaplarınız bekliyorum...

Be nuk elektrikli kullaniyorum cnm hem fiyati uygun hem cok iyi cekiyor cocuk gibi aynen tavsiye ederim

sütün hiç gelmiyormu yada bebek hiç emmiyormu yoksa işe giderken içinmi alacaksın ?
ben kendimi anlatayım sen karar ver
bebeğim hastaneden çıktığımızın ertesi günü hiç emmedi diye panikle hemen bi pompa satın aldık avent elektriklilerden
ben saatlerce kendimi sağıcam die uğraştım bebek emmediği için onunda gücü pek yetmedi
artık göğsümde enfeksiyon başlamıştı annem çekti tükürdü kanlı kanlı geldi sonra göğüsler avent ile uzun sürede sağıldı
benim bebeim emmediği için zamanda kısıtlı ve değerli olduğundan bu pompa çok işimi görmedi açıkcası
zaten doktora gidince de onlar bebek gibi emmediğinden sütümü belli süre sonra keseceğinisöyledi ve hastane tipi kirala dedi
hemen buldum bi firma kiraladım haftalık 40 lira idi
kadın bana emzirmeme yardımcı olacak bikaç tiyo verdi sonrada eğer hala olmazsa o zaman kiralamak yerine satın almanızı öneeririm dedi iki tip varmış biri 180tl diğeri 350tl hangisi sizce dedim çok para vermeye gerek yok 180 kafi dedi
ben aventi 220 ye almıştım keşke işe yarasaydıda param gideydi
ben hastane tipi almanı tavsiye ederim çokta büyük değil avent kadar minnak değil ama olsun direk bebek gibi çekiyor ve çekeceği süre belli 1 göğüs 15dk.

Ben Medela elektrikli kullanıyorum. Ama göğüs uçlarım yara olduğunda o çok canımı yaktığı için bir de el pompası aldım. Eğer sütünü sağıp vereceksen ya da buzluğa atacaksan el pombası çok çekmediği için elektrikli kadar boşaltmıyor göğüsleri. Sadece biraz süt sağıp rahatlamaksa amacın el pompası yeterli.

Geçmiş olsuun canım bende göğüslerimden çok çektim biz 1 aylık olduk benim ikiside yaraydı kesinlikle yara göğsünü emzirme onu sağ ver hem gözenekleride açar pompa... dişini sıkarak emzirirsen olan sütde geri kaçar ama sağlam olan göğsünü mutlaka bebeğin emsin diğerinide düzelene kadar pompa yapmanı tavsiye ederim en kısa zamanda Allah şifanı versin inşallah

selam hanımlar geçmişi pek okuyamadım niş. herkes iyidir yeni doğumumuz varsa hayırlı sağlıklıdır. ben biraz önce doktordan geldim bandajlarım söküldü birde baktım ki kesi daha küçük aaa bu daha kısa dedim ikinci ya alışık beden ondan yetti bu kadar kesmek dedi :) birde şok geçirdi beni görünce çünkü hamilelik öncesi kotumla gittim 10 günde eski bedene döndüm çok şükür sadece biraz sarkıklık var şu an için eee oda olsun artık. oda 40 çıktıntan sonra havuzlar sağolsun 1 bilemediniz 2 ayda aynen eski beden inş.

canım aynı şeyi bende yaşadım ve bebek hemşiresi bir arkadaşımın sözlerini aynen aktarıyorum.
1- bir kez emiyorsa iki kez sağarak ver.
2- emzirmeden yada sağmadan önce yıka göğüslerini ( sütün daha hızlı ve kolay akmasını sğlıyo )
3- gündüzleri kolaylık açısından krem kullansanda gece yatmadan son bir kez emzir ve gecekileri sadece sağarak ver göğüsler dinlensin ( bu arada gecede kızdırılmış zeytin yağını pamukla göğüs uçlarına sür )
4- mutlaka emzirmeden ve sağmadan önce bir dakika olsun masaj yaparak sütün aşağı inmesini sağla.
5- emzirmeler esnasında mümkün olduğunca bebeğinle yanlız olun yada sakin bir yerde olun bebeğin ani korkmalar sonucu ısırmasını, çok vakumlamasını engeller.

bende işe yaradı canım 3 günde geçirdim çok şükür inş. seninde işine yarar.

benim ikiside felaket durumda yarıldı beşe ona.Sağdım ilk başta bu sefer biberona alıştı mecbur emzirmeye çalışıyorum
ama eşim o halimi görünce dayanamayıp odadan çıkıyor çok fena bir acı ağlaya zırlaya emziriyorum oğluma çaktırmadan memeyi çekmeden.Kullanmadığım kalmadı geçmiyor, allah yardım etsin herkese...

çok geçmiş olsun canım benim ya seni o kadar iyi alıyorum ki benimki de felaket durumdaydı kremler vs. bi işe yaramıyordu hergün ağlıyordum çok şükür yaradanıma ona ettiğim duaları kabul etti sende dua et canım bende senin için ederim çok kötü ben çektim bilirim acısını istersen ara sıra dinlendir göğüslerini sağ ver yani 2 gün emzir bir gün pompa yap birde bunu dene tatlım

kızlar temmuzun son annesi kim oldu?
hala bekleyen varmı?
kaç kişi sezeryan?
kaçı normal.?
kız mı çoğunlukta erkekmi?
nasılsınız?
iyisiniz inş:)?
valla bizi soracak olursanız büyüklerin ellerinden,minişlerin gözlerinden öpüyoruz:)))
hahahah bu kadar ara verince bi mektuplaşma gereği duydum

Ben sezeryan oldum 7 temmuzda.
Oğlum oldu
İyiyiz çok şükür.Benim göğüslerimde ağrı var.Oğlumda da gaz sancısı.İnş. ikisi de en kısa zamanda geçer.
Sen nasılsın canım bebiş nasıl ?

şükür ALLAHA cnm bizde iyi olmaya çalışıyoruz...
bebiş biraz büyüsünde geziyim diye gözünün içine bakıyorum...
seninki abi bir ayınızda doluyor gezersiniz bol bol...
diğer sıkıntılarda geçer inş...
anne olmak zor gerçekten zor...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…