2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Selammm kizlar, yarin kontrole gitcem bakalm ne diyecek doktorum, beyefendinin keyfi yerinde gibi hissediyorum:) bakalm gelmeye niyeti var gibi mi

kızlar bende pazartesi akşam saat 08:36 da genel anestezi ile doğum yaptım şimdi evdeyiz..Bebeğim 3.350 kg 53 cm Allah herkese bebeğini sağlıkla kucağına almayı nasip etsin alanlarada Allah kolaylık versin uykusuz geceler başladı:KK52:

Gozunaydin cnm, gule gule buyut bebegini:)

1 günde iniyor canım hiç merak etme günlerimiz aynı :)

alyaa hümada cahit beye gittim tanidik vasıtasıyla
ağustos eylül.e gün veriyorlar di ta
çok şükür doğum için anlastik son 1kontrol um kaldı :)

Evet cok yogun adam. İyi bari icine sindiyse hayirli olsun canim. Huma da cogu ozel hastaneden iyidir bence. Sadece kadin dogum olmasi avantaj bence. Bencede en iyisini yapmissin hadi gozun aydin artik dogurabilirsin:))

Kaç kişi kaldı acaba temmuz annelerinden doğurmayan? Doğum listesini keşke düzgün tutabilseydik ona bakabilirdik :S

ben de bekleyenlerdenim:KK43: karnım hala yukarıda son doğuranlardan biri olacağım sanırım:KK43:ağustosa kalmam inş...son zamanlar çok zor hakikaten Allah hepimizin yardımcısı olsun şu mübarek günlerde...

Uykum vaaaar, bebiş kucagimda uyuyo yerine koyunca uyaniyo :KK43: bu gecede sabahlarim ben

sana 2 çocuk annesi olarak tavsiyem alıştırma kucağa canım,,inan çok zorluğunu çekersin ilerde:KK50: yatağında kendi kendine uyuması için alıştır,,emzik kullanıyomusun bilmiyorum,,eğer kullanmıyosan işin cidden zor:KK5:

a
Evet cok yogun adam. İyi bari icine sindiyse hayirli olsun canim. Huma da cogu ozel hastaneden iyidir bence. Sadece kadin dogum olmasi avantaj bence. Bencede en iyisini yapmissin hadi gozun aydin artik dogurabilirsin:))

tek'den de gördüm muameleden sonra Allah düşürmesin oraya hemşireleri iğrenç

tek'den de gördüm muameleden sonra Allah düşürmesin oraya hemşireleri iğrenç

bu arada öyle dog deyince dogmuyor dur bakım daha hamilelik takvimi bitecek :KK9:
ınşallah seninki gibi dakik olur :) masallah i var kizimizin . canım adini ne koydun ?? birde çocuk doktoru Kim'e gidiyorsun??

sana 2 çocuk annesi olarak tavsiyem alıştırma kucağa canım,,inan çok zorluğunu çekersin ilerde:KK50: yatağında kendi kendine uyuması için alıştır,,emzik kullanıyomusun bilmiyorum,,eğer kullanmıyosan işin cidden zor:KK5:
Emzigi bazen aliyo bazen alamiyo, aventinki var bende belki begenmemistir diye bide yedek olsun diye chicco kaucuk alcam bakalım belki onla daha ii olur.

Ayni problem bizde de var bizimki tam doymadigi icin oyle yapijormus. Mamayla takviye edince top atsan uyanmiyo

Aynen cnm yaaaa :KK43: bende dayanamadim baktım aç kalcak mama veriyorum günde bi kaç kez. Bizimki kuvezde alışmış biberonla emmeye çenesi güçsüz kaliyo, zaten sutumde çok değil iice dipteyiz yani, süt savaşları var evde. O ememiyo emse süt yetmiyooo, süt yetmeyincede yattirdigim gibi uyanıp meme araniyo. Ama mama alınca sakin sakin uyuyo güzelce.
Sen mama olarak aptamil mi kullanıyorsun, bu mamayı hazırlamakta ayrı ızdırap, tarifindeki gibi yapsam su 10 dk kaynasin sonra sogusun bebek kiriliyo aglamaktan. Sen nasıl yapıyorsun. Ben önceden kaynayıp suyu bi kenarda bekletiyorum. Mama yapacağım zaman biberone koyup sıcak suya batırıp 40 derece olana kadar ısıtıp mamayi ekliyorum, ama şu bilekle sıcaklık ölçme olayı çok fena, acaba soğuk mu kaciyo sıcak mi çok tereddüt ediyorum. Annemde kayinvalidemde yanimdalardi ama hiç bisiii bildikleri yok, varsa yoksa bezler akşam atılmaz, lohusa şunu yapmaz:KK53:

Son düzenleme:
Uykum vaaaar, bebiş kucagimda uyuyo yerine koyunca uyaniyo :KK43: bu gecede sabahlarim ben

Emzigi bazen aliyo bazen alamiyo, aventinki var bende belki begenmemistir diye bide yedek olsun diye chicco kaucuk alcam bakalım belki onla daha ii olur.

Aynen cnm yaaaa :KK43: bende dayanamadim baktım aç kalcak mama veriyorum günde bi kaç kez. Bizimki kuvezde alışmış biberonla emmeye çenesi güçsüz kaliyo, zaten sutumde çok değil iice dipteyiz yani, süt savaşları var evde. O ememiyo emse süt yetmiyooo, süt yetmeyincede yattirdigim gibi uyanıp meme araniyo. Ama mama alınca sakin sakin uyuyo güzelce.
Sen mama olarak aptamil mi kullanıyorsun, bu mamayı hazırlamakta ayrı ızdırap, tarifindeki gibi yapsam su 10 dk kaynasin sonra sogusun bebek kiriliyo aglamaktan. Sen nasıl yapıyorsun. Ben önceden kaynayıp suyu bi kenarda bekletiyorum. Mama yapacağım zaman biberone koyup sıcak suya batırıp 40 derece olana kadar ısıtıp mamayi ekliyorum, ama şu bilekle sıcaklık ölçme olayı çok fena, acaba soğuk mu kaciyo sıcak mi çok tereddüt ediyorum. Annemde kayinvalidemde yanimdalardi ama hiç bisiii bildikleri yok, varsa yoksa bezler akşam atılmaz, lohusa şunu yapmaz:KK53:

Bebegi olan anneler nasil belli yaa:)) nobetteyiz dimi gece gunduz. Canim bende aptamil aldim ama ben senin kadar ugrasmiyorum acikcasi. Onceden kaynattigim biraz so var onu kavanoza koydum. Mama yapacagim zaman ( mesela bizimki fazla yiyemiyor memeden doymus oluyor biraz. Ben 30 cc lik hazirliyorum genelde. Yetmmezse tekrar yapiyorum.) 30 cc yi biberonla olctum bizim kasiklarla 5 yemek kasigina denk geldi. Bende 3 yemek kasigi cezvede kaynattigim sudan koyuyorum 2 yemek kasigi da kenardaki kaynamis sudan koyuyorum sicakligini dengelemis oluyo beklemeden calkalayip veriyorum cocuga.

Bebegi olan anneler nasil belli yaa:)) nobetteyiz dimi gece gunduz. Canim bende aptamil aldim ama ben senin kadar ugrasmiyorum acikcasi. Onceden kaynattigim biraz so var onu kavanoza koydum. Mama yapacagim zaman ( mesela bizimki fazla yiyemiyor memeden doymus oluyor biraz. Ben 30 cc lik hazirliyorum genelde. Yetmmezse tekrar yapiyorum.) 30 cc yi biberonla olctum bizim kasiklarla 5 yemek kasigina denk geldi. Bende 3 yemek kasigi cezvede kaynattigim sudan koyuyorum 2 yemek kasigi da kenardaki kaynamis sudan koyuyorum sicakligini dengelemis oluyo beklemeden calkalayip veriyorum cocuga.

Ayrica guzel bi noktaya deginmissin. İhtiyacim olundugu konularda kimmse bulasmiyo ilk bastan beri altini bile ben degistirdim dusun. Simdi ilk yaptiklarimi hatirliyorum cok komik degistirmisim:)) kucama alinca yok oyle tutma yok mamayi dolaba koy yok cocugun ustune bise ort..... Laf olsun yani. 1 gun boyunca bebegim beslenememis sutum yetmemis hicbiri anlamadi kizim 4 gun hastaneye yatti beslenemedigi icin sarilik olmus. Hic benim sute bakan bile olmadi. Ancak bana sutun geliyo mu diyolar bende ne bileyim sikiyorum geliyor anlamadim diyordum. Amaaan iste. Ne varsa sende var yani. Bide luzumsuz seylere de karisinca insanin sinirleri bozuluyor

ben de bekliyorum hala 38+2 olduk gerçi neyi bekliyorum ben de bilmiyorum bebeğimin başı yukarda dönmedi doktor da artık dönmez diyo sezaryen istemiyordum ama öyle olcak bu gidişle biraz daha bekleyelim dedik bakalım bi umut belki döner gerçi 3.600 u geçti kilosu dobişim dönemez heralde yer bulup da :) Bu mübarek günlerde Allah hepimizin bebeklerini sağlıkla kucağına almayı nasip eder inşallah

günaydın Hayırlı'sı canım sancı hissediyor musun ??

bende tutmadan susuzluk dan ölüyorum tansiyon düşüyor :)

bu arada kan ve elevit ilacı içiyo musunuz ???

sancım var ama doğuma gidecek kadar değil ilaçlarımı içiyorum bekliyorum ah bide mide yanması varki hamileliğin başında çekmedim sonunda çektiriyor

sancım var ama doğuma gidecek kadar değil ilaçlarımı içiyorum bekliyorum ah bide mide yanması varki hamileliğin başında çekmedim sonunda çektiriyor

aşağı indikce gidiyor madem suyu iyi geliyor
bende arada sırada içiyorum aklıma düştükce doktora soracağım da unutuyorum bir sorsana braksak olur mu :)

X