2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Gunaydinlarrr kizlar:)
Kozmatik hayirlisiyla bebegini kucagina alirsin insallah

Merhaba arkadaşlar.Ben de bir temmuz annesi olucam inşallah...Tahmini doğum tarihim 26 Temmuz bugun dr a gittim kızımın kilosu 3700.Normal doğum istiyorum ama kilosundan dolayı sezaryan olur mu bilmiyorum.Sizce norml doğurabilirmiyim?38 haftalığım ve dr sezaryan olabilir dedi ama ben istemiyorum kaç kiloya kadar normal doğum olabiliyor?:emir_bebek:

Bdt'lerimiz ayni seninle, bnmde kontrlium yarina oglum 2 hafta once 3140 gr di. Bende normal dogum istiyorum insallah. Benim bildigim 4 e yakin ve 4 un ustu bebeklerde normal dogum zorlayici olabiliyor, detayli olarak doktorumla konusmadim ama usg verilerinde 2-2,5 hafta onden giden bebekler genelde 4 ve ustu dogarmis. Benim bebekte 4 falan olsa normal icin bir durup dusunurum heralde

kızlar bebegım dogdu dogalı hep uyuyor ne kadar mıncıklarsak da uyanmıyor ne benı emmek ıstıyor ne mama yemek ıstıyor sadce ve sadece uyku baska bısey yokk Allah rızası ıcın dua edın bebegımde bır sorun cıkmasın ne olur :KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:aglamaktan hıckırmaktan dikişlerim atmıs

canım bu çok normal kızımdada aynısı olmuştu.. bezini açıp uyandırın demişlerdi bize.. Allah yardımcın olsun üzme kendini

Herkese hayırlı günler kızlar nasılsınız yine olduğu gibi geçmişi okuyamadım :KK17: malum zaman kısıtlı paşamdan ancak fırsat buluyorum doğuran arkadaşları tebrik ediyorum bekleyenlere de Allah kolaylıklar versin diyorum:KK49:

günaydın kızlar.. daha anca kahvaltı yaptım bi bakim dedim ne var ne yok.. artık çok az kaldık sanırım daha doğuramayanlar olarak :KK1: hava çok sıcak geceleri hiç uyuyamıyorum.. sağdan sola dönemiyorum karnımın içi acıyor.. böyle olan var mı acaba başka? bi de ben acayip kaşınıyorum.. karnımın altındaki çatlaklardan başladı ilk kaşıntı sonra karnımın üstüne yayıldı şu an kollarıma göğsüme boynuma bacaklarıma derken nerdeyse tüm vücuduma yayıldı. kırmızı kırmızı oldu her yerim alerji gibi, doktora gösterdim aile hekimine bi krem vermişti ilk başlarda iyi gelmişti, dün yine gittim 3 krem daha verdi hepsini karıştır kullan dedi bakalım birazcık olsun hafifledi gibi, cumartesi kontrolüm var kendi dr.uma göstercem olmadı cildiyeye gitcem, çok kötü durumdayım.. umarım şu pupp denilen şeyden olmamışımdır..

bana da çok dua edin olur mu hayırlısıyla doğurayım artık k.validemden yoruldum içime atmaktan ağlamaktan aman kırılmasın demekten yoruldum kocamın hatrına susuyorum ve hala yaranamıyorum zamane gençleri ne rahat diyor bana sabah azıcık geç uyansam tüm gün burnumdan geliyor kocamı uğurlarken öpsem tüm gün tavır yapıyor oğlunun annem annem diye arkasında dönmesini istiyo olmayınca bana cephe alıyo zaten muhabbetli değillermiş ama evlennce oğlu kıymetlendi ne çileli başım varmış yılda 3 4 gün görüşmek en iYİSİYMİŞ nolur çok dua edin aklımı kaçırcam artık

canım çok zor durumun hem kendi stresinle uğraşıyorsun hem de evdekilerle uğraşıyorsun, ne kadar düşüncesiz bir kadınmış ya. sabırlı olmaya çalış bebeğin sağlıkla doğsun da, herşey gelir geçer..

minik bebeklerin hastalıklarına ağlamalarına hiç dayanamıyorum hmn ağlayasım geliyor hastanelerde bebeklerden tahlil için kan alıyorlarya damar bulamıyorlar bir iki sefer batırıyorlar bebekler ağlıyor kıyamam ya bi kaç kez şahit oldum ben ağladım mahvoldum annelerin halini düşünemedim yani kendi bebeğim olunca hiç dayanıklı bi anne olamıcam ben herhalde bebeğimden daha çok ağlarım o aşılarda tahlillerde gaz sancılarında :KK43:

bende dün sağlık ocağındaydım bebeğin biri nasıl ağlıyordu kurban olurum ben o sese, kendi bebeğimi düşündüm gözlerim dolu dolu oldu inşallah ben de duyarım sağlıkla:KK14: son haftam, çok duygusalımmm
Kizlar cok kotuyum bebisim iki gundur fakultede yatiyor sarilik oldugu icin. Florosan tedavisi aliyor. Gorseniz oyle zavalli oyle savunmasiz ki. Ustelik sutum yetmedigi icin cocuk beslenemeyip sarilik olmus. Zaten sutun yetmemesi bi vicdan azabi birde bunun icin hastanede yatiyor suan. En iyi ihtimalle cumaya ancak cikarilir gozuyle bakiyoruz. Bunlara uzulurken olmayan sutum de hepten kacacak kaygisi... Cok zormus ya. 2-3 saatte bir iceri aliyorlar emzirmeye alt degistirmeye izin veriyorlar. Sonra kuzunu birakip oylece gidiyorsun... Lutfen dua edin. Hemen iyilessin yavrucagim. 2 gunde oyle alismisimki ev bombos, heryerde onun kokusu... Allah kimselere bunlari yasatmasin.

Allah şifa versin canım bebeğine
bu arada sağlık ocağındaki hemşire bebeğin doğduktan sonra şekerli su verme dedi, ama yaşlı teyzeler şekerli suyun sarılığa birebir olduğunu söylüyor..

Herkese hayırlı günler kızlar nasılsınız yine olduğu gibi geçmişi okuyamadım :KK17: malum zaman kısıtlı paşamdan ancak fırsat buluyorum doğuran arkadaşları tebrik ediyorum bekleyenlere de Allah kolaylıklar versin diyorum:KK49:

büyüttün bile sen bebişi artık dime fame :) bizler hala beklemedeyiz duanı eksik etme sen ve bebişini de Rabbim korusunnn

kızlar hellooooooooooooooooooooooooooo. ben bugun cok mutluyum,dun kontrolum vardı doktor iri bi bebek olduğu için bugun sezeryan yapacaktı,emmeeeee dün bı ölcüm daha yaptı,sezeryana gerek kalmadığını,normalde doğurabıleceğimi söyledi,oysa nerdeyse yatısımı bıle yapacaktık dunden.oda hazırdı,herkes hazırdı( ben hariç). nerdeyse doktora sarılacaktım bana öyle dıyınce,normal doğurabılmeyı o kadar ıstıyorum ki,ama doktorum basından berı hep sezeryan demıstı.takiii düne kadar.bı akrabamız bı dua demıstı bana sürekli onu okudum doktora gıderken gece yatarken ve kesınlıkle o duanın etkısıne bağlıyorum.anlamıda cok güzel

"Rabbi yessir velâ tuassir Rabbi temmim bi'l-hayr"
"Rabbim! kolaylaştır zorlaştırma, Rabbim hayırla sonuçlandır"

aklınızda olsun zaten cok kısa bı dua süreklı dua edelım.şimdi tek isteğim oğlum vaktınden sonra gelmesın,erkek cocuk gec gelır derler,o zaman sezeryan kaçınılmaz olur.dua ya devam. onun dışında doğuranları tebrık edıyorum,bıkac arkadasımızın bebişlerinde sorun varmıs,umarım ennnn kısa zamanda sağlıklarına kavusurlar.

kızlar hellooooooooooooooooooooooooooo. ben bugun cok mutluyum,dun kontrolum vardı doktor iri bi bebek olduğu için bugun sezeryan yapacaktı,emmeeeee dün bı ölcüm daha yaptı,sezeryana gerek kalmadığını,normalde doğurabıleceğimi söyledi,oysa nerdeyse yatısımı bıle yapacaktık dunden.oda hazırdı,herkes hazırdı( ben hariç). nerdeyse doktora sarılacaktım bana öyle dıyınce,normal doğurabılmeyı o kadar ıstıyorum ki,ama doktorum basından berı hep sezeryan demıstı.takiii düne kadar.bı akrabamız bı dua demıstı bana sürekli onu okudum doktora gıderken gece yatarken ve kesınlıkle o duanın etkısıne bağlıyorum.anlamıda cok güzel

"Rabbi yessir velâ tuassir Rabbi temmim bi'l-hayr"
"Rabbim! kolaylaştır zorlaştırma, Rabbim hayırla sonuçlandır"

aklınızda olsun zaten cok kısa bı dua süreklı dua edelım.şimdi tek isteğim oğlum vaktınden sonra gelmesın,erkek cocuk gec gelır derler,o zaman sezeryan kaçınılmaz olur.dua ya devam. onun dışında doğuranları tebrık edıyorum,bıkac arkadasımızın bebişlerinde sorun varmıs,umarım ennnn kısa zamanda sağlıklarına kavusurlar.

çok sevindim canım senin için dualara sığınmak kadar insanı rahatlatan başka birşey yok zaten...BDT ne zaman senin ben de beklemedeyim normal doğum için ama hiçbir belirti yok gerçi daha zamanım var ama insan meraklanıyor işte

şimdi gördüm 5 günün kadar kalmış sanırım farketmemiştim demin hadi hayırlısı inş hakkında en güzeli en hayırlısı olur

çok sevindim canım senin için dualara sığınmak kadar insanı rahatlatan başka birşey yok zaten...BDT ne zaman senin ben de beklemedeyim normal doğum için ama hiçbir belirti yok gerçi daha zamanım var ama insan meraklanıyor işte

17 temmuz canım bdt. 5 gün var ama dediğin gibi bendede tık yok,hatta nst lerde hala 20 nin altında sancım.bu nezaman 40-50 70-80 olcaksaaa :))acaba bırden mı gelır sancı?

Merhaba kızlar
geçen hafta perşembe gecesi suyumun geldiğini cuma günü sabah gittiğim doktorun bu su sana doğuma kadar yeter diyip gönderdiğini yazmıştım
salı günü akşam ağrılarım başladı ama dayanabilir şiddetteydi.gece 4 te şiddetli sancıyla uyandım.5.30 a kadar yatakta debelendim.Sonra bunların doğum sancısı olduğunu anlayınca kalktım oğlumun kıyafetlerini hazırladım anneannesigile bırakmak için.Saat 8 e kadar oyalandım evde sancılarım sıklaşsın diye.
8 de evden çıktık 8.30 da hastanedeydik.
nst,çatı uayenesi bilmem ne o şu bu derken saat 9.45 oldu.3 cm açıklıkla hastanedeydim.nst sonucuna göre hemen yatış verdiler.10.45 e kadar açılmam aynı ve sancılarım dayanılabilir şiddetteydi.Ama 10.45 te çıldırdım resmen.Bir anda açılmam 7 cm ye çıktı.Eşimi istedim yanıma ama almadılar hemen doğum masasına aldılar ve benden tek damla su gelmedi.Halbuki cuma gittiğim doktor suyun yeter demişti :KK47: İçimden senin doktorluğuna tüküreyim dedim.
Neyse doğum masasında 2. ıkınmamla prensesim artık dünyaya gözlerini açmıştı :nazar:
sabah hastaneden taburcu olduk.Oğlum henüz kardeşini görmedi tepkisini merak ediyorum.Hastaneye ablamla gitmiştim o annemlere geçti sabah ablama anne diyip elinide nerde gibisinden yaparak beni soruyormuş kuzum :KK43: Neyseki birazdan gelicek oda.
Kızım 2750 kg doğdu.Allahım iki evladımada sağlık sıhhat mutluluk ve uzun ömür versin ben başka çocuk istemiyorum.
Herkezide rabbim kolaylıkla kurtarsın çok zor çokkkkk :26: ama normal doğum kadar mucizevi bişeyde yok

X