2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

SAAT 9:23 de 3310 52 cm dunyaya geldı bebegımm . amelyat tek kelımeyle mukemmeldi . 40 dk su gibi gectı kahkaha sohbet muhabet .. ama sonrası ....
psıkolojım bitik sancıdan aglamaktan geberdim süt hıcyok oglum aglayıp duruyor gaz sancısı da eklendi ağlamaktan harap oldum . sen neymişsin be sezeryan ..

canım beniiiimmm geçmiş olsun tatlım ama gözünüz aydın artık oğlunda yanında çok da sağlıklı maşallah :))) sende en kısa zamanda inş. iyileşirsin fıstığım yaa biraz sık dişini tatlım geçicek allahın izniyle ....

gittim geldiiimm...
bi dünya tahlil yaptılar...
nst ye bağladılar...
anestezi uzmanımızla görüştük...
odamızı gördük...
sonuçlar güzel sabah 9+:30 da ameliyata alacaklar...
dualarını eksik etmeyen ve destek verici sözleri ile yanımda olan tüm arkadaşlara çok tşk ediyorum...

Allah yardimcin olsun insaallah, telaslanma canim, hersey cok guzel olacak.:KK54::KK54::KK54: hee birde spinalmi, epiduralmi, genelmi olacaksin yazmamissin.

Kizlar cok kotuyum bebisim iki gundur fakultede yatiyor sarilik oldugu icin. Florosan tedavisi aliyor. Gorseniz oyle zavalli oyle savunmasiz ki. Ustelik sutum yetmedigi icin cocuk beslenemeyip sarilik olmus. Zaten sutun yetmemesi bi vicdan azabi birde bunun icin hastanede yatiyor suan. En iyi ihtimalle cumaya ancak cikarilir gozuyle bakiyoruz. Bunlara uzulurken olmayan sutum de hepten kacacak kaygisi... Cok zormus ya. 2-3 saatte bir iceri aliyorlar emzirmeye alt degistirmeye izin veriyorlar. Sonra kuzunu birakip oylece gidiyorsun... Lutfen dua edin. Hemen iyilessin yavrucagim. 2 gunde oyle alismisimki ev bombos, heryerde onun kokusu... Allah kimselere bunlari yasatmasin.

Canim cok zor anliyorum ama, Allah daha buyuk dert vermesin. benimde oglumda hafif var ebe dedi camin onunde uyut gecer cok sukur gecti gibi. ustelik benim sutum hemen geldi hic sikinti cekmedim ama neden oldu anlamadim.:KK50: insaallah tez zamanda bebegine kavusursun. Allahim herkesin evladini bagislasin.

Kizlar cok kotuyum bebisim iki gundur fakultede yatiyor sarilik oldugu icin. Florosan tedavisi aliyor. Gorseniz oyle zavalli oyle savunmasiz ki. Ustelik sutum yetmedigi icin cocuk beslenemeyip sarilik olmus. Zaten sutun yetmemesi bi vicdan azabi birde bunun icin hastanede yatiyor suan. En iyi ihtimalle cumaya ancak cikarilir gozuyle bakiyoruz. Bunlara uzulurken olmayan sutum de hepten kacacak kaygisi... Cok zormus ya. 2-3 saatte bir iceri aliyorlar emzirmeye alt degistirmeye izin veriyorlar. Sonra kuzunu birakip oylece gidiyorsun... Lutfen dua edin. Hemen iyilessin yavrucagim. 2 gunde oyle alismisimki ev bombos, heryerde onun kokusu... Allah kimselere bunlari yasatmasin.

çok üzüldüm acil şifalar versin allahım. allah beterinden saklasın çabuk toplarlanır merak etme. dualarımız seninle ve bebeğinle.

kızlar bebegım dogdu dogalı hep uyuyor ne kadar mıncıklarsak da uyanmıyor ne benı emmek ıstıyor ne mama yemek ıstıyor sadce ve sadece uyku baska bısey yokk Allah rızası ıcın dua edın bebegımde bır sorun cıkmasın ne olur :KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:aglamaktan hıckırmaktan dikişlerim atmıs

minik bebeklerin hastalıklarına ağlamalarına hiç dayanamıyorum hmn ağlayasım geliyor hastanelerde bebeklerden tahlil için kan alıyorlarya damar bulamıyorlar bir iki sefer batırıyorlar bebekler ağlıyor kıyamam ya bi kaç kez şahit oldum ben ağladım mahvoldum annelerin halini düşünemedim yani kendi bebeğim olunca hiç dayanıklı bi anne olamıcam ben herhalde bebeğimden daha çok ağlarım o aşılarda tahlillerde gaz sancılarında :KK43:

kızlar bebegım dogdu dogalı hep uyuyor ne kadar mıncıklarsak da uyanmıyor ne benı emmek ıstıyor ne mama yemek ıstıyor sadce ve sadece uyku baska bısey yokk Allah rızası ıcın dua edın bebegımde bır sorun cıkmasın ne olur :KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:aglamaktan hıckırmaktan dikişlerim atmıs

kıyamam canımmmm tabi ki zor durumdur eminim senin için ama sen ne kadar iyi olursan paşana o kadar iyi bakabilirsin oğluşunun sağlıklı bir anneye ihtiyacı var unutma şekercimmm :18:

RABBİM acil şifalar versin canm en kısa vakitte bebişine kavuşmanı nasip etsin

kuzum ilk zamanlar bebekler çok uyur üzme kendini emzirirken eliyle ayağıyla durmadan oyna uyurken emzirme tekniği vardı onu uygula btnm

bana da çok dua edin olur mu hayırlısıyla doğurayım artık k.validemden yoruldum içime atmaktan ağlamaktan aman kırılmasın demekten yoruldum kocamın hatrına susuyorum ve hala yaranamıyorum zamane gençleri ne rahat diyor bana sabah azıcık geç uyansam tüm gün burnumdan geliyor kocamı uğurlarken öpsem tüm gün tavır yapıyor oğlunun annem annem diye arkasında dönmesini istiyo olmayınca bana cephe alıyo zaten muhabbetli değillermiş ama evlennce oğlu kıymetlendi ne çileli başım varmış yılda 3 4 gün görüşmek en iYİSİYMİŞ nolur çok dua edin aklımı kaçırcam artık

Merhabaaaa :),
06.07.2012 de kızım doğayı kucağımıza aldık. Normal doğum istiyorduk, haziran annesi olacaktım ama meleğimimz 40+6 olunca doktorumuz daha fazla riske atmamamızı tavsiye etti, suni sancı önerdi fakat biz sezeryanı tercih ettik. neticede suniyle doğuramasaydım sezeryan olacaktı zaten, birde boşuna sancı çekmiş olacaktım. ameliyata hazırlık ve ameliyatım gayet güzel geçti çok korkuyordum inanılmaz gergindim ama bütün gücümü toplayıp kendimi hemşire ve doktorların ellerine bıraktım. ameliyathaneye çok sevdiğim iki müzik cd si götürmüştüm.sanki ikisini de dinleyebilecek kadar uzun bir işlemmiş gibi gelmişti bana ama daha ilk parça da doktorum kızımı gösterdi üzerimden. o an dünyalar benim oldu. en son hoşgeldin kızım dediğimi hatırlıyorum sonra hemşire seni 15 dk dinlendireceğiz dedi ve uyumuşum, eşim ameliyathanenin kapısında beni beklemiş asansörle yukarı çıkmışız birlikte, eşim ve annem beni görünce duygulanıp ağlamışlar ama bende filmin oraları kopuk tabi hiç birşey hatırlamıyorum :KK1: gözümü odaya girerken açtım. Ameliyat sonrası biraz sancılı geçti tabi. bugün 5. günümüz ama hala kendimi tam olarak toparlayabilmiş değilim. bunada çok şükür yavrumu sağlıkla kucağıma aldım ya herşey boş gözümde. Allah herkese hayırlı doğumlar nasip etsin. yavrularımızla sağlıklı bir ömür dilerim hepimize :KK3:

cnm benım bebegın fazla uyuyosa şekerı duşmuş olmalı aclıktan ordakı hemşireler ne dıo duruma mutlaka beslenmelıdıkışlerın nasıl atmış cnm ya anlamadım yapıştırma eğilmı neden okadar ağladın tatlım

Merhabaaaa :),
06.07.2012 de kızım doğayı kucağımıza aldık. Normal doğum istiyorduk, haziran annesi olacaktım ama meleğimimz 40+6 olunca doktorumuz daha fazla riske atmamamızı tavsiye etti, suni sancı önerdi fakat biz sezeryanı tercih ettik. neticede suniyle doğuramasaydım sezeryan olacaktı zaten, birde boşuna sancı çekmiş olacaktım. ameliyata hazırlık ve ameliyatım gayet güzel geçti çok korkuyordum inanılmaz gergindim ama bütün gücümü toplayıp kendimi hemşire ve doktorların ellerine bıraktım. ameliyathaneye çok sevdiğim iki müzik cd si götürmüştüm.sanki ikisini de dinleyebilecek kadar uzun bir işlemmiş gibi gelmişti bana ama daha ilk parça da doktorum kızımı gösterdi üzerimden. o an dünyalar benim oldu. en son hoşgeldin kızım dediğimi hatırlıyorum sonra hemşire seni 15 dk dinlendireceğiz dedi ve uyumuşum, eşim ameliyathanenin kapısında beni beklemiş asansörle yukarı çıkmışız birlikte, eşim ve annem beni görünce duygulanıp ağlamışlar ama bende filmin oraları kopuk tabi hiç birşey hatırlamıyorum :KK1: gözümü odaya girerken açtım. Ameliyat sonrası biraz sancılı geçti tabi. bugün 5. günümüz ama hala kendimi tam olarak toparlayabilmiş değilim. bunada çok şükür yavrumu sağlıkla kucağıma aldım ya herşey boş gözümde. Allah herkese hayırlı doğumlar nasip etsin. yavrularımızla sağlıklı bir ömür dilerim hepimize :KK3:

ah cnm benım ne kadar guzel bı ısım böle cok beyendım rabbım uzun ömur versın cnm rahat haraket edıp kalkmak ıstıyosan utlaka evde bulunan sert bı çarşaf yada amerıkan bezını gögus altından legen kemıgıne kadar sıkıca sarın ınan hareket etme konusunda sana cok yardımcı olcak dr um yapmıştı uzunca sutre kullandım

bana da çok dua edin olur mu hayırlısıyla doğurayım artık k.validemden yoruldum içime atmaktan ağlamaktan aman kırılmasın demekten yoruldum kocamın hatrına susuyorum ve hala yaranamıyorum zamane gençleri ne rahat diyor bana sabah azıcık geç uyansam tüm gün burnumdan geliyor kocamı uğurlarken öpsem tüm gün tavır yapıyor oğlunun annem annem diye arkasında dönmesini istiyo olmayınca bana cephe alıyo zaten muhabbetli değillermiş ama evlennce oğlu kıymetlendi ne çileli başım varmış yılda 3 4 gün görüşmek en iYİSİYMİŞ nolur çok dua edin aklımı kaçırcam artık
Allah sabır versin canım. Stres yapmamaya çalış, bebiş de senin ruh halinden etkilenir. Allah yardımcın olsun.

Çok gecmis olsun, belki senin için çok zor ama sütüm yetmiyor diye moralini bozmaya kalkma,psikolojini sağlam tutmaya çalış,herşey çok güzel olacak diye düşün,az bizaman sonra bı daha ayrılmamacasina kavuşacağını düşün minik bebeğine ..

Seni en iyi ben anlarım sanırım,aynı püsküllü bela benim de başımda,az önce çok fena patladım artık , dayanamadım,iyi de oldu aslında,biraz o da üzülsün bozulsun, öff yeter artık,saygı saygı sabır sabır bı yere kadar !!!

canım panik yapma sarılık hemen hemen her yenidoğanda oluyor. bizede oğumdan 3 gün sonra cuma günü kontrole gittiğimizde hafif sarılık var. p.tesi gekin kan tetsini tekrarlayalım dediler. annem eski tecrübelerden şekerli su verdik bu süre boyunca, doktorlar kesinlikle vermeyin diyorlar amabiz verdik p.tesi gittiğimizde testte çıkmaı neyseki.

canım belki kan şekeri düşmüştür benimkide ilk günlerde öyleydi birde emmiyordu, bende çok korkmuştum hep halsiz diye. sık sık besle, emmiyorsa sağıp kaşıkla yada şırıngayla ver, ama sakın biberon kullanma sonra memeyi hiç tutmuyorlar. bebek beslendikçe kan şeker üzeliyor kendine geliyor.

alyacim sıkma canını her yemi doğanda oluyor
Allah acil sifalar uersin =(

yarın doktora gidicem yemek yiyemedim heyecandan yüzüm sapsarı off :KK43:((

[
eger sancın gelmediyse suyunda gelmediyse doktor kendisi suyunu patlatıyor suni sancıyla egerki trs bi durum yoksa normal doğumla doğurtuyor bildiğim kadarıyla
bilmiyorum doktorum henüz ne suni sancıdan ne sezeryandan bahsetmedi 42 ye kadar yolu var diyo korkuyorum :26:ama usg de 39+3 çıkıyo bebeğim oysa şimdiye kadar hep satla uyumluydu

kızım dün akşam saat 18.28 de 3360 gram 50 cm olarak dünyaya geldi.. allaha şükür hiçbir sorunu yok şuanda.. ama bizi korkuttu kakasını yaptığı için sezeryanla alınmak zorunda kaldı...
tebrik ederim canım hayırı olsunn bebeğin:nazar:
canım bende hiç açılma olmadan suni sancı verdiler ama yine açılma olmadı sezeryanla oldu sonunda. allah yardımcın olsun sağ

salim bebişini kucağına alırsın inş.
inş canım saol en çok ondan korkuyorum..
slm kızlar dün dr kontrolümüz vardı bebek, suyu, kalp atışları herşey normal..bebeğim hala büyüyüp kilo almakta, yani anlayacağınız çıkmaya hala niyeti yok..ama ben o kadar çok sıkıldım ki ne yapmam gerektiğini bilmiyorum..hava da çok sıcak..ağrı sancı korkumda kalmadı artık ne olacaksa olsun diyorum..ama allahımın izni ile normal doğurmak istiyorum..
benim gibi bekleyen varmı hala..içimi rahatlatın benim.
ben varım canım bak takvimimim bile bitti:KK37:40+2 oldum doktorum 42 ye kadar sürebilir gebelik diyo:KK36:
Kızlar bende de aynı dert var. bugun kontrole gittim hersey normal. eger 17 sinde hala dogmamıs olursa suni sancıyla dogurtacakmıs beni ertesi gun:KK43:cok moralim bozuldu. bazı doktorlar 42.haftaya kadar bekliyor ,benimki 40 hafta dolunca daha beklemiyor.
canım inş doğurursun o zmana kadar bende de aynı dert var malesef :26:
canım allah şifa versin inş en yakın zamanda yine bebeğinle olursun:nazar:

bir sorun çıkmaz inş canım kadeşimin bebeğide ilk doğduğunda sürekli uyuyodu elini falan sıkıyoduk banamısın demiyodu şimdi 2 yaşında bi cadı:emir_bebek:

X