2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

bel ağrısıyla tuvalete gittim acayip akıntım vardı beyaz sonra peçeteye sildim kahverengi geldi az ve şuan belim sızlıyor ağrıyor :26:

nişan taze kanla karışık bir akıntı gibi olmuyor mu takip et bakalım nasıl devam edicek nişan olmayabilir çünkü doğum yaklaştıkça akıntının rengi koyulaşır lökore denir.

bel ağrısıyla tuvalete gittim acayip akıntım vardı beyaz sonra peçeteye sildim kahverengi geldi az ve şuan belim sızlıyor ağrıyor :26:
canım, bence bir doktorunu arasan veya doktora uğrasan fena olmaz. nişan kırmızımsı olabileceği gibi kahverengi de olabiliyor. bir de sancı bele vuran bir şey. bir acilden görün derim.

kilosu iyiymiş ama degerler yanılabiliyor dedi geçen hafta 3300 demişti bu hafta ölçmedi canım haftaya acaba çok iri olur diye mi beklemiyor? bilemiyorum. normal dogum yapmak istiyorum ama suni sancıdan sezaryene alınan çok oluyormuş duyduğum kadarıyla.inşallah oyle olmaz:KK14:

maşallh kilosuda iyiymiş bebişin inş normal doğururuz

karakız nişanda olabilir o su içmemeden kaynaklı akıntılarda bazen koyu olabiliyor

kontrole gittik geldik biz
herşey yolunda çok şükür
suyumuz iyice azalmış haftaya kadar bizi idare edermiş :)
perşembe sabah hastanede olacağız Allah nasip ederse

allah analı babalı büyütsün cnm masallah bebişe:nazar:sende iyisin inşallah nasıl genel mi epiduralmi oldun ameliyat nasıldı kıısaca önerilerin

epidural oldu canım... herşeyin farkındasın çok güzel.. ama kızımı çıkarırken içinden sanki vakumla çekiyorlar gibi tabi öyle değil doktor çıkarıyor ama baya kuvvetli bir çekim.. sanki için dışına çıkıyor gibi (belki de çıkarıyorlar :) görmedim ) ama çok güzel birşey.. ben fotoğrafçıda ayarlamıştım ama onları daha alamadık.. sonuçta çooookkk mutluyum.. allah hepinize bebişinizi sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin inşallah ...

açıkcası ben beklemeyi düşünüyorum..aceleci sabırsız bir yapım var bu yüzden allah beni sınıyor diyorum... doktorum da sağolsun sezeryan lafını pek etmiyor.. bebeğim sağlıklı olsun da geç olsun güç olmasın ..hengimiz önce doğuracak bilemem ama inşallah ikimizde normal yollardan doğurur tatlı bebişlerimize sağ salim kavuşuruz..ama lütfen benden önce doğurursan haber ver olurmu:)

valla hayırlısıyla bı dogurayımm..anadolu ajansı gıbı heryere haber verecemm..napımmm..herkese beklemedeyız dıyorumm..artık dogurdum dıyeyımm dımı...)
ınsAllah Allah gonlumuze gore verırde normal yaparız dogumları

Esinimben ve kozmatik rabbim yanınızda olsun,hayırlı doğumlar nasip etsin inşallah
artık patır patır dökülüyoruz her gün doğum haberlerimiz geliyor ne güzel :KK16:
kuzucukların hepsine sağlıklı uzun ömürler inşallah...
bakalım bizde bugün kontrole gidicez ne diycek doktor 38 olduk daha nasıl doğuracağım belli değil

sağol cnm tşk...
sende merak etme vakti gelince hepsi yerin bulur...

yok canım benim .bana sabah 8.00 de hastanede olmamı söylediler zaten genelde sabah oluyomus ameliyat zaten gidemezdim evde bir oğlum daha var...ayrıca özel hastane gelmene gerek yok dedi saat 12 den sonra bişey yeme içme o kadar baska bişey demedi dr. sende durumlar nasıl

ben gittim geldim...
biissürü tahlil yaptılar...
anestezi uzmanıyla görüştüm...
nst fln derken ancak eve geldik şükür...
ben varımmmm..banada verılen dogum tarıhı 14 de cumaretsı günü..bızımkıde son kontrolde hersey normal dedı.yarın yenıden kontrolum var son kontrol dıyecem ama eger kı doguramazsam ne olacak onu konusur heralde yarın..olmadı pazartesı gunu karar verılır sanırsam..sıcaklardan uyuyamıyorum;sıkıntıdan yuzum kabardı..senın doktor ne dedı son olarak pekı;beklemeyemı aldı?sunu yaparız fılan dedımı canım?
cnm ben yarın sabah 9:30 gibi ameliyata giriyorum inşallah..
odamızı fln gördük...
önder beyle görüştük...
tahliller fln yaptılar...
şimdi sabah nasıl olur bilmiyorum ama sabahı bekliyorum...
Duamız senınle canım;kı yarın bende hastanede olacagım nasıp olursa:nst odasında gorusurzz muhtemelen:)gorusemezsekte cok guzel kolay bı dogum olur InsAllah..kuzunun resmını gorurum sonra hastane sıtesındenn..hayırlısı olsun hakkımızda..bende doguramıyacam korkusuna kapılıyorumm valla:)ayın 20 dekı bı arkadas dogum yaptı bıle..
cnm odam 3056 mı 3055 mi öyle bişeydi face adresin varmı ?
beklerim gel bebişimi gör:KK70:
l

:) sağol canım aynen o da anası da güçlüyüz ailece:21: o da baya bi mücadele etti çıkmak için geceden öğlene kadar inmeye çalıştı deli gibi yavrusu... ya zor bi karar oluyo o anda tabi insan önce onun sağlığını düşünüyo filan ben sana hak veriyorum. ama ben çoğu şeyin bahane olduğunu biliyodum kendim de yaşadım yani. kanala girmemesi bile çözülebiliyomuş işte o bastırma yöntemiyle. sen çok istemişsin ama bence hayırlısı böyle olduğu için bu şekilde gerçekleşmiştir doğumun, bilemeyiz ki belki de Allah korusun bi aksilik olcaktı hayırlısı buymuş. 3700 doğdu usg ile uyuştu diyebilirim. bence bu sefer için normal doğum bi kez daha konuş dr'la dışarda ilk sezaryena rağmen diğerlerinde normal uygulanıyomuş bizde yok her nedense.

evt cnm bende öyle dedim hayırlısı buymuş diye...
ben drla daha hamileliğimin başında konuştum hiç ihtimal bile vermiyolar...
böyle evde ebe fln bulursan ancak yoksa özel hastanelerde pek ihtimal olmuyo sezeryandan sonra normali hiç denemiyolar bile...

gittim geldiiimm...
bi dünya tahlil yaptılar...
nst ye bağladılar...
anestezi uzmanımızla görüştük...
odamızı gördük...
sonuçlar güzel sabah 9+:30 da ameliyata alacaklar...
dualarını eksik etmeyen ve destek verici sözleri ile yanımda olan tüm arkadaşlara çok tşk ediyorum...

ha bu arada 2 hafta önce 450 dedikleri sezeryan doğum bir anda 630 oluverdi...
sabaha kadar bişey değişmezse durum bu...

gittim geldiiimm...
nst ye bağladılar...
odamızı gördük...
dualarını eksik etmeyen ve destek verici sözleri ile yanımda olan tüm arkadaşlara çok tşk ediyorum...

allah kurtarsın kozmatik allah yardımcın olsun hayırlı evlat olsun bebeğin sende çabuk toplarlanırsın inşallh iyi haberlerini bekliyoruz.

sabaha kadar bişey değişmezse durum bu...[/QUO

evt canım duymustum fıyatların arttıgını bak esımede soylemedım valla unuttumm..gercı kartlada olur heralde odeme olurda ekstradan bısey cıkartırlarsa..odan nst odası sırasında degıl ozaman dımı;dıger korıdorda olması lazım..benım randevum yarın 9 da esım arabayla goturup gerı alıp ıse gececek..ısımız sarkarsa bakarım sızeee.)cok uzun surmuyor zaten amelıyatlı dogumlar;gozu kapalı alısmıs artık doktorlar..hayırlısıylaa cok oyalanmadan bıter ısınızz birken ıkı olursunuz ınsAllah..

allah kurtarsın kozmatik allah yardımcın olsun hayırlı evlat olsun bebeğin sende çabuk toplarlanırsın inşallh iyi haberlerini bekliyoruz.
amin cnm CÜMLEMİZ İÇİN İNŞALLAH...

sabaha kadar bişey değişmezse durum bu...[/QUO

evt canım duymustum fıyatların arttıgını bak esımede soylemedım valla unuttumm..gercı kartlada olur heralde odeme olurda ekstradan bısey cıkartırlarsa..odan nst odası sırasında degıl ozaman dımı;dıger korıdorda olması lazım..benım randevum yarın 9 da esım arabayla goturup gerı alıp ıse gececek..ısımız sarkarsa bakarım sızeee.)cok uzun surmuyor zaten amelıyatlı dogumlar;gozu kapalı alısmıs artık doktorlar..hayırlısıylaa cok oyalanmadan bıter ısınızz birken ıkı olursunuz ınsAllah..

CNM ben karar verdim genel istiycem...
ne gerek var herşeyi göreyim...
nst için bi odayı doğum hane yapmışlar ya onun yanı hemen...
sen 9 da gelceksen ben ameliyatta olurum...
ama cuma gelcekmisin bişey dedimi emine hanım?
gerçi sezeryan değilya tahlil fln istemez belki...

Kizlar cok kotuyum bebisim iki gundur fakultede yatiyor sarilik oldugu icin. Florosan tedavisi aliyor. Gorseniz oyle zavalli oyle savunmasiz ki. Ustelik sutum yetmedigi icin cocuk beslenemeyip sarilik olmus. Zaten sutun yetmemesi bi vicdan azabi birde bunun icin hastanede yatiyor suan. En iyi ihtimalle cumaya ancak cikarilir gozuyle bakiyoruz. Bunlara uzulurken olmayan sutum de hepten kacacak kaygisi... Cok zormus ya. 2-3 saatte bir iceri aliyorlar emzirmeye alt degistirmeye izin veriyorlar. Sonra kuzunu birakip oylece gidiyorsun... Lutfen dua edin. Hemen iyilessin yavrucagim. 2 gunde oyle alismisimki ev bombos, heryerde onun kokusu... Allah kimselere bunlari yasatmasin.

gerçi sezeryan değilya tahlil fln istemez belki...[/QUO

Hayırlısı canım yaa..sen genel ıstıyosann oyle yap..spınal oldu benım arkadasım cok memnun kalmıss ama..cuma gunu ıcın bısey soylenmedı yarın bakalım ne dıyecek doktorumuzz..heyecanlıyımm..bakalım gerek olmaz heralde normal dogum ıcın dımı tahlıl fılan..eser beyın olmadııg zaman yanı hafta sonu ya emıne hm yada meral bey tesrıf edecek dogumumuza..ksımet ıstee..

gerçi sezeryan değilya tahlil fln istemez belki...[/QUO

Hayırlısı canım yaa..sen genel ıstıyosann oyle yap..spınal oldu benım arkadasım cok memnun kalmıss ama..cuma gunu ıcın bısey soylenmedı yarın bakalım ne dıyecek doktorumuzz..heyecanlıyımm..bakalım gerek olmaz heralde normal dogum ıcın dımı tahlıl fılan..eser beyın olmadııg zaman yanı hafta sonu ya emıne hm yada meral bey tesrıf edecek dogumumuza..ksımet ıstee..[/QUO
kısmet işte...
normal de zaten hastanede oluyosun ya bi tahlil gerekirsede o arada yapıolar...
ALLAH HEPİMİZE KOLAYLIKLAR NASİP ETSİN...

kizlar cok kotuyum bebisim iki gundur fakultede yatiyor sarilik oldugu icin. Florosan tedavisi aliyor. Gorseniz oyle zavalli oyle savunmasiz ki. Ustelik sutum yetmedigi icin cocuk beslenemeyip sarilik olmus. Zaten sutun yetmemesi bi vicdan azabi birde bunun icin hastanede yatiyor suan. En iyi ihtimalle cumaya ancak cikarilir gozuyle bakiyoruz. Bunlara uzulurken olmayan sutum de hepten kacacak kaygisi... Cok zormus ya. 2-3 saatte bir iceri aliyorlar emzirmeye alt degistirmeye izin veriyorlar. Sonra kuzunu birakip oylece gidiyorsun... Lutfen dua edin. Hemen iyilessin yavrucagim. 2 gunde oyle alismisimki ev bombos, heryerde onun kokusu... Allah kimselere bunlari yasatmasin.

cnm rabbim en kısa zamanda yavrunu sağlıkla kucağına almayı nasip etsin...
Bi dahada ayrılmayın inşallah...
Eminim çok zordur, ama teselli et kendini buda geçecek elbet...
Allah korusun üzüntü sütünü keser...

Kizlar cok kotuyum bebisim iki gundur fakultede yatiyor sarilik oldugu icin. Florosan tedavisi aliyor. Gorseniz oyle zavalli oyle savunmasiz ki. Ustelik sutum yetmedigi icin cocuk beslenemeyip sarilik olmus. Zaten sutun yetmemesi bi vicdan azabi birde bunun icin hastanede yatiyor suan. En iyi ihtimalle cumaya ancak cikarilir gozuyle bakiyoruz. Bunlara uzulurken olmayan sutum de hepten kacacak kaygisi... Cok zormus ya. 2-3 saatte bir iceri aliyorlar emzirmeye alt degistirmeye izin veriyorlar. Sonra kuzunu birakip oylece gidiyorsun... Lutfen dua edin. Hemen iyilessin yavrucagim. 2 gunde oyle alismisimki ev bombos, heryerde onun kokusu... Allah kimselere bunlari yasatmasin.

cnm Allah yardımcın olsun inş bende aynı sorunu yaşadım benimkiside 1 gün kaldı küvezde ağlamaktan bittim tabi ama nolur sabret kendinede çok dikkat et dediğin gibi sütün için de korkma emzirebiliyosan gitmez inş ben emziremedim sağıp vermek zorunda kaldım memeyi tutmadı halada tutmuyo sağıyorum bunada şükür en azından sağıp verebiliyorum sende sakın vazgeçme Allah bebeğine accil şifa versin sana sabır ve kolaylık.Onları orda bırakıp gitmek kadar zor bişi yok çok iyi biliyorum inş en kısa zamanda çıkarsınız.

gittim geldiiimm...
nst ye bağladılar...
odamızı gördük...

cnm hayırlı doğumlar diliyorum inş ben genel anestezi oldum çok şükür rahattım bi sorun olmadı doğumdan sonra 8 saat içinde mutlaka yataktan kalkıp dolaşmaya çalış olurmu ne kadar erken kalkarsan o kadar iyi oluyo çabuk toparlanıyosun.Bebeğini sağlıklı bi şekilde kucağına alman dileği ile.

X