2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

bende kıyamıyorum daha da minicik oda 1 ayı kaldı 2 yaşına girecek :nazar:
havada sıcak dışarıda çıkartamıyorum artık akşam üstü parka götürecem evde bunalıyo
ama akıllı çocuk sıcaktan korunma yöntemi buldu kendi kendine buzdolabını açıyo ben yemek yaparken sırtını buzdolabına dayıyo ordan beni seyrediyo :KK53:
garibim buzdolabının sesi mesi değişti artık kurtarın beni bu bebeden der gibi sesi çıkıyo :KK1:

çok komikmiş yaaa :)) aferin akıllı bıdığa:KK66: sıcakta zaten sende o da bunalırsınız akşam götür mutlaka yoksa valla bu sıcak ve nemde bayılmak işten bile diil...

kızlarr nasılsınızz bizim bugun kızımla 5.günümüz cok sükür Allahıma bugunleri gösterdi. darısı dogumu bekleyenlerın başına. Allahım hepinizi agrısız sızısız kurtarsın inşallah. anne olmak cok güzel gögüs ucu yaraları dısında :KK43: walla ne yaparsanız yapın yara olmasını engelleyin size tek tavsiyem bu olur.

günler ne çabuk geçiyor yaaa daha dün doğum yapmaya gidiodun şimdi nerdeyse 1 hafta olmuş bile:)) güle güle büyüt canım kızını... dikiş ağrıların geçti sanırım.... benim de doğumdan daha çok korktuğum şey o göğüs yaraları. umarım doğru tekniği hemen becerebiliriz yoksa yara kaçınılmaz...

sen de tahmin edebiliyosun ki yazdıklarını okurken artık daha da heyecanlanıyoruz :) ama çok güzel ifade etmişsin gerçekten Rabbim güle güle büyütmeni nasip etsin paşanı maşallah ona...Ben de normal doğum için beklemedeyim ama kısaca özetleyebilirmisin süreçlerini benim inadımla demişsin çok sabır ettin sanırım ama herşeye değerdir eminim o koku :)

cnm ancak yazabiliyorum henüz doğum yaptın mı bilmiyorum ama... çünkü ilk iki sayfaya ancak bakabildim msjımdan sonraki. heyecanını fazlasıyla biliyorum son günlerde paranoyak olmuştuk ailece karnıma bakıp "indi mi incek mi", ağrım olduğunda "sancı mı değil mi" hatta rüyasında sancım var diye yanına gittiğimi görüp gerçekmişcesine evin içinde beni aramıştı annem doğumdan iki gün önce. neyse ki kafayı yemeden geldi o meşhur sancılar, aynı adet ağrısı gibiydi tabi bi 500 katı kadar falan... inadım sayesinde normal doğum yaptım evet çünkü doktorum sezaryenin normal doğum olduğuna inanan biriydi (normal doğuma "normal" bile demiyodu vajinal doğum diyodu) hastanemde de 10 kişiden biri ancak normal yapıyodu. neyse ben sancıyla gittim ne şekilde olacağını sordular normal deyince sancı odasına aldılar açıklığıma bakıldı nst'ye bağlandım. ikinci açıklık kontrolünden sonra ebe kaka yaptığını söyledi bebeğimin, ilk sezaryen ihtimali o zaman doğdu bu sebepten sezaryen olan çok kişi benim gibi siz de duymuşsunuzdur ki ben gerçek bi sebep olamayacağını gördüm. kalp atışları çok düşmezse gerek olmaz dedi çok şükür düşmedi. ikinci sezaryen muhabbeti de bebek 10 cm açıklığa rağmen- devamlı şiddetli sancılara rağmen kanala girmemesinde ortaya çıktı o kadar çekip o kadar açıklığa rağmen ameliyat olmak hiç istemedim. Dr ve ebe sordular çocuk gelmiyo sezaryen mi yoksa her şeyi göze alıyo musun tarzında. çocuğuma bi şey olmadığı sürece sezaryen istemiyorum gibi bi şey söyleyip reddedince doktorcuğum baya bi uğraştı benimle. kristal denen karnımdan bastırma işlemiyle bebeği kanala soktular ki kanala girmediği için sezaryen olan da bir çok kişi duymuşsunuzdur herhalde benim gibi... belki forumumuzda bile vardır. sonuçta normal doğumumu bu şekilde yaptım ama eğer epidural almasaydım: o kristal işlemi sırasında vea dikişler sırasında kesinlikle bi yerde acıdan bayılırdım. "epidural normal doğum 100 yılın icadı" diyorum ve herkese hayırlı doğumlar diliyorum. sancı çekerken hepinize dua ettim Rabbim sağlıklı bebekler nasip etsin. bu arada evet o koku............ özellikle de o ağlama sesi........... her şeye bedel her şeye! içimden çıktığını gördüğüm anda ağlamaya başladım. doktor dikiş atıyodu ben oğlumu izliyodum ağlaya ağlaya. o çıkış anında gördüğüm popoyu, o kordonun kesilip iki ayrı insana dönüşme anımız, ya hepsi manyak şeyler. şimdilik ben pişman değilim doğum şeklimden kendimle de gurur duymuyo değilim:21: inşallah olmayız hiç birimiz.

Son düzenleme:
hepinize teşekkür ederim arkadaşlar.Allah hamile olan ark. da hayırlısı ile kurtarsın.

gözün aydın canım allah analı babalı büyütsün inş.
iltihap neden olmuş ? nasıl anlaşıldı ?

canım ben detaylı ultrasona girmiştm 1 gün önce orda çıktı.ertesi gün doktor açılma muayenesi yaparken sıcaklığı hissettiğini söyledi.suyun geldi mi hiç az az dedi , yok geldiysede farkında olmadım dedim.sanırım kese yırtılmış ordanda enfeksyon kapmış.

canım aynı seylerı yaşamışız senınle.maşallah bebeğine,sağlıkla buyusun inşallah.bebeğin emiyo mu peki?,sütün geldi mi hemen.benım sütüm daha yenı yenı gelmeye basladı,bebeğim de göğsümü yakalayamıyor,boğuşuyoruz resmen.neysekı bugun göğüs başlığı aldırdım da onunla emdi azıcık da olsa

amin canım.seninde bebeğin analı babalı büyüsün inş. emiyo ama nerdeyse bu 1 saat sürüyo ve doymuyo.sütüm çok değil.biz de hala yakalama sorunu yaşıyoruz ama en büyük sorunumuz çatlaklar.göğüslerim çok fena oldu kanadı.dok. lansinoh yazdı biraz daha iyi gibi.o göğüs koruyucudan bende aldm ama onunla hiç yakalayamıyo ememiyo tam kullanmıyoruz şimdi.sabah babamız aptamil yeni doğan için mama aldı.emzirdkten sonra az da mama veriyoruz.

cnm ancak yazabiliyorum henüz doğum yaptın mı bilmiyorum ama... çünkü ilk iki sayfaya ancak bakabildim msjımdan sonraki. heyecanını fazlasıyla biliyorum son günlerde paranoyak olmuştuk ailece karnıma bakıp "indi mi incek mi", ağrım olduğunda "sancı mı değil mi" hatta rüyasında sancım var diye yanına gittiğimi görüp gerçekmişcesine evin içinde beni aramıştı annem doğumdan iki gün önce. neyse ki kafayı yemeden geldi o meşhur sancılar, aynı adet ağrısı gibiydi tabi bi 500 katı kadar falan... inadım sayesinde normal doğum yaptım evet çünkü doktorum sezaryenin normal doğum olduğuna inanan biriydi (normal doğuma "normal" bile demiyodu vajinal doğum diyodu) hastanemde de 10 kişiden biri ancak normal yapıyodu. neyse ben sancıyla gittim ne şekilde olacağını sordular normal deyince sancı odasına aldılar açıklığıma bakıldı nst'ye bağlandım. ikinci açıklık kontrolünden sonra ebe kaka yaptığını söyledi bebeğimin, ilk sezaryen ihtimali o zaman doğdu bu sebepten sezaryen olan çok kişi benim gibi siz de duymuşsunuzdur ki ben gerçek bi sebep olamayacağını gördüm. kalp atışları çok düşmezse gerek olmaz dedi çok şükür düşmedi. ikinci sezaryen muhabbeti de bebek 10 cm açıklığa rağmen- devamlı şiddetli sancılara rağmen kanala girmemesinde ortaya çıktı o kadar çekip o kadar açıklığa rağmen ameliyat olmak hiç istemedim. Dr ve ebe sordular çocuk gelmiyo sezaryen mi yoksa her şeyi göze alıyo musun tarzında. çocuğuma bi şey olmadığı sürece sezaryen istemiyorum gibi bi şey söyleyip reddedince doktorcuğum baya bi uğraştı benimle. kristal denen karnımdan bastırma işlemiyle bebeği kanala soktular ki kanala girmediği için sezaryen olan da bir çok kişi duymuşsunuzdur herhalde benim gibi... belki forumumuzda bile vardır. sonuçta normal doğumumu bu şekilde yaptım ama eğer epidural almasaydım: o kristal işlemi sırasında vea dikişler sırasında kesinlikle bi yerde acıdan bayılırdım. "epidural normal doğum 100 yılın icadı" diyorum ve herkese hayırlı doğumlar diliyorum. sancı çekerken hepinize dua ettim Rabbim sağlıklı bebekler nasip etsin. bu arada evet o koku............ özellikle de o ağlama sesi........... her şeye bedel her şeye! içimden çıktığını gördüğüm anda ağlamaya başladım. doktor dikiş atıyodu ben oğlumu izliyodum ağlaya ağlaya. o çıkış anında gördüğüm popoyu, o kordonun kesilip iki ayrı insana dönüşme anımız, ya hepsi manyak şeyler. şimdilik ben pişman değilim doğum şeklimden kendimle de gurur duymuyo değilim:21: inşallah olmayız hiç birimiz.

GERÇEKTEN BRAVO...
işte sana ikinci söyledikleri şeyi yani bebek inmiyo,eğer 10 saat daha çeksen yine doğum olmayacak yine sezeryan olacaksın dediler ve ben yanımdakilerinde katkısıyla pes ettim...
ALLAHIM SAĞLIKLA BÜYÜMEYİ NASP ETSİN KUZUNA...
BÖYLE GÜÇLÜ ANNESİ VAR ,ONUN SIRTI YERE GELMEZ MAŞALLAH İKİNİZEDE...
BEBİŞ KAÇ KİLO BU ARADA?

Destiny tatlım göğüs çatlakların için lansinoh kullan benimkileri baya geçirdi ve de imkanın varsa medelanın göğüs pompasını al hem göğüs uçlarını çıkarıyo hemde sütünün gelmesini sağlıyo..

KIZLAR KURABİYEYİ DE YAPTIM AMA MUTFAKTA BULAŞIKLAR BENİ BEKLİYO HİÇDE YIKAMAYA NİYETİM YOK:dddd
ARTIK Bİ ARA MUHTAR MI GELİR YIKAR BİLEMİYORUM:d
$100_1274.jpg

Eklentiler

• $Photo-0031.jpg
    $Photo-0031.jpg
    92,6 KB · Görüntüleme: 48
Son düzenleme:
amin canım.seninde bebeğin analı babalı büyüsün inş. emiyo ama nerdeyse bu 1 saat sürüyo ve doymuyo.sütüm çok değil.biz de hala yakalama sorunu yaşıyoruz ama en büyük sorunumuz çatlaklar.göğüslerim çok fena oldu kanadı.dok. lansinoh yazdı biraz daha iyi gibi.o göğüs koruyucudan bende aldm ama onunla hiç yakalayamıyo ememiyo tam kullanmıyoruz şimdi.sabah babamız aptamil yeni doğan için mama aldı.emzirdkten sonra az da mama veriyoruz.

Canım sende doğum yapmışsın Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin.aynı dertleri bizde yaşadık aptamili bizde aldık göğüs uçlarım benimde yara oldu...hala daha geçmedi:26:

bende kızımı cumartesi günü 37+4de kucağıma aldım rabbım cümlemızı bu yolda oyalamasın inş.çok şükür bi sıkıntımız yok normaldoğumla geldi 10saat sonra hastaneden çıktık şimdilik iyi anlaşıyoruz inş. böyle gider

ya ben şu anda kalp krizi geçirecem zaten şoklardayım en pahalı benimki sanırım ve öyle odaları falan da hiç o kdr güzel değil sanki ne yani çok sinir oldum diğer arkadaşlar da paylaşabilirler mi lütfen fiyatları normal ve sezeryan fiyatlarını benimkinde 1.400 normal 2.600 sezeryan gerçekten çok pahalı !!
oha dıyorum affınaa sığınarak.ben pendık şifa da doğurdum.sezeryan 940 normal 212 dı.boşuna o kadar para verme canım.çekeceğin acı hepsinde aynı olacak cunku.
39+6 da doktor kOntrolumuz vardi ( dogumdan 1 gun once) nst de birsey cikmadi ama sancilar herzamankinden daha dalgaliydi. doktor biraz daha bekleyelim dedi 2 gun sonrasina randevu verdi eve geldik. O gun cok gezdim tozdum:)) gece saat 1 de lavaboya kalktim bi baktim yarim su bardagi kadar direk kan geldi. Esime haber verdim. Cok heyecanlandik. Dakik cocuk diye dalga gectik tam dogmasi beklenen tarihte dogacakti yuksek ihtimal. Heyecan+ korkudan uyuyamadim butun gece. Sabah yavas yavas adet sancisi gb sancilarim baslamisti. Dusumu aldim kahvalti Yaptik doktora gittik. doktor nst ye bakti, alttan kontrol etti 3 cm acilman var dedi. Muhtemelen ogleden sonra yada aksam tekrar gorusuruz dedi. Ben hala soktaydim:)) hic dogurcakmisim gb gelmiyodu. Eve gitmek istedigimi soyledim. Dayanamadigim zaman geleyim dedim. Eve geldim 6 dk da bir sanci vardi. Aramam gereken kisileri aradim. 2, 2 bucuk saat kadar evde kaldim ara ara sicak dus beni rahatlatti. Sonra telas yapan yakinlarimin beni de bebek icin telaslandirmasinin uzerine hastaneye gitmeye karar verdik. Hastaneye gittik acilma hala 3 cm idi sancilar 3 dk da bire dusmustu. Nst de sancilar 100 e vuruyodu ama ben hala dalga geciyodum ebe saskinlikla bana bakarken:)) sonra daha fazla acilma olmayinca suni sanci verdiler. Yine acilma olmadi. ( bu arada dalga malga hak getire tabi gordum isin ciddiyetini:)) sonra bi ara kendimden gectim bayginlikla dunya arasi gidip geliyodum ve bebegin kalp atimlari yavasladi bunu duyan ben oyle zorladim ki kendimi 2. Doz suni sanci da yetmedi 3. Doz suni sancida saat dokuzda dogum gerceklesti. Ayrica benim acilma yuruyus ve comelme+ ikinma uclusu sayesinde oldu. 2. Doz suni sancidan itibaren yurudum sanci geldikce comelip ikindim. İlk doz suni sancida acilma olmayinca herkes bebegin kalp atislarininda yavaslamasiyla birlikte sezeryana yonelmisti. Ben o hirsla ( doktor ve ebe de takdir etti) normal dogurabildim. Herkese tavsiye ederim. benim biraz zorlamasina ragmen herseye o kadar deger ki.. Kizim kollarimda.. Dunya umrumda degil:)) darisi hepinizin basina.. Allah saglikla kurtarsin..
analı babalı buyusun kızın.maşallah ne guzel normal doğurdun.
Zeynep dogum yapmış bebiste zeynep te gayet iyiymis 3310 gram 52 cm doğmuş spinal seZeryan olmuş Allah anali babali saglikla sihatle büyütsün cok sevindim :))
maşallah.ikisi de kurtulmuş sağ salim.

slm kızlar.. ne zamandır giremiyorum. bağlantım yok malesef.:KK50:
merak edenler sağolsun.. özellikle kozmatik ve kuvarss.. teşekkür ederim kızlar.. :KK34:
perşembe günüm doluyor,, ama bende hala doğurmak için ciddi bi belirti yok.
dün randevum vardı. usg ölcümlerine göre bizim zilli 4130 gr civarı..
kanala yaklaşmış ama girme durumu hala yok.. doktor bu güne kadar girmediyse
bu bikaç günde gireceğini pek sanmıyorum dedi.. usg artık baş çevresini ölçemiyor.. 41 haftanın üstü.
belki de o yüzden kanala giremiyor dedi.. bir de omuz civarında kordon görünüyor,
belki de o inmesini engelliyordur dedi. bilmiyorum artık nedir sebebi.. :100:
düzensiz sancılar var ama doğum sancıları değil. açıklık da yok..
doktor, sen normal doğum istiyorsun.. bekleyelim dedi 3 gün daha..
perşembe 40 hafta doluyor. o zamana kadar kendi gelmezse.. perşembe sabahı hazırlıklı gel dedi..
açıklık olursa sanırım suni sancı verecek.. yoksa direkt sezaryen:KK43:
o kadar isteyip de normal doğuramamak çok sinir bozucu..:KK25:
bu sebeple moralim bozuk..
eşim, istersen başka bi doktora gidelim diyo. bu saatten sonra bilmediğim birinin sözüyle de hareket edemem.
güya doğuma yakın bebeğin kilo alması durur diyorlar.. bizimkisin kuzuluktan çıktı koyun oldu..
doktor usg'nin verdiği rakamlar tahmini ölçümlerdir ama tecrübeme dayanak söyleyebilirim ki,
bugün doğsa 3800ün altında olmaz dedi.. umut hep var.. bugün salı.. perşembeye kadar doğabilir..
Rabbim ''ol, derse olur'' başka dayanacak bi şeyim yok.. dua ediyorum.. siz de edin.. geçmişi çok okuyamadım..
ama doğumlar var belli ki.. haberlerini aldım şeker portakalından. doğuranların gözü aydın.. Rabbim analı babalı büyütsün.
darısı da başımıza.. :KK49:
cena anlıyorum senı canım.aynen benım gıbısın.inşallah sonun bana benzemez.yavrunu hayırlısıyla kucağına alırsın inşallah
Destiny tatlım göğüs çatlakların için lansinoh kullan benimkileri baya geçirdi ve de imkanın varsa medelanın göğüs pompasını al hem göğüs uçlarını çıkarıyo hemde sütünün gelmesini sağlıyo..
evet canım medelanın pompasını kullanıyorum ben de.göğüs uçlarımı çıkardı bı nebze ama benım cımcıme yıne de alamıyor ağzına.ben mı beceremıyorum anlamadım kı.şaşırdım kaldım

bende kızımı cumartesi günü 37+4de kucağıma aldım rabbım cümlemızı bu yolda oyalamasın inş.çok şükür bi sıkıntımız yok normaldoğumla geldi 10saat sonra hastaneden çıktık şimdilik iyi anlaşıyoruz inş. böyle gider

hadı hayırlı ugurlu olsun canım.maşallah

hepinize teşekkür ederim arkadaşlar.Allah hamile olan ark. da hayırlısı ile kurtarsın.

canım ben detaylı ultrasona girmiştm 1 gün önce orda çıktı.ertesi gün doktor açılma muayenesi yaparken sıcaklığı hissettiğini söyledi.suyun geldi mi hiç az az dedi , yok geldiysede farkında olmadım dedim.sanırım kese yırtılmış ordanda enfeksyon kapmış.

anladım canım teşekkür ederim
benden az az geliyor farkındayım ki zaten her gittiğimde doktorda suyun azaldığını söylüyor
ilkten korktum azalıyor diye ama korkulacak boyutta değil son aylarda normal dedi
demek ki mikrop kapmamaya dikkat edeceğiz kesede acık yer var die

ya hakikaten bu doğum ücretleri çok acayip değişiklik gösteriyor. bizim doktor 2000 lira fiyat verdi bize o da en uygun haliymiş ve sezeryan veya normal fark yok arada normalde doğursam o parayı vercem sezeryanda doğursam o parayı vercem. kazıklanıyomuyuz ki ya anlamadım daha pahalı yapan yerlerde var bursa da 3500 civarı gibi

sen bursa da mısın cnm???

canim benim cok cok gözün aydin.....benim icin minik prensesini cok öp ve duani eksik etme neolur canim....

X