2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

walla bilmiorum canım cocuk dogunca zaten havalar sıcak olucak gelen giden bitmicek
walla sabrım taşıo sölerim lafımı hiçç esirgemem

bende hiç lafımı esirgemem içimden ne geçiyorsa söylerim her zaman.. ben en çok küçücük bebeğin öpülmesinden, yüzüne kırmızı yada sarı örtü örterler ya onu birinin açıp diğernin kapatmasından gıcık alırım.. ama şimdiden söyledim kimse karışmasın diye :)

çok gerginim sinek uçsa kriz geliyor bna yarın sabah 8 buçukta tahliller olacak ertesi gün doğum .
mide bulantım ve çarpıntım geçmiyor . korkmuyorum buna eminim ama gerginimmmm..
ne yapmalıyımmmm??

düşünmemeye çalış canım.. çevrendekilerin de sürekli bu konudan bahsetmelerine izin verme.. rahat ol.bebeğini kucağına alacağın anı düşün... sadece güzel şeyler aklından geçsin... allah yardımcında olur.. inşallah herşey yolunda gidecek dualarımız seninle..

ya kusura bakmayın ama söylemeden geçemeyecegımm ..
şu hiçbişey bilmeden hayatında kitap yüzü bile açmamışşş kulaktan dolma seylerle bana gelip akıl veren her kim varsa cinnet vuruyor bana ya
bıktım yemin olsun epidural mi spinal mi genel mi yok sakat kalırsın yok belinde agrı kalır yok şöyle yok böyleee
zaten gerginim kolay bişey degıl bu cocuk doguracagımmm bakkaldan şeker almaya gıtmıcem
offfffff offfff dıyorumm baska bısey demıyorumm . ömür bile isyana geçti yemimler olsunnn

umarım ben yanlış birşey söylememişimdir...ama herkesin lafına aldırma.. her dedkleri olsaydı ölmüştük belki de şimdiye kadar ..

Sen etraftakilerin ne dediğini hic umursama, bebeğini kucağına alacağını duşun sadece, strese girme, hersey çok güzel olacak diye bak,yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik,onu da halledicez bı şekil :)

ah cn bebım ya bırak grgınlıgı ay duşunsene kaldı 2 gun doğumuna ay benım bebeişe 2 gu kalsa uçark heralde havalara ay zeynep naıl gectı gunler ya dun gıbı tanıştımızda daha aylar vardı doğuma

canımmm seni çokkk iyi anlıyorum çünkü aynı cümleleri banada kuruyorlar yok sakat kalırmışım yok belim çok ağrırmış ve geçmezmiş bide idarırını tutamazsın gibi bir sürü cümleler ilk zamanlar canımı çok sıkmış , üzülmüştüm ama şimdi o cümleleri kuran kişilerle görüşmemeye çalışıyorum . rabbim yardımcımız olsun bol bol dua et canım stresine korkularına kaygılarına en ii ilaç dua rabbim hepimizin yardımcısı olsun paşanıda böyle gerginliklerle üzme tatlımmm

canımmm seni çokkk iyi anlıyorum çünkü aynı cümleleri banada kuruyorlar yok sakat kalırmışım yok belim çok ağrırmış ve geçmezmiş bide idarırını tutamazsın gibi bir sürü cümleler ilk zamanlar canımı çok sıkmış , üzülmüştüm ama şimdi o cümleleri kuran kişilerle görüşmemeye çalışıyorum . rabbim yardımcımız olsun bol bol dua et canım stresine korkularına kaygılarına en ii ilaç dua rabbim hepimizin yardımcısı olsun paşanıda böyle gerginliklerle üzme tatlımmm

umarım ben yanlış birşey söylememişimdir...ama herkesin lafına aldırma.. her dedkleri olsaydı ölmüştük belki de şimdiye kadar ..

yok bacım sana tam cevap yazarken epidural hakkında biri yorum yapıyordum tam karsı koltukta oturuyor güya mısafır ama kesınlıkle dogum danışmanı . bide neymişşş lohusanın 40 gun mezarı acık olurmus yün çorap gıynecekmişim de kendımı koruyacakmışımmm ...tam komedi yemin olsunn

Sen etraftakilerin ne dediğini hic umursama, bebeğini kucağına alacağını duşun sadece, strese girme, hersey çok güzel olacak diye bak,yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik,onu da halledicez bı şekil :)
kız dayanamıyorum artıkk memleketten bıle arayıp yorum yapıyorlar hatta facede selam yazdıktan bı süre sonra sakın şöyle olmaaa aayyyyy niye normal dogurmuyorsunnn sizede yawww çocuk benım cocugumm iradee benim iradem . tamam tavsiyede bulunursun hatta 2-3 defa bulunursun ama bozuk plak gıbı tekrar tekrar kafayı yıycemm

evet yaaa sen kızına kardes arıyordun ben de kendıme bebıs oğlun oluyormus yaren dogru mu ??

senın ne zaman dogumun canım senın dogum planın ne durum ne su andaa?? anlattında ben mı hatırlamıyorum yoksa öyleysede mağzur görr

Son düzenleme:

evet cnm ömurumuze arkadaş gelıyo zeynep teyzesı cnm sakın sezeryandan korkma ben 3 saat sonra kalktım ogece wc ye gttım emzırdım herşey yolundaydı ama sadece ben genel aneztesı altında oldum aslında epıdural olamsını sıtedım ama dr um önermedı ama her dr un fıkırı ayrı oluyo ve cevremde epıdural yapan pek çok ınsan memenun cnm sen dr unu dınle kalanları takma sakın

songülüm seni muck muck öpüyorum Allah razı olsunnn..
benımkıde genel yapmıyorum cok nadir epidurali önerıyorum kesınlıkle dedi.
bende ok dedimmmm .. elifzademın neyı oluyoo?o

songülüm seni muck muck öpüyorum Allah razı olsunnn..
benımkıde genel yapmıyorum cok nadir epidurali önerıyorum kesınlıkle dedi.
bende ok dedimmmm .. elifzademın neyı oluyoo?o

amannn zaten bu drlarda varya aynı fıkırde olsa şaşrım sen yap yavrum önemlı olan senın mutlu oldugun bı doğum olsun dımı ama elif yarın gıdıcek cnm dr a bakalım nesı olcak bızde meraktayız bu arada bı dönem senınde plesanta aşagıdaydı dımı benım tam aşagıda degıl ama aradaymış yanı olamsı gerekenın bıraz altında bebiş buyudukce cıkar dedı ama yıne sana sorayım dedım

kuzum evet 20 hftada ben dolplere gırdım hatta dr not düştü dolpler raporunun altına plesenta hafıf asagı konumda 3. trımestrde tekrar kontrol edılecek dıye 3-4 hafta sonra tekrar gıtmıstım . normale döndü demişti drr

aaa aynen benımde 20.haftada oldu bende detaylı ve kendı dr uma gıtmıştım ama dr bebk buyudukce cıkar dedı ınşalla benımkıde öle olur kanama olmadıgı icın dr kesın teshıs koymadı ama 1 ayda 7 kg almışım o yuzden uyarıda bulundu

zeynep yavrucum her dr yapmıyo bak doğumdan bı kaç saaat sonra kaldırıyolarya benım gögus altımdan legen kemıgıme amerıkan bezı sardıler ayaga kalkmanda ve dıkış acını daha az hısetmende cok faydalı mutlaka yap bıde lağma yapılcakya doğum öncesı wc ye gıtmemek ıcın olabıldıgınde dıren ne kadar tutarsan gazın okadar olamz ben hıc gaz sancısı cekmedım mesela

canım hiç darlanma çıkar bence bende cok kafaya takmistım hatta ertesikontrole gıdınce kalbini beynini sormadan aşagıda demıstı dr sımdı nerde demiştim dr aa beyfendı yukar cıkmıs dedi benımde kanamam yoktu şükür ben su anda tam 25 kılo aldımmm . 60 idim 85 oldummmmm

oh maşalla cnm ya bende yaren de 30 kg almıştım ama 6 ayda hepsı gıttı hatta 31 olarak gıttı bol bol su ıc ve bol bol emzır tatlım gercekten su tuketımı sut ıcın bıre bır bende 38.haftada yapmıştım doğum

canım benim ben cok hareketli bi insanım ama ılk gebelıkte amannn ben hamıleyım yarasın oğluma dıyordum 25. haftama geldıgımde 15 kılo almıstımm ben bugunn tam 8 tane pet sıse su içmişimmm 4 lıtre edıyor ama garıp olan wc ye hıc gıtmıyorummm ter yoluyla atıyorum 3 kere duş aldımm . oğlum cok sessız yeri kalmadı keratanınnn . annesi kurban ona cıkacak Rabbımın ıznıyle daracık göbiştenn ..
anne adaylığından çıkıp anne olmanın heyecanıyla etrafıma 32 dişle gülüyorummmm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…