2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Umurlarında mı sanki, senin ağrın sızın ,emzirirken rahat edip etmemen hic umursanmiyo malesef. Ben de yatak odasına tikilip kaplıcam bu gidişle, zaten yardıma değil gezmeye gelmişler bizimkiler resmen. Önce psikolojimizi bozuyorlar sonra niye sütun olmuyo diecekler

Hayırlı günler hanımlar..
Sabah kalktığımdan beri kasık ve bel ağrım var.. karnımda kasılıp gevşiyor..

Acaba bugün doğururmuyum..?

Benim de bütün gece kasıklarım ağrıdı, ayaklarım davul gibi oldu . Şimdi de kalçalarda ağrı var. Dinlememeye çalışıyorum ağrılarımı,her belirtide dogurcakmisim gibi geliyo öbür türlü. Söyle kendi kendine açılmamız olsa farketmesek,sonra alsak ılık duşumuzu güzelce, hastaneye gittikten yarım saat sonra da verseler kucağımıza bebeğimizi :) oooohhh mis,ne güzel olurdu :)

benım de oyle oldu.3400 gr dı en son 2 hafta once.bı doğdu 3210

banada doktor kılosu cok ,iri bi bebek dedi,sezeryan olcaktım persembe günü.ama kararımı değiştirdim sancım gelmeden bebek sıkıntıya girmezse sezeryan olmak istemıyorum.bu kararımıda doktora söyleyecegım salı günü gidip.muhtemelen şaşıracak ama olsun.ben o doğuma aktif olarak katılmak istiyorum.oysa persembeye özel odamız hazırdı.eşim bu kararı duyunca cıldırdı.ben senın bağırmana dayanamam dıye.bakalım ne dicek doktorum.banada 3.600-4 kılo arası dedı doktor.bakalım nolcak.hıc ultrason sonucları ıle gercek sonuclarda bırbırını tuttuğuda yok zaten.sankı eskı ultrason mu varmıs.yada 2 kılo dogan bebekler cok mu kolay oluyor doğumları.hayırlısı bakalım nolcak.

niye bu kadar sessizsiniz kızlar...sesiniz çıkmıyo benim son 4 günüm...biraz heyecan biraz korku biraz merak ne ararsan var epidural olacam nasipse.epidural olan birileri bana neler yasadığını asamaları falanı filanı birazcık anlatabilirmi nolur nolur

kızlar ya dün gece resmen doğuruyorum sandım ama sancı gibi bişey yoktu bi anda bebeğim bir hareketlendi aşağıya doğru baskı yapmaya başladı ve ardından vajinaya doğru bıcak saplanır gibi ağrılar olmaya başladı kalkıp biraz yürüyeyim dedim ama karnımın sertliğiniden iki büklüm kaldığımı farkettim. tuvalete gittim hmn kanama fln bişey var mı die bişey yoktu. ama sürekli tuvaletim varmış hissi oluştu baskıdan dolayı gidincede 3 4 damla bişey geliyordu o kadar. hareketlerin azalmasını bekledim ama yok sürekli baskı ve bıcak saplanma hissi aralıklarla devam edince eşime dedim bu kız artık yerinde duramıyor sanırım gelicek artık die ama hastaneyede gitmek istemedim. sonra sol tarafıma uzandım geçmesini bekledim eğer artarak devam etseydi hastaneye gidicektik. sonra saat 4 gibi uyumuşum sabah kalktığımda herşey normaldi dün gece olanlara bi anlam veremedim şimdi hareketleri normal ama dün gece neden öyle oldu ki acaba ya

normal canım bende de aynısı oluyo hemde sık sık

Son ayda sık sık böyle kasılmalar oluyor bendede oluyor doktorum normal olduğunu vücudun kendini doğuma hazırladığını söyledi

benim de sürekli anlattıığın tarzda durumlarım oluyo her seferinde heyecanlanıyorum ama dediğin gibi sonra herşey normale dönüyor doktorum son haftalarda bu tarzda şeyler çok normal düzenli olmadığı sürece hiç panik yapma zaten gerçek doğum sancıları yatsan da kalksan da geçmez ve düzenlidir dedi ben de artık üzerine düşmüyorum çok fazla doğum sancısı geldiğinde zaten anlamamak mümkün değilmiş ama haklısın ilk olunca özellikle insan herşeyde panik oluyo...

evet ilk kez başıma gelince panik yaptım biraz sağolun kızlar rahatladım şimdi ya magnezyum kullanan varmıydı aranızda doktorum bana kasılmalar için vermişti bende bişey olmuyor die bi kaç gündür içmiyordum onu bıraktım die başladı herhalde kasılmalar

bu arada geçmişi okudum sezaryen günü alanlar var doğumlar başlamış çok sevindim hayırlısıyla kucağınıza alırsınız yavrularınızı allah yardımcınız olsun. bende büyük bir heyecanla takip ediyorum topiği :) bdt miz temmuzun son günü bakalım en son doğuran ben mi olcam aranızda temmuz anneleri doğuran doğurmayan listesi olaydı iyi olurdu :)

Canım benim bebeğimde iri sata göre hep 10 gun onden gitti,en son kontrolde 3700 dü bir hafta önce ,son uç kontrolde haftada 250 gr civarı almış.Bence bebeğine ve kendine normal dogum şansı ver.Miyadı dolarsa,ya da başka bir sorun çıkarsa sezeryan alternatif olmalı.40 haftama girdim ama bebeğim henüz kanala girmemiş mesela,ama sezeryan konusu hiç geçmedi doktorumla.Hepimiz icin hayırlısı ne ise o olsun.

Kesinlikle haklısın canım benim oglan 2.780 gr 48 cm normal doğumla oldu bebek kafası büyük bile ddeğildi 2 yırtığım birde doktorun kesiği var anlıcağın dikişim çok yani bu durum bebeğin kilosuna bakmıyo kadının birazda yapısıyla alakalı aksi bi durum söz konusu olmadıkça doğum başlamadan müdahale ettirmeyin derim dikişim çoktu belki herkesden biraz daha fazla çektim acısını ama normal doğurmaktan çok mutluyum bebeğimin geliş anına müdahale etmediğim için de

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…