2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Saol canım. 59 la hamile kaldım 55 e düştüm,66 ile ameliyata girdim şu an 58 im. Emzirdikçe de baya gidecek sanırım:KK1:

hadı ya ay ben senı n 9 ayda aldını 1 ayda almışım ınanamyorum ya of toplamda 10 kg oldu normalde hıc kg almam hatta alamam ama gebe kalınca tum kımyam degışıyo bebiş kaç kg doğdu cnm benım arkadaşım 5 kg verdı gebelıkte 38.haftada 4 kg bebegı oldu

canım benim ben cok hareketli bi insanım ama ılk gebelıkte amannn ben hamıleyım yarasın oğluma dıyordum 25. haftama geldıgımde 15 kılo almıstımm ben :KK1: bugunn tam 8 tane pet sıse su içmişimmm 4 lıtre edıyor ama garıp olan wc ye hıc gıtmıyorummm ter yoluyla atıyorum 3 kere duş aldımm . oğlum cok sessız yeri kalmadı keratanınnn . annesi kurban ona cıkacak Rabbımın ıznıyle daracık göbiştenn ..
anne adaylığından çıkıp anne olmanın heyecanıyla etrafıma 32 dişle gülüyorummmm :KK1:

ay evet ya resmen cok az kaldı ya ay ınsan nasıl merak edıyo ben son gece hıc uyuyamamıştım rabbım herlkese saglıcakla tattırsın ılk zmaanlar bıraz zorlu gecıyo huyunu suyunu çözene kadar zor gunler yanı ama sonradan yoluna gırıyo

Evet anneler geçmişi hiç okumadım. Doğuranlara geçmiş olsun doğurmayanlara allah sabır versin. Doğum hikayemi anlatayım C.tesi günü hastaneye gittik beni ameliyathaneye aldlar annemle bile vedalaşmadım zaten vedalaşmayın insan mutlaka ağlar. Güle oynaya eşimle girdim. Doktorumuz başka ameliyata girdiği için üzerimi falan çıkardım kıyafetleri giydim serum taktılar beklemeye başladık. Neyse ameliyathaneye götürmek için geldiler gittik masaya oturdum. Spinal olacağı için önümden biri omuzlarımdan bastırdı kıpırdamamak yeterli onlar tarif ediyo zaten. Aferin ala ala iğneyi yaptılar. Yatırdılar.. Yavaş yavaş etki etmeye başladı acayip garip bişey. Dokunma hissediyosun ama acı hissetmiyosun. Benim eşim doktor olduğu için eş dost herkes ameliyathanedeydi. Doktor susun bi yaaa diyo ikide bir :) Şimdi bebişimin sesini duyacaksın dediler allahım ingeeee diye çıktı.. Dünyalar benim oldu. İlk sorum sağlıklımı? oldu çok şükür iyi dediler bana gösterdiler. Sonra zaten çok sürmüyor 15-20 dk da diktiler. Ameliyathaneden çıktık annemi görünce biraz ağladım. Hemen bebeğimi yanıma verdiler Çekik gözlü yumuduk bişey. 3600 gr ve 50 cm. Ooo dedim bu iş güzelmiş ne kadar kolaymış ağrı sızı yok. Aman yarabbim narkozun etkisi geçerken hayatımda çekmediğim acılar çektim. Çok korkutmayayım anneler Allah herşeyin sabrını veriyo bitti gitti şimdi çok iyiym maşallah. Pazar akşam hastaneden çıktık.Bol bol yürüyün yürümezseniz emin olun iyileşemiyorsunuz. Doğrulamıyosunuz bile ama yürüyün. Dişinizi sıkın yürüyün. Sütüm daha dün geldi sakın stres yapmayın yemin ederim bir damla bile gelmiyodu ama maşallah artık geliyor. Bol bol su içtim.Kayısı suyu,humananın still tea sinden. Bi hata ettik pompayla sağmaya çalıştık meme uçlarım parçalandı. Olmayan sütün nesini çekeceksin işte cahillik. Bebeğinizi emzirmeyi ihmal etmeyin ama sütünüz gelmiyosa da mama vermekten çekinmeyin. Mama vermezseniz sarılığı artar şekeri düşer. Uyuyo diye kıymayın uyandırın emizirin mama verin. Çok sık besleyin. Şimdi bebeğimle çok mutluyum. Sen benim misin diyorum. Allahım hepimizinkinin ömrünü versin. Sormak istediğin bişey varmı ama hemen :)))
senın dogum hıkayenı 100 defa okudum yaffff ... bende iğne olurken aferin alır mıyım acepp ..
:44:

hadı ya ay ben senı n 9 ayda aldını 1 ayda almışım ınanamyorum ya of toplamda 10 kg oldu normalde hıc kg almam hatta alamam ama gebe kalınca tum kımyam degışıyo bebiş kaç kg doğdu cnm benım arkadaşım 5 kg verdı gebelıkte 38.haftada 4 kg bebegı oldu

Ben meyveye çok yüklendim. Yoğun bi iş tempom vardı sabahları kahvaltı bile edemedim hep simit poğaça çok vicdan azabı çektim ama yapacak bişey yoktu. Bebeğim 3600 doğdu çok şükür..

ay evet ya resmen cok az kaldı ya ay ınsan nasıl merak edıyo ben son gece hıc uyuyamamıştım rabbım herlkese saglıcakla tattırsın ılk zmaanlar bıraz zorlu gecıyo huyunu suyunu çözene kadar zor gunler yanı ama sonradan yoluna gırıyo
kocam o kadar heyecanlı ki anlatamam :KK9: habire gülüyoo sarkı söylüyor .
annemde dıyor ki şarkı listene ninniler de ekle çunkü çokkkk söyleyeceksin çokkk
karnım davul gibi gerim gerim gerildi
ama buyuk degıl karnım . dr en son 3300 demıstı ama usg verılerı ne kadar dogru o şüpheli yarende tutmuşmuydu usg verileri

aaa aynen benımde 20.haftada oldu bende detaylı ve kendı dr uma gıtmıştım ama dr bebk buyudukce cıkar dedı ınşalla benımkıde öle olur kanama olmadıgı icın dr kesın teshıs koymadı ama 1 ayda 7 kg almışım o yuzden uyarıda bulundu:KK43::KK43::KK43::KK43:

Bende hem gebelik sekeri vardı hem de plasenta aşağıdaydi. Zamanla ikisi de düzeldi ve su an bı degisiklik olmazsa normal doğum var ufukta.zamanla normale donüyor plasenta cogu zaman.

Ben meyveye çok yüklendim. Yoğun bi iş tempom vardı sabahları kahvaltı bile edemedim hep simit poğaça çok vicdan azabı çektim ama yapacak bişey yoktu. Bebeğim 3600 doğdu çok şükür..

oh cnm benım tam sağlıklı kg de doğmuş zaten meyve vıtamın deposu rabbım saglıcakla buyyutmeyı naıp etsın cnm

yok bacım sana tam cevap yazarken epidural hakkında biri yorum yapıyordum tam karsı koltukta oturuyor güya mısafır ama kesınlıkle dogum danışmanı . bide neymişşş lohusanın 40 gun mezarı acık olurmus yün çorap gıynecekmişim de kendımı koruyacakmışımmm ...tam komedi yemin olsunn

kız dayanamıyorum artıkk memleketten bıle arayıp yorum yapıyorlar hatta facede selam yazdıktan bı süre sonra sakın şöyle olmaaa aayyyyy niye normal dogurmuyorsunnn sizede yawww çocuk benım cocugumm iradee benim iradem . tamam tavsiyede bulunursun hatta 2-3 defa bulunursun ama bozuk plak gıbı tekrar tekrar kafayı yıycemm

evet yaaa sen kızına kardes arıyordun ben de kendıme bebıs :KK9: oğlun oluyormus yaren dogru mu ??

senın ne zaman dogumun canım senın dogum planın ne durum ne su andaa?? anlattında ben mı hatırlamıyorum yoksa :KK1: öyleysede mağzur görr

canım benim doğumuma 11 gün kaldı aslında yaklaşık 4 saat sonra 10 gün kalmış olacak :KK1: epiduralle doğum yapıcam ben

zeynep hulya vardı ben onu hıc göremıyorum artık haberın varmı ondan yaptımı doğumu
hülya derken bu tpıktekı hulya m kuzummmm ?? hly7 vardı
Valla Zeynepcim ciddi söylüyorum popona yapılan iğne kadar acımıyo bile.. Tek yapman gereken kıpırdamamak. Ama sezeryan sonrası ağrıları hiç de küçümseyemem :KK1:
ayy canım zaten orası kesın onu kımse kucumsemıyor . kendımı dr un elıne teslım etmekten baska hıcbır cagrem yok ama anestezı uzmanıyla gorusmem lazım benım yarın amelyat oncesı tahlıllerı yaptırırken .. kafamda bazı sorular var bıdde anestezi uzmanının tipini görmem lazımmmm :KK9:

kızlar merhaba
benim normal doğum tarihim 3 eylül gözüküyor ama son dr kontrolünde 37 yi bile bulmazlar yerleri daralmış dedi. yani ben de Temmuz annesi olacak gibi gözüküyorum. İkiz bebek bekliyorum aranızda ikiz bekleyen veya doğuran var mı acaba?

kocam o kadar heyecanlı ki anlatamam :KK9: habire gülüyoo sarkı söylüyor .
annemde dıyor ki şarkı listene ninniler de ekle çunkü çokkkk söyleyeceksin çokkk
karnım davul gibi gerim gerim gerildi
ama buyuk degıl karnım . dr en son 3300 demıstı ama usg verılerı ne kadar dogru o şüpheli yarende tutmuşmuydu usg verileri

kesınlıkle tutmadı tatlım 2800 dedıler tabı ben yıkık ama 3500 doğdu ay benımde eşim cok heyecanlıyıdı bız gırdık bı köşede ağlamaya başlamış ben de amelıyattan çıkana kadar aglamış hıc görmemıştım kamera sagolsun cnm o anları ızledım

Bende hem gebelik sekeri vardı hem de plasenta aşağıdaydi. Zamanla ikisi de düzeldi ve su an bı degisiklik olmazsa normal doğum var ufukta.zamanla normale donüyor plasenta cogu zaman.

ay ıcımı rahatlattınız cnm ya sagolsaın ay benımde bu ay var şker yukleme ınşalla sorun cıkmaz kızımda yoktu ama bakalım oğumda durumlar nasıl olcak

hülya derken bu tpıktekı hulya m kuzummmm ?? hly7 vardı

ayy canım zaten orası kesın onu kımse kucumsemıyor . kendımı dr un elıne teslım etmekten baska hıcbır cagrem yok ama anestezı uzmanıyla gorusmem lazım benım yarın amelyat oncesı tahlıllerı yaptırırken .. kafamda bazı sorular var bıdde anestezi uzmanının tipini görmem lazımmmm :KK9:

evet cnm hly7 hıc görmuyorum onu

canım benim doğumuma 11 gün kaldı aslında yaklaşık 4 saat sonra 10 gün kalmış olacak :KK1: epiduralle doğum yapıcam ben
sende benım gibi.. ben bı yapimmm güzelse hosuma gıderse sana da öneririmm :KK9:

kesınlıkle tutmadı tatlım 2800 dedıler tabı ben yıkık ama 3500 doğdu ay benımde eşim cok heyecanlıyıdı bız gırdık bı köşede ağlamaya başlamış ben de amelıyattan çıkana kadar aglamış hıc görmemıştım kamera sagolsun cnm o anları ızledım
canım yaaa.. annem ve kocamdan baska kımse olamayacak dogumhanenin kapısında...
bebısın 40 ı dolmadan memlekete de gıtmeyecemmmm
annem aglar ama kocamdan tıkkkk yokkkkk....:KK54:

sende benım gibi.. ben bı yapimmm güzelse hosuma gıderse sana da öneririmm :KK9:

canım yaaa.. annem ve kocamdan baska kımse olamayacak dogumhanenin kapısında...
bebısın 40 ı dolmadan memlekete de gıtmeyecemmmm
annem aglar ama kocamdan tıkkkk yokkkkk....:KK54:

olsun tatlım onada sukur valla bende eşimden öle umuyodum normalde o kadar abartı duygusal değildr yanı ağladıgı görulmemış bırıdır ama nasıl oldu bılmıyorum ay artık anlatırsın doğum hıkayenı

X