2012 Kpss ders çalışma günlüğüm:) bana katılabilirsiniz...

selam kızlar
bende bugün itibariyle başladım çalışmaya.geçen sene ihtiyacın videolarını indirmiştim.benimkiler 2009.sizin indirdikleriniz hangi yıla ait.eğer benimkiyle aynı değilse bende indireyim.
ben 7 senedir dersanede çalışıyordum.hamilelik nedeniyle çalışmıyorum bu sene.bende kpss çalışayım dedim.matematikçiyim.kpss derslerinede giriyordum dersanede.topikte birkaç matematikçi daha var sanırım.
takıldığınız yerlerde yardımcı olurum bende
kolay gelsin hepimize

Kızlar ben kpss için öss hazırlık kitaplarını filan bitirmiştim kpss hazırlık kitaplarından daha faydalı bilginiz olsun.Ben ilk girdiğimde 91,963 almıştım daha sonrakinde (kendi mesleğimi yapabilmek için tekrar girdim)ikincide 86,630 almıştım .öss hazırlık tarih coğrafya matematik,geometri bitirmiştim.Kitap olarakta fem i şiddetle tavsiye ederim. Başarılar hepinize

selam kızlar
bende bugün itibariyle başladım çalışmaya.geçen sene ihtiyacın videolarını indirmiştim.benimkiler 2009.sizin indirdikleriniz hangi yıla ait.eğer benimkiyle aynı değilse bende indireyim.
ben 7 senedir dersanede çalışıyordum.hamilelik nedeniyle çalışmıyorum bu sene.bende kpss çalışayım dedim.matematikçiyim.kpss derslerinede giriyordum dersanede.topikte birkaç matematikçi daha var sanırım.
kolay gelsin hepimize
hımm bende matematikçiyim vede kpss kursunda öğretmenliğe başlama ihtimalim büyük bakalım..umarım sende istediğin puanı alırsın..

Kızlar ben kpss için öss hazırlık kitaplarını filan bitirmiştim kpss hazırlık kitaplarından daha faydalı bilginiz olsun.Ben ilk girdiğimde 91,963 almıştım daha sonrakinde (kendi mesleğimi yapabilmek için tekrar girdim)ikincide 86,630 almıştım .öss hazırlık tarih coğrafya matematik,geometri bitirmiştim.Kitap olarakta fem i şiddetle tavsiye ederim. Başarılar hepinize

merhabalar..
bize başka tavsiyelerin varmı yüksek almak için yada kitap..

Benim alanım ingilizce ama ne kötü ki kpssde ingilizceden sınanmıyorum.Bizim bölümde Matematik yapanlar aldı başını gidiyor ve bende hiç mat yok eşim fizik mezunu onunla çalışıcaz inş ama daha başlayamadım.Tarihim de iyi değil e bir de eğitim bilimleri var..
Konuyu baştan sona okudum ve sayenizde şevk gelmeye başladı :KK16: yarın başlıyorum mat çalışmaya bir yerden başlamak lazım :)

bencede daha iyi olur.senin ilk girişinmi ne yapıyorsun şuan.öğretmenlik içinmi memurluk içinmi gireceksin

benim 2. girişim canım..şuan evdeyim bişey yapmıorum kpss dışında ve de memurluk için gireceğim ama part time da bir işte çalışmak istiyorum kendi ihtiyaçlarımı kendim karşılamak için..

Bulabilirseniz açık öğretim kitaplarıda çok iyi.Dergi gibiydi yanılmıyorsam tarih kitabı saman kağıda incecikti.Osmanlı öncesini filan ayrıntılı anlatmıştı

benim 2. girişim canım..şuan evdeyim bişey yapmıorum kpss dışında ve de memurluk için gireceğim ama part time da bir işte çalışmak istiyorum kendi ihtiyaçlarımı kendim karşılamak için..

bende memurluk için gireceğim.okuldan mezun olunca dersanede çalıştım evlenince bıraktım.öğretmenlik istemiyorum zaten bende memurluk için çalışacağım ama bizim bölümün kadroları hep 94 üstüyle kapanıyor

kızlar günaydın :) güzel pazarlar diliyorum herkese :)

nasıl gidiyor çalışmalar :)

Dün türkçe Çalıştım bugün biraz matematik bakayım diyorum :)

size iyi çalışmalar

Önlisans kpss : 370 gün 54 hafta

canım cümle olarak değilde hocanın söylediklerini sana hatırlatacak çağrıştıracak can alıcı noktasını bul onu yaz. o sözcüğü gördüğün zaman direk o tanım aklına gelsin.
ve daha 3 yılın varmış umarım hedefine ulaşırsın canım başarılar şimdiden...

sağol canım :KK16: dediğin gibi yapıcam
mantar pano aldım, rengarenk kalemlerle renkli kağıtlara çağrıştırıcı kavramlar yazıp yapıştırıcam. panoyu da gözümün önünde bi yere astım, hem göz aşinalığı olur tavsiye ederim kızlar :KK61:
hepimize başarılar :119:

sağol canım :KK16: dediğin gibi yapıcam
mantar pano aldım, rengarenk kalemlerle renkli kağıtlara çağrıştırıcı kavramlar yazıp yapıştırıcam. panoyu da gözümün önünde bi yere astım, hem göz aşinalığı olur tavsiye ederim kızlar :KK61:
hepimize başarılar :119:

bende panoya hedeflediğim puanı kocaman yazdım süper oldu valla dersi bırakasım geldiğinde hemen bakıyorum oraya hayır gidemezsin diyor bana :KK1:

selam kızlar
kolay gelsin hepimize

bizimkiler 2011 canım yeni yani... şu matematiği bide ben becerebilsem :KK1:

kızlar günaydın :) güzel pazarlar diliyorum herkese :)

nasıl gidiyor çalışmalar :)

Dün türkçe Çalıştım bugün biraz matematik bakayım diyorum :)

size iyi çalışmalar

Önlisans kpss : 370 gün 54 hafta

dün hiçbişiye çalışamadım. güya planlarım vardı.
zorla ziyarete götürdü annem akşamın 8ine kadar ordaydık.:KK59:
sonrda eve geldim yemek bulaşık gece oldu çok da yorulmuştum.
bugünde başımda cadı ve titizlik hastası babaanne var.:KK14:
durmadan temizlik yaptırıyor
o gidince çalışabilirim ancak.

bugün türkçenin konuları biter tarihin 4. bölümünde de ilerlerim sanırım.
coğrafyaya başlıcam türkçe bittiği için.

bende panoya hedeflediğim puanı kocaman yazdım süper oldu valla dersi bırakasım geldiğinde hemen bakıyorum oraya hayır gidemezsin diyor bana :KK1:

süper yapmışsın canım :KK9:
kızlar arkadaşımızın dün koyduğu denemeyi çözen var mı? ben yeni gördüm, bugün bi bakayım.. gerçi hiç altyapım yok ama :18:

süper yapmışsın canım :KK9:
kızlar arkadaşımızın dün koyduğu denemeyi çözen var mı? ben yeni gördüm, bugün bi bakayım.. gerçi hiç altyapım yok ama :18:

çözmeyi çok isterdim ama benim o kadar kesintisiz boş vaktim olmuyor ne yazkki:KK14:

bende dün coğrafyanın 2. konusunun özetini çıkardım sadece başkada bişey yapamdım.boş vakit bulduğumda onunla uğraştım.2 gün eşim yok seminere gidecek.çocukları ona bırakıp çalışıyordum yine.2 gün neyapacağım bilmiyorum

Evet kızlar üniversite mezunu olduk ama yine bir sınavla daha karşı karşıyayız...
Bu zorlu sınava 1 yıl var. Ve şimdiden başlamak yararlı olur diye düşünüyorum.
Evde çalışmaya karar verdim.
Çalışmaya başlayalı da bir hafta olacak.

İlk önce tarihten başladım. 10 bölüm var ve ben 2.ci bölümdeyim.
Data yayınlarının 2012 konu anlatımlı kitabından çalışıyorum. Yargıdan da yardım alıyorum oda 2012 basım.
Konuları sindire sindire çalışmaya özen gösteriyorum. Çünkü tarihle aram pek iyi değil.
Her sahife aklımda kalmalı. Es geçilen birşey olmamalı.

Bölüm sonunda data, pegem ve yargının konu testlerini çözüyorum.
Ayrıca yine yargının ve pegemin yaprak testlerini de çözüyorum.
Her bölüme özel de "zihin haritası" çıkarıyorum. Mükemmel birşeymiş. Resmen konuyu pekiştiriyor insanda. Tekrar içinde bulunmaz bir yöntem olacak benim için...
(merak edenlere ayrıntılı yazarım)

Türkçe ve corafya testleri de çözüyorum. Konu çalışmıyorum ama çözmek de fayda var. (ihtiyaç yayıncılık)

Bugün 2. bölümü bitirmeyi planlıyorum tarihte.
Yine pekiştirme testleri ile tamamlayıp 3. bölüm olan avrupa tarihine başlayacağım yarın.

Tarih dersi bittikten sonra ( tahminen 1-1.5 ay) matematiğe başlayacağım.
Ona sanırım 1.5 ay kadar ayırırım. Daha sonrada zaten coğrafya ardından anayasa....
Şu bildiğimiz meşhur site den kpss sayfasında sorular çözüyoruz. Acayip yararı oluyor. Ve yine o sitede online matematik dersleri veriliyor videolu. Ona bakıyorum. Eğer merak eden olursa link atabilirim. (Dersler belirli saatlerde canlı yayın olarak veriliyor)
Ve herkesin bildiği ekol hoca ve doğan ulu hocalarından videolu set almayı planlıyorum.

Şimdilik planlarım bunlar. Aynı zamanda çarşamba-perşembe-cuma günleri kursum var. ( dershane değil)
Umarım bu yarışta herkes hedeflediği başarıya ulaşır. Elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım.
Bu ayların havası insana yorgunluk verse de yılmak yok yola devam :)
Bir yıl dişimizi sıkarsak sonucu güzel olacak :)

Bana katılan ve pratik yöntem öneren arkadaşlar olursa sevinirim...

merhabalar kolay gelsin ne güzel çalışmaya başlamışsınız...ben de bu linkleri ve zihin haritası olayını çok merak ettim yollarsanız sevinirim Allah yardımcınız olsun...

kızlar denemenin genel kültür kısmını çözdüm
durumum içler acısı :96:
32 doğru, 12 yanlış, 16 boş :18:
allahtan genel yetenekten sorunum yok, bi de o olsa nolurdu acaba :89:
genel kültürü son seneye bırakıyorum, eğitimden çalışmaya devam ediyorum :KK68:

arkadaşlar matematiğim çok kötü nasıl çalışmalıyım :2: bana bir akıl fikir verin 3 kez kpss girdim ortaöğretim önlisans ve lisans olarak matematiğimin olmaması beni batırdı 70 lerde puan alsamda yetmedi :emir_bebek:
bu arada bende aranıza girdim benide kabul edin :KK17: ve yardımmmmm ben bu matematiği nasıl severim nasıl yaparım çalışma yöntemi nedir :KK14:
allah hepimize zihin açıklığı versin:nazar:

X