2012 Kpss ders çalışma günlüğüm:) bana katılabilirsiniz...

bende biriktiyorum inş. öyle bişey olmaz. ben lisans için olanı alıcam ama sne sorunca kararsız kaldım walla.canım sms ile kayır yapsana gitmene gerek yok

tatlım bn ilçede yasıyorum buranın kodunu bilmiyorum
ztn 5 dk bile surmuyor cok yakın yaysat bayi, biz ilçenin tam gobeğinde oturuyoruz ya heryer yakın bize:)
hem belki numune varsa kitaplara soyle bi goz gezdireyim diyorum...
ztn 1 saat sonra gitcem kardeşim gelcek ogle yemgine birazdan.. gideyim de haber veririm sana da...

eee kızlar soruma cvp?

ben de ilçedeyim canım. yakınsa iyi o zamn bilgi alırsan bizede yaz tamam. diğer kaynaklarda nasıl baktın mı hiç önlisan lisans ayrımı hangi kaynaklarda var?

merhaba sevgi meleği ve diğer arkadaşlar bende sizlerden destek kuvvet şevk alaraktan bir iki kitap aldım çalışmaya başlayacağım ama içimden gelmiyor bir türlü off yanii 2.5 yaşında oğlum var onunla ilgileniyorum yada yatıp dinleniyorum ev işi koşuşturmasından bir türlü çalışamıyorum birde açıköğretim 4.cü sınıfa geçtim bir aklım önlisans olarak gir diyor ve bunu herkes onaylıyor bir aklım 4 yıllıktan gir dio ne yapcam bilemedim kasım atamasından sonra çalışmaya başlarım sanırım başka türlü adapte olamıcam çünkü oda geçsinde umudum tükenir bende derslre asılırım die düşünüyorum allah herkese yardımcı olsun hepinizi öpyorum iyi dersler diliyorum

öncelikle aramıza hoşgeldin:)
ne guzel cok takdir ettim hm 2.5 yasında bebişin var hem de aof 4.sınıfsın...
bn de 4.sınıfta 1 dersten uzattım maalesef. bu sene kayıt yaptırmayıp 2012 kpssye önlisanstan girmeyi düşünüyorum hem aof biterse meslegimden atanamıyorum devlete...
sen bilirsin karar senin, Allah hakkında hayırlısını versin
anladıgım kadarıyla kpssye gecen sene girdin ve atama bekliyorsun inşallah olur da bosuna ders calışmak zorunda kalmazsın dicem ama sen umutsuzsun heralde bu konuda ki kitap almışsın bile...
su aralar biraz döküldük malum havalar kötüledi hastalıklar baş gösterdi, sonra bayram hazırlıkları falan derken dersler biraz askıda bu aralar...
tekrardan hoşgeldin, inşallah hersey dilediğin gibi olur
sevgiler...

kızlar cevap alamadım beni esgeçmeyin..
sevgi meleği çok geçmiş olsun yeni okudum canım
zamanım hiç yok

lilycim canım benim işine karışmak gibi olmasın ama benim sana tavsiyem lisans sorularını en sona bırakman.
önce önlisansı tamamen hallet.
konun sorun her bişiyin bitsin elinde öyle al lisans sorularını.
Çünkü önlisans o kadar ayrıntıya girmiyor boşuna şimdiki zamanından çalma.
ben bitirip öyle çözmeyi düşünüyorum.
hoş bu tembellikle nası bitic ekse :)

canım çoooook teşekkür ederim bende bırakmayı düşünüyordum alttan ama ben sınava merkeze gidiyorum ilçede yaşıyorum çocukla zor oluyor die alttan bırakmadım ama bu sene mcburen bırakacağım kolay bir dersten kalmayı düşünüyorum yada dondurmayı ders notlarım iyi diplomayıda etkilemk istiyorum ama alandan sınava girmeyi düşünmüyorum çünkü iyi hazırlanmam lazım oda çocukla ve bulunduğum ilçede zor hatta imkansız gibi kpss puanım 83 küsür ama işletme mezunuyum bu alanda mezun çok olduğu için bana sıra gelmez die umudum yok birde tercih yapmayı beceremiyorum sanırım neyse aama gecsin baslarım bende deiğin gibi kış soğuk ve bayram geldi hazırlık yapmadan olmuyor gerci benim misafirim olmaz ama yinede adettendir yapcam bişeyler tekarar teşekkür allah hepimizin yardımcısı olsun sevgilerr

tatlım önerin için teşekkürler ne demek tabii ki tavsiyelerde bulunabilirsin akıl akıldan üstündür öyle değil mi?
ben ztn kaydımı önlisans olarak yaptırdım kitapları bi alayım konuları halledeyim de soru cozerken ztn ne bulursak alacagız...

bnce puanın iyi yani en azından şansın var bnce umutsuzluğa kapılma bnm bir arkadas var o da işletme mezunu 85 almış şimdilerde atanmış olmayı bekliyordu hatta atanamazsam baslıyorum derslere diyordu yani umutsuz olma herkesin rızkı bellidir eger nasibinde varsa olur...
sevgiler...

oooooooooooof.. bi hevesle başladığım coğrafya da hala tökezlemekteyim biraz halsizlik-hastalık, biraz bayram telaşı soğudum bu ara. üstüne bi de türkiyenin ekonomik coğrafyası ünitesi yaklaşık 50 sayfa olunca bittim, yıldım ve bunaldım

Son düzenleyen: Moderatör:

konusu en çok olan ders coğrafya valla. en azından az bucuk kültürlü insan çözebiliyor coğrafyayı.
benimde pek heves yok coğrafyaya karşı daha 3. ünitedeyim

konusu en çok olan ders coğrafya valla. en azından az bucuk kültürlü insan çözebiliyor coğrafyayı.

sorma canım ya aslında az gibi görünüyordu toplam 6 ünite ama 5. üniteye geldim bitmek bilmiyor ve hepside ezbere dayalı yada ben bu konuda eksik olduğum için zor geliyo.. şu ünite bitsin başka bişey istemiyorum ama hiç içimden gelmiyor şu an coğrafya çalışmak... :26:

bn coğrafyaıyı kopuk kopuk çaluşmaya karar verdim. önce bölgeleri bitircem.
mesela marmara. bu bölgenin göllerini dağlarını bitki örtüsü çalışcam.
bunla beraber normal mat ve tarh konularımı ünite ünite işlicem.
hergn yatmadan bikes bu coğrafyıyı yani marmara bölgesini okucam yada dinlicm.
bölgeler bittikten sonra hepsini birleştircem
bn şu zihinseli hala anlamadım:26:

zihinselden kasıt kavram haritalarını mı diyorsun canım?
Verdiğim linki okumadın mı?
En çok tarih için kullanılan bir yöntem. konunun özetini kıs kıs kelimelerle şematik bir biçimde yazarak çalışıyorsun.
mesela duraklama dönemi.
bir kağıdın ortasına duraklama diye yazıyoruz oklar çıkartıp o dönemin padişahlarını yazıyoruz. hangi padişah ne yaptıysa hatırlıcamız şekilde kısa kısa yazıyoruz.
bu kadar.
istediğin her ders için yapabilirsin ama coğrafya çok çok uzun bir ders yorar seni.

sen yine 5. üniteye gelebilmişsin bir an önce bitirip vatandaşlığa başlamam lazım. matematik çok zamanımı alıcak çünkü...

tamam şimdi oldu canım saol:)

burda soru cevptamı yapsak.

ben coğrafyayı çalışırken nasıl acı çekiyodum yazmıştım tamamen bitirdim konu olarak
vatandaşlığa başladım ama tekrar testlerini çözmem gerekecek coğrafyadan çünkü ezber bi ders unutmamak için tekrar etmek gerek. başladığım bi ders öncekine göre daha çekilmez geliyor örneğin vatandaşlık çok çoook sıkıcı
bende ihiyaç 2010 vatandaşlık vardı ordan bakıyorum bi mahsuru yok heralde 2010 baskı olmasının?
bir de uzman kariyer 2011 var onu da ihtiyacı bitirince okuyacağım..

bilemiyorum ne kadar doğru çalışıyorum ne yapıyorum sınavda ne olacak...

vatandaşık bitsin istiyorum bir an önce bitsinde tarihe başlamalıyım..

Hayatım boyunca en çok korktuğum ve sevemediğim ders tarihti. Şimdi aşık oldum resmen
Coğrafya derslerini severdim gel gör illet ettim daha 3. ünitede. Data Allahtan bana yardımcı oluyor bu konuda da baygınlık geçirtmiyor.
Ekonomik coğrafyaya gelince ne yapacam bilmiyorum. az buz bir ders de değil 18 soru anasını satim.
anayasa 12 soru çok ayrıntıya kaçamazlar belki.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…