2012 Kpss ders çalışma günlüğüm:) bana katılabilirsiniz...

doğru cevap erres
anam ben eş meş istemiyorm kendime zor bakıyom valla
yakın gelen o şıklardı hayal meyal anımsadım bir şeyler istersinn ... loşum istersinn üle birr istersinkii alnına yazılı verdimiydii ağzını diilini bile tutuverir eyy gidim eyyy

aa çok teşekkür ederim gönlümdeekii hayrım olsun insallah o şimdi asker git gt benimde eşim olsa benimde işten ya da her nerden gelcekse gelse 1 dk bile durmamm

yakın gelen o şıklardı hayal meyal anımsadım bir şeyler istersinn ... loşum istersinn üle birr istersinkii alnına yazılı verdimiydii ağzını diilini bile tutuverir eyy gidim eyyy

evlenip bütün sorumluluğu üstüne alırda bigün bunalırsan ahanda bu mesajı hatırlatcam sanaaa

evlenip bütün sorumluluğu üstüne alırda bigün bunalırsan ahanda bu mesajı hatırlatcam sanaaa
hayatımızda o sorumluluklar hep var hepte olacak , evlenince sadece şekil değiştirecek.şimdi anaya babaya abiye ablaya vs sorumluyken ozamanda 1 tek kisiye sorumlu olacağız yani şekil bakımında değişiklik olacak.bunalmak oda hep var yinede olacak oda şekil ve şarta bağlı usulunu değiştirecek yani ... losumm suanda bunalıyorum belki ozamankinden daha fazla ama cefamı şimdi çekiyorum geride sefam olsun.sende çakraları aç iste gönülden iste seninki aslında senin gel demeni bekliyor gelene yapma yap oldumu

Tatlım o konuda gelişmelerimiz var bizim şans vermeye karar verdim

şükür ki 3 günde vatandaşlıktan 2 konu ve 150 soru çözebildim, zor kısmı bitti diyorum bakalım kaç güne bitcek pek sevgili vatandaşlık

günaydınlar kızlar,
nerelerdesiniz? eşim evde yok bugünders çalışcam bende.
kahvaltı yapcam önce sonra vatandaşlıktan dün yürütme bitmişti yargıya geçmeyeyim dedim.
yargıya kadar olan konuları tekrar edicem. sonra sorularımı çözerim
inşallah planımı bozmam

Tatlım o konuda gelişmelerimiz var bizim şans vermeye karar verdim

bil hassa konuşuciiizz.

kızlar sorularım var sizlere

1.aşg. devletlerden hang. yıkılmasıyla Anadolu Selçuklu Dev. ve moğol dev. komşu olmuştur?
a.akkoyunlar
b.karakoyunlar
c.karamanoğulları
d.harzemşahlar
e.memlükler

2.osmanlı dev kalemiye sınıfının görevleri arasında aşg hang yer alır ? (bu soru kafamı karıstırdı bir cevaplıyı verin bakam ben mi hata yapıyorum sorudamı var bir şey )
a.bürokrasi
b.askerlik
c.yönetim

ek bilgi: zeytinin yetiştiği her yerde buğday yetişirmiş buğdayın yetiştiği her yerde ise zeytn yetişmezmiş ben bunu nemliliğe bağlamıştım ege ve iç anadoludan dolayı :26: ama cevap zeytinin alüvyal topraklarda yetişmesiymis.

1. soruyu hatırlamıyorum ama a gibi geliyo.
2. sorun kalemiye sınıfı bürokrasi ve idari ile ilgilenirler yani a ve c
ek bilginin cevabı da doğru canım zeytin alüvyal topraklarda yetişir

1. soruyu hatırlamıyorum ama a gibi geliyo.
2. sorun kalemiye sınıfı bürokrasi ve idari ile ilgilenirler yani a ve c
ek bilginin cevabı da doğru canım zeytin alüvyal topraklarda yetişir

bir kaç kişi daha cevaplasın cevpları vereceğim ama sana msnden yazıcam tatlım duramam şimdi ozaman kadar

1-a
2-a
:44::44:

1-e (eger e deilse d olmali diye düsünüyorum)
2-a

2 neden sadece a dedin canım

kalemiye sınıfı bürokrasi alanındaki görevliler . yani defterdar,reisülküttap nişancı gibi...

askerlik ve yönetim seyfiye sınıfıyla alakalı.yani veziri azam,vezirler,yeniçeri ağası,beylerbeyi,sancak beyi gibi.

ben böyle hatırlıyorum ama yanılmış olabilirim canım. doğru cevap nedir ?

1- d
2- a

işte tamam kalemiye sınıfındakiler zaten yönetimdekiler olmuyormu bu sruya yönetm nasl dahil değil bende onu anlayamadım :26:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…