2012 Kpss ders çalışma günlüğüm:) bana katılabilirsiniz...

kızlar ben butun gundur daha 118 tarih sorusu çözebildim çok kötümü:KK43:
türkçede çözmem lazım,coğrafyada üf:KK43: sıkılıyorum bide canım sıkkın.
bi siz varsınız kendimi çok yalnız hissediyorum:KK43:
neyse daha sabaha çok var:KK43:

bu arada sevgi meleği harita için çok teşekkürler böyle bişey arıyordum,sağolasın arkadaşım

Rica ederim esocial, 180 tane çözdüysen 20 tane daha çöz tamamdır tarih, sonra bi 100 tane de türkçe coğ. bitti gitti.
Haritaları bende çok sevdim :))

Edit: 180 okumuşum :KK1: 150 ye tamamla canım sonra diğerlerinden çöz

Son düzenleme:
Erres buda mı hakan dedenin kız? uslup aynı da :KK70:

şekerim dikkatini çekerim orada hikayem diyorum tamm mı :63: kız hakan dedenin öğrencisiyim orada tamamsın ama söz müzik beste bana ait.biranda aklıma geldii:KK1: bak azizle ilgilide su geldii :KK53: bu abdulaziz bildiğin turist ömergezileri çok sever.gezmekten mecelleyi bile ahmet cevdet paşa hazırlamış.hazırlamış hazırlamasınada anacımm gezerken yayınlayamamış taa 16 yıl sonra ancak istibdat döneminde yürürlüğe girivermiş:KK37:

bu arada sevgi meleği harita için çok teşekkürler böyle bişey arıyordum,sağolasın arkadaşım

hepimiz belli dönemler sıkılıyoruz ,hyttn kopuyoruz ama önemli olan tekrar bağlanabilmek. herzaman sana destek oluruz ve olurum unutma :)
benim durum senden daha vahim sadece tbmm kadar tarih tekrarı yapabildim simdi arkadasım gelicek o gittikten snra insallah dvm edebiirm.

canım aslında sayıya çok takılmamak lazım her soruda birşeyler öğrenebildiysen ne mutlu sana ben de çok yavaş çözüyorum soruları. kitabı açıp bakıyorum. konudan okuyorum ama faydalı oluyor. hiç öyle 400-500 yapmadım konuyu iyice öğrenince olabilir belki bilmiyorum.

Son düzenleme:
ah canım benim 9 düşüğüm var
bu benim mucizem duruyo bırakmadı beni
ben onu bırakıp nasıl sınava gireyim

şaka hoşta temelim gayet iyi sadece pratiğim yok
bu saatten sonra sorulara yüklenirsem bişiler olur herhalde
gerçi ben kamu yönetimi mezunuyum bizde puanlar çok yüksek
ama eşimle inatlaştım sen kazanıcanda ben görücem dedi
bu sınavı ben değil 1 ay son 10 günde sol kulağımla kazanırım dedi (kendisi doktorda)
acayip aşağılanmış hissetytim kendimi
şu bulantılarım müsade ettiği sürece bırakmak yok
1 ayda neler olur neler burası türkiye kızlar
asılın ders çalışmalara
canım geçmişi unut düşünme yaşananları inşallah bu sağlıkla doğacak sen de kendine bir meşgale edinmiş olursun kpss yi ben de hamileliğimde dokuz ay yattım ağır depresyon geçirdim keşke şimdiki imkanım yani kpss dersane o zaman düşünseydim ya da ders çalış kitap oku türkçe paragraflarda faydası olur. kendini aşağılanmış hissetme dr olsun unutmuştur o tarihi coğrafyaya kolay değil kpss bir sürü bilgi var ezberlenecek öğrenecek sen hırslan diye söylemiş olabilir üzülme bir ay deyip geçme her gün soru çöz deneme yap faydası olur. burdan her gün gir yaz ne çalıştın ne yaptın görüşüz canım Allaha emanet ol.

ayrıca canım tarih sıkmıştır belki ben sıkılınca coğrafyaya sarardım o daha zevkli geliyor bana. daha kolay geliyor. sıkma canını 118 az değil bence.

yanılmıyorsam yarın aöf sınavınız var hepinize başarılar diliyorum şekerlerimm:21:

selam cnm nasılsın

vatandaşlıktan guncel bilgilere nasıl calısıcaz ya cok zor geldi bana

24 saattte vatandaşlık kitabına bakıyorum bide vatandaşlık guncel bilgiler kitabını aldım ama bir sürü bilgi var
nasıl kalır bunlar cnm aklımızda ya:KK43:yöntemi ne ki bunun
iym cnm . . .
güncel bilgilerde haklısın cnm bol bol okuyarak akılda kalıcılığı arttırılabilir ve şekillerden de yardım alınabilir yani bir güncel olayın yanına bir şekil çiz ve o olayı o şekille kafanda sabitle . . . şekiller renkler kokular sesler dokunuşlar . . . kelimelerden çok daha kalıcı . . . tabi bizim burada kullanabileceğimiz de şekiller oluyor . . . :KK34:

bi sorum olcakti kizlar

antalya ile ispartanin yagis ve sicaklik grafigini vermis
antalya tabi daha yagisli,sicaklik grafikleride yaklasik ayni.

akdeniz bolgesine ait iklim grafiklerindeki farklilik as hangisine baglanabilir

a.enleme
b.ortalama yukseltiye
c. cephe sistemlerine
d.basinc merkezlerinin konumuna
e. daglarin uzanis yonune

bi sorum olcakti kizlar

antalya ile ispartanin yagis ve sicaklik grafigini vermis
antalya tabi daha yagisli,sicaklik grafikleride yaklasik ayni.

akdeniz bolgesine ait iklim grafiklerindeki farklilik as hangisine baglanabilir

a.enleme
b.ortalama yukseltiye
c. cephe sistemlerine
d.basinc merkezlerinin konumuna
e. daglarin uzanis yonune

yükselti olmalı cnm ilk akla gelen . . .​

bende yükselti olduğunu düşünüyorum canım:18:

bende yükselti olduğunu düşünüyorum canım:18:

neyse hadi dayanamadim
daglarin uzanis yonuymus kizlar bende yukselti demistim oltaya geldim
antalyada daglar kiyiya dogru uzandigi icin kiyi kesiminde oldugu icin daha yagisli
ve kis ve yaz arasindaki sic farki daha az. ispartada kislar biraz daha soguk.

baska bi sorudada samsunla tokatin yagis ve sic grafigi verilmis
ordada cvp daglarin uzanis yonu cunku tokat daha ic kesimde kaliyor.
paylasmak istedim canlar.

neyse hadi dayanamadim
daglarin uzanis yonuymus kizlar bende yukselti demistim oltaya geldim
antalyada daglar kiyiya dogru uzandigi icin kiyi kesiminde oldugu icin daha yagisli
ve kis ve yaz arasindaki sic farki daha az. ispartada kislar biraz daha soguk.

baska bi sorudada samsunla tokatin yagis ve sic grafigi verilmis
ordada cvp daglarin uzanis yonu cunku tokat daha ic kesimde kaliyor.
paylasmak istedim canlar.

cnm ıspartadaki dağların uzanış yönü o zaman antalyadaki dağların uzanış yönünden farklı antalyada paralel ısparta da dik mi . . . :KK50: tamam ısparta içeride daha karasal ama soru iklim neden farklı diyor şıklarda karasallık denizellik olsa onu dicez zaten anlamadım cnm ya aklım karıştı . . . :KK52::KK52::KK52::KK52:

cnm ıspartadaki dağların uzanış yönü o zaman antalyadaki dağların uzanış yönünden farklı antalyada paralel ısparta da dik mi . . . :KK50: tamam ısparta içeride daha karasal ama soru iklim neden farklı diyor şıklarda karasallık denizellik olsa onu dicez zaten anlamadım cnm ya aklım karıştı . . . :KK52::KK52::KK52::KK52:

ispartada dik deil cnm,ispartayla antalya ayni bolumde hatta.
sadece antalyada daglar kiyiya uzandigi icin antalyada yagis daha fazla ve
sic farki daha az ispartaya gore.isparta daha ic kisimda kaliyor.

mesela antalya ile adanada ki yagis farkliligini sorsaydi o zaman yukselti derdik
antalya adanayagore daha cok yagis alir cunku adanadan daha yuksek.

su an nete telden baglandigim icin biraz yavas yaziyorum cnm cvplari.

X