2012 Kpss ders çalışma günlüğüm:) bana katılabilirsiniz...

Herkese hayırlı günler. Allah zihin açıklığı dolu bir gün nasip etsin inşallah.Ben ihsan coşkunun mat kitabını aldım henüz gelmedi.İnşallah faydası olur kızlar.

yol arkadaşlarım nasılsınız bakalım ? ben bugün vat bitirdim ,güncel konuları hariç sınava yakın bakıcam ,zaten yenileri ekleniyor sürekli :KK47: yarın arkadaşım gelice temizlik yapıyorum oyüzden ,çeyizlerimide derledim topladım, itina ile yerleştirdim .oyuncaklarım onlar benim baktıkça mutlu oluyrum ya bozdum kafayı ben:KK52: ,arada bunu nezamn almışım da dedim:KK53::KK53:. akşama tatlı yapıcam daha hüf.nese temizliğimi biritip sorularını çözücem bir tarih tekrarı yapmam lazım benim ya sonra soru çözmem lazım aynı zamanda coğrafya.türkçeden hala 22-25 net arasındayım yükselemedi gitti onu koyverdim zaten napıcam bilmem :KK30: hayırlısı diyekk :KK55:

Ben pazartesi başlarım artık kpss olmadı dinlenir salı başlarım.
dün aöf den 800 soru çözmüştüm bugünde 2 dersten ortalama o kadar çözmem lazım.
bakalım inşallah bütün derslerimi verebilirim. 2. kez çözüyorum çünkü çıkmış soruları.

bakalım inşallah bütün derslerimi verebilirim. 2. kez çözüyorum çünkü çıkmış soruları.

son akşam dinlen biraz.kpss bir gün ara ver ama evde olma çık dışarı hava al öyle başla.emeğinin karşlığını alıcaksın inşallahhh:nazar:

son akşam dinlen biraz.kpss bir gün ara ver ama evde olma çık dışarı hava al öyle başla.emeğinin karşlığını alıcaksın inşallahhh:nazar:

Salı günü tatil yaptım zaten konular bitince dün başladım tekrara bugünde eve yeni geldim daha dışardaydım. Keşke çıkmasaydım. Bir dolu bastırdı anlatamam. ÇAntamı kafama tuttum kafam acımasın diye tırnaklarıma nasıl pat pat düştü hala acıyor parmaklarım. iyiki çıkalım dedik şans yokki bende :KK30:

Salı günü tatil yaptım zaten konular bitince dün başladım tekrara bugünde eve yeni geldim daha dışardaydım. Keşke çıkmasaydım. Bir dolu bastırdı anlatamam. ÇAntamı kafama tuttum kafam acımasın diye tırnaklarıma nasıl pat pat düştü hala acıyor parmaklarım. iyiki çıkalım dedik şans yokki bende :KK30:
deme öylee şansım yok diye deme deme (fatmagülün abisi gibi konuştum ehehe ) bu sene dolu senesi ekinler zarar gördü çiftti zarara uğradı ,vardır hayır demek istiyorum ama nasıl:26: ne yaptın dışarıda huh

Son düzenleme:
Yeni imzalanan sözleşme taslağında memurlar artık sadece maaşlarıyla yetinecek.Ek iş yapanlar devlet kurumunda çalışıp başka kurumlarda görev alanlar ciddi yaptırımlarla karşı karşıya kalacak.

Sendikaların imzalamış olduğu ve hakem heyetinden geçen sözleşme maddelerine göre memurlar performans düşüklüğü yaşamaması için sadece kendi görevlerine odaklanacak.Maaşlarının yeterli düzeyde ! olduğu kabul edilen memurların sadece maaşlarıyla sosyal hayatlarını sürdürmelerine karar verilmiştir.Bu konuda memurların ciddi eylemler yapacağı düşünülmektedir.

İYİ Kİ MEMUR OLALIM DEDİK!!

KADRO VE POZİSYONLARIN DAĞILIMI

Kadro ve pozisyonların kamu kurum ve kuruluşlarına göre dağılımı şöyle:

”Üniversiteler hariç 190 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’ye tabi kurumlar 10 bin 813;

üniversiteler 3 bin 956,

mahalli idareler bin 36,

kamu iktisadi teşebbüsleri (KİT) bin 582,

sağlık ve yardımcı hizmetler sınıfı 7 bin 114,

genel idare hizmetleri sınıfı 5 bin 511,

teknik hizmetler sınıfı 2 bin 533,

avukatlık hizmetleri sınıfı 491,

yardımcı hizmetler sınıfı 134,

eğitim öğretim hizmetleri sınıfı 22.”

KİT pozisyonlarının öğrenim durumlarına göre dağılımı da ”ortaöğretim 82, önlisans 130, lisans bin 370” şeklinde gerçekleşti.

Sevgi meleği kardoları paylaşmışsın ben de bugün gördün memurlar.nette. Ben mühendis olaral giriyorum 1500 küdür kişi alınacakmış, umarım bilgisayar mühendisi çok alınır. Yalnız bu haziran atamaları yani 2010 puanıyla olan atama için kadrolar. 2012 kasım ataması kadrosu değil

Sevgi meleği kardoları paylaşmışsın ben de bugün gördün memurlar.nette. Ben mühendis olaral giriyorum 1500 küdür kişi alınacakmış, umarım bilgisayar mühendisi çok alınır. Yalnız bu haziran atamaları yani 2010 puanıyla olan atama için kadrolar. 2012 kasım ataması kadrosu değil

Evet canım belirtmeyi unutmuşum 2010 puanıyla son atama kadroları bunlar

Yeni imzalanan sözleşme taslağında memurlar artık sadece maaşlarıyla yetinecek.Ek iş yapanlar devlet kurumunda çalışıp başka kurumlarda görev alanlar ciddi yaptırımlarla karşı karşıya kalacak.

Sendikaların imzalamış olduğu ve hakem heyetinden geçen sözleşme maddelerine göre memurlar performans düşüklüğü yaşamaması için sadece kendi görevlerine odaklanacak.Maaşlarının yeterli düzeyde ! olduğu kabul edilen memurların sadece maaşlarıyla sosyal hayatlarını sürdürmelerine karar verilmiştir.Bu konuda memurların ciddi eylemler yapacağı düşünülmektedir.

İYİ Kİ MEMUR OLALIM DEDİK!!

zaten memurun ticari amaçlı iş yapması yasak değilmiydi:18: birde puanlar sınavdan nekadar zaman sonra açıklanıyor ve atamalar nekadar zaman sonra yapılıyor hiç anlamamda bu işlerden:KK17:

buarada bir kodlama yaptım paylaşmak istedim bu topicte en azından emeğe saygı varr ,insanı paylaştığına pişman etmiyorlar :63:
G8-ülkeleri:sanayileşmiş zengin ülkelerin oluşturduğu topluluktur.
üye devletler:
FAKİR AJBar(ajbar ajdarın yan sanayii ordan gelsin aklınıza:KK52:)
Fransa
Abd
Kanada
İtalya
Rusya

Almanya
Japonya
Birleşik krallık(ingiltere)

selam kızlar kpss ye son günlerde pek çalışmadım ondan yazmıyorum malum aöfye birşey kalmadı. inşallah pzt den itibaren görüşeceğiz. bugün kpss denemeye gittim hamd olsun iyi geçti. nete düşünce sizde çözün kolaydı yargı tg 9 önlisans.

canım çıkmış soruları hiç çözemedim ben ya geçen hafta canımı çok sıkan bir olay yaşadım iki gün hiç bakamadım zaten günlerdir etkisindeyim. Allah kötülerin şerrinden korusun gerçekten. geçen vizelerde iki yılın çıkmış sorularını çıktı almış bakmıştım. e öğrenmeden testleri, ara sınav denemelerini yapmıştım bunları hiç yapamadım bu sefer. bilmiyorum ne olacak artık. inşallah geçeriz. devletin verdiği kitaplardaki testleri bir de muratın yardımcı kitabındaki testleri çözdüm. hepsinide son dört gündür tekrar etmeye başladım dört ders bitti iki ders kaldı. Allahım yardımcımız olsun.

cnm selam . . . :KK3:

selam cnm nasılsın

vatandaşlıktan guncel bilgilere nasıl calısıcaz ya cok zor geldi bana

24 saattte vatandaşlık kitabına bakıyorum bide vatandaşlık guncel bilgiler kitabını aldım ama bir sürü bilgi var
nasıl kalır bunlar cnm aklımızda ya:KK43:yöntemi ne ki bunun

gunaydın kızlar nerdesinizz

ben geldim.bugün biraz tarih tekrarı yapmalıyım arkadaşım gelene kadar.vatandaşlıktan güncele bkmadığım için net sayım 6 geriye kalan 6 sı da güncel nolucak bilmem ya :KK51: tarihte çok istikrarlıyım hala 19 net çıkıyor şaşmıyor 20 de değil 19:KK52: bakalım tekrardan sonra artsa bari.kızlr hakan dedenin sayfasında gördüm adli yargıçlık sınavıydı sanırım sorularını çözüyordu ve hiç bilmediğim bir soru vardı o videoyu bulmam lazım fsm şiir yazarken kullandığı isimmiydi yanlış bilgi vermiyeyim bulunca yazarm.iyi çalışmalar öptüm.birazdan bir kronoloji paylaşacağım inşallah faydalı olur :)

MİLLİ MÜCADELE KRONOLOJİSİ
Ø 19 Mayıs 1919 Samsun’a Çıkış
Ø 28 Mayıs 1919 Havza Genelgesi ( ilk
resmi tepki)
Ø 22 Haziran 1919 Amasya Genelgesi
Ø 22 Temmuz – 7 Ağustos 1919 Erzurum
Kongresi
Ø 28 Haziran 1919 Balıkesir Kongresi
Ø 15- 25 Ağustos 1919 Alaşehir Kongresi
Ø 4-11 Eylül 1919 Sivas Kongresi
Ø 20-22 Ekim 1919 Amasya Görüşmeleri
Ø 27 Aralık 1919 Temsil Heyeti’nin
Ankara’ya Gelmesi
Ø 12 Ocak 1920 Son Osmanlı Mebusan
Meclisi’nin Toplanması
Ø 28 OCAK 1920 Misakı Milli
Kararlarının Kabulü
Ø 16 Mart 1920 İstanbul’un İşgali
Ø 23 NİSAN 1920 TBMM’nin açılması (
I.TBMM Dönemi)
Ø 10 AĞUSTOS 1920 Sevr
Antlaşması’nın imzalanması
Ø 3 Aralık 1920 Gümrü Antlaşması’nın
imzalanması
Ø 23 Şubat 1921 Batum Antlaşması’nın
imzalanması
Ø 16 Mart 1921 Moskova Antlaşması’nın
İmzalanması
Ø 13 Ekim 1921 Kars Antlaşması’nın
imzalanması
Ø 20 Ekim 1921 Ankara Antlaşması’nın
imzalanması
Ø 24 Ekim- 12 Kasım 1920’de Gediz
Muharebelerinde yenilgi alınması
Ø 6- 10 OCAK 1921 I. İnönü Muharebesi
Ø 20 Ocak 1921 Teşkilat-ı Esasiye’nin Kabulü
Ø 12 Mart 1921 İstiklal Marşı’nın Kabulü
Ø 21 ŞUBAT- 12 MART 1921 Londra
Konferansı
Ø 1 MART 1921 Türk- Afgan Dostluk
Antlaşması
Ø 23 MART- 1 NİSAN 1921 II. İnönü
Muharebesi
Ø 8-11 NİSAN 1921 Aslıhanlar- Dumlupınar
Muharebesi
Ø 10-25 TEMMUZ 1921 Kütahya- Eskişehir
Muharebeleri
Ø 5 Ağustos 1921 Başkomutanlık Yasası
Ø 7-8 AĞUSTOS 1921 Tekalifi Milliye Emirleri
Ø 23 AĞUSTOS 1921 Sakarya Meydan
Muharebesi
Ø 26- 29 AĞUSTOS Dumlupınar Muharebesi
Ø 30 AĞUSTOS 1922 BAŞKOMUTANLIK
MUHAREBESİ( BÜYÜK TAARUZ)
Ø 11 Ekim 1922 Mudanya Ateşkes
Antlaşması
Ø 1 Kasım 1922 Saltanatın Kaldırılması
Ø 24 Temmuz 1923 Lozan Barış Antlaşması
J Kolay Gelsin.. alıntıdır.emek verip paylaşan arkadaşıma teşekkür ederim:KK9:

ERRES sen sor ben söliyim kitabında
milli mücadelenin başlangıcı olarak kabul edilen ilk yazılı belge amasya genelgesi yazıyor
yine ilk resmi tepki amasya genelgesidir yazıyor.

havza bir bildiri sanırım, yani resmiyeti yok henuz.

X