2012 Kpss ders çalışma günlüğüm:) bana katılabilirsiniz...

Demekki yanlış sorular:KK9: Dersanedeki gıcık hocamıza sorayım en iyisi. Hocadan yana çok şanssızım dersanenin en iyi tarih hocası bize girmiyo:KK43:(

24 saat tarih ve 24 saat vatandaslıgı aldım canım bi siteden şimdi. İhtiyacınmış meğersem. Tarihi ordan tekrar ederim ben de. Vatandaslıga daha baslamadım ben sadece dersaneden derste gördüğümüz kadarı var, direk bu 24 saat vatandaslık fayda etmez sanırım demi. Önce ihtiyacın vatandaslık kitabından okuyayım sınava yakın burdan tekrar ederim vatandaslıgı. Sizin vatandaslık netleriniz nasıl. Ben maksümum 4 net yapıyorum daha

güncel konularım hariç bitirdim vatı ama tekrar etmem gerekiyor bazı konuları unutmuşum.tekrar etmeden 6 net yapabiliyormuşum bunu gördüm az önce:KK53:

canlarımm aklıma takılan birkaç bir şey var sormak istiyorum .
çoğulculuk nedir çoğunlukçuluk nedir bir anlyamadım bunu ama tanım istemiyorum yoldaşlarım hani güncel hayattan örnekle olabilirse:KK37: birde tek dereceli seçimle çifti anlyamadım.çift dereceli seçimde önce milletvekili adayları için oylama yapıp ardından tekrar secilen adaylar arasında oylama yapıp secmek demekmi.tek te direk doğrudan aday olan milletvekillerini seçmek mi :18:
a

birde çok sinirlendimm yaa güncel konular tamam canım TÜRKİYE min bileyim her şeyini sanatını ,sanatçısını sporunu ,siyasetini ama dünya sanatcısından sanatından yaptıklarından BANANE ya .genel kültür tabiki önemlii ama bırak ben isteyerek öğreneyimm zorla değil heleki bu hayatıma geleceğime mal olcak sınavda karşıma çıkmasın be kardeşimm !!! hiç avrupa ülkelerinde acaba TÜRKİYE ye ait bir soru var mı hiç orada yaşayan genç nesil bu tarz bilgilere zorlanıyormu.bzm ülkemiz neden böyle ya neden :KK47::KK47::KK47:

Son düzenleme:
Zaten adı üstünde güncel bilgi öğrendikten hemen sonra belki saniyeler sonra değişicek olan bilgi.
avrupa meselesi gerçekten saçmalık.

Zaten adı üstünde güncel bilgi öğrendikten hemen sonra belki saniyeler sonra değişicek olan bilgi.
avrupa meselesi gerçekten saçmalık.
yok belli yıllarda ve olağanüstü durumlarda değişme oluyr daha çok ekleme oluyor da okadar saçma şeyelr varki nasıl aklımda tutucam hiç bilmiyorum:KK50:

kızlar bir konuda fikrinizi alabilir miyim ? :KK3:

ihtiyacın videolu anlatım derslerini indirmek için internet kafeye gittim bu gün fakat turbobit progamından her bir videonun indiriminin 40-50 dk alacağı sölendi ve 1 video indirildiğinde de 1 saat geçmesi gerekiyormuş yenisi için . . .

indireniniz oldu mu bu ders videolarını nasıl en hızlı ve kolay bir biçimde indirebilirim ?
bu gün tırıs tırıs eve döndüm . . . :KK5::KK5::KK5::KK5:

kızlar bugün ihtiyaç ın deneme sınavına girdim.. durum çok kötü.. toplam 64,5 net.. sınava 1 ay var :KK43::KK43::KK43:

tarih bilgilerim uçmuş gitmiş :KK43:

Evet biraz öyle olmuş :KK1:
ama konu çalıştınmı?
Ben ilk baştan konu çalışma kısmını sormuştum cnm
Duru ben şöyle yapmıştım ihtiyacın videolarını dinledim video bitince konu anlatımlı bir kitaptan çalıştım üstne de testlerini çözmüştüm. Türkçeyi o şekilde bitirmiştim. Artık konu çalışmıyorum o yüzden.

kızlar bugün ihtiyaç ın deneme sınavına girdim.. durum çok kötü.. toplam 64,5 net.. sınava 1 ay var :KK43::KK43::KK43:

Demek ki tekar yapmadığın için çalıştıkların boşa gitmiş. Moralin bozma tekrar çalış bir sürü soru çöz. Ben ihtiyacın ilk denemelerinde 70 net falan yapıyordum. Sonra çalışa çalışa 92 nete çıkardım. Çalışınca her şey oluyor.

kızlar bir konuda fikrinizi alabilir miyim ? :KK3:

ihtiyacın videolu anlatım derslerini indirmek için internet kafeye gittim bu gün fakat turbobit progamından her bir videonun indiriminin 40-50 dk alacağı sölendi ve 1 video indirildiğinde de 1 saat geçmesi gerekiyormuş yenisi için . . .

indireniniz oldu mu bu ders videolarını nasıl en hızlı ve kolay bir biçimde indirebilirim ?
bu gün tırıs tırıs eve döndüm . . . :KK5::KK5::KK5::KK5:

Gerçekten bir saati buluyor evde internetin yok anladığım kadarıyla. Ya evinde interneti olan bir tanıdıktan, akrabadan rica et indirmesi için ya da videoları satın alabilirsin en kolay yolu. Para vermeyim diyorsan tanıdık bulmakta fayda var. İnternet kafede halledemezsin o işi.Hızlı indirmen için de o siteye paralı üye olman gerekir ki bu da internet kafeden mümkün değil zaten yine cebinden para çıkar.

Cnm üzülme bol bol tekrar yaparsın son bir ayda.Ve bol bol da dua et.Tevekkül et yani sen elinden geleni yaptıktan sonra üzülmeni gerektiricek hiç bişi yok.

Duru ben şöyle yapmıştım ihtiyacın videolarını dinledim video bitince konu anlatımlı bir kitaptan çalıştım üstne de testlerini çözmüştüm. Türkçeyi o şekilde bitirmiştim. Artık konu çalışmıyorum o yüzden.

Tmm cnm sağol..Türkçenin konu anlatımında pek bişey yok zaten..

Demek ki tekar yapmadığın için çalıştıkların boşa gitmiş. Moralin bozma tekrar çalış bir sürü soru çöz. Ben ihtiyacın ilk denemelerinde 70 net falan yapıyordum. Sonra çalışa çalışa 92 nete çıkardım. Çalışınca her şey oluyor.

Gerçekten bir saati buluyor evde internetin yok anladığım kadarıyla. Ya evinde interneti olan bir tanıdıktan, akrabadan rica et indirmesi için ya da videoları satın alabilirsin en kolay yolu. Para vermeyim diyorsan tanıdık bulmakta fayda var. İnternet kafede halledemezsin o işi.Hızlı indirmen için de o siteye paralı üye olman gerekir ki bu da internet kafeden mümkün değil zaten yine cebinden para çıkar.

teşekkürler cnm cevap için . . . sen indirebildin mi peki ?​

Az önce bizim dersanenin verdiği denemelerden birini yaptım ve 88 net. Tarihi gene ayrıntı ve saçma sapan yorum soruları koymuslarki yorum yapamıyalım:)) Turkce 6 yanlış deliricem ya. Arkadaş ben çalışmadan 2 yanlış yaptım kpssde ama maşallah girdiğim denemelerde türkçe yanlışlarım arttıkça atrıyo

güncel konularım hariç bitirdim vatı ama tekrar etmem gerekiyor bazı konuları unutmuşum.tekrar etmeden 6 net yapabiliyormuşum bunu gördüm az önce:KK53:

canlarımm aklıma takılan birkaç bir şey var sormak istiyorum .
çoğulculuk nedir çoğunlukçuluk nedir bir anlyamadım bunu ama tanım istemiyorum yoldaşlarım hani güncel hayattan örnekle olabilirse:KK37: birde tek dereceli seçimle çifti anlyamadım.çift dereceli seçimde önce milletvekili adayları için oylama yapıp ardından tekrar secilen adaylar arasında oylama yapıp secmek demekmi.tek te direk doğrudan aday olan milletvekillerini seçmek mi :18:
a

Tatlım tek deeceli sçeimde sen dogrudan millervekilleri seçebiliyosun şimdi olduğu gibi. Çift dereceli seçimde ise misal delegeler olsun, halk delegeleri seçiyor, delegeler de milletvekillerini seçiyor

Canım sorular çok mu ayrıntıydı acaba. Canını sıkma ufak tekrarlarla hatırlarsın. Sadece tarih kötüyse sorun depilki halledersin

Kızlar Faruk Çelik açıklama yapmıi haziran alımlarınds 17000 personel alınacakmış, diğer yıllarda son atamalarda fazla personel alınmazdı sanki bu sene daha çok alıcaklar. Benim de 81.6 puanım var çok istiyorum atanmayı, eşimden ayrı kalıcam bis süre mecburen ama olsun, sonuçta 2012 sınavında 90da alsam istanbula atanma ıhtımalim az:KK43:(

Tatlım tek deeceli sçeimde sen dogrudan millervekilleri seçebiliyosun şimdi olduğu gibi. Çift dereceli seçimde ise misal delegeler olsun, halk delegeleri seçiyor, delegeler de milletvekillerini seçiyor
:KK9: çok teşekkür ederimm anladımm şimdii :KK54:

Son düzenleme:
iyi akşamlar kızlar, bugun yaptıklarım:
trablusgarp savasından başlayıp sonrasındaki bütün tarihi tekrarladım
islamiyet öncesi turk tarihini tekrarladım,
195 tarih sorusu çözdüm ve 2009 un çıkmış tarih sorularını çözdüm.
tarihten 3-4 konu kaldı tekrarlamadıgım hayırlısıyla yarın erkenden kalkıp tekrarlıcam
şimdi çok uykum geldi yatıyorum, hayırlı geceler hepinize kolay gelsin. görüşürüz.

hayırlı sabhlar kızlar:)
biraz yorum okudum denemem ihtiyac video + soru ile halletmiş sanırım türkçeyi
sizler ne tavsiye edersiniz
uzman kariyerin çözümlüsünü aldım bakalım inş paydası olur

zorlueokul var çğrafya için siddetle tavsiye ederim

zorlueokul güzelmiş cnm ucretsiz videoları var teşekkürler

türkçe için sadece bol bol soru çözmek sanırım faydalı oluyor diye düşünüyorum ben. soru çöze çöze yanlışlar azalıyor,algılama gücü artıyor

sabah ilk türk islam devletlerine çalıştım, şimdi tekrarını yapıp, osmanlı kültür ve uygarlıgına geçicem kızlar.

X