2012 Kpss ders çalışma günlüğüm:) bana katılabilirsiniz...

Herkese hayırlı sabahlar Rabbim bol ders çalışmalı verimli bi gün nasip etsin.
Bugün neler çalışıyorsunuz bakalım.Ben dün gece ekonomik coğrafyayı yetiştiremedim oyüzden nasipse bugün onu bitirip başka konuya geçmek istiyorum.Sorularımla gelirim artık inşallah

Günaydın Duru :))
Ben bugün tarih tekrarı yapıp test çözcem her konudan yanına da Türkçe testleri eklerim. Akşama da bir tane deneme çözerim.

Nasıl yetiştiriyorsun ve sığdırıyorsun bu kadar şeyi bi güne?
Günde 7 saat çalışınca yetişiyor birde soruları normal hızda çözmüyorum süre tutup yarışıyorum kendimle oyun oynuoyorum gibi Hem eğlenceli oluyor hem de hız kazanmış oluyorum geçen bir denemeyi 1 saat 10dk da bitirdim öyle olunca yetişiyor her şey 20 dkda da yanlışlara bakıyorum ama o yanlışlara bakma kısmını 7 saate dahil etmiyorum tabi bu süre uzayabiliyor da çok yanlışım olursa.

I- Tazminat
II- Ayıplama
III- Adli para
IV- Müebbet hapis
Yukarıdakilerden hangileri Türk Ceza hukukunda yer alan cezalardan biridir?

Kızlar sorunun şıkları hatalı verilmiş. Cevap nedir sizce?:44:
Ben 1-3-4 diyorum

Son düzenleme:
I- Tazminat
II- Ayıplama
III- Adli para
IV- Müebbet hapis
Yukarıdakilerden hangileri Türk Ceza hukukunda yer alan cezalardan biridir?

Kızlar sorunun şıkları hatalı verilmiş. Cevap nedir sizce?:44:
Ben 1-3-4 diyorum
sevgi meleği cevap 3,4 olmalı bence çünkü tazminat ceza değildir. Ceza ve tazminat ikisi de yaptırımlara girer. Tazminat ceza olsaydı ikisini ayırmazlardı. Tazminatı cezaya dahil ederlerdi yani. Hani Türk hukukunda 5 tane yaptırım var ya:
1.Ceza
2.Tazminat
3.Hükümsüzlük
4.Cebri İcra
5. İptal
burdan hareketle 3,4 dedim cevap neymiş canım?

Tatlım tazminat da benim sonradan aklıma geldi bende 3*4 dedim. Kitapta şıklar yanlış ama 3-4 kesin var

Aşağıdakilerden hangisinde tarımda sulama sorunu diğerlerine göre daha azdır?
A.Artvin B.konya C.Mardin D.Adana E.Afyon.

Ben artvini engebeli olduğu için sulama zor olabilir diye düşünüp elemiştim.ama cevap artvin :44:
Sevgicim vata geçmediğim için cevap veremiyorum

çünkü karadenizde sulama sorunu en azdır, rejimi düzenlidir her mevsim yağış alır, artvinde karadenizde olduğu için cevap artvin
Ha bir de durucum engebeli olduğu için sulama az olur diye bir şey olmaz aksine doğu karadenizde en fazla yağış var orda engebe de fazla yani ikisi arasında ilişki kurma sakın.

Son düzenleme:

Tatlım Artvin doğu karadenizde, yani su kaynağı ve yağışı diğerlerine göre fazla

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…