2012 Kpss ders çalışma günlüğüm:) bana katılabilirsiniz...

merhaba benim başım pg ile dertte. konuyu çalıştım fakat çözemiyorum . sizler nasıl çalışıyorsunuz.:S

merhaba benim başım pg ile dertte. konuyu çalıştım fakat çözemiyorum . sizler nasıl çalışıyorsunuz.:S

Bizim çoğumuz B grubundan girecek. Pg ne anlamadım ama konu bitip, soruları çözemiyorsan pratiklik kazanamamışsın o derse demektir. Yani bol çözümlü soru + soru çözümü...

deneme çözdüm. 72 küsur net yapmışım. yetmez ama sabahki 45 netten sonra teselli oldu bana

Nadas, toprağı bir süre ekmemek, dinlendirmek tatlım

Hayır arkadaşım aslında nadas bu demek değildir, yanlış biliyoruz yıllardır bize bunu böyle anlatıyorlar ama bende bu sene dershane hocamdan öğrendim.
Nadas kötü bişeydir arkadaşlar, insanlar topraklarını mecburiyetten nadasa bırakırlar, sulama yetersizliği sebebiyle toprağın hepsini değilde su miktarının yeteceği kısmı ekip biçmektir. bu durumda ekilip biçilemeyen alan nadasa kalır.
insanlar bu yıl toprağı ekmeyelimde dinlendirelim demezler yani..

Nadas- kötü - olumsuz - bişeydir. soruları çözerken de böyle bakarsanız anlarsınız ne demek istediğimi..

heh işte arkadaşımda anlatmış.
tam olarak böyle bişey nadas

ÇAlıştığım yerde toprakta nem biriktirmek için uygulanır yazıyo. Mantık hemen hemen aynı ama risus..

Kızlar neler yaptınız bakalım nelere çalıştınız bugün?

ÇAlıştığım yerde toprakta nem biriktirmek için uygulanır yazıyo. Mantık hemen hemen aynı ama risus..

Kızlar neler yaptınız bakalım nelere çalıştınız bugün?

evet aynı ama işte ilk okuldan beri hep nadası toprağı dinlendirmek diye bilirdik, bu sene bunu öğrenmiş bulunduk :)

soruna kendi adıma cevap vereyim.

bugün henüz bişe yapamadım

sabah 80 türkçe 30 matematik çözdüm..
tarih falanda çalışmadımm
namazı kılıp oturup çalışmaya başlasam iyi olur, bi yandanda aöf var onuda çalışıp bitirsemde kurtulsam diyorum
kendimi tam anlamıyla kpss ye vermek istiyoruuum :2:

Evet risus burda bi kaç arkadaşımız daha var onlarda aöf yi bekliyo..
Allah hepimizin hakkında hayırlısını nasip etsin..Ben de coğrafyadan ekonomik coğrafyadayım bitmedi henüz..

Evet risus burda bi kaç arkadaşımız daha var onlarda aöf yi bekliyo..
Allah hepimizin hakkında hayırlısını nasip etsin..Ben de coğrafyadan ekonomik coğrafyadayım bitmedi henüz..

Amiiinn..
rabbim emeğimizi karşılıksız bırakmaz inşallah.
ben tarihi bitirince coğrafyaya geçicem bakalımm
tarih çok uzun sürdü ya :)
ihtiyaç yayınlarının modüler setini almıştım 2011 eylülde güyaa kurs başlamadan çalışcaktım ama
istediğim ders çalışma azmi
mayıs ın 14 ünde gelince mayısın 14 ünde başladım konu tekrarlarıma düzenli soru çözümlerime ondan öncesinde kurs vardı bitek.
tarihten 3 konum kaldıı biter 3 güne en geç..
sen bitek coğrafya tekrarı mı yapıyosun yoksa onun yanında varmı devam ettirdiğim bişey ?

Amin inşallah..
Benimki tekrar değil konu çalışıyorum..Allah nasip ederse eylülde sınavım.Her derse ayrı vakit ayırıyorum hepsini birlikte çalışamıyordum ama git gide gidişat değişmeye başladı. Arada bi türkçe çözüyorum yoğunlaştığım derse ek olarak..
Sen nasıl ilerliyorsun sınavın ne zaman

Benimki Eylülde önlisans-adalet ten giricem..

ben kursla devam ettirdiğimden tekrar oluyor benim için..
şey diyorum acaba tek tek dersleri mi bitirsem mesela
tarih bitince corğafya ya geçeyim sonra vatandaşlık sonra türkçe. yoksa coğrafya vatandaşlık bir mi yürütsem diyorum. kararsızım..
matematiği sürekli çözüyorum onun konu tekrarını ilk yaptım bi kaç konum var üstünde uğraşmam gereken okadar
sözeller kaldı yani..

Anlama stiline de bağlı.Benim böyle çalışmak içimden geliyo :)
Şuan sadece konular hakkında bilgi edniyorum.Ders ders giderek.Şimdilik böyle bakalım.

Bu arada bölümün ne güzel senin ya
Adalet bakanlığı için mi çalışıyorsun eğer öyleyse alman gereken puan düşüktür dimi?

tarih ne kadar nankör bir ders ya tekrar etmeyınce unutuluyor bu sabah karma halde cozudum ılk etlerım 23 dusmus morelım bozuldu resmen cıkması gerekırken dusmeye basladı ortamdanda kaynaklıydı cozerken sanırım televızyon acıktı olgumun yanımdaydı neyse su saatte kadar 285 tarıh soru cozudum erevizyona kadarda bır 100 cozsem cok ıyı olucak sonra ufak bır tekrar tarıhten gunu bıtıreyım :)))

Ben nadası genel anlamda açıklamıştım :)
Yoksa biliyorum yani geniş anlamını

Kızlar anayasası bitmiş olan var mı?

Son düzenleme:
Bugün bir tane deneme 120 soru
Tarihten 75 soru
Türkçeden 257
Matematikten de 19 soru çözdüm
Toplamda 471 soru etti
Bayadır bu kadar soru çözmemiştim konu çalışcam diye. Konu çalışmak istemiyor artık hiç canım bi bitirip kurtulsaydım :))
Yarından itibaren 2 deneme çözüp konu çalışcam, yoksa elimdeki denemeler kalacak 76 tane deneme mevcut elimde aslında çok değil muratın,beyaz kalemin, ihtiyacın, femin,yediiklimin yani 5 farklı yayının denemeleri mevcut kimisi 12li kimisi 20 li olunca sayı 76yı buldu :)) İhtiyacın denemeleri vardı o bitmek üzere son 3 denemesi kaldı 20 taneden.

ohhh ne guzel benımde 485 soru oldu su saat ıtıbarı ıle

Bu arada bölümün ne güzel senin ya
Adalet bakanlığı için mi çalışıyorsun eğer öyleyse alman gereken puan düşüktür dimi?

en son 84 e atamış..
çokta düşük değil yani
bölüm iyi ama bunun farkındayım aöf ten 2. üniversite hakkıyla okuyorum. şuan aöf ten kaldırdılar. yani yeni adalet mezunlarının sayısı gittikçe düşecek

Ablam lisanstan hazırlanıyor oda hep der tekrar etmeyince unutuluyorrr diye..
ben ihtiyaç yayınının sihirli tarih kartlarını aldım ordan hep tekrar ediciiim
çok pratik tavsiye ederim

ühühüüü herkes 300 küsür soru çözüyo ben hala 160 ı geçemedim yaaa

Son düzenleme:
Bugün toplamda 400 coğrafya çözdüm. yarın hukuk çözecem.
Yeni aldığım kitaplarımın ilk konuları bitti mat hariç hepsinden.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…