2012 Kpss ders çalışma günlüğüm:) bana katılabilirsiniz...

Şuan konu çalışmıyorum zaten soru çözerek gidiyorum takıldığım yerlerde açıp bakıyorum, ve tarihin ne kadar kazık olduğunu bikere daha anladım, bi kitabı iki kez tekrar edenleri şimdi daha iyi anlıyorum, ama konu çalışsam bile kitaplar hemen hemen birbirinin aynısı, sorularda bilmediğim çok şey çıkıyor oyüzden soru çözmek en garantisi..
matematik konularımı test çözme yöntemiyle tekrar ediyorum şuan hocayı yakalamaya çalışıyorum..
dün start aldımm..

dün 70 soru çözdüm , bugün 100 soru çözdüm böyle her gün arttırmayı düşünüyorum
günde her konudan 70-100 arası soru çözsem tarih coğrafya tekrarı yapsam bu iş tamam diyorum :KK14: :KK1:

Günaydınlar herkese....

Sevgi meleği benimde aöf sınavlarım var inan daha başlamadım ne zaman başlarım bu gidişle bilmem...
Denemem o dediğin bendede oluyor canım istemesede çalışıyorum vicdan azabı duyuyorum çalışmadaığım zamanda hep aklımda dersler sanki kitaplar bana bakıyor ve beni çağırıyor :)

günaydın kızlar :)

ada çok geç kalmışsın hemen başla aöf ye ben dördüncü dersime geçtim dün. bugün sabahta coğrafya tekrar edeyim diyorum epeydir bakmadım iki ay oldu coğrafyam biteli testte çözerim. herkese kolay gelsin.

günaydın kızlar :)

ada çok geç kalmışsın hemen başla aöf ye ben dördüncü dersime geçtim dün. bugün sabahta coğrafya tekrar edeyim diyorum epeydir bakmadım iki ay oldu coğrafyam biteli testte çözerim. herkese kolay gelsin.

Bende 4. derse bugün başlıyorum canım.
Tvs bitti
Finans bitti
İş hukuku bitti
Bunların konularına çalıştım hep.
Bugünde maliyete başlayacağım çok güzel bir not buldum onu okuyup sorularını çözecem.
Zaten pazarlama ve ybs den soru çözüp giricem. Bu hafta biter sanıyorum. Haftaya çıkmış soruları 2. kez çözer tekrar yapar girerim.
Biliyo musun evs ve finans en kek derslermiş vizede çalışsam yüksek alırdım eminim. Maliyete bile göz gezdirdim 50 aldım. İşte sağlık nedenleri el vermedi.
Nasip canım geçicez inşallah.
Beni tek korkutan şuan maliyet finalı çok sayısal. Artık soruları baya bi ezberlicem:KK31:

Selam kızlar.Nasılsın neler yapıyorsunuz.Bugün neler çalışıyorsunuz?
Ben bugün Allah izin verirse kurtuluş savaşına çalışmayı düşünüyorum.Özet çıkartıyorum.Oyüzden bazen bi konu 2 gün sürüyo bazen 3 gün.Kızlar bu arada denemelere girmeye başladınızmı dışardan?Ben geçen gün ihtiyaç dershanesine gidip sordum dışardan alım için yanlış hatırlamıyorsam 2 haftada bir oluyormuş lisansa da girebilirmiyim dedim ama o seni zorlar dedi.Aslında doğru söyledi.Neyse sonuç olarak deneme 5 liraymış.Evdede yapılabilir evet ama sınıf ortamında daha farklı olur diye düşündm.Siz ne düşünüyorsunuz bu denemelerle ilgili?
Allah kolaylıklar versin hepimize

Bende 4. derse bugün başlıyorum canım.
Tvs bitti
Finans bitti
İş hukuku bitti
Bunların konularına çalıştım hep.
Bugünde maliyete başlayacağım çok güzel bir not buldum onu okuyup sorularını çözecem.
Zaten pazarlama ve ybs den soru çözüp giricem. Bu hafta biter sanıyorum. Haftaya çıkmış soruları 2. kez çözer tekrar yapar girerim.
Biliyo musun evs ve finans en kek derslermiş vizede çalışsam yüksek alırdım eminim. Maliyete bile göz gezdirdim 50 aldım. İşte sağlık nedenleri el vermedi.
Nasip canım geçicez inşallah.
Beni tek korkutan şuan maliyet finalı çok sayısal. Artık soruları baya bi ezberlicem:KK31:

maşallah canım yetişmişsin bana. ben finansa geçtim. kpss de bakıyorum tabi bugün sabah coğrafyanın ilk konusunu okudum ihtiyacın 24 saatte kitabından sonra üç test çözdüm ikinci konuyuda öyle üçüncüyüde bitirdim. çocuğu okuldan aldım geldim. birazdan da bir konu daha çalışayım diyorum. sonra testlerini çözerim. of arkadaşım çok ısrar etti bugün gidicem gibi ben de bir yere gidip gelince kendimi derse veremiyorum dün akşam öyle oldu. hala içim karmaşa. ağır geliyor herşey birden dün akşam ağladım bugün ağladım öyle rahatlıyorum. haftalarca ağlamayan bir insanım aslında.

Ben bugün Allah izin verirse kurtuluş savaşına çalışmayı düşünüyorum.Özet çıkartıyorum.Oyüzden bazen bi konu 2 gün sürüyo bazen 3 gün.Kızlar bu arada denemelere girmeye başladınızmı dışardan?Ben geçen gün ihtiyaç dershanesine gidip sordum dışardan alım için yanlış hatırlamıyorsam 2 haftada bir oluyormuş lisansa da girebilirmiyim dedim ama o seni zorlar dedi.Aslında doğru söyledi.Neyse sonuç olarak deneme 5 liraymış.Evdede yapılabilir evet ama sınıf ortamında daha farklı olur diye düşündm.Siz ne düşünüyorsunuz bu denemelerle ilgili?
aynen canım sınıf ortamı çok farklı kesinlikle gir derim. kendini denersin hem iki saatte 120 soru çözersin. evde ben o kadar yapamıyorum bu kadar sürede. ben de ihtiyacın denemelerine girmek istiyorum. tarihini öğrenirsen bana da haber ver. ben yarın yargınınkine giderim nasipse. tg var. benim netim az maalesef. konularım bitince anlayacağım artık.

maşallah canım yetişmişsin bana. ben finansa geçtim. kpss de bakıyorum tabi bugün sabah coğrafyanın ilk konusunu okudum ihtiyacın 24 saatte kitabından sonra üç test çözdüm ikinci konuyuda öyle üçüncüyüde bitirdim. çocuğu okuldan aldım geldim. birazdan da bir konu daha çalışayım diyorum. sonra testlerini çözerim. of arkadaşım çok ısrar etti bugün gidicem gibi ben de bir yere gidip gelince kendimi derse veremiyorum dün akşam öyle oldu. hala içim karmaşa. ağır geliyor herşey birden dün akşam ağladım bugün ağladım öyle rahatlıyorum. haftalarca ağlamayan bir insanım aslında.

Vallahi canım dünde ben öyleydim. Artık aöf ve kpss çok yük gelmeye başladı neyse ki 2 hafta sonra kurtulcaz. Bende kpss boşlamıyorum soru çözüyorum 100-150 ne çözsek kardır.

aynen canım sınıf ortamı çok farklı kesinlikle gir derim. kendini denersin hem iki saatte 120 soru çözersin. evde ben o kadar yapamıyorum bu kadar sürede. ben de ihtiyacın denemelerine girmek istiyorum. tarihini öğrenirsen bana da haber ver. ben yarın yargınınkine giderim nasipse. tg var. benim netim az maalesef. konularım bitince anlayacağım artık.

cnm ben zaten şimdilerde girmek istemiyorum zaten. Çok eksiklerim var.Sen yargı demişsin yargı dershanesinde mi oluyo bu deneme yoksa herhangi bi dershanede olabiliyormu? Bulunduğum yerde yargı dershanesi yok diye biliyorum ben.Ve ne kadar sürede oluyo yargının denemeleri cnm?

Duru ben giriyorum ihtiyacın denemelerine sene başından beri, güzel oluyor cidden 25000 küsür kişi giriyor genelde bazen 15000 e düşüyor ama sıranı görürsün hem, kendini denemek açısından lisansa da girebilirsin. Ben lisansa giriyorum zor oluyor ama faydasını görürsün kesin. Zaten zoru yaparsan kolayı rahat yaparsın. Tabi moralini bozmamak kaydıyla. Bir de evde çözdüğüm denemeler daha yüksek geliyor benim. Evde 95 net geliyorsa orda 85 net geliyordu benim. Fark oluyor evde çözdüğünle. Evde bir de kapı çalıyor bir şey oluyor deneme bölünebiliyor. Dersanede girmenin artısı çok bence.

Denemem evet evdekilerle fark oluyo gerçekten.Bakalım zaten şimdilerde girmeyi düşünmüyorum.Konular bitmediği için..Allah hayırlısıyla bitirmeyi nasip etsin ondan sonra düşünürüz artık bişiler.

Vallahi canım dünde ben öyleydim. Artık aöf ve kpss çok yük gelmeye başladı neyse ki 2 hafta sonra kurtulcaz. Bende kpss boşlamıyorum soru çözüyorum 100-150 ne çözsek kardır.
inşallah aöfden de büte kalmayız yazında çekmek istemiyorum bu ikilemi. ben de bugün coğrafyadan 150 soru çözdüm bu rakamı pek geçemiyorum zaten normalde bugün ev işi falan yapmadım sabah oturdum çözdüm. nüfusa kadar geldim iki ay oldu konum bitti tekrar edememiştim. böyle her ünite okuyup sonra soru çözeceğim inşallah. bugün aöf bakmadım birazdan da bir ünite finans bakarım. grş canım.

cnm ben zaten şimdilerde girmek istemiyorum zaten. Çok eksiklerim var.Sen yargı demişsin yargı dershanesinde mi oluyo bu deneme yoksa herhangi bi dershanede olabiliyormu? Bulunduğum yerde yargı dershanesi yok diye biliyorum ben.Ve ne kadar sürede oluyo yargının denemeleri cnm?
canım lider dersanesi yargının yayınlarını kullanıyor. netten bakarsın hangi şehirdeysen belki vardır ordada. şu anda ayda bir yarın var mesela. yarından sonrada var. konular bitince sıklaşır belki. bizim konular temmuz ortasında bitecekmiş. tarihten osmanlı kültürdeyiz. vatandaşlıktan anayasaya yeni başlayacağız daha başlardayız yani. bu iki derste netim çok az. bakalım konular bitince nasıl olacak? hiç çalışmadan girenler var bizim sınıfta 2010 da 78-79 alan var. kpssden. ben anlamıyorum şu anda 55 civarı alıyoruz bu kişilerle ya bizim sınavlar çok zor ya da anlamadım ben. aslında 2010 unun sorularını bir oturup çözmek istiyorum.

canım lider dersanesi yargının yayınlarını kullanıyor. netten bakarsın hangi şehirdeysen belki vardır ordada. şu anda ayda bir yarın var mesela. yarından sonrada var. konular bitince sıklaşır belki. bizim konular temmuz ortasında bitecekmiş. tarihten osmanlı kültürdeyiz. vatandaşlıktan anayasaya yeni başlayacağız daha başlardayız yani. bu iki derste netim çok az. bakalım konular bitince nasıl olacak? hiç çalışmadan girenler var bizim sınıfta 2010 da 78-79 alan var. kpssden. ben anlamıyorum şu anda 55 civarı alıyoruz bu kişilerle ya bizim sınavlar çok zor ya da anlamadım ben. aslında 2010 unun sorularını bir oturup çözmek istiyorum.

Canım şimdiden bu strese girme bence.Şimdi sen rahat rahat çalışmana bak.Daha sonra değerlendirmeye alırsın kendini..Buarada baktım bende bulunduğum yerde varmış yargı dershanesi.Ben seviyorum hem yargıyı iyi oldu bu. Teşekkür ederim.Allah zihin açıklığı versin. Dua edelim hep.

Son düzenleme:
Ohooo kızlar nerdesiniz ya hu.Topiği ben kapattım ben açıyorum :) Nerelerdesiniz neler çalışıyorsunuz.

Ohooo kızlar nerdesiniz ya hu.Topiği ben kapattım ben açıyorum :) Nerelerdesiniz neler çalışıyorsunuz.
valla ben bugün hiç çalışmadım bunaldım çünkü sürekli evde otur ders çalış fenalık geldi :KK53: O yüzden biraz dışarı çıktım insan yüzü gördüm :KK76:yemek yapıyorum şimdi yemek olunca yemeğimi yerim dinlenmek açısından bugün matematik bakcam, hiç bakmıyorum matematiğe.
Artık Türkçeye de ağırlık vermeyi düşünüyorum YGS ve ALES'te Türkçeyi baya zor sormuşlar haberiniz ola :KK23:

Bu sene Türkçeden zorlayabilirler o yüzden bol paragraf sorusu çözün bende artık başlayacağım paragraf sorularına. Türkçe denemesi çözüyordum ama sadece paragraf çözcem biraz da.

Canım şimdiden bu strese girme bence.Şimdi sen rahat rahat çalışmana bak.Daha sonra değerlendirmeye alırsın kendini..Buarada baktım bende bulunduğum yerde varmış yargı dershanesi.Ben seviyorum hem yargıyı iyi oldu bu. Teşekkür ederim.Allah zihin açıklığı versin. Dua edelim hep.
evet stres en kötü şey. hayırlısı ise Allahım nasip etsin bu kadar emek yıllar boyunca oku ezberle. amin.

ben sabah öğleden sonra coğrafya baktım dün de bir ünite konu tekrarı sonra iki üç test çözüyorum demiştim bugün aynen devam ettim bölgelere geçtim 200 e yakın soru çözdüm benim kapasiteme göre iyi zorlamış halim yani. öğleden sonra bir uyumuşum üç saat. yuh :) pazara falan gittim birazdan devam edicem inşallah. sen naptın tarihi?

X