2012 Kpss ders çalışma günlüğüm:) bana katılabilirsiniz...

kızlar yaaa konuya çalışarak sanki çok zaman kaybediyorum gibi geliyor onun yerine çözümlü sorulara çalışsam bilgileri ordan edinsem nasıl olur sizce ?

Geometri konusunu ne yaptınız kızlar?
Sınavda 3-5 tane çıkıyor, çalışacak mısınız?
Ben geometriyi hiç bilmiyorum, dil çıkışlıyım liseden.
Tek başıma öğrenebilir miyim? Bana bir akıl verin lütfen.

canım bildiğim kadarıyla geometriyi hep görmek işi diye öğrendim bütün hocalardan.belli başlı bi kaç kalıp yani formül var onları bilirsen yeterli diye düşünüyorum bunun içinde şekiller üzerinden soru çözüp pekiştirmelisin.3-5 tane diye es geçme canım benim bugün belki bakmayacağın o 3-5 soru yarın sınavdan doğru yaptğından milyon kişinin önüne geçebilme şansın var buda hedefine dayada yakınlaşmanı sağlar diye düşünüyorum bence çalış:KK66:

Amin canım:nazar:
Bende bugün başlayacaktım hiç içimden gelmedi başlayamadım.
Ben 40 aldığım derslerden sadece çıkmış soru çözdüm. Aslında hepsi çıkmış soruydu ama hastaydım o zaman oturamıyordum malum yerden son güne bırakmıştım.
İkiside aynı gündü işte.
İnş geççek kadar not alalım da umrumda değil yüksek puan.
Rabbim Kpss de yüzümü güldürsün yeter bana aöf bi şekilde geçilir.
canım günaydın hemen bugün başla bence derslere tam bir ay var çünkü erteleme artık yaparız Allahın izniyle

ben çalışacağım geometriye haftaya başlayacağız dersanede. dört sorudan ikisini üçünü yapmak istiyorum. çünkü diğer matların hepsini net çıkaramam.

kızlar nasılsınız ? 3 gündür doğru düzgün çaalışamadım .pazar tatil vermiştim kendime pzt misafir vardı 40 coğ 30 türkçe çözebildim bugünde arkadaşlarım vardı 18 coğ çözdm 30 türkçe çözücem.arkadaşlarımın gelmesi çok iyi geldi valla hayattan kopmuşum bide hamilee arkadaşım aaman:nazar: bi sevdimm bi sevdimm ahh bu gelmelerinden daha iyi geldi:KK52: nese kızlar türkçeden 25 net yaptm sanırım artıyor netim eksik olduğum konulara çalışmıştm aslında 2 soruyu yanlış okumuşum o yüzden yanlıştı nese coğ danda genelde ya 15 ya 14 yapıyorm 18 soruda.tarih tekrar ediyorm sonra çözücem çünkü diğer dersleri yetiştireym dye çok soru çözememiştim.vat kitap okur gibi okucam zaten senelerdir hukuk gördüğümden ondan korkmuyorm 2- 4 doğru çıkarıyorm .mat ahh o mat daha başlamadım bile :KK5: ama yılmak yok tutcam ucundan.size sorum netlerim cokmu düşük :26:
canım türkçen coğrafyan gayet iyi maşallah.

duru günaydın tatlım öndeki hikaye çok güzelmiş hepimiz acılarla şekilleniyoruz karşımızdakini de böyle anlıyoruz
sen matı bitirmişsindir artık geo ya geçtin mi?

Öğrenebilirsin tabi önce kuralları öğren çözümlü örnekleri incele sonra kendi kendine çözmeye çalış çözümlü soruları çözümlerine bakamadan sonra da bolca soru çözdü mü bu iş tamam :KK66:
kızlar nasılsınız ? 3 gündür doğru düzgün çaalışamadım .pazar tatil vermiştim kendime pzt misafir vardı 40 coğ 30 türkçe çözebildim bugünde arkadaşlarım vardı 18 coğ çözdm 30 türkçe çözücem.arkadaşlarımın gelmesi çok iyi geldi valla hayattan kopmuşum bide hamilee arkadaşım aaman:nazar: bi sevdimm bi sevdimm ahh bu gelmelerinden daha iyi geldi:KK52: nese kızlar türkçeden 25 net yaptm sanırım artıyor netim eksik olduğum konulara çalışmıştm aslında 2 soruyu yanlış okumuşum o yüzden yanlıştı nese coğ danda genelde ya 15 ya 14 yapıyorm 18 soruda.tarih tekrar ediyorm sonra çözücem çünkü diğer dersleri yetiştireym dye çok soru çözememiştim.vat kitap okur gibi okucam zaten senelerdir hukuk gördüğümden ondan korkmuyorm 2- 4 doğru çıkarıyorm .mat ahh o mat daha başlamadım bile :KK5: ama yılmak yok tutcam ucundan.size sorum netlerim cokmu düşük :26:
Erres netlerin iyi daha çok çalışarak daha iyi netler de alabilrsin, çalışmaya devam
kızlar yaaa konuya çalışarak sanki çok zaman kaybediyorum gibi geliyor onun yerine çözümlü sorulara çalışsam bilgileri ordan edinsem nasıl olur sizce ?

Konu çalışmak zaman kaybı değildir bence, asıl konu çalışmadan sırf soru çözmek zaman kaybıdır.Boşa kürek çekmek olur bence bu.

duru günaydın tatlım öndeki hikaye çok güzelmiş hepimiz acılarla şekilleniyoruz karşımızdakini de böyle anlıyoruz
sen matı bitirmişsindir artık geo ya geçtin mi?

Evet aynen öyle..
Ben matı bitirdim son konularından soru çözmedim ama sadece konularını çalıştım.
Yani pek bitti diyemiyorum ama btti sayılır işte :)
Geometriye hiç başlamadım.
Aslında benim aklım fikrim tarihteydi oyüzden tüm dersleri kenara itip tarihe başladım.

Günaydınlar herkese...
Bende aranıza katılmk istesem alır mısınızz:KK76::KK16:
Biraz geç oldu sanırım ama :KK30:....
Ben Ortaöğretim KPSS sınavına hazırlanıyorum... Şuan Lise okuyorum.
2 yıldır az çok çalışmalarım vardı.
Şuanlık yeterli soru bankası depomda var aldım sürekli daha da temmuz sonu ağustos başı gibi tüm hepsiini bitirip yenilerini almayı düşünüyorum...
Anadolu meslek lisesinde okuduğum için aynı zamanda staj görüyorum ve bu sene benim için çok ağır bir sene oldu malesef...
Çok veremedim çalışmalara kendimi.
Tarihten Osmanlı Devletine kadar geldim kuruluşu çalıştım Kültür ve Medeniyetlerinde kaldım.
Türkçem sayısalcı olarak çok çok iyi değil desem yeridir :KK14: 20 Soruda 14-17 NEt arasında gidip geliyorum...
Anayasa kitabı aldım yeni yani vatandaşlık. Çokta güzel tavsiye ederim. 2010 Referandumunda eklenen tüm yasalara kadar herşey var. Sanırım yediiklimdi eve gidince isteyen olursa yazabilirim :)
Matematik. En sevdiğim dersti. Şuan biraz zorlanıyorum ama aşıcağıma inanıyorum. Okulumuzda mat hocası yetersizliğinden fizik hocalarının girmesiyle mattan soğuttular.
Ama yinede seviyorum. Problemlerde sıkıntım var. İNşallah onlarıda tamamlarsam tarih zaten ezber sonrası güel olucağına inanıyorum ya da inanmak istiyorum.Bu arada Yediiklimin Keyifli Matematik kitabını herkese tavsiye derim.

Coğrafya hiç bakmadım :KK43:Sevemiyorum çünküü :KK43:(

Okula 2 gün gidiyorum staj yerimde vakit buldukça konu anlatımına çalışıyorum fakat sürekli kalk oturdan dolayıdır ki pek odaklanamıyorm :KK14: SOn sınıf olduğumuz için 2 gün toplam 5-6 sınav ıolduğumuz için hafta sonları okul dersleri derken Tarihe odaklanamıyorum. Bende Tarihi Haziranın 1 ine kadar ara verdim. Matematiğimdeki tüm eksiklerimi bu süre zarfında kapatmaya çalışacağım...
Biraz geç kaldım ama yazın tamamen evdeyim kendimi kapatıp sadece ders çalışacağım... Tarih Coğraya ve Vatandaşlığı halletmem gerekiyor. Bu konuda çok stresliyim... Hakkımızda hayırlısı olsun diyorum :)) Vee başaracağımıza inanıyorum :)

Günaydınlar herkese...
Bende aranıza katılmk istesem alır mısınızz:KK76::KK16:
Biraz geç oldu sanırım ama :KK30:....
Ben Ortaöğretim KPSS sınavına hazırlanıyorum... Şuan Lise okuyorum.
2 yıldır az çok çalışmalarım vardı.
Şuanlık yeterli soru bankası depomda var aldım sürekli daha da temmuz sonu ağustos başı gibi tüm hepsiini bitirip yenilerini almayı düşünüyorum...
Anadolu meslek lisesinde okuduğum için aynı zamanda staj görüyorum ve bu sene benim için çok ağır bir sene oldu malesef...
Çok veremedim çalışmalara kendimi.
Tarihten Osmanlı Devletine kadar geldim kuruluşu çalıştım Kültür ve Medeniyetlerinde kaldım.
Türkçem sayısalcı olarak çok çok iyi değil desem yeridir :KK14: 20 Soruda 14-17 NEt arasında gidip geliyorum...
Anayasa kitabı aldım yeni yani vatandaşlık. Çokta güzel tavsiye ederim. 2010 Referandumunda eklenen tüm yasalara kadar herşey var. Sanırım yediiklimdi eve gidince isteyen olursa yazabilirim :)
Matematik. En sevdiğim dersti. Şuan biraz zorlanıyorum ama aşıcağıma inanıyorum. Okulumuzda mat hocası yetersizliğinden fizik hocalarının girmesiyle mattan soğuttular.
Ama yinede seviyorum. Problemlerde sıkıntım var. İNşallah onlarıda tamamlarsam tarih zaten ezber sonrası güel olucağına inanıyorum ya da inanmak istiyorum.Bu arada Yediiklimin Keyifli Matematik kitabını herkese tavsiye derim.

Coğrafya hiç bakmadım :KK43:Sevemiyorum çünküü :KK43:(

Okula 2 gün gidiyorum staj yerimde vakit buldukça konu anlatımına çalışıyorum fakat sürekli kalk oturdan dolayıdır ki pek odaklanamıyorm :KK14: SOn sınıf olduğumuz için 2 gün toplam 5-6 sınav ıolduğumuz için hafta sonları okul dersleri derken Tarihe odaklanamıyorum. Bende Tarihi Haziranın 1 ine kadar ara verdim. Matematiğimdeki tüm eksiklerimi bu süre zarfında kapatmaya çalışacağım...
Biraz geç kaldım ama yazın tamamen evdeyim kendimi kapatıp sadece ders çalışacağım... Tarih Coğraya ve Vatandaşlığı halletmem gerekiyor. Bu konuda çok stresliyim... Hakkımızda hayırlısı olsun diyorum :)) Vee başaracağımıza inanıyorum :)

Hoşgeldin öncelikle.:KK16:
Allah yardımcın olsun ve hakkında hayırlısını nasip etsin..

Kızlar bu yorumu 2010 daki kpss topiğinden birinin yorumundan aldım.
Oda nette bulmuş 90 alan birinin yorumuymuş bunlar.
Çalışmalarınıza katkı sağlaması için kopyalıyorum..

"arkadaşlar öncelikle yazarak çalışın ne olursa olsun belki konularda yavaş ilerliyeceksiniz ama temeliniz sağlam olacaktır en az 5 tane farklı yayından soru bankanız olsun konuları bitirdikten sonra kesinlikle onunla alakalı soruları çözün ve çözdüğünüz soruları ve yaprak testlerini yırtıp atmayın çünkü 4-5 ay sonra konular bitince tekrar kontrol etmek ve konuları hatırlamanızda yardımcı olacaktır o testler. bide yazarak çalışın demiştim ya hafta sonu bir gün kesinlikle kendiniz için tatil ve yazdıklarınızı bi defa okumanız için olsun inşallah fırsat buldukça yazarım buraya deneyimlerimi ben sıfırdım inanın. bazen yazmaktan parmaklarım uyuşurdu ama iş inada binerse ve bide başka yolun yoksa kazanman lazım o yıl benim hedefim 90 dı Allaha şükür aldım darısı sizin başınıza sonra görüşmek ümidiyle"

Son düzenleme:
Kızlar bu yorumu 2010 daki kpss topiğinden birinin yorumundan aldım.
Oda nette bulmuş 90 alan birinin yorumuymuş bunlar.
Çalışmalarınıza katkı sağlaması için kopyalıyorum..

"arkadaşlar öncelikle yazarak çalışın ne olursa olsun belki konularda yavaş ilerliyeceksiniz ama temeliniz sağlam olacaktır en az 5 tane farklı yayından soru bankanız olsun konuları bitirdikten sonra kesinlikle onunla alakalı soruları çözün ve çözdüğünüz soruları ve yaprak testlerini yırtıp atmayın çünkü 4-5 ay sonra konular bitince tekrar kontrol etmek ve konuları hatırlamanızda yardımcı olacaktır o testler. bide yazarak çalışın demiştim ya hafta sonu bir gün kesinlikle kendiniz için tatil ve yazdıklarınızı bi defa okumanız için olsun inşallah fırsat buldukça yazarım buraya deneyimlerimi ben sıfırdım inanın. bazen yazmaktan parmaklarım uyuşurdu ama iş inada binerse ve bide başka yolun yoksa kazanman lazım o yıl benim hedefim 90 dı Allaha şükür aldım darısı sizin başınıza sonra görüşmek ümidiyle"

Duru paylaşım için teşekkürler ama bana sorarsan özet çıkarmak tam bi zaman kaybı, okuyup anlatarak çalışmak saha hızlı ve verimli. Ama zihin haritası çıkarırsın o kadar vaktini almaz. Tabi bu da kişiye göre değişen bir durum ama. Lisans için 2 aydan az kaldı yani özet çıkarmayı pek mantıklı bulmuyorum şu aralar için zaten az vakit var çok soru çözmek daha mantıklı.

Naber kızlar akşam idare hukukunu tekrar ettim soru çözdüm. Bugünde çözeceğim.
Ben matematiği haziran başına bıraktım o zaman başlayacağım.
Bu ay bol soru ve aöf olarak ilerleyeceğim.
Sizce olur mu böyle?
3 ay da rahat rahat biter gibime geliyor.
Sonuçta konu çalışacak dersim yok.
Haziranda bol soru bol tekrar + mat olarak gideyim diyorum sizce?
Bir akıl verin planım güzel mi?

Bu arada size birşey söyleyeceğim şok içindeyim çünkü.
Benim soru kitaplarım bitmiş:KK53:
2 tane her ders soru bankam var sadece başkada yok.
Hepsi bitmiş.
Bide 2 tane yarım vat. onu saymıyorum bitiricem.
Bir baktım kitaplığıma şok oldum.
Yeni kitap alabilcem yupyy:KK76::KK76:

Duru paylaşım için teşekkürler ama bana sorarsan özet çıkarmak tam bi zaman kaybı, okuyup anlatarak çalışmak saha hızlı ve verimli. Ama zihin haritası çıkarırsın o kadar vaktini almaz. Tabi bu da kişiye göre değişen bir durum ama. Lisans için 2 aydan az kaldı yani özet çıkarmayı pek mantıklı bulmuyorum şu aralar için zaten az vakit var çok soru çözmek daha mantıklı.

Haklısın tabiki cnm.
Özet hariç diğer kısımlarda örnek alabiliriz :KK16:

Naber kızlar akşam idare hukukunu tekrar ettim soru çözdüm. Bugünde çözeceğim.
Ben matematiği haziran başına bıraktım o zaman başlayacağım.
Bu ay bol soru ve aöf olarak ilerleyeceğim.
Sizce olur mu böyle?
3 ay da rahat rahat biter gibime geliyor.
Sonuçta konu çalışacak dersim yok.
Haziranda bol soru bol tekrar + mat olarak gideyim diyorum sizce?
Bir akıl verin planım güzel mi?

Bu arada size birşey söyleyeceğim şok içindeyim çünkü.
Benim soru kitaplarım bitmiş:KK53:
2 tane her ders soru bankam var sadece başkada yok.
Hepsi bitmiş.
Bide 2 tane yarım vat. onu saymıyorum bitiricem.
Bir baktım kitaplığıma şok oldum.
Yeni kitap alabilcem yupyy:KK76::KK76:

Ben beğendim planı inşallah uygulamkda nasip olur :KK16:
Bu arada kitap kısmına gelince bende şok oldum :KK53:
Maşallah cnm ya ne ara bitirdin kitapları
Kaç kitap bitti yani?

Gunaydin hanimlar.
Dun aksam mati da halletmistim, nete giremedigimden yazamadim durucum:)
Bugunki odevleri almaya geldim.
Bende yazarak calisiyorum, hemde tum derslerimi.
Kesinlikle daha kalici oluyor.
Sorularla da tam yerlesmis oluyor.

Ben beğendim planı inşallah uygulamkda nasip olur :KK16:
Bu arada kitap kısmına gelince bende şok oldum :KK53:
Maşallah cnm ya ne ara bitirdin kitapları
Kaç kitap bitti yani?

Durucum; kalktım tekrar saydım.
toplamda 21 kitabım vardı.
Bunlardan 5i deneme seti yargının onu saymazsak 16 kitap.
9 tane tam kitabım bitti. 2 tane vat yarımşar elimde şuan onlar çözüyorum.
3 tane de her dersin olduğu test kitabı kalmış ince.
1 tanede çözümlü coğ. kitabı ondan aynısı 2 taneydi çözermiyim ötekini bilmiyorum.
1 tanede matematik soru bankası.

Yani elimde şuan 3 tane sağlam kitap var. Ama ben konu konu çözüyordum tekrarlarla beraber bu 3 kitapta karışık şuan işime yaramıyor.
Sınava doğru çözülcek kitaplar aslında deneme şeklindeler.
Napsam acaba hepsi bitince mi alsam?:26:

Son düzenleme:
X